Şimdi Ara

---ARİSTON KOMBİ KULLANANLAR DERNEĞİ--- (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
472
Cevap
21
Favori
136.500
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Zebza

quote:

Orijinalden alıntı: sidekick

Ayhan Bey sayenizde kablosuz termostat sahibi oldum. internet üzerinden Salus ST-320-RF adında bir cihaz buldum. Dokunmatik ekranlı ve kablosuz olarak uzun mesafe haberleşebiliyormuş. Nasıl kurulacağı ile ilgili bir bilgi vermediler. internetten ingilizce dökümanlarına bakarak kurdum. Aristonun bağlantı yerini de sizin açıklamalarınıza göre yaptım. Harika oldu. Çok şık bir cihaz. Servisin 400+Servis olarak fiyatlandırdığı cihazı şimdi kendim 200TL ye takmış olmuş.

Salus ST-320-RF
    1.) Kullanma kılavuzu
    2.) Bağlantı resmi

Bağlantı resminde COM ve NO yazan portlara kombiden gelen bağlantıyı yaptım. Fakat farklı bir modelinde bir youtube videosu izledim. RF cihaz aynı. Orada voltaj'ı COM portu ile birleştirmiş.http://www.odatermostati.org/termostat-u%C3%A7lar%C4%B1/st-320-rf.PDF
    Yani kombiden gelen portun sadece birini NO yazan yere bağlamışlar. Korkup bu bağlantıyı yapmadım. bu muhtemelen 230V ile çalışan kombiler için ama çok emin olamadım. Kombiyide yakmak istemedim. Bu şekilde gayet güzel çalışıyor sanki.

• Merhaba arkadaşlar.

Ariston Genus Premium 30 FF kombi aldım.Ve nihayet dün gaz bağlandı ve kombi açıldı.Ayrıca kombiyi alırken General HT 300 set kablosuz oda termostatı almıştım.Bunun nasıl bağlanacağını bilen arkadaş varsa bana teknik veya anlaşılabilir resmini gönderebilir mi?Sözlü anlatım da olur.Yardımcı olursanız çok sevinirim.
  • Bizde evimizde 5 yıldır Genus 24 FF kullanıyoruz. Gayet memnunum. Hiç bakım yaptirmadım şu zamana kadar.
    Yarın ilk bakımını yaptiricam servisine 60 lira karşiliğinda.
    Pek anlamam kombiden zirt pirt ayarlariyla oynamam standart kullanıyoruz, oda termostatı falan da kullanmıyoruz.
    5 yılda hiç ariza vermedi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fozdenak

Merhaba arkadaşlar.

Ariston Genus Premium 30 FF kombi aldım.Ve nihayet dün gaz bağlandı ve kombi açıldı.Ayrıca kombiyi alırken General HT 300 set kablosuz oda termostatı almıştım.Bunun nasıl bağlanacağını bilen arkadaş varsa bana teknik veya anlaşılabilir resmini gönderebilir mi?Sözlü anlatım da olur.Yardımcı olursanız çok sevinirim.

HT-300 SET Programlanabilir Dijital Kablosuz Oda Termostatı
    1.) Kullanma Kılavuzu
    2.) Bağlantı Resmi
    3.) Görsel Anlatım

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: fozdenak

Merhaba arkadaşlar.

HT-300 SET Programlanabilir Dijital Kablosuz Oda Termostatı
    1.) Kullanma Kılavuzu
    2.) Bağlantı Resmi
    3.) Görsel Anlatım

Çok teşekkür ederim Zebza arkadaşım.Çok faydalı oldu gerçekten.

• Merhaba Arkadaşlar;

Ariston Genus Premium 30 FF kullanıyorum.Petek suyu 50 santigrat,kullanım suyu ise 42 santigratta duruyor.Kullanım suyunu açınca kombide sadece kullanım suyu yazıyor.O anda petek suyu da ısınıyor mu bilmiyorum.Sadece ekran olarak mı sıcak su kullanımda olduğunu mu gösteriyor acaba yoksa petek ısıtmayı kesiyor mu?Bu kombi çift eşanjör böyle bişi olması mümkün değil diye biliyorum.Sizleri görüşü nedir?Ayıca General HT 300 SET kablosuz oda termostatı bağlantısı yapıldı ve 55-60 santigratta kullanılması gerektiği söylendi daha çabuk ısıtıp daha kısa süre yansın diye.Kullanan arkadaşlar varsa nasıl kullanıyorlar?Ben 50 santigrata indirdim.Ayrıca HT 300 SET bağlandıktan sonra kombi sönünce artık kalorifer su pompa sirkülasyonu yapmamaya başladı.Tahminim sirkülasyon olan su daha çabuk soğuduğu için diye düşündüm ama yanlış da olabilir.Kullanan arkadaşlarda da böyle mi yoksa benim kombi de mi bi sakatlık var?Yardımlarınız için şimdiden teşekkür eder saygılar sunarım arkadaşlar.

