Şimdi Ara

Arızalı seagate disklerin garantiden değiştirilmesi. (75. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.216
Cevap
40
Favori
155.223
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7374757677
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ScR3Am05

3Ekimde Arıza Kaydı Açtım
    PTT İle Hollanda'ya Yolladım
    12 Ekimde "Seagate RMS Receipt Acknowledgement RMA#: 1005890034" olan mail geldi.
    Ve Sitede ki bilgisi hala böyle:

Bugün 11 kasım hala ses yok.
    Ne yapmam lazım ?

Gelen mail bu şekildeydi. Mavi Hat "0" ise garantiye giriyor diye biliyorum.

live support var seagate de

ingilizce biliyorsan basvur

benimde bir tanesinin süresi expired olmustu live support ile görüştüm çözüldü

• evet tracking number geldi

expected delivery bile yazıyor çarşamba akşam saat 6 olarak
  • Selam arkadaşlar. Bende başımdan geçenleri kısaca özetliyim.

Bayramdan önce Xbox'um için Taşınabilir Harddisk bakınıyordum. Oyunları üzerinden oynamak için. Hızlıal.com kampanyasından 169 TL'ye 1 TB Usb3.0 Seagate Expansion aldım. Normalde KKTC'de yaşıyorum, Kurban bayramında Bursa'da olacağımdan dolayı oraya gönderttim ve Bayram sürecinde diski kullandım hiç bir sıkıntısı yoktu. Ancak Bayram sonrası Baldızın ufaklık harici harddiskin üzerinde Eski 3'lü cd çalan pioneer teybi düşürmüş. Dolayısıya kutunun özerinde kocaman bir göçük ve çizikler vardı. Haliylede çalışmıyordu disk. Garantiden umudumu kesmiştim çünkü hiç bir distribütör böylesine hasarlı bir diske garanti vermezdi. Son bir şans deyip Kutuyu açtım, tabi tırnaklı olduğu için ancak kanırtarak mümkün oldu. Direk PC'ye bağladım ancak sonuç hüsrandı. Hiçbir şekilde görmüyordu.

Tam umudumu kesmiştimki, forumda bu başlık dikkatimi çekti, hemen siteden formu doldurup olması gerekenleri dikkatlice yaptım. Buna ek olarak mahvolmuş bir disk vardı elimde sonuçta. İngilizce ve Türkçe (Hollanda sonuçta illaki seagatede Türk bir çalışan olabilir) olarak durumu anlatan bir mektup yazdım kendi el yazımla ve PTT ile gönderdim. Yaklaşık 6 günde postam Hollandadaydı, hiç umudum yokken garanti dahilinde kabul edilmiş ve yenisi ile değişmişti ürünüm. Şu an DHL ile İstanbul'da gümrüğüde geçmiş. Muhtemelen yarın Bursadaki adreste olur.

Baya uzun oldu ancak bu tarz harici disk sıkıntısı olan arkadaşlar varsa bence hiç çekinmeden yollasınlar. Seagate'e duyduğum güven birkaç kat daha arttı gerçekten. Bu saatten sonra Seagate'den kesinlikle şaşmam.

Sürçü lisan ettiysek affola. :)

• dhl express birde bizden evrak imzlayip gondermemizi istedi

yani Türkiye ayağı

İnşAllah bir yamuk olmaz
  • Yok merak etmeyin sorun olmaz.
  • Maili attım :) Kaybettiniz hard diski 1 aydan fazla oldu dedim :) free play yerine momentus modelli 750 gb ürün aynı gün çıktı yola :) mail atmasam güme gidecekti :)
  • Selam arkadaşlar 2 ay önce elimde bulunan 2 adet tb hdd yi bu forum sayesinde PTT kargo ile yaklaşık 33 tl karşılığında Hollandaya gönderdim ve 12 günde hollandadan HDD lerim DHL kargo ile elime ulaştı.şimdi elimde başka bir adet 500 gb HDD var hali ile bunuda göndermek istiyorum garantisi mart 2013 de bitiyor eğer elinde arızalı olup HDD sini yurtdışına göndermek isteyen arkadaş varsa 2 sini birlikte gönderelim kargo parasını paylaşırız boş yere 33 tl vermeyelim.eğer konu hakkında aynı düşünceye sahip arkadaşlar varsa (tabiki istanbul içi) birlikte gönderebiliriz gümrükte falkan kesinlikle sıkıntı olmuyor PTT de kargoyu alan arkadaş olabilir dedi ama olmadı zaten kargonun üzerine ingilizce ve türkçe olarak garantili ürün değişimi diye not yazmıştım. ilgilenen arkadaşlar özel mesaj atsın telefonlaşırız
  • Sistem kötü niyete kullanım olduğu için (adam çöpteki HDD'yi bile göndermiş) Türkiye sefaköy kapandı...
    Nedir bizim kötü niyetli halkımızdan çektiğimiz !
  • Genelde her alanda böyleyiz, bedava SMS sitesi verilir 2 gün anca dayanır. Adamlara koskoca yazmışlar Türkiye' ye özel durum diye. Yapacak birşey yok, bunada şükür. Dua edinde adamlar gönderi ücretinide bize ödetmesinler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Extralarge -- 24 Kasım 2012; 21:18:39 >
  • Konsimento kagıdının ( YOLLAMA LİYASI ) doldurulması hakkında bilgisi olan var mı ?

