Şimdi Ara

Arızalı Ekran kartı gönderen İnventus ve Vektron Rezilliği (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
226
Cevap
1
Favori
9.683
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
182 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Arızalı Ekran kartı gönderen İnventus ve Vektron Rezilliği

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Özetle İnventus'un elinde benim bu işi ticari olarak yaptığıma dair argüman yok.

Fatura Tüketici faturası.

100 adet diyaloğunda ortada gerçekleşen ticari bir işlem yok.

Ben kendilerinden 1 birim 3080 ekran kartını 20 bin tlye aldım arızalı olmadığını düşünerek.Arıza olup bana param iade edildiğinde 0.65 birim 3080 ekran kartı alabiliyordum.

Eğer inventus bana sağlam ekran kartı verseydi ya da farklı bir firmadan almış olsaydım 1 birim 3080 ekran kartım olacaktı.

Arızalı olduğundan dolayı tamamen benim kontrol ve müdahalemden alakasız.Bu 0.35 birimlik tutarın mağduriyetini ben yaşamak istemediğimi kendilerine belirttim.

Konuyu 100 adet, tüketici değilsiniz vs vs konuyu saptırmaktan başka birşey değil.

Bir diğer husus bana sorulmadan ekran kartımı, üst model mi alt model+paramı şeklinde olayı çözebilecekken.Benim iznim ve onayım olmadan paramı 3.bir kişiye iade etmeleri.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi showshow -- 11 Haziran 2021; 17:16:21 >
  • Beter ol uyanık, 100 tane kartı alıp ne yakacaksın belli piyasanın anasını ağlattınız be

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ali140 -- 11 Haziran 2021; 17:36:12 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ali140

Bu mesaj silindi.

Kudurmaya devam, ne kadar da çirkefmişsiniz. İnsanlar görüyor yüzünüzü devam.

Bu konuları daha twitter, youtube vb platformlara taşıycam devam edin böyle.

Konuyu Tüketici Mahkemesine taşıdıktan sonra bu hesabında ip numarasının araştırılmasını isticem.

Bakalım ali140 kimmiş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi showshow -- 11 Haziran 2021; 17:48:11 >
  • Sizin gibilere sitem ederek piyasa da kart bulamayan bir kullanıcıyı, firma yanlısı olarak suçlayarak zaten asıl amacınızı da belli ermişsiniz umarım firmannız, batar, ahlaklı ticaret yapmayı öğrenirsiniz, o fanı ve rgb ledi de bozan eminim sizsinizdir, bu konuyu açmanın tek yolu da bu çünkü.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ali140 A kullanıcısına yanıt

Sen hiç merak etme, söylediğim gibi konu Tüketici Mahkemesine taşınınca.

Seni de öğrenicez kim olduğunu.

Bir firmam olmadığı için istediğin kadar beddua edebilirsin.

Döner dolaşır sizi bulur zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi showshow -- 11 Haziran 2021; 17:53:11 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mirzant

Bu yazıyı yazarken nasıl bir kafa yaşıyorsunuz ya hiç anlamıyorum. Oldu olacak bozuk ürün gönderilen adamı suçlasaydın

Sen konusma fazla. Ben seni muhatap aldığımı hatırlamıyorum..

• showshow kullanıcısına yanıt

şahıs üzerine yani kendi üzerine fatura ettiysen burada kartı muadili ile değiştirip değiştirmemek firmanın kendi tercihidir. değiştirmiyorsa gidip mahkemeye vereceksin . görünüşe göre vermişsin de. mahkeme uzun sürecek olsa da bu tip konularda tüketicinin yanındadır. bu tip konular ile ilgili zibilyont ane emsal karar var. Mahkeme değişim kararı verirde inventus değişim yapmazsa konu uzar ama bunun firma tarafında ağır cezaları olur. zaten genelde değişim kararı çıkınca daha fazla uzatmayıp değiştiriyorlar.

ikinci olarak . ister mining yapsın. ister oyun oynasın . tüketici kanunu esastır arkadaşlar. kim ne kadar kart aldı buna bakmaz. şahıs üzerine faturalı ürünlere de mahkeme zaten ticari bu diyeni sallamaz bile.

son olarak . siz istediğiniz kadar rezalet başlıkları açın. servis kararı resmi değildir. değişim ,iade vs.. bunlar hep satıcı firmaya bağlıdır. firma değiştirmiyorum derse değiştirmez buda bu kadar basit. siz zaten tüketici mahkemesine gitmişsiniz. durum anlattığınız gibiyse değişim kararı çıkacaktır. firmalar da buna uymak zorundadırlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Alen Doğu Gencer -- 11 Haziran 2021; 18:5:25 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Alen Doğu Gencer

şahıs üzerine yani kendi üzerine fatura ettiysen burada kartı muadili ile değiştirip değiştirmemek firmanın kendi tercihidir. değiştirmiyorsa gidip mahkemeye vereceksin . görünüşe göre vermişsin de. mahkeme uzun sürecek olsa da bu tip konularda tüketicinin yanındadır. bu tip konular ile ilgili zibilyont ane emsal karar var. Mahkeme değişim kararı verirde inventus değişim yapmazsa konu uzar ama bunun firma tarafında ağır cezaları olur. zaten genelde değişim kararı çıkınca daha fazla uzatmayıp değiştiriyorlar.

ikinci olarak . ister mining yapsın. ister oyun oynasın . tüketici kanunu esastır arkadaşlar. kim ne kadar kart aldı buna bakmaz. şahıs üzerine faturalı ürünlere de mahkeme zaten ticari bu diyeni sallamaz bile.

son olarak . siz istediğiniz kadar rezalet başlıkları açın. servis kararı resmi değildir. değişim ,iade vs.. bunlar hep satıcı firmaya bağlıdır. firma değiştirmiyorum derse değiştirmez buda bu kadar basit. siz zaten tüketici mahkemesine gitmişsiniz. durum anlattığınız gibiyse değişim kararı çıkacaktır. firmalar da buna uymak zorundadırlar.

Hocam şahıs üzerine faturalı kartlar.

Şimdi ben inventusun bugun vermiş olduğu cevapta bana iftira, yalan, din sömürüsü vs yapıyor diye tazminat davasıyla karşılık verebilir miyim ek olarak ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Endyk34

Millette günde mac birkaç saat girdigi oyunda daha akıcı görüntü almaya yarayacak bir parçaya 20k verecek para var. Hala açız diye ağlıyorlar. Herkesin her şeyi var...

tamam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fortune 4 -- 11 Haziran 2021; 18:24:56 >
  • quote:

Millette günde mac birkaç saat girdigi oyunda daha akıcı görüntü almaya yarayacak bir parçaya 20k verecek para var. Hala açız diye ağlıyorlar. Herkesin her şeyi var...

Dedi ve ampul profil fotolu hesabından yedirmeyiz paylaşımı yapmak için twitter'a gitti

• showshow kullanıcısına yanıt

valla şöyle söyleyim . zaten tüketici mahkemesine gitmişsin . iftira ,yalan ,din cart curt vs.. bunlar için ayrı mahkeme açman gerekir. tüketici mahkemesin de bu konular fazla bir şey bir şey ifade etmez.

Bunun dışında . yukarıda ticari vs şahıs yazmıştım ama ticari de olsa tüketicisin zaten . firmanın ticari savunması çok komik ve cahilce. firma kartı değiştirmemek için böyle bir bahane uydurmuş. yok yani öyle bir şey. sen istersen git 500 tane kart satın al. istersen firma sahibi ol ve firmana fatura ettir hiç bir şey farketmez. ne yani bilmem kaç tane kart alınca tüketici olmuyormusun ? böyle aptalca bir savunma olamaz. ahahaha ozaman firmalar ofislerine PC almasınlar nasılsa ticari ye giriyor diye değişim yapılmayacakmış . yada sen aldın bu kartları ve piyasa da pahalıya satacaksın diye değişim yapmıyorum desinler. ha etik değil ama buda tüketici kanunu nu etkileyen bir şey değil.