• Arkadaslar tum kombilerle kullanilabilecek hesapli blutooth oda termostati var midir?Kablosuz oda termostati taktirmak istiyorum..Ariston marka kombim var..100 150 gibi ihtiyacima cozum ariyorum..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cancanax

Arkadaslar tum kombilerle kullanilabilecek hesapli blutooth oda termostati var midir?Kablosuz oda termostati taktirmak istiyorum..Ariston marka kombim var..100 150 gibi ihtiyacima cozum ariyorum..

Ne duydum ne de gördüm, yurtdışında bile sürekli RF veya WiFi çıkıyor karşıma.
  • quote:

quote:

Arkadaslar tum kombilerle kullanilabilecek hesapli blutooth oda termostati var midir?Kablosuz oda termostati taktirmak istiyorum..Ariston marka kombim var..100 150 gibi ihtiyacima cozum ariyorum..

Yanliş yazdim ben oda termostatlarini blutooth saniyordum..bana kablosuz hesapli ariston a uygun (standart hepsine uyumlu termostatlar oldugunu duydum..blutooth olayi gibi mi yoksa bu da:) ) termostat lazim.

• Dün itibarıyla bende, Ariston Genius Premium yoğuşmalı kombi alarak aranıza katıldım. Montaj ve doğalgaz açtırma ay ortasını bulur. Şimdilik aklıma takılan tek olay, aldığım yerin ısrarla oda termostatı aldırtmak istememesiydi. Bu cihaz ile gerek yok gibi açıklamalar yaptılar. Konu hakkında fazla bir bilgim yok. Bilgili olan veya bu cihaz ile birlikte oda termostatı kullanan varsa görüşlerini paylaşırsa sevinirim.(İzmir'de yaşıyorum)
  • quote:

quote:

quote:

Yanliş yazdim ben oda termostatlarini blutooth saniyordum..bana kablosuz hesapli ariston a uygun (standart hepsine uyumlu termostatlar oldugunu duydum..blutooth olayi gibi mi yoksa bu da:) ) termostat lazim.

Kablosuz oda termostatı aşağıdakiler bütün kombilere uyar.

Programsız 115 TL
    http://www.sanalpazar.com/In-therm-Mrl-200-Rf-Dijital-Kablosuz-Oda-Termostati__isp5108321

Programlı 190 TL
    http://www.sanalpazar.com/Salus-Kablosuz-Programlanabilir-Oda-Termostati-Rt-500rf__isp4925962

• quote:

quote:

quote:

100 - 150 TL kablosuz bulamazsınız, ancak kablolu bulursunuz. Ariston kendi oda termostatlarını kullanıyor:

Eski seri kablosuz:
    http://www.kombi.com/urun.php?prod=Ariston-CT-WS-Kablosuz-Haftalik-Programlanabilir-Oda-Termostati-+-Sinyal-alicisi-0--10013

Yeni EVO serisi kablosuz:
    http://www.kombi.com/urun.php?prod=Ariston-Kronotermostat-Kablosuz-Haftalik-Program-Saatli-Dijital-Oda-Termostati---BUS-Bridge-Net-0--10551

• Arkadaşlar merhaba. Bende ariston genus premium 30 kullanıyorum. Kalorifer ısıtmasından yana hiçbir problemim yok fakat sıcak su ile ciddi sorun yaşıyorum. Ara ara sıcak su devreye giremiyor. Yani musluğu açıyorum fakat sıcak su devreye girmiyor soğuk su geliyor. Bir süre sonra denediğimde tamamen normal çalışıyor. Sizce problem nerdedir arkadaşlar. Teşekkür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: deathpan

Arkadaşlar merhaba. Bende ariston genus premium 30 kullanıyorum. Kalorifer ısıtmasından yana hiçbir problemim yok fakat sıcak su ile ciddi sorun yaşıyorum. Ara ara sıcak su devreye giremiyor. Yani musluğu açıyorum fakat sıcak su devreye girmiyor soğuk su geliyor. Bir süre sonra denediğimde tamamen normal çalışıyor. Sizce problem nerdedir arkadaşlar. Teşekkür ederim.

