Şimdi Ara

Ariston Genus Premium EVO Kullanıcıları... (68. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
1.926
Cevap
36
Favori
179.366
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6667686970
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Uzun süreli elektrik kesintisinde sıkıntılı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • x-calibur kullanıcısına yanıt
    Neden hocam fabrika ayarlarına mı dönüyor elektrikler kesilince?

Öyle ise kaç saatlik kesintide oluyor biliyor musun?

• quote:

Orijinalden alıntı: gktgsyn

Neden hocam fabrika ayarlarına mı dönüyor elektrikler kesilince?

Öyle ise kaç saatlik kesintide oluyor biliyor musun?
    Evet, fabrika ayarlarına dönüyor. Bir kaç kere tatile çıkarken sigortasından kapatıp gitmişliğim vardı. Kaç saatte fabrika ayarına dönüyor bilmiyorum ama 2-3 saatte herhalde çünkü arkadaşın kombiside aynı oda bana sormuştu ayarlarım gitti ne yapacağız diye.
    Yeni öğrendim demekki bizim hiç uzun süreli elektrik kesintimiz olmamış umarım da olmaz nazar değmesin:)

Diyelimki fabrika ayarlarına döndü o zaman termoregülasyon ayarları sıfırlanır ve kombi biz müdehale etmeden çalışmayacak yani genelde evdeyken kombinin çalışmasına ihtiyacımız olacağı için bizde ayarı yaparız sıkıntı olacağını sanmıyorum.

• gktgsyn G kullanıcısına yanıt
    Şöyle bir durum var ama bakmadım, bu senin dediğin soketi ben çıkardığımda fabrika ayarı ile yerden termostatlı geldiği için direk kapalı kombi çalışmaya başladı, zone2 ısı istiyor diye. Bende ne oluyoruz yahu falan deyip kapağı kapatıp baktım çalışmaya başlamıştı. Aklında bulunsun yani, ,25 kuruşluk 2 tane şey için riske girmem kablo pabucunu taktım kullanıyorum.
    Tabiki önerdiğiniz işlem daha sağlıklı. Oraya uygun kablo pabucu elde yoksa veya temin edilene kadar geçici bir çözüm benim söylediğim hem başka bir özelliğide ortaya çıkmış oldu bu denemeyle

• İyi akşamlar yaklaşık bir yıldır genius premium evo 35 binlik kombi kullanıyorum evim iki katlı müstakil bir ev 105/105 210 m2 gibi evde yerden ısıtma yaptırdım odalar laminant diğer yerler kalebodur bu ikinci kışım sizlere sorum şu bazı odalar iyi ısınırken özellikle üst katta ki bazı odalar pek ısınmıyor gibi 38 40 derecede yakıyorum şimdilik ev 21 derece yi geçmiyor termostat felan kullanmıyorum sizce daha verimli kullanmak adına neler yapılabilir yardımcı olursanız sevinirim sağlıcakla kalın..

• İyi akşamlar yaklaşık bir yıldır genius premium evo 35 binlik kombi kullanıyorum evim iki katlı müstakil bir ev 105/105 210 m2 gibi evde yerden ısıtma yaptırdım odalar laminant diğer yerler kalebodur bu ikinci kışım sizlere sorum şu bazı odalar iyi ısınırken özellikle üst katta ki bazı odalar pek ısınmıyor gibi 38 40 derecede yakıyorum şimdilik ev 21 derece yi geçmiyor termostat felan kullanmıyorum sizce daha verimli kullanmak adına neler yapılabilir yardımcı olursanız sevinirim sağlıcakla kalın..

• Aslında yerden ısıtmada laminant parke pek tavsiye edilmiyor. Birde yerden ısıtmada düşük sıcaklık seçili olması lazım,yani bu teknik servis bölgesine girip oradan z1 0 seçili olmalı belkide sizde seçilidir. Minimum sıcaklık ayar kısmından en düşük 35 ise siz normal petekli sistem kullanıyor gibisiniz. Yerden ısıtmada düşük sıcaklıkta devamlı yanma tercih ediliyor bildiğim kadarıyla. Birde pompa modülasyon seçili ise yada ayarına bakmak lazım minimum pompa yüzdesi arttırarak ısınmayan odalara sıcak su gidiş dönüşü sağlanabilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi x-calibur -- 20 Kasım 2018; 23:1:5 >
    Hocam serviste kilerin bişey bildiği Yok siz burda çok güzel paylaşımlar yapıyorsunuz evet en düşük 35 düşük moda ben geçebilirmiyim birde pompa hızını kaç yapmalıyım sizce laminant verimli bi ısınma olsa ısınıyor yaptırırken yerden ısıtmaya uygun yazıyordu paketlerde hocam

• Pompa hızını yüksek hız olan 1 yaptım minimum olan yeri 40 tan 50 ye çıkardım bişey fark edermi sizce

• nuri1979 N kullanıcısına yanıt
    Merhaba pompa hızını yüksek yaptıysanız sadece %100 hızda çalışır modülasyon yapmaz pompa. Siz yine modülasyonlu pompa seçeneğini seçin sonra ıst. sist. 2 parametrelerinden pompa min hızını 50 yapın ve kombiyi kapatıp açın böyle aktif oluyor değişiklik.

Kazan sıcaklığını ısınabildiğiniz en düşük ayara alın, kombiye yakın olan odaların vanalarını da kısabilirseniz sorun çözülmüş olacaktır

• gktgsyn G kullanıcısına yanıt
    Hocam çok sağolun dediğinizi yaptım birde sizin yazılarınızı geriye doğru epey okudum dönüş suyu sıcaklığını 40-45 aradı tutmalısınız yazmışsınız yani 50 derece felan yapmam gerekiyor sanırım ekranı bu çok gaz yakmama sebeb olmazmı birde o.t almalımıyım hangi o. t tavsiye edersiniz bununla birlikte başka bir cihaz almalımıyım sizce çok sağolun verdiğiniz destek için

• nuri1979 N kullanıcısına yanıt
    Rica ederim hocam sizin yerden ısıtma olduğu için nekadar düşük kazan sıcaklığında tutarsanız o kadar tüketim azalacaktır, benim tavsiyem 35-40 derece arası yapın kazanı ve kombiyi 24 saat çalıştırın eviniz 1 günde çok rahat 23 dereceleri görmesi lazım, aslında dış hava sensörü ile kullansanız çok daha iyi olur o.t yerden ısıtma da pek randımanlı olmayacaktır, ısı dalgalanması çok olur tüketimi arttırır. Dış hava sensörüyle düşük kazan sıcaklıklarında(45 ve altı) hem tüketim azalır hem konfor çok iyi olur.

Dönüş suyu 45 dereceden yüksek olmaya başlayınca yoğuşma verimi düşüyor o yüzden yazmışımdır. Siz sürekli çalıştıracağınız için kombiyi dönüş suyu nekadar düşük sıcaklıkta olursa verim okadar yüksek olur tüketim az olur

• quote:

Orijinalden alıntı: nuri1979

Hocam serviste kilerin bişey bildiği Yok siz burda çok güzel paylaşımlar yapıyorsunuz evet en düşük 35 düşük moda ben geçebilirmiyim birde pompa hızını kaç yapmalıyım sizce laminant verimli bi ısınma olsa ısınıyor yaptırırken yerden ısıtmaya uygun yazıyordu paketlerde hocam
    Hakkınızı helal edin hıocam, erken yatmıştım dün kusura bakmayın. Göktuğ arkadaşımızın dediği gibi ayar yapabilirsiniz.
    Genelde ingilizce seçili olduğu için türkçe karşılıkları aklımda değil, Zone 1 Bölge1 ayarlarında ısı gereksinimi gibi bir yerde 1 HIGH yüksek 0 LOW düşük şeklinde bir yer var orada 0 seçerseniz minimum 20 maksimum 45 li derecelerde ayar yapabilirsiniz. Devamlı çalışacak şekilde minimum çalışma sıcaklığını bulursanız birde yukarıda yaptığımız gibi birde dış hava sensörü takarsanız dış sıcaklığa göre kendini ayarlar kombi.
  • Simdi ben bu 10k ntcyi aldım. Uclarina bi guzel pabuc yaptim monte ettim. Disarisi suan 16-17 derece. Dogru gösteriyor sıkıntı yok. Evde cosa var. Kombiden autoyu sectim. Ayarlarda pompa hizini modulasyonlu sectim. Sicakliklari 38-58 ayarladim. Suan 38de calisiyor sanirim hava iyi oldugu icin. Egim ayari 1.6 dan 1.2 ye aldim ama ne oldugu konusunda pek bi fikrim yok. 4.2.1 menusuydu sanirim oradan 1 basit regulasyon sectigimde 38de çalıştırmadi ama sadece dis sensor sectigimde dusuk sicaklikta çalıştı. Oda termostati secersem hata veriyor, sanirim sensys disinda calismiyor. Min pompa hizi 40 dokunmadim. Evim biraz buyuk net 180m2 olmasi lazim. Bilen hocalarim yapilmasi gereken eksik fazla yaptigim bir ayar ar mi bu konuda yardimci olabilir misiniz

• quote:

