Şimdi Ara

Arduino Uno lcd ekran 2x16

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
220
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar elimde arduino uno , lcd ekran vs bütün şeyler var ancak potansiyometre yok. Küçük bir parça için de çarşıya inemem. Potansiyometre olmadan lcd ekranı nasıl kullanabilirim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Eren3326 -- 15 Nisan 2017; 8:58:59 >

• ne için lazım potansiyometre ? Yanlış anımsamıyorsam potansiyometre görünürlüğü değiştirmede vs kullanılıyodu sadece.Bence bir projeye veya kendini geliştirme projesi yapıcaksan gerek yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: mechatronic93

ne için lazım potansiyometre ? Yanlış anımsamıyorsam potansiyometre görünürlüğü değiştirmede vs kullanılıyodu sadece.Bence bir projeye veya kendini geliştirme projesi yapıcaksan gerek yok

Kontrastı ayarlamada işe yarıyordu. Benim aklıma şöyle bir şey geldi. Potansiyometreden tam olarak düzgün bir şekilde kontrastı ayarlandığında oluşan direci multimetre ile ölçmek. Bulduğumuz değere en yakın direnci kullanmak. Tabii düşündüğüm şeyi denemeye hiç uğraşamadım. Gittim aldım potansiyometreyi kullandım. Ama dediğim şey mümkün olabilir tahminimce.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.