Şimdi Ara

Aresmar TV - Battlefield burada izlenir! :) (22. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
518
Cevap
8
Favori
17.263
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    En büyük derdi netcode problemi. BF3'teki kadar iyi bir vurma vurulma hissiyatı yok. Yaralandım amanın birisi beni vuruyor kaçayım diye bir şey yapamıyorsun. Bunların mutlaka düzelmesi lazım. Küt diye ölüyorsun zevki çok kaçtı. Bunun da farkındalar daha bugün yeni blog yazısı yayınladılar netcode üzerinde çalışıyoruz BF3 seviyesine getircez filan diyorlar hayırlısı valla inş gelir. Bu haliyle sıkmaya başladı tüm BF sevenleri gerçekten.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aresmar

En büyük derdi netcode problemi. BF3'teki kadar iyi bir vurma vurulma hissiyatı yok. Yaralandım amanın birisi beni vuruyor kaçayım diye bir şey yapamıyorsun. Bunların mutlaka düzelmesi lazım. Küt diye ölüyorsun zevki çok kaçtı. Bunun da farkındalar daha bugün yeni blog yazısı yayınladılar netcode üzerinde çalışıyoruz BF3 seviyesine getircez filan diyorlar hayırlısı valla inş gelir. Bu haliyle sıkmaya başladı tüm BF sevenleri gerçekten.

Netcode vurma/vurulma hissiyatı olmadıgı anlamınamı geliyor? Evet o küt diye ölme konusunda haklısın bi savaş alanına çıksan sağdan soldan mermi geliyor ne tarafa bakıcağını şaşırıyorsun ışık hızıyla ölüyorsun pussan yine ölüyorsun yani 3-4 mermide ölünceği yere bi 6-7'ye çıkarsalar daha iyi olucak. Bende serverlarda netcode problemini yazan yabancı insanlar görüyordum ama bu netcodeyi bilmiyordum söylediğin iyi oldu

• metroda sadece bir kez oynadım, sinir hastası oldum, 3 kişi reportladım, bundan sonra da zor oynarım. Hocam diğer oynadığınız oyunlarla ilgili seriler de yaparsanız memnun oluruz, diablo çok iyi oldu mesela
  • elessar26 kullanıcısına yanıt
    Diablo oynamaya devam edersek yayınlamaya devam ederim diye düşünüyorum. Aldığım kayıtlar var gayet eğlenceli Hard zorluğa getirip devam ettik çok güzel oldu.
    Starbound biraz zor çünkü henüz beta,
    Titanfall için ise hele bir çıksın durumu görelim diyorum. Full oyun fiyatını hak ederse alınabilir. Tabi oynayacak ekipten adamlar da olursa yoksa tek başına sarmaz.
  • Jrparazit0 kullanıcısına yanıt
    Netcode oyuncuların uydurduğu bir terim. Aslında senin bilgisayarınla sunucu arasındaki bilgi alışverişini sağlayan tüm program koduna topluca bu ismi takıyorlar. Yani ne kadar iyi olursa oyunda çok oyunculu deneyimin o kadar iyi oluyor ama çok genel bir tanım. Tek bir olay değil yani bir çok şeyin toplamı.

BF'de netcode çok karmaşık çünkü her kurşun her füze her el bombası duman patlama vs her obje ayrı hesaplanıyor trafik çok fazla.
  • "2000 abone özel bölümü" yayında! Kaçırmayın!

Bölümle ilgili mini istatistik:

Kayıt/oynama: 40 dakika,
    Montaj/işlemesi: 1,5 saat,
    Yüklemesi 5 saat,
    Ham video: 28GB,
    Youtube hazırlanmış video: 1,6GB

• hayırlı uğurlu olsun Barış, daha nice binlercelere.
  • Yeni bölüm yayında!

• Naval Strike öncesi MVP geldi :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aresmar -- 24 Mart 2014; 10:08:45 >
  • aresmar kullanıcısına yanıt
    Bundan sonraki oyunu koysaydın daha iyidi bunun sonuna yetişmiştim
  • nerede kaldın Bariş, özlettiniz kendinizi.
  • sahafiec kullanıcısına yanıt
    Makineyi upgrade ettim. Bir takım sorunlar çıktı. SSD'min biri eskiydi onu görmedi yeni anakart, Ramlerimin yarısı uyumsuz o yüzden BF4 oynayamıyorum. Ancak Diablo 3 oynayabiliyorum.
    Windows 8.1 kurdum ona alışıyorum bir yandan. Kayıt yazılımı vs ile ilgili de sorun oldu.
    Özel hayatta da bir takım meşguliyetlerim oldu son haftalarda üstüne eklendi.

