Şimdi Ara

Ariston Genus Premium EVO Kullanıcıları... (64. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.926
Cevap
36
Favori
179.540
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6263646566
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    O.t kombiyi kapadıktan sonra ev sıcaklığının set değerinizin altına düşme süresi nekadar?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yaklaşık yarım saat ile 1 saat arası değişiyor@gktgsyn

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sevkett67 -- 17 Şubat 2018; 10:10:53 >
  • Sevkett67 S kullanıcısına yanıt
    Yalıtımınızda sıkıntı var hocam 2 saatten az olmamalı ara kat ve yalıtımlı bir dairede. Kombi ve termostattan önce yalıtımı iyi hale getirmeniz gerekiyor yoksa ne ayar yaparsak yapalım tüketim düşmeyecektir.

• gktgsyn G kullanıcısına yanıt
    Hocam ara katta değilim. Giriş katindayim üst katımda bos. Içten ve laminant altından yalitimim var sadece

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Ozaman normal hocam tüketim. Takip edebildinizmi kombiyi modülasyonu nasıl yapıyor. İlk çalışmasıyla durmaya yakın olan ki kazan sıcaklığı arasında 10 derece civarı düşüş yapıyor mu?

Yapıyor hocam. Yalnız birde max sıcaklığı 49a indirdim sonra öyle denedim bu sefer ev ısıya yaklaştıkça 40 a kadar falan indi ama o derece de ev isinamadi

• Hocam birde adam 110 metrekare evi termostatsiz 6 metreküpe isitiyor bu yüzden bana normal gelmiyor

Hocam kazan sıcaklığı 55-60 arası başlasın min 45 e kadar düşüp ısıtmayı tamamlasın. Paralel kaydırmadan bu şekilde ayarlayın.

Başka evlerle karşılaştırma için sizinle aynı şartlara sahip bir ev bulmanız gerekiyor mesela karşı komşunuz veya üst katınız aylık nekadar ödüyorlar onlarla karşılaştırın

Sevkett67 S kullanıcısına yanıt
    Aynen, kıyas yapma hocam, az yakıyor diyenin evi nasıl hangi cephe dış ortam sıcaklığı ne, belki içerisi bile sizin evden daha soğuktur. konforu nasıl bilmek lazım.
    Daha öncede demiştim az yada çok yakması değil önemli olan normal sağlıklı yakması.
    Bizim evi zamanında yaparken ustalar çok değişik yapmışlar. Benim dairem tek daire üstteki katlar çift daire. Ust katimin yan tarafında babam oturuyor onunda altı boş üstü dolu. Onda da genuş evo premium24 kw var. Rehau o.t. var 26 derecede aylık 240 metrekup harcadı

• x-calibur kullanıcısına yanıt
    Doğrudur hocam ne bileyim sıkıntıya sokuyor beni 21.5 derecede bu parayı ödemek. Hocam bu 2.3.7. Isıtma sistemi pompa gecikmeli durması yazıyor bu mu pompa aşırı çalışma yazısını getiriyor

Hocam kombinizin gaz ayarlarını servise kontrol ettirin içiniz rahat etmeyecekse.

Pompa gecikmeli durması ayarı termostat set değerine ulaşıp alevi kesince pompanın ayarlanan dk kadar daha çalışmasıdır

Anladım hocam. Bir önceki mesajlarda diğer arkadaş ısıtma sistemi aşırı çalışmayı ayarlıyor demistide ondan sordum

Aşırı çalışma uyarısı versin kombi dursun istiyorsan hocam eğim ayarını 2.5-3 civarı yap ozaman durarak çalışır

Hocam şaşıyorum doğrusu sensy olmadan falan bu kadar bilgiyi nerden buluyorsun nereden anlıyorsun :-) bu arada cosa kullanıyorsunuz galiba cosa üzerinden oda sıcaklığını falan dusurebiliyomusunuz yoksa sadece internet üzerinden mi ?

Sensys babamlarda var hocam onların kablo hattı çekiliydi önceki kombiden, yeniledik genus premium evo+sensys taktırdık bu sene. Ben zaten forum ve kullanma kılavuzundan öğrenmiştim sensys ayatlarını, kombiyide kullanmaktayım 2 senedir. Cosa sadece internet üzerinden ayarlanıyor ve görüntülenebiliyor yalnız yeni cihaz tanıtıldı önümüzdeki sene satışa çıkacak onda internetsiz kullanım ve ekran olacakmış.

Ama sensys çok başka hocam kablo derdi olmasa kendimde sensys alacaktım evim dubleks diye cosa aldım, sensys yerini tutamaz cosa veya on/off termostatların hiçbiri. Sizin cihazda varmı bilmiyorum ama bu 2017 ekim ayında takılan sensys ariston net uygulaması ile mobilden kontrol ediliyor çok çok fonksiyonel tüketimi dahi gösteriyor ve doğru çıkıyor. Bilmiyorum kullanıyormusunuz ama yinede söylemek istedim bu ayrıntısını

Uygulamadan fotoğraflar:

Ariston Genus Premium EVO Kullanıcıları...

Anladım hocam sadece net üzerinden ayarlanması daha kullanışlı olurmuş. Ben ariston neti sensy almadan da çok araştırdım hocam yurt dışı servisini kadar aramadığım yer kalmadı en son aldım sensy 400 tl ye ariston net olur sandım ama yoktu. Tekrar aradım geçen ay servisi gateway cihazı almanız lazım dedi istanbuldan birkaç servis aradım burada yoktur diye onlar da da yokmuş

Bizim servis gateway li cihaz eline gelince haber vermişti, yeni gelenler bu şekilde içinden 2 tip bağlantı aparatı çıkıyor modemli olan duvara sabitlenip sesnsys üstüne geçme şekilde takılıyor.

Yani siz sadece gateway modemini bulursanız olacaktır.

Hocam size zahmet olmaz ise servisinize sorabilir misiniz gateway cihazı var mi ellerinde varsa da fiyatı nedir diye

Yarın sorarım hocam

• 
Sayfa: önceki 6263646566
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.