Şimdi Ara

ARİSTON GENUS PREMİUM KOMBİ ALDIM NASILDIR SİZCE ? (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
242
Cevap
12
Favori
87.985
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: mustafa1403

Kombiyi dun actik kullandık suan icin bir sorun yok gibi bugun servis geldi garantiyi aktiflestirdi 5 yil dendi ama yazili bir belge yok sadece servis formu var birde 49 dereceden aşağı calistirmayin dedi bunu anlamadım sebep olarakda evi isitmazmis en az 49 secin dedi ve gitti.

Bu söylediğim islemlerde bir sikinti var mı

servisi dikkate almayın, ısınabildiğiniz en düşük sıcaklıkta çalıştırın
  • mustafa1403 kullanıcısına yanıt
    Kombiyi 7/24 kesintisiz kullanacaksanız mümkün olan en düşük ayara alın ve gerekirse 3-5C derecelik adımlarla arttrın.

Oda termostatı ile kullanırsanız durum değişir, ılık havalarda 45C soğuklarda ise 55C civarı uygun olur. Ama petekler yetersizse daha yüksek seçmek gerekebilir.
    Dış hava sensörü kullanırsanız kombi sıcaklığı set etmenize gerek kalmaz, bu iş otomatik yapılır...
  • memint M kullanıcısına yanıt
    Arkadaşlar bir sorunum var acil cevap alabilirsem sevinirim.

Gaz yeni geldiği için 3 gundur kombıyı kullanıyorum.
    Kombi bacasından surekli su damlıyor tesisatcı normal diyor servisci normal değil diyor.

saçma sapan bir diyolag arasında kaldım baacadan akmasının kimseye zararı yok ne yapmalıyım bu durumda dogrusu nedir böyle kalsa ne olur.
    Kombi Ariston genus premium evo 24 ff
    Kombi içinde doğalgazın yanmasıyla oluşan 80-100C derece civarındaki subuharı, kombi içinde yoğuşturulamazsa kombiye göre daha soğuk olan bacadan çıkarken yoğuşarak su fazına geçer. Normalde bu suyun yoğuşmalı kombilerde geri akarak yoğuşma sifonunda toplanması ve burdan da yoğuşma suyu tahliye borusuyla uzaklaşması gerekir. Ama montajda suyu kombiye akıtacak şekilde baca eğimi verilmediyse ve bağlantılar tam yapılmadıysa su sızıntısı olabilir. Olmaması gerekir. Damlayan su asidiktir, cilde ve özellikle gözlere temas etmemelidir...
  • memint M kullanıcısına yanıt
    Şimdi sızıtı kaçak yok ama bacanın ucundan damlama yapıyor.

Çelişkili ifadeler oldu bu su kaçak olmadığını düşünerek bacadan kimseye temas etmeden direk yere düşüyor. Benim kombimin yakıtına veya herhangi bir parçasına zararı yok ise bu şekil kullanmaya devaam edeceğim. Yoksa sıkıntılı bir iletişile tesistcı ile problemi çözmeye çalışacağım.(duvar kırılacak cam balkon kesilecek vs. işlemler var)
    Kombinin bacası 2-3 derece yukarı bakmalı.
  • arkadaşlar bir sorum olacak, Ariston genus Premium evo 24 ff kombi var evde yeni kullanıyoruz 10 gündür kombi çalışıyor, farklı kombiyi kullanan komşularımızda kombiden
    su çıkışı olmuş ancak bizde bugüne kadar böyle bir durum yoktur, eğer kombiden su çıkışı olmazsa daha fazla gaz tüketilir diyenler de var, bilgisi olan var mı?
  • konglomera44 K kullanıcısına yanıt
    kombinizin altından su gideri yok mu kanala verilen???
    Kombiyi kaç derecede yakıyorsunuz, 60°C altında yoğuşma muhakkak olur. Tahliye hortumunu çıkartıp, altına kova koyun ve su ile dolup dolmadığı gözlemleyin. Bir diğer olasılık Ariston Genus Premium EVO ile Ariston Genus EVO karıştırıyor olmanızdır.
  • arkadaşlar ben şu an farklı şehirdeyim, evdekiler bu sıkıntıyı söylemişti yarın eve gidince bakacağım ama kombinin altında tahliye hortumu var ve altına kova koymuşlar herhangi bir su çıkışı olmamış, kombi 45 ile 55 derece arası yanıyormuş :S
    Bu durumda size önerim servis çağırmanız olacaktır. benim direkt gidere bağlı ara ara çalışırken kontrol ediyorum damla damla su geliyor.
  • tamam üstadım teşekkür ederim
  • arkadaşlar bende ariston genus premium evo 30 ff kullanıcısıyım. 40 derecede günlük 11-12 metreküp gaz yakıyor. ayrıca kombi sürekli 1 çizgide yanıyor yani kombide hiç durma yok. sanki biraz fazla yakıyor gibi geldi. oda termostatı olarak ne öneriyosunuz? kablosuz olması daha iyi olacak ama kablosuzda yok pek fazla.
  • Selamlar

