Şimdi Ara

Arduino Kullanıcıları Kulübü (+42 sayfa olduk!) (37. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.017
Cevap
86
Favori
56.943
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3536373839
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Arduino Pro Mini 5v
    Arduino Ultrasonic Sensör HC-SR04
    Arduino Mini Sd Kart Modülü
    Arduino Dht11 Sensör (Nem ve Sıcaklık Sensörü)
    Arduino XY Joystick Modül
  • mini nodemcu ve blynk apk ile güzel proje yaptım (yaptım demeyim bari, buldum uyguladım)bu mini nin d6 d7 d8 bacaklarına rgb led, d2 ye bir pushbuton, a0 a ldr bağlamışlar, millet güzelce deneyebilsin diye.blynk in sitesinden library i indirip arduino ide ye ekliyoruz.telefona apk yı kurup yeni proje oluşturuyoruz, bize token denen bi kod veriyo apk.bu keyi nodemcu ya yükleyeceğimiz standalone kodunda ilgili yere ekliycez(ayrıca kablosuz ağ ssid ve paswordunu da ekliycez) board managerden de esp8266 yı ekliyoruz.example larda nodemcu standalone kodlarını yukarıda belirttiğim gerekli eklemeleri yapıyoruz.ayrıca aygıt yöneticisi, arduino ide ayarları ve kodda baudrate 115200 olucak, 3 yerde düzeltin.nodemcu ya kodu yükleyin, telefondan uygulamayı açın buton ekleyin 3 tane,pin olarak d8 d7 d6. bide gauge ekleyin pina0 ayarlayın.şimdi bu telefondaki butonlara dokunarak r g b ledlerini yakıp söndürebilir, gauge den ldr ye düşen ışık şiddetini görebilirsiniz.epsi internet üzerinden oluyor, bu pinlere röle bağlayıp evdeki elektrik doğalgaz vanası ,ışıkları açıp kapayabilir,ldr yi ntc (sıcaklık sensörü)ile değiştirerek evin sıcaklığını amerikadan bile öğrenebilirsiniz.3 dolara aliden aldım mininodemcu diye aratın.
    http://www.instructables.com/id/Simple-Led-Control-With-Blynk-and-NodeMCU-Esp8266-/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dr apocalypse -- 17 Kasım 2016; 9:14:21 >

• https://www.youtube.com/watch?v=7nm1sERTW4g

arkadaşlar merhaba videodaki gibi açı ölçer yapmam lazım gerekli malzemelerin sparişini verdim yazılım konusunda yardıma ihtiyacım var
  • merhaba arkadaşlar hobi içi ardino almayı düşünüyorum çok pahalı olmayan ürün önerilerinizi bekliyorum (tabi çok kalitesiz olasın :)
  • varol7 V kullanıcısına yanıt
    Eğer bekleyecek zamanın var ise 4$'a arduino'yu 25$'a da arduino full seti alabilirsin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dostlar bende de Arduino uno var. Ambilight yapmak için tüyo verebilecek varmıdır ?

• quote:

Orijinalden alıntı: BeyazZenci01

Eğer bekleyecek zamanın var ise 4$'a arduino'yu 25$'a da arduino full seti alabilirsin.

işte onu anlamıyorum 3 modeli varmış ya ,orjinal çakma, kopya :( link verirseniz rica etsem.
  • varol7 V kullanıcısına yanıt
    Kardeşim Aliexpress'de zaten orijinal ürün bulman zor ama orijinal ile bire bir bir sürü ürün var. Ben bu linktekini aldım daha denemedim ama sapağlam elime ulaştı, çok uzunda sürmedi ulaşması.
  • Arkadaşlar arduino gsm shield ve arduino uno yanında dc motor röle falan aldık program attık arduinoya çalışmadı arkadaşın tekine verdik program atsın diye arduino gsm shieldin entegresi yanmış diyor program atarken arduino gsm shieldin entegresi yanar mı? Değiştirebilirim entegreyi falan dedi doğruluk payı nedir bileniniz var mı?

• Arduino Uno r3 kullaniyorum + c programlam ile ugrasiyorum yaninda arduino programlama da var beni de eklerseniz sevinirim

• Arduino UNO R3 (klon) ve Mega 2560(orj.) sahibiyim. Daha yeni ilgilenmeye başladım. Ekleyebilirsiniz
  • arduino da led ve titreşim motorunu birlikte çalıştırmak için motor komutları nedir? Ya da bu şeklide bir devre varsa linkini atar mısınız acaba?
    Uno R3 kullanıyorum beni de eklerseniz sevinirim.
  • takio
  • Orta derece elektronik bilgim var Özellikle akıllı ev sistemleri konusunda bir takım çalışmalar yapmaktayım
    Arduino yu uzun zamandır ara ara inceliyorum Beni en çok ürküten programlama kısmıydı
    Araştırırken grubunuza üye bir arkadaşla tanıştım. O da sağolsun bir takım bilgiler verdi ve yardımcı oldu
    Özellikle bu vesileyle Blnky ile (cep telf. kontrol) benim tam işimi görecek şeydi...
    Sanırım önümüzdeki günlerde bunun üzerine yoğunlaşmam gerekecek
    Araştırmalarım esnasında programlamlaya yardımcı olacağını düşündüğüm 2 aracı programa rastladım
    Benim gibi programlama konusunda acemi olan

--miniBloq

http://blog.minibloq.org/p/tutorials-and-examples.html

--Modkit

http://www.modkit.com/#get_started

Sanırım biraz ingilizcesi olup programlama bilgisi olan arkadaşlar bu programların yararlılığı konusunda daha isabetli yorum yaparlar

• www.domiweblog.com da ilginç projeler var...
  • Benide ekleyin hocam :)

Arduino Uno R3

• Benide eklerseniz sevinirim hocam :)
  • Beni de eklermisiniz
    Elimdekiler
    Arduino Uno (Bir orjinal,bir klon)
    Arduino Mega (Klon)
    Arduino Nano (Klon)
  • Hocam , çeşitli ürünler ile ilgili sipariş vermek isterim. İlgilenen arkadaşlar, burkay@probