Şimdi Ara

ARİSTON NO FROST BUZDOLABI ALT TARAFI SOĞUTMUYOR.... (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
1
Favori
138.930
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: melihoksay

arkadaşalar benim ariston no frost 3 gün çalışıp ısınıyodu üst tarafta sıkıntı yok .sorunu uzun uğraşlarım neticesinde buldum alt rezistans gümlemiş parlak kağıt şeklindedir .zor oldu ama başardım isteyen arkadaşlara resimleri döndericem .2 adet rezistan var biri peteğin üzerinde no frost kısmında .kağıt ise alt kısımda
     ARİSTON NO FROST BUZDOLABI ALT TARAFI SOĞUTMUYOR.... ARİSTON NO FROST BUZDOLABI ALT TARAFI SOĞUTMUYOR.... ARİSTON NO FROST BUZDOLABI ALT TARAFI SOĞUTMUYOR....

Melih Bey, aynı problem annenim buzdolabında var.hotpoint ariston mtm 081 f

Gelen tamirci sizin dediğiniz parça arızalı, ancak sadece yetkili serviste var o parça demiş.

Termostatı nereden alabilirim?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: ASRIN ZENGİN

öncelikle merhaba. bizde de hotpoint-ariston mtb 4511 tf tk modeli mevcut.yaklaşık 8-10 yıldır kullanmaktaydık.sesli çalışmasından başka problem çıkarmıyordu.15 gün öncesine kadar. üst kısım çok iyi soğutuyo.alt kısım da hiç hareket yok .servisi geldi 48 saat fişini çek sonra bizi çağır dediler,dediklerini yaptım.gider tıkanmış açtık dediler 40 tl ücreti verdim.makina o akşam çok iyisoğutuyor.ertesi gün baktım yine aynı şekilde alt kısım soğutmuyot.servisi tekrar aradım ( uzun uğraşlar sonucu 3.gün getirtmeyi başardım. neyse.) eleman üst kısmı söktü sizin resimlerdeki gibi komple buz. bu arada buzdolabı 24 saat nonstop çalışıyor.hiç dinlenmeye geçmiyor. kendim elektrikçiyim ustanın bana dediğini aktarıyorum ; sigortası değişecek.sizin gibi 2 kişi daha bekliyor. parçanın ne zaman geliceğini sordum yarın dedi . 1 haftadır gelecekler kısmetse gelecekler bekliyoruz bakalım sonucu burada paylaşırım.

biraz geç oldu ama kusura bakmayın.kısaadan hisse buzdolabının termostatını değiştiridiler. sıkıntı bundan kaynaklıymış.

• quote:

quote:

öncelikle merhaba. bizde de hotpoint-ariston mtb 4511 tf tk modeli mevcut.yaklaşık 8-10 yıldır kullanmaktaydık.sesli çalışmasından başka problem çıkarmıyordu.15 gün öncesine kadar. üst kısım çok iyi soğutuyo.alt kısım da hiç hareket yok .servisi geldi 48 saat fişini çek sonra bizi çağır dediler,dediklerini yaptım.gider tıkanmış açtık dediler 40 tl ücreti verdim.makina o akşam çok iyisoğutuyor.ertesi gün baktım yine aynı şekilde alt kısım soğutmuyot.servisi tekrar aradım ( uzun uğraşlar sonucu 3.gün getirtmeyi başardım. neyse.) eleman üst kısmı söktü sizin resimlerdeki gibi komple buz. bu arada buzdolabı 24 saat nonstop çalışıyor.hiç dinlenmeye geçmiyor. kendim elektrikçiyim ustanın bana dediğini aktarıyorum ; sigortası değişecek.sizin gibi 2 kişi daha bekliyor. parçanın ne zaman geliceğini sordum yarın dedi . 1 haftadır gelecekler kısmetse gelecekler bekliyoruz bakalım sonucu burada paylaşırım.

biraz geç oldu ama kusura bakmayın.kısaadan hisse buzdolabının termostatını değiştiridiler. sıkıntı bundan kaynaklıymış.

Teşekkürler, bizde de termostat değişti, şu an için sorun yok. Servis + 2 parça değişimi 230 TL

• quote:

quote:

Teşekkürler, bizde de termostat değişti, şu an için sorun yok. Servis + 2 parça değişimi 230 TL

• HasDasOto H kullanıcısına yanıt
    Geriye dönüp baktığımda ''OD'' ye teşekkür etmediğimi fark ettim teşekkürler ''OD''.Yöntem bugüne kadar işi kurtardı.Hala daha çalışıyor.Dolabın ayaklarını biraz geriye doğru önü kalkık ayarlayıp çalıştırıyorum.Elk faturalarındaki azalma bir iki ay içerisinde normale döndü.Oradaki tasarruf uzun vadeli olamadı.Ama yöntem 3 yıla yakın idare etti hala daha da sağlam çalışıyor. İlgilenenlere duyurulur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: redgreenblue

quote:

Orijinalden alıntı: bilirer

quote:

Orijinalden alıntı: aggressor19

quote:

Orijinalden alıntı: HasDasOto

Ariston un yan markası İndesit buzdolabımın en altta sebzeliğinin hemen üzerindeki arka duvarda buz yapıyor.Eridiği kısmı dolabın altından akma yapıyor.Soğutma termostı hem dolap hemde dondurucu kısmı için iyice kısmama rağmen soğutma yapıyor.Buzları koparıp alıyorum yine buz yapıyor.Nedenini anlayamadım.Gerek ortadaki hava kanalında gerekse buzluk ile dolap arasında hava perdesinde sadece köpükler var buz göremiyorum.Ayrıca motoroda 7-8 saat boyunca hiç su damlamadı.Bazıyerlerde buzdolabında bir delik olduğu onu şiş gibi bir şey ile açmak gerektiği yazıyor.Ben sebzeliğin üzerinde veya altlarda bir yerlerde hiç delik felan göremedim.Yardımlar için teşekkürler.

dolabınız derin dondurucumu?

ben buzdolabında ariston alıp riske girmeyi düşünmem arçelik bosch başka markaya yönelip altı soğutmadı üstü buzlandı dertleri bitmez

Bu yüzden çok ucuz. İnsanlar neden 2 kat fazla para veriyorlar...

2 kat fazla para verebilen zaten altusmus, aristonmus, indesitmis yanindan gecmez. Bu markalar ogrencilere ve dar gelirli ailelere hitap ediyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• MERHABA ARKADAŞLAR. 2010 YILINDA, VESTEL BZD AQUART 640SE MODELL BİR NO-FROST BUZDOLABI ALDIM.... ALMAZ OLSAYDIM. 2 SENE HIC KUTUSUNDAN CIKARMADIK. 2012 DE EVLENDIM. DAHA 3 SENE ANCAK OLUCAK. AMA DOLABIN UST BOLME GUZEL ALT BOLME SICAK UFLUYOR :D SERVISI CAGIRDIM ALDILAR GOTURDULER . YAPTIK DIYE GERI GELDILER 3 GUN SONRA. NE OLMUS DEDIM; İŞTE KART OKSİT YAPMIS KAPI AYARLARINI YAPTIK ZART ZURT.. EEEE.. KAÇ LİRA 100 TAMAM. VERDİM. AMA AYNI GUN 3 SAAT SONRA FISE TAKTIM DOLAP AKSAM YINE AYNI :DD .. çıldırdım. BU SEFER VESTEL WEB SITESINDEN CANLI YARDIMLA ÇAĞRI MERKEZI ILE KONUSMAYA BASLADIM. BAŞLAR BAŞLAMAZ BUYRUN OLCAY HANIM DEDİ. GERİZEKALI:D BAYAN DEĞİLİM DEDİM::D sonra topladı:D neyse dedım boyle boyle bu akdar dandik mal üretilirmi 5 yıllık dolap ama, 2 sene çalıştı çalısmadı . garantisi bitti tamam ama servısınız geldı aldı . yaptık dedı paramızı aldı sımdı yıne aynı. 3 aydır cekıyorum bu sıkıntıyı 3 ayda dolabımda bozulmayan hıcbırsey kalmadı dedım.hala bana ıste beyfendı arıza kaydı olusturalım gelsınler baksınlar. dedım ver ver verr para bıktım ben. deıdm. ne dese iyi yapacak bırsey yok servislerimiz garantı kapsamı dısında kalınca ucretlıdır.. tamam oyleyse dedım... ben dedım medya karsısına gecıp camasır makınesı bulasık makınesı ve buzdolabımı benzın dokup yakarım sızde gorursunuz dedım:D:D SONRA DEDI BEYFENDI SIZE EN KISA ZAMANDA YARDIM OLUNACAK. KAYDINIZI OLUSTURDUK DEDI. BEKLIYORUM:d valla yoksa yakıcam. video da buraya koyabılrsem sızde gorursunuz....

•  ARİSTON NO FROST BUZDOLABI ALT TARAFI SOĞUTMUYOR....

Dolabın üstü calışıyor altı çalışmıyor sorun ne olabilir? fişi çekip beklemeyi okudum fakat biz zaten eve geleli 4 gün oldu sorun da 4 gündür var fişinde takılı degildi geldiğimizde uzun süredirde öyleydi
  • Tamirci cagırdık sorun fandaymış bu kez de motor bozuldu nasıl olduysa.. motorun ordaki kabloları kurcaladı gitti . Şimdi takıyom elektriğe tık tık ses geliyor dogru mu baglamadı naptıysa yok mu yardım edebilcek olan? Adamın motoru bozuk olayına pek inanmadım adam gelmeden önce kabloyu cıkarmıştım taktık calışmıyor diyo ne alakaysa ARİSTON NO FROST BUZDOLABI ALT TARAFI SOĞUTMUYOR....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi danger70 -- 13 Temmuz 2016; 21:11:27 >
  • melihoksay M kullanıcısına yanıt
    Değiştirdiğiniz termostat tam olarak nerde bulunuyor sökülmesi zor mudur? 3-5 gün soğuttuktan sonra alttan başkayarak ısınmaya başlıyor sorunlar aynı sanırım.
    Fiş çekip 2 gün beklediğim de oldu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.