cihazda alev kopması uyarısı alan varmı
    düşük ayara aldıgımda bu uyarı geliyor
  • Merhaba arkadaşlar.Evdeki kombimiz Ariston Genus Premium.Son 15 gündür kombi günde 4-5 kez 1. ateşleme veya 2.ateşleme sonrası alev eksiklği hatası veriyor.Isıtmayı kesiyor.Gece olduğunda bu hata sabah kalktığımızda buz gibi oluyor ev.Bazen kendi kendine hata düzeliyor ama genellikle resetlememiz gerekiyor.Hata kodları sanırım ekranda çıkan SP1 ve SP2.Yetkili servisi çağırdık kontrol için ilk önce hatanın elektrikler burda sık sık kesildiği için ondan olabileceğini veya kartının yandığını söyledi.Regülatörü çıkarttı 2 gün hata olmadı veya biz fark etmedik kendi kendine düzeldi.Regülatörü bağladık tekrar 4-5 gün daha hata vermedi.Ancak şimdi yine aynı hatayı vermeye başladı.Garantisi bittiği için (2.5 yıllık cihaz) kart ücreti 350 tl dediler bizde emin olmadan değiştirmek istemedik.Kombisinin kartı yanan tanıdıklar var.Onlar cihazın kartı yandıktan sonra hiç çalışmadığını söylediler.Sizce sorun neden kaynaklanıyor?

(Bugün deneme için regülatörü çıkarttık yine aynı hatayı verdi, sorun elektrik kaynaklı değil sanırım.)

• Dün servis geldi tüm petekleri tesisatçıya yıkatıp havasını aldırdık... cihaz tekrar çalıştırıldı. sensey oda ter. var herşey güzel ama yakıt azaldı ama tek sorun auto da ısıstma sistemi aşırı çalışma hatası veriyor ve çalışmıyor öylece kalıyor.. oda termostatı bağlantısı sorunumu başka bir şey mi çözemedik auto olmasa tasarruf oda term. gereği yok bu arada oda term. 22 de istenilen sıcaklı 23 kazan sıcaklığı hava durumuna göre 45-50 arası yapıyorum.
  • Arkadaşlar, sıcak su 45 dereceye ayarlanmış, banyoda sık sık alev kopması hatası veriyor, neden olabilir sizce?
  • quote:

