Şimdi Ara

Ariston Alteas One Net (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
45
Cevap
2
Favori
8.973
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Carlion

en büyük artısı muadillerine ve fonksiyon olarak eşitlerine göre oldukça uygun fiyatlı bildiğim kadarıyla buderusun wifi lısı 7 binden başlıyor misal, ariston muadillerine göre ucuz kalıyor bence. Dokunmatik panel, wifi desteği, (içinden dış hava sensörü ve kablolu termostat çıktı ama kurdurmadık kurdurursam ilerde konuya ekleyebilirim artılarını eksilerini o yüzden yorum yapamayacağım), enerji sınıfı a+ muadilleri genelde a enerji seviyesinde kalıyor benim bildiklerim bu kadar, birde ek olarak bundan önce hermetik ariston genus kullanıyorduk balkonda olmasına rağmen sesi içeriye jet gürültüsü gibi geliyordu hele birde biri duş alıyorsa tank sesine dönüşüyordu bu kombi için şunu diyebilirimki bosch marka buz dolabımız var, buz dolabının sesi kombiden daha fazla geliyor o derece bir sessizliği var bir tek duş sırasında su ısıtmada biraz ses yapıyor oda rahatsız edici değil (yeni evde kombi mutfağın içerisinde). Cam panel ve siyah görüntüsüde bence çok yakışıklı ve elit bir görünüm sunuyor. Çok harika bir görüntüsü var yakışıklı makine yani

Alıntıları Göster
    Tüketim mükemmel denecek kadar az. Biz kombiyi balkona kuracağız. Bulunduğumuz kat 2. Cephemiz kuzey batı. Evimiz hiç güneş görmüyor. Kışın ortalama 8-10 sıcaklığı var yaşadığımız yerin. Sizce bu kombiden daha az yakacak bir kombi bulabilirmişiz ve alacağımız kombi buna değer mi. Yani 2000 tl fazla verip günlük 3 m3 tasarruf etmek ne kadar mantıklı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mkanayran

Tüketim mükemmel denecek kadar az. Biz kombiyi balkona kuracağız. Bulunduğumuz kat 2. Cephemiz kuzey batı. Evimiz hiç güneş görmüyor. Kışın ortalama 8-10 sıcaklığı var yaşadığımız yerin. Sizce bu kombiden daha az yakacak bir kombi bulabilirmişiz ve alacağımız kombi buna değer mi. Yani 2000 tl fazla verip günlük 3 m3 tasarruf etmek ne kadar mantıklı?

Alıntıları Göster
    orası size kalmış

• İçinden çıkan termostat on/off mu yoksa modülasyonlu mu?

• kk35 K kullanıcısına yanıt
    modulasyonlu hocam. kombinin alev boyunu tam olarak ayarliyor

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • arkadaşlar içinden oda termostatı ve dış hava sensörü çıkması ve 4300 fiyatı beni çok cezbetti üründen memnun musunuz iki artı bir evde kullanacağım zaten yalıtımlı Güney cephe ara kat

• quote:

biz memnunuz hocam kafanıza takılan soru varsa cevaplayabiliriz
    Merhaba,
    Forumda Ariston alteas one net kombi kullandığınızı gördüm.
    Üründen memnun musunuz ben de bu kombiden satın almak istiyorum.
    Oda termostatı ve dış hava sensörü gerçekten işe yarıyor mu?
    Hiç arıza verdi mi ürün?

• enginckc kullanıcısına yanıt
    aldığımız günden beri 7/24 açık kombi henüz bir sıkıntısını görmedik. Dış hava sensörünü ve termostatı ne yazıkki estetik sebeplerden dolayı kurdurmadık o konularda yardımcı olamayacağım size

memnuniyete gelecek olursak evet çok memnunuz

• quote:

memnuniyete gelecek olursak evet çok memnunuz
    Teşekkür ederim son kararim bu sanırım..
    Ariston servisinin taşınacağımız sokakta olması ise kaymaklı kadayıf oldu..
    Bir de ahbap çavuş olduk mu tamamdır

• quote:

Orijinalden alıntı: enginckc

Teşekkür ederim son kararim bu sanırım..
    Ariston servisinin taşınacağımız sokakta olması ise kaymaklı kadayıf oldu..
    Bir de ahbap çavuş olduk mu tamamdır

Alıntıları Göster
    bence servise ihtiyacınız kalmayacak hayırlı uğurlu olsun şimdiden
  • Ben de uzun araştırmalarım sonucunda teknik verilere ve görüştüğüm servislere dayalı olarak bu kombiyi almaya karar verdim. Teknik veriler muhteşem. İçerisinden dış hava sensörü ve kablolu( maalesef) modülasyonlu termostat çıkması iyi.

yalnız ben bunu triplex evimde kullanmayı düşünüyorum. Kombi en alt katta olacak. Acaba sirkülasyon pompası yeterli gelir mi ?