Ramleri 8GB'a çıkarıp BF4'e döneceğim inş bu hafta sonu halledebilirsem tüm sorunları.
  • anlıyorum, geçmiş olsun. yardım edebileceğim birşey varsa çekinmeden rahatsız edebilirsin.

nedir şu an sistemin son hali? sanırım ilk önce monitörü değiştirmiştin.
    Sağol sormuş olman yeter :)

Upgradeler konusuna gelince:
    Şu an işlemci i7 4770K oldu, Anakart MSI Z87-G45 aldım. Monitör değişmişti daha önce.
    Yeni anakarta geçince ramlerin yarısı uyumsuzluk yaptı bugün bir arkadaş gelecek başka marka ram deneyeceğiz olursa 12GB ram e çıkaracağım. Böylece sorun kalmayacak.
    Diğer uyumsuzluk yapan ise ilk aldığım 60GB lık SSD oldu OCZ vertex 2. Z87 chipsetiyle uyumuszluk gösterdi araştırdım yapıyormuş sandforce 1200 kontrolcüsü olan eski ssd ler. Boot ta bi görmüyor bi görüyor. Onu devre dışı bıraktım 120GB lık SSD ye kurdum şimdi windows'u. Oyunlarda orada. Ama 240GB lık yeni bir SSD lazım oyunlar için. Bu arada windows 8.1 e geçtim tabi. Yeni kulaklık da aldım mikrofonu çok daha kaliteli.

Yani totalde:

monitör
    işlemci
    anakart
    ram
    kulaklık

değişti bir tane SSD alıcam o eksik kaldı. İlerleyen zamanlarda grafik kartını da değiştiririm ancak acelesi yok şu anda.

Kanal için video kaydetmeye de başlayacağım güzel videolar çıkar inşallah :) Aslında Diablo 3 expansion da son boss u ilk kez öldürüdüğümüz video var onu yayınlamayı düşünüyorum baya kastırdı ilk denemelerde :)

• sistem çok güzel olmuş, umarım iyi günlerde zevkle ve rahat kullanırsın.

ben P67 den Z77'ye geçince Hi-Level ramlerle uyumsuzluk yaşamıştım, can sıkıcı bir durum.
    eğer imkanın varsa Gskill ramleri dene, Z77 ve Z87 yonga setlerinde en sorunsuz olanlarda diye biliyorum.
    bu arada yapmışken 16GB yapmanda fayda olabilir, video işlemede de fark yaratabilir.

SSD biraz şanssızlık olmuş ama satınca büyük kapasite alman daha da kolaylaşır.

kulaklık olarak ne aldın bu arada?

videoları sabırsızlıkla bekliyorum, şimdiden kolay gelsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sahafiec -- 6 Nisan 2014; 11:20:39 >
  • aresmar kullanıcısına yanıt
    hocam kulaklık olarak ne aldınız ben de alacağım ama kararsızım
  • Ramler GSkill "Sniper" :)

Kulaklık şu :http://www.sanalmarketim.com/LOGITECH-Logitech-G330-USB-Gaming-Kulaklik-981-000177/p_24113/
    Uzun süre kulaklarımda kalınca rahatsız etmemesi +
    Mikrofonda en az parazit için USB olması +
    hesaplı olması +
    Dışardaki sesleri duyabilmek +
    Mert'te aynısından olması (mikrofon kalitesini bilmem) nedeniyle seçtim gayet memnun kaldım.

Yeni SSD olarak Vatan da Samsung 840 Evo indirimdeydi kaçırdım. :(
  • bende uzun zamandır kulaklık almayı planlıyorum ama henüz almadım.
    bu modeli de inceledim ve keşke alsaydım, 80-85TL idi şimdi epey üste koymuşlar döviz sağ olsun.
    sen memnun kaldığına göre bana da fazlasıyla yeter her halde.

çember başüstünden geçmiyor bu güzel ama iyi oturuyor mu kulaklara, düşme filan olmuyor mu?

bu arada Samsung 250GB EVO Webdenal'da 425TL, fena sayılmaz.
    http://www.webdenal.com/samsung-mz-7te250bw_611343.html?ref=akakce&v=1.27.2
  • g430 aldım hocam ses sanal 7+1 için
    Kulaklık rahat sıkılık ayarı var kulaktan düşmüyor çünkü kulaüın üstünden asılı kalıyor, daha önceki kullandığımda bu tarzdı hiç sorun yaratmadı. Özellikle gözlük kullananlar için çok rahat oluyor.
  • 
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.