Orijinalden alıntı: shadows_d

Simdi ben bu 10k ntcyi aldım. Uclarina bi guzel pabuc yaptim monte ettim. Disarisi suan 16-17 derece. Dogru gösteriyor sıkıntı yok. Evde cosa var. Kombiden autoyu sectim. Ayarlarda pompa hizini modulasyonlu sectim. Sicakliklari 38-58 ayarladim. Suan 38de calisiyor sanirim hava iyi oldugu icin. Egim ayari 1.6 dan 1.2 ye aldim ama ne oldugu konusunda pek bi fikrim yok. 4.2.1 menusuydu sanirim oradan 1 basit regulasyon sectigimde 38de çalıştırmadi ama sadece dis sensor sectigimde dusuk sicaklikta çalıştı. Oda termostati secersem hata veriyor, sanirim sensys disinda calismiyor. Min pompa hizi 40 dokunmadim. Evim biraz buyuk net 180m2 olmasi lazim. Bilen hocalarim yapilmasi gereken eksik fazla yaptigim bir ayar ar mi bu konuda yardimci olabilir misiniz
    Hocam bende yenisiyim ama baya takip ettim, Dediğiniz gibi sadece sensys için geçerli oda termostatı seçeneği, on off cosa gibi olan oda termostatları için 1 basit termoregülasyon uygun oluyor. ama siz Dış hava sensörü monte ettiyseniz o zaman sadece dış ortam sensörü seçili olanı seçeceksiniz. AUTO mod alındığında dış ortam sıcaklığına ve seçtiğiniz eğim ve ofset ayarına göre kazan sıcaklığını ayarlayacak sistem.
    Sisteminiz yerden ısıtma ise farklı normal panel radyatör ise farklı seçenekler var Zone 1 ayarlarında. Ona göre eğim değişiyor.
  • shadows_d S kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun. Yaptıklarınız doğru hocam, dış sıcaklık seçimi ve auto modu aktifken kazan dış havaya göre hareket ediyor. Eğim ayarı; evde ısı kaybı çoksa, geç ısınıyorsa yüksek(1.5 ve üzeri) tam tersi durumda düşük ayarlayın. Bende cosa kullanıyorum grafik takibi yaparak eğimi ayarlayabilirsiniz, 2-3 gün takip edip rayına oturtacaksınız sistemi.

Ayar noktası dediği parametre belirlediğiniz eğime göre olan kazan derecelerine +,- ekleme yapıyor. Resimdeki grafiğe göre ayarlamalarınızı yaparsınız.

Ariston Genus Premium EVO Kullanıcıları...

• quote:

Orijinalden alıntı: gktgsyn

Hayırlı olsun. Yaptıklarınız doğru hocam, dış sıcaklık seçimi ve auto modu aktifken kazan dış havaya göre hareket ediyor. Eğim ayarı; evde ısı kaybı çoksa, geç ısınıyorsa yüksek(1.5 ve üzeri) tam tersi durumda düşük ayarlayın. Bende cosa kullanıyorum grafik takibi yaparak eğimi ayarlayabilirsiniz, 2-3 gün takip edip rayına oturtacaksınız sistemi.

Ayar noktası dediği parametre belirlediğiniz eğime göre olan kazan derecelerine +,- ekleme yapıyor. Resimdeki grafiğe göre ayarlamalarınızı yaparsınız.

Geçen bir kombinin kılavuzuna baktım, adamlar bu eğimi bulmada pratik birşey önermişler tabiiki dediğim gibi yabancı kafası ve sıcaklıklarına göre, Diyor ki bulunduğunuz yerin kışın en soğuk derecesi ve maksimum yakmak istediğiniz sıcaklığa göre eğimi bulabilirsiniz.
    Meteoroloji GM sitesinden bulunduğunuz yerde ölçülen en soğuk ortalama sıcaklığı bulup atıyorum 5 derece, ve kazanı maksimum 50 derece yakmak istiyorsunuz, bu eğime göre bakıp atıyorum işte eğim 1.4 seçebilirmişsiniz. Zaten bu eğimi seçtikten sonrada oda sıcaklığını arttırmak isterseniz bu paneldeki artı ve eksi ile OFSET ayarını arttırıp azaltabiliyorsunuz.
    O.t siz kullanımda mantıklı ama o.t ile çalışırken kazan sıcaklığı az gelebilir, kombi uzun çalışır ev erken soğur ama eve göre deneyip tüketim karşılaştırılması en sağlıklısı olacaktır.

Cosada raporlama olduğu için kombi çalışma sürelerini görebiliyorum mesela bi ayar yapıyorum (eğim, ofset) sonra o gün kombi hep aynı süreler çalımış oluyor yani evi ısıtma süreleri eşitleniyor. Dış hava sensörü olmadan önce atıyorum kazan 55 iken gündüzleri 15 dk çalışıyorsa geceleri 35 dk çalışıyordu şuanki durumda hep 15-20 dk çalışıyor.

• 
Sayfa: önceki 6667686970
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.