Ayrıca müşteri hizmetlerinden Pdf Kullanıcı klavuzunu istedim. Gönderdiler. Sayfaya yükleme işlemini bulamadım.
  • Arkadaşlar aldık taktırdık şimdilik bir sorun yok çok gösterişli bir cihaz ama kullanıcısı çok azmış.
    eptt avm sitesinden 4300 e aldım...
    Dediğim gibi servisçi arkadaşlarla muhabettimiz oldu hatta birlikte çalışma teklif ettiler termostat bağlantılarımı vs. görünce
    Dış sensörü de bağladım ben..
    Şimdi dış ve iç sıcaklıkları görebiliyorum.
    İç sensörün kablosunu ise direk arkasındaki mutfak duvarını delerek verdim tam arkasına ve hiç kablo gözükmedi sağında solunda..
    Şimdilik tek sıkıntı eve henüz internet bağlanmadığı için ariston nete bağlamadım...

hayırlı olsun
  • Arkadaşlar merhaba.Bende 2018 temmuz ayında alteas one net 35 cihazı 3700 TL taksitli şekilde almıştım.O zamandan beri oldukça memnunum gerek tasarım gerek özellik anlamında çok iyi bir cihaz.Cihaz açıkken ariston ışığını ve ekran ışığını komple kapatma şansımız yok mu.Ekran ışığını en düşüğe aldım ancak komple kapatabilsek daha iyi olurdu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Okan9455 -- 17 Kasım 2019; 16:23:48 >
  • merhaba,

ben alteas one net cihazını 2019 haziran ayında 4500 tl gibi bir fiyata dış hava sensörü ve kablolu termostat il birlikte satın aldım.
    termostat montajını servis kendisi yaptı ben kablosunu çekmiştim.dış hava sensörünü ise kurmak istemediler sebebi sıkıntı çıkarıyormuş.cihaz 7/24 çalışmakta şimdilik maşallah hiçbir sıkıntısı olmadı.sesiz çalışmasının yanı sıra ayrıyetten görünümüde çok harika.uzaktan bağlantı ile cihazıma bağlanıp sıcaklık azaltıp yükseltip veya kapatabiliyorum.yada saatlik programlayabiliyorum.evim 120 m2 ve dublex.üst katın çatısında izolasyon olmasına rağmen alt kat 24 dere olduğunda üst kat tam olarak ısınmıyor ve sıcaklık kaçırıyor.bu kombilerde 3 bölge özelliği var evinizi 3 bölgeye bölüp istadiğiniz böldeyi daha çok ısstabiliyorsunuz.fakat türkiyedki servislerin bir halttan haberleri olmadığı için nasıl kullanılabilir bilmiyorum.tek başıma da içinden çıkamıyorum.konu hakkında yardımcı olabilecek varsa buyursun lütfen.
    ilk ay fatura evi hep 24 derece de tutmama rağmen 236 tl geldi yani çok memnunum.ama dediğim gibi üst katımı kolektör sistemi olmasına rağmen istediğim gibi ısıtamıyorum.ısı kaybım oluyor özellikle gece.
    bu kombiyi alacak arkadaşlara şiddetle tavsiye diyorum.fakat ariston markasının türkiyeden çekilior olmasınıda göz ardı etmesinler.
  • Ariston Alteas One Net
    Ariston Alteas One Net arkadaşlar . Oda termostatı ile kombi uyumu nasıl ayarlanıyor. O. T 22 dereceye ayarlanınca kombi kaçta yakılır. Kullanım klavuzları yok. Ev matolamalı güneş alıyor arakat. Net:185m2 işin açıkcası bilmiyorum. Hep 35 yakıyorum. Bana bu işi anlatacak arkadaş varmı. Servis e soruyom onlarda işin açıkcası bilmiyor. Ben araştırarak yapmaya çalılıyorum.

• hocam oda termostatımı ve dış hava sensörünü kendim bağladım kombiye sormak istediğin her şeyi sorabilirsin bana. Kafana takılan nedir? Çünkü içinden çıkan kitapçıkla hallettim ben. Panel felan sökmeyimi soruyorsun ?

• Merhaba, Kombiyi wifi ile dışarıdan yöneten varmı, birde cube s Termostat alan varmı kutudan
    Termostat pil ile mi yoksa kablo ile mi bağlayacagiz?

• quote:

Orijinalden alıntı: kaskirim

Merhaba, Kombiyi wifi ile dışarıdan yöneten varmı, birde cube s Termostat alan varmı kutudan
    Termostat pil ile mi yoksa kablo ile mi bağlayacagiz?
    Ariston Alteas One Net

telefon uzağımdaydı pc web site üzerinden erişimden bir fotoğraf attım ben kullanıyorum, pcden telefondan tabletten her yerden yönetiyorum.

Kutudan çıkan modülasyonlu kablolu termostat.
  • Carlion kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler Termostat bağlantı fotosu da atar mısın, Termostat hangi model sizin

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.