beyan edilen değer ödeme bedeli vs hakkında
  • Hayırdır hocam gönderiniz gümrüğemi takıldı ?
  • Herkese merhaba ; arkadaşlar bozulan harici diskimi göndericem ancak konuda kimse bahsetmemiş harici diskleri değişim için Hollandaya gönderirken adaptörü birliktemi yoksa sadece diski mi göndereceğiz ??? Acil cevap lütfen teşekkürler....
  • Gönderilerin nasıl yapılacağı warranty bölümünde yazılı anlatılıyor. Ama İngilizce. Şimdi tam hatırlamıyorum. Ama sadece kutu diye biliyorum.
    Fakat yanlış olabilir.
  • az önce 1,5 tb harici diskimi gönderdim, ucak ile 34,7 tl tuttu, bircok arkadas 44 küsür tuttugunu söylemisti bende bayana özellikle sordum uçak kargo ile gidiyor dimi diye evet dedi, umarim bir yanlislik cikmaz. bu arada ben arizali urun rma kodunu kutuya bantlamistim ama ptt de ayri kutuya koyunca haliyle altta kaldi, bu sizce sıkıntı olurmu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: apollonx

az önce 1,5 tb harici diskimi gönderdim, ucak ile 34,7 tl tuttu, bircok arkadas 44 küsür tuttugunu söylemisti bende bayana özellikle sordum uçak kargo ile gidiyor dimi diye evet dedi, umarim bir yanlislik cikmaz. bu arada ben arizali urun rma kodunu kutuya bantlamistim ama ptt de ayri kutuya koyunca haliyle altta kaldi, bu sizce sıkıntı olurmu?

Ptt kargo ile mi gönderdiniz hocam? 18 20 liralardan bahsedenler var. Neden böyle farkediyor kargo ücretleri anlamış değilim. Bende yarın göndermeyi düşünüyorum garantiye.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Khalasar

quote:

az önce 1,5 tb harici diskimi gönderdim, ucak ile 34,7 tl tuttu, bircok arkadas 44 küsür tuttugunu söylemisti bende bayana özellikle sordum uçak kargo ile gidiyor dimi diye evet dedi, umarim bir yanlislik cikmaz. bu arada ben arizali urun rma kodunu kutuya bantlamistim ama ptt de ayri kutuya koyunca haliyle altta kaldi, bu sizce sıkıntı olurmu?

Ptt kargo ile mi gönderdiniz hocam? 18 20 liralardan bahsedenler var. Neden böyle farkediyor kargo ücretleri anlamış değilim. Bende yarın göndermeyi düşünüyorum garantiye.

evet ptt kargo ile gönderdim. 18-20 tl'mi ben görmedim o kadar azını, o da iyiymiş.

• quote:

quote:

quote:

evet ptt kargo ile gönderdim. 18-20 tl'mi ben görmedim o kadar azını, o da iyiymiş.

Arka sayfalarda denk geldim, ondan sordum. Ufak bi kutu yaptım bende yarın göndericem bakalım ne kadar isteyecekler.

• quote:

Arka sayfalarda denk geldim, ondan sordum. Ufak bi kutu yaptım bende yarın göndericem bakalım ne kadar isteyecekler.

PTT'de 2 kilodan az olunca küçük paket grubuna giriyor. Benim hdd harici olduğu için ve seagate adaptörünüde istediği için 1.3 kilo tuttu. Sizinki sadece hdd olduğu için belki daha az tutabilir. yarın buraya tecrübenizi yazarsınız.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

30 unda gönderdim 12 tl şu an hollandaya ulaşmış

• quote:

Orijinalden alıntı: Extralarge

Güzel taktikmiş. Forumda onlarca hdd satanları görünce şaşırıyordum nerden buluyolar diye. Yoksa...
  • 
Sayfa: önceki 7374757677
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.