Eger banyo esnasinda muslugu kapatip tekrar actiginizdaki sogumayi kast ediyorsunuz bu her kombide olur.yok sicak su akarken birden arada soguk su veriyorsa problem var

• Hocam bazen sıcak su verirken aniden soğuyor, bazende hiç ısınmıyor.Yani kesin bir problem var ama nedir bilemedim. Su akış sensörü kireçlenmiştir dediler ama sizce mantıklı mı bu durum ve nasıl çözülür budurum.
  • arkadaşlar oda termostatı taktıktan sonra (class modeli için) kombi üzerindeki comfort tuşunu kullanmada sıkıntı oluyormu, yani kısacası termostat sadece petekleri kontrol ediyor banyo vs. sıcak suyuna karışmıyor değil mi ?

birde siemens rev24 almama gerek varmı yoksa ht-300 yeterlimi ?

şuan en düşükte yakmama rağmen sıcak oluyor. oda termostatı ile ne kadar tasarruf ederim sizce ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozas -- 20 Ocak 2013; 23:07:50 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozas

arkadaşlar oda termostatı taktıktan sonra (class modeli için) kombi üzerindeki comfort tuşunu kullanmada sıkıntı oluyormu, yani kısacası termostat sadece petekleri kontrol ediyor banyo vs. sıcak suyuna karışmıyor değil mi ?

birde siemens rev24 almama gerek varmı yoksa ht-300 yeterlimi ?

şuan en düşükte yakmama rağmen sıcak oluyor. oda termostatı ile ne kadar tasarruf ederim sizce ?

Ev yalıtımlı ise hassas rev24 iyi olur çünkü yalıtımlı evde ısı 1 derece düşmesi için 2 saat geçiyor bu arada üşüme hissediyorsunuz,

Yalıtımsız ise ısı kaybı biraz fazla olacağından ht300 olabilir.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

100 - 150 TL kablosuz bulamazsınız, ancak kablolu bulursunuz. Ariston kendi oda termostatlarını kullanıyor:

Eski seri kablosuz:
    http://www.kombi.com/urun.php?prod=Ariston-CT-WS-Kablosuz-Haftalik-Programlanabilir-Oda-Termostati-+-Sinyal-alicisi-0--10013

Yeni EVO serisi kablosuz:
    http://www.kombi.com/urun.php?prod=Ariston-Kronotermostat-Kablosuz-Haftalik-Program-Saatli-Dijital-Oda-Termostati---BUS-Bridge-Net-0--10551

---ARİSTON KOMBİ KULLANANLAR DERNEĞİ---

• Ariston genus pre evo ile linkteki

http://www.kombi.com/urun.php?prod=Ariston-Modulasyonlu-Oda-Sensoru---BUS-Bridge-Net-0--10548

Oda termostatının benim için en uygun olduğuna karar verdim. Hem piyasada bulunuyor, modülasyonlu ve fiyatı makul.Ancak dökümanda (2.sayfa) yine hassasiyet için yüzde +- 1 denmiş (+- 1%) bu termostatı kullanan veya bilen varsa gerçekten +-1 C ilemi çalıştığını yoksa oda sıcaklığına göre %1 hassasiyet ile yani yaklaşık 0,2 derecemi ilemi çalıştığını açıklayabilirmi?

Diğer haftalık programlı ve modülasyonlu olan

http://www.kombi.com/urun.php?prod=Ariston-SENSYS-Kablolu-modulasyonlu-sistem-yoneticisi---BUS-Bridge-Net-0--10532

termostatın dökümanında 3.sayfa direk 0,1 C hassasiyet yazıyor. Ev yalıtımlı olacağından 2 C soğumayı beklemek üşüme hissini çok arttırır diye düşünüyorum. Bunu 0,5 C de bile hissediyorum. Eğer ilk linkteki kumanda +-1 C ile çalışıyorsa haftalık programlamaya ihtiyacım olmamasına rağmen sensys modelini alabilirim. Kullanan veya bilen arkadaşlardan yorum bekliyorum.

• merhabalar.bir konuda ustalarımdan yorum bekliyorum.kombim ariston class premıum.evin ısıtılan net alanı 170 m2.petek boyu 14 mt.açık olan petek 12,5 mt.kombiyi 44-45 derece arasında yakıyorum.çok soğuklarda nadiren 50 dereceye çıkardım.günlük tüketim ortalama 13 ila 14 m3.kafama takılan konu şu.kombiyi 40 derecenin üzerine çıkardığımda kombi hiç durmadan çalışmaya devam ediyor.yani hiç dur kalk yapmıyor.bu bir sorunmudur ,tüketim miktarım fazlamıdır.bu arada evin her tarafı trv sayesin de 22 ila 23 derece.yorumlarınız ve önerileriniz için şimdiden teşekkür ederim.saygılarımla.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.