Orijinalden alıntı: tarikki

Merhaba arkadaslar...
    Sanırım bu kombıde en tecrubelı benım 2008 yılında aldım. Cok arastırdım ınceledım bır cok muhendıs arkadasa danıstımtım onlar arıston onermedıler ama ben genede aldım.ankarada yasıyorum. Evde 10 petek mevcut aslında petek sayısından cok peteklerın ebatı onemlı. Ilk yıl kullanımda 1300 m3 gaz yaktım. Sonra kı yol evımın en soguk odasına wifi termostat taktım ve banyolar haric tum odalara eca termostalı vana taktım heryer 23 c ye ayarlı gecelerı bu 22 oluyor 2 ayrı programlama kullanıyorum hafta ıcı ve hafta sonu seklınde ısın ozetı kombının yerını bıle hatırlamıyorum bazen... Suanda 5200 m3 gaz yaktım bunuda 5 e boleceksınız. Alın sıze tuketım hesabı. Ne zaman calısmaya basladı bılmıyorum ama 1 kasım da 319 m3 gazım vardı suan 21 kasım 289 m3 gazım var buda guncel verı ısın ozetı evde cok rahat bırsekılde dolasıyoruz ve asla usumuyoruz evımıze gelen ter atıp gıdıyor hatta mısafır geldınde derece dusuruyorum yoksa ınsanlar rahatsız oluyorlar bu arada bende bırde dıs ortam sensoru var bu cıhaz olmazsa olmaz arkadaslar unutmayın ne ıse yarıyor dersenız dısardakı sıcaklıgı olcuyor ve termostata gonderıyor termostat ıstedınız dereceye ulsa bılmek ıcın kombının sıcaklını kendı ayarlıyor mesela benım kombım saat 10 da atesleme yaptıgı zaman 30dk calısıyor bu gun ıcın dısarısı 2 c ve 60 da calısıyor suan. Termostat 23 dereceyı ben bu kombı ıle 60 c ısıtırım mantıgımıle 30 dk sonra kapanıyor ve tekrar atesleme yaklasık 1,5 saat sonra oluyor tabı burda dıs sıcaklık cok onemlı ve dıs sensorun nereye montajlandıgına dıkkat edılecek kısın en soguk gunlerde 70 c en ılık gunlerde 60 c de calısıyor. Sıkıntım oldumu evet oldu 1 kere pompa catladı sebep asırı sıcak calısmaktan bırde alev koplası sıkıntısı yasadım bunun ıcınde kart degıstı garantıden. Ama bu alev kopması halen devam edıyor sımıd merak ettım neden yapar dıye buraya oyle geldım burda bır arkadas yazmıs yok petekler kapalı ondan kopma oluyor falan demıs bende sımdı bunu denıyordum o arada yazıyım dedım bıraz ama baya yazdım sanırım petekler 23 c ayarlı oldugundan dıkkat ettım hava cok soguk olmadıgı ıcın evde 4-5 petek calısmıyor bende bunları 25 c yaptım sımdı alev kopması gercekden de kesıldı demek kısa gırerken yapmasının sebebı buymus herkeze tesekkurler okuma zahmetınde bulundugunuz ıcın bır sorusu olan varsa cevap vere bılırım...

dıs ortam sensoru olup olmamasının faydalarını karsılastırmalı soyleyebılırmısınız, bo konuya yabancıyım, oda tormastatı yeterli diye düşünmüştüm

• mavifatih M kullanıcısına yanıt
    Ben üç yıldır sadece Ariston RS W 3318231 Modülasyonlu Oda Termostatı kullanıyorum dış hava sensörü yok.oda termostadı 23 derecede duruyor.Kolorifer suyunuda havanın sıcaklığına göre en minimun
    hangi sıcsklıkta 23 dereceyi yakalarsam orada tutıyorum.38c ile en fazla 55 c arasında kullandım.Gayet memnunum.Etraftaki dairelerde en az fatura ödeyen benim...
  • MERHABA 24 genus FF var bende fabrika ayarlarını detaylı bilen arkadaş varmı kullanım suyu en dusukte de 60 ları gecıyor bunu sabıtleme ımkanımız yokmu suya soguk su eklmesssek adamı yakıyor nerdeyse menuden özel ayarları biliyorum ama hangı başılkta olduğunu bilmiyorum yardım lütfen
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.