Kendi fikrim . İnsanlar mining veya karaborsacılık falan suçlama yapıyor. doğru yada yanlış bunu bilemem. ancak bu işin sorumlusu sen yada bir başkası değil. firmalardır. en büyük karaborsacı da firmalar zaten . ya bunlar millete zorla hazır sistem satmıyormu? bu nedir? ekran kartı istiyorsan elimde kalan diğer parçalarıda almak zorundasın demektir. bu resmen ahlaksız ticarettir.

PC satan firmalar dan biri çıksın açıklasın bir rtx 3080 şu an kaç TL ye elime geliyor. ÖTV si varmı ? hayır yok ! pc bileşenlerinde sadece kdv ve gümrük vergisi var. e sen bu kartı da hazır sistem dışında 30-35.000TL bandında satıyorsun zaten . bazı yerlerde 40k görmüşlüğüm var. 3080ti yi 59.999TL lik fiyatı ile hepimiz görmüşüzdür değilmi? bu ney şimdi çok ahlaklı bir ticaret dimi? hani burada inventus veya diger konudan QP yi savunanlar için söylüyorum.

neyse avukat değilim . ancak iş ve tüketici mahkemeleri ile sayısız kez uğraşmış biri olarak bu tip konulara vakıf bir insanım. Bunun dışında Hangi amaçla kart almış olursan ol ! tüketicisin ve hakkını sonuna kadar ara.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Alen Doğu Gencer -- 11 Haziran 2021; 18:27:48 >

• Açıcam hocam hepsini açıcam buraya yazıcam sonuçlarını.

Şu son troll kararımı değiştirmeme sebep oldu mahkeme işlemleri için thhk beklemicem.

• quote:

Orijinalden alıntı: showshow

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster

DH yönetim bu adamı alın buradan.. Konusunu da silin gitsin..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fortune 4 -- 11 Haziran 2021; 18:38:54 >
  • Bana beddua eden adama sevgi sözcükleri söyleyecek değilim.İnventusa karşı yada diğer muhalefet eden arkadaşlara karşı uslubumu bozmadım hiç bir zaman.

Senin gibi mikserlere de fırsat vermem.

• Fortune 4 kullanıcısına yanıt

Dostum adamın araba fiyatındaki kartı arızalı gelmiş ve hakkını arıyor . bana böyle post atıp kışkırtsalar adamın adresini bulurum.

• quote:

Fiyatlar ne kadar ucsa da mining sistemleri bu fiyatlarla bile çok karlı. Mining'cilere kızmayın bunu fırsat görüp fiyat yükselten aracılara kızın.

Sen de haklısın.Devletin stok yapıp,karaborsaya zemin hazırlayıp, evine ring leri dizen, dukkanına dizenlere Defter tutma,vergi odeme, kanunda yeri varsa stokculuk ve karaborsaya zeminden gerekli cezaları verip , gerekirse Alo İhbar hattu falan kurup bu konunun uzerine en az 2 yıl onceden gitmis olması gerekirdi.

Adam trilyonluk ring satıyor aylık 45-70 bin getirili diye Vergi Yok,Kayıt yok,Stokculuk Toptan Alıs var ama hicbir kayıt vs yok.

Guzellik Salonundan adam Ekran Kartı,Kasa,Ram,Hdd,Anakart,İslemci alıyor, Sanayide Tamir Dukkanının icine icabında ringleri dosemis minig yapıyor.Bu ise coktan cozum bulunmus olmalıydı.

• quote:

Orijinalden alıntı: Alen Doğu Gencer

Dostum adamın araba fiyatındaki kartı arızalı gelmiş ve hakkını arıyor . bana böyle post atıp kışkırtsalar adamın adresini bulurum.

Bende bulucam zaten

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.