Şimdi Ara

Arızalı RX580'e karşı servis rx480 öneriyor. THH olumlu sonuçlandı. (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
135
Cevap
5
Favori
10.885
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
40 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • CodyTravers kullanıcısına yanıt
    kararın gerekçesi neymiş peki.
  • Hocam buna benzer sorun yaşayanlar var mı diye araştırdım biraz. Sizin sonuca benzer konular görünce kartı mecbur kabul edeceğim gibi. İkinci el satsam bile daha iyi olacak para iadesindense. Ekonomi çok iyi olduğundan rx580 ve eş değerleri tam anlamıyla "FineWine" kazanmış. Gigabyte'ın bir tane daha yetkili teknik servisi var sanırım arena onlarla da iletişime geçeceğim.

• Banada anakartta oldu para iadesi yapmadılar hatta bende 2. el almıştım zorunlu değişim dediler elimizde yok dediler ben farkını ödiyip üst modelini aldım üst modelini iste thhye git o zaman ben yapmadım şimdi pişmanım

Böyle kandırıyorlar zorda bırakıyorlar amerikada alıyorsun elinde olmayınca uğraştırmadan bir üstünü gönderiyor garantisi

THHye git hakkını ara kendin için değil herkes için ara gerçekten şu garanti olayı rezalet banada oldu başından geçeni biliyorum

Hocam sor aradaki farkı verip üst modelini alabilir miyim diye evet derlerse alt modelini rx 480 i alıyım fiyat farkını verin de  

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi berk70 -- 15 Ocak 2021; 8:52:29 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mr.ED

Hocam buna benzer sorun yaşayanlar var mı diye araştırdım biraz. Sizin sonuca benzer konular görünce kartı mecbur kabul edeceğim gibi. İkinci el satsam bile daha iyi olacak para iadesindense. Ekonomi çok iyi olduğundan rx580 ve eş değerleri tam anlamıyla "FineWine" kazanmış. Gigabyte'ın bir tane daha yetkili teknik servisi var sanırım arena onlarla da iletişime geçeceğim.

Daha dune kadar 1000-1200 e 4Gb, 1500-1800 e 8Gb ını sattıkları 580 lere, simdi Allah ne verdiyse yapıstıran Distribitorler Akortek Mesela 3500-4000 falan yapıstırmıs simdi gidip ya 480 al ya da 1000 lira vereyim diyor.Sıfır 580 verin alın 1000 liranizi desen sar ordan bir Ceyrek 580 mi diyecekler?

İnsan derki ver 1500 lira fark al 5600XT diye secenek sunar.2600-3100 bandına 5600XT satıyorlardı dune kadar aradaki fark da max 1500TL yi gecmez.

Ama ukalaca 5600XT mi verecez simdi sana, uzun etme ya 480 i al ya da 1000 lira demek bu nasıl is?

2 secenek goruyorum kendi adıma ya THH gidip hakkını aramak ama kazanır kaybedersiniz bilemem.ya da Allah size vicdan versin deyip 480 i kabul etmek...

• quote:

Orijinalden alıntı: CodyTravers

Hocam neye karar verdin bilmiyorum ama aynısı hepsiburada ile başıma geldi.
    Kartın para idesini yaptılar. Fiyatı zamanla yükseldiği için zararda olduğumu, para iadesi yerine kartın muadilinin gönderilmesini talep ettim kabul etmediler. Bende parayı hesabıma aktarmadım thh ye başvurdum. 6 ay sonra davayı onlar kazandı.
    Bilginiz olsun.

THH böyle saçma şey yapamaz seçimlilik hakkın var bir üst mahkemeye falan gitsen keşke baya hakkını yemişler satıcı mı seçecek ne olduğunu yuh artık rezalet üstüne rezalet

• berk70 kullanıcısına yanıt
    Hocam geçmiş konularda arattırıp açtığım konuyu bulabilirsiniz belki. Bir üst mahkemesi falan yok ki bu işin o fiyat aralığındaki sıkıntılara thh bakıyor işte. Satıcının bu tip durumlarda ürünün faturadaki paranın iadesini yapması kanunen yeterli oluyormuş.
    Yapacak birşey yok.
    Ama tabi benim ki olumsuz sonuçlandı diye herkesin böyle olmak zorunda değil. Hakkınızı arayın, inşallah olumlu sonuç alırsınız.
  • İtiraz temyiz hakkınız illa vardır temel hukuk kuralı bu da mı yok nasıl bir ülke olduk resmen

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi berk70 -- 15 Ocak 2021; 7:31:34 >
  • Tam hatırlamıyorum hocam ama rakip firmanın savunmasını kalitei avukatlar yapınca sonuç öyle olmuştu diyelim.
    Fatura da ki bedelin tamamı iade edildiği için mağduriyet oluşmadığı gibi bi sonuç vardı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CodyTravers -- 15 Ocak 2021; 7:31:58 >

Hocam sen zaten faturadaki bedelin tamamını zamanında adamlara verip kartı almışın parayı istemiyorsun ki nasıl böyle bir şey oluyor yuh artık bence mağdursun kartın yok paraya da alamıyorsun saçmalığa bak ülkeden gitmek lazım artık hakketen bıktım tatile gidip dönmeyecem amerikada arkadaşlar da var

tam karar gerekçesini bulup atabilirseniz daha sağlıklı yorum yapılabilir siz önce para iadesini kabul etmişsiniz ve para alışveriş hesabınıza yüklenmiş sonradan itiraz etmişsiniz bu yüzden thh reddetmiş diye tahmin ediyorum
  • berk70 kullanıcısına yanıt
    hep servislerin firmaların vs. çakallığı yasada açıkca iade istemiyorsan ürünün müadili, yoksa üst modelini vericeksin diyor vermek zorundalar ama belki bilinçsiz yasadan bi haber birine gelirsek veya thh verirsen ver diyip uğraştırmakla tehdit edersek zararsız atlatırız kafasındalar.
  • Bir mal üretildikten sonraki 5 yıl destek görmek zorundadır mevzuata göre yedek parcasi vs.

Fiyattaki oynamalardan bende ssd iade etmek zorunda kalmıştım.
  • İlk aşamada muhatabınız satıcı firma hocam, servis değil. Ürün değişimini satıcı firma sağlamak zorunda. Talebinizi firmaya e posta yoluyla iletin. Cevabın gelmesinin ardından ürünün faturası, servis raporu ve tüm yazışmaların ekran görüntüsünü ayrı ayrı PDF dosyaları haline getirdikten sonra düzgün bir dilekçeyle e devlet üzerinden hakem heyetine başvuru yapın. Burada önemli nokta talebinizin niteliği ve bu talebin firma tarafından kanıtlanabilir bir şekilde reddedilmiş olması. Şunu da unutmayın şikayetinizin muhatabı yetkili servis değil satıcı firma olacak. Sonuçlanması biraz uzun sürer ama hakkınızı alırsınız. Olumsuz yorumlara kulak asmayın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Confick3r -- 15 Ocak 2021; 15:27:0 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gigabyte denince aklıma çorap kokusu gelir

• Sabah sabah önerileri okuyunca bir güzel güldüm. Parayı al diyen rx480'i al diyen arkadaşlar tüketici haklarını bir zahmet araştırın RX 480 nedir, RX 580 modelinin bir alt kartıdır. Tüketici kanununda bu tür durumlarda ya ürünün aynısı veya ürünün üretimi bitti ve artık o üründen yoksa arızalı ürüne denk günümüzdeki modeli verilir. 1000 TL veriyormuş o parayı al diyenler çok olmuş. Siz 1000TL alıp günümüzde ona denk bir kart alabilirmisiniz. Zaten şu an arkadaşın ekran kartı büyük ihtimalle yok. Benim görüşüm asla firmaya taviz vermeyin resmen uyanıklık içindeler. Ya güncel günümüzdeki kartı isteyin Rx580 in denk kartı RX 5600 xt mi bir araştırmak lazım ona göre talepte bulunun. Olumsuz bir sonuç alırsa firmadan bunla ilgili verebilecekleri para miktarı ve verecekleri kart önerisini içeren resmi yazı isteyin o yazıyla da THH ye başvurun. Süreç biraz uzayabilir fakat her şekilde düşünceme göre sizin tarafınızda olumlu sonuçlanacaktır.

• Burada seçim size ait servise değil. Size bir kart vermek zorundalar. Buda alt seviye olamaz.

Para iadesini kabul etmeyin.

Kartın olmadığına dair yazılı bir belge istiyorum diyin thh ye başvurun.

5500xt 8gb yada 5600xt alırsınız 580 8gb yoksa.

• O rx480 e kim bilir ne yapmislardir benim anlamadigim 2016 yilinda cikan karttan var 2017 dekinden yok birde almazsaniz baska musteriye gidecek demis ya tam zarf atmis 3 kagitcilar
  • Allah yardımcınız olsun. Bekleme gibi bir seçenek var mı?
  • Paniğe kapılıp sakın kart ya da parayı kabul etmeyin. Başvuru için gerekli belgeleri toparlayıp yapın.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.