Şimdi Ara

Ariston Genus Premium EVO Kullanıcıları... (65. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.926
Cevap
36
Favori
179.508
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6364656667
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Çok minnet duyarim

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sevkett67 S kullanıcısına yanıt
    Hocam servisle görüştüm, artık sensys gateway modemiyle birlikte satılıyormuş ayrı ayrı kutulanmıyormuş ancak yeni çıkan ariston kombiler gateway modemli olduğu için sensys montajında modem boşa çıkarmış o zaman tek gateway cihazı verebilirim dedi şuan elinde yokmuş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • gktgsyn G kullanıcısına yanıt
    Tamam hocam cok teşekkür ederim. Bu arada dün eğim ı 3.5 yaptım. 35 derecede bir süre yaktım ama pompa aşırı çalışma yazmadı. Belki de on off kullanmadığım için kapanmamistir

Hocam 35 derecede yakarsanız olmaz zaten 55 civarı yanmaya başlayacak 50-45-40 gibi azalırken kazan sıcaklığı ozaman pompa aşırı çalışma verir çünkü geri dönüş suyuna yakın kazan sıcaklığına düşmüş olcak mantığı bu şekilde. Tavsiye etmem bu şekilde çalışmasını kombinin dur kalk yaparak çalışması tüketimi arttırır

• gktgsyn G kullanıcısına yanıt
    Bakalım deneme yapacağım hocam. Ben eski kombiler gibi suyu ısıtıp dönüş suyu yaklaştığında duracak saniyordum

• komibinin barı kaç olmalıdır,birde 1.5 bardan 1.3 bara 1 ayda düşmesi normalmi açaba
  • therapyy kullanıcısına yanıt
    1.5 1.9 arasi idealdir

• therapyy kullanıcısına yanıt
    Pompa çalışmaz iken kullanma kılavuzuna göre 1 bar ideali, 1-1.5 bar arası tavsiye ediliyor.
    Basınç düşmesi eğer tesisatta kaçak kuçak yoksa hava atma purjöründen mevcutta hava var ise attıysa düşmesi normal. Ama uzunca süre sonra düşmesi normal değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi x-calibur -- 6 Mart 2018; 15:57:25 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Evet kış geliyor beyler hazir misiniz

Her zaman

• halils2 H kullanıcısına yanıt
    Sizin gibi üstadlara bu forumun cok ihtiyaci var hocam

Sağolun, yardımcı olabilirsek ne mutlu. Ama pek satılan 1 marka model değil ariston, milletin hala m2 ye göre yoğuşmalı hermetik seçimi yaptığı bir ülkede çok da bişey beklememek lazım sanırım.

• Merhabalar,

Benim bu SENSYS alma durumum yok hem kablolu hemde bence aşırı pahalı, bunun yerine tavsiye edebileceğiniz bir Oda termostatı var mı? yada almaya gerek varmı?

Cosa Akıllı Kombi V3 ile General HT-400 modelleri fiyatları uygun görünüyor. Ne dersiniz?
  • Arkadaşlar Merhaba,

Kiracı olarak geldiğim evde bu kombiden var. Dün ilk defa açtım kombiyi. 45 dereceye getirdim ancak petekler ısınmıyor. Bakım yaptırayım dedim. İstanbul'da önerebileceğiniz bir servis var mıdır?

Teşekkürler.
  • Merhabalar,

Bugün itibari ile evime Ariston Cares Premium taktırdım, genel olarak Ariston'dan memnun görünüyordu arkadaşlar.

Bu konularda pek bilgi sahibi değilim, o nedenle starter seviye sorularım olabilir, mazur görün lütfen :)

Öncelikle, hem Adana'da yaşıyorum, hem de evim Doğu/Güney/Batı cephe. Yeni bir ev ve yalıtımı gayet başarılı.
    Toplam petek boyu 7,8 m.

Bu bilgilere göre, kış aylarında, çocuğum doğacak inşallah ve, odası kombiye en uzak oda.
    Bu nedenle oda termostatı kullanmam gerekir mi ?
    Çünkü o odanın sıcaklığı en önemlisi ve uzak olduğundan orayı ısıtacağız diye diğer odalar hamama dönmesin. :)

Bunun için nasıl bir çözüm önerirsiniz ?
    Termostat kablosuz olmak zorunda bu arada. Önerebileceğiniz en uygun fiyatlı o.t. hangisidir ?

Ayrıca, evdeki tüm peteklerde ayarlı ECA marka termostat var, derseniz ki öyle ise boşver, onlarla da ayarlanabilir, bu çözüme de açığım.

Şimdiden teşekkürler.

• zifftli kullanıcısına yanıt
    Şimdiden hayırlı mübarek olsun sağlıklı sıhhatli kucağınıza alırsınız inşallah.

Kalorifer sistemi nasıl döşeli? Yerden ısıtma mı?mobil sistem mi? Yoksa döşeme üstü borulu sistem mi?

Mobil sistem ise kombi yeri değilde mobil sistem kollektörü ne göre mesafeye bakın. Termostatik vana olması güzel. Bende Oda termostatı araştırıyorum on off cinsten ama gerekli mi gereksiz mi benim için onu çözemedim.

• halils2 H kullanıcısına yanıt
    Gecen yine bie tartışmaya girdik neymis ev küçükmüş yogusmaliya gerek yokmus dogalgazci oyle demis bir turlu ikna edemedim.

• zifftli kullanıcısına yanıt
    Merhaba. Bende de her petekde eca termostatik vanalari var lakin onlar bana tam guven vermiyor. Siz bence cocuk odasina oda termostati koyun diger odalari termostatik vana ile kontrol edersiniz en azindan. Oda olmadi eviniz mobil sistem ise her odaya ayri ayri oda termostati da takabilirsiniz. Rehau markasinin boyle bir sistemi var ancak biraz maddiyatli olur.

• Halil hocam sensy de ısı kalibrasyonunu nasil yapıyorduk hatirliyormusunuz ? Sensy ile farkli bir termometrenin isilari farkli cikiyor da

Kombi paramatreleri içerisinde bölge 1 veya 2 içindeydi hatırlayabildiğim kadarıyla. Unutmazsam eve gittiğimde bakarım

• 
Sayfa: önceki 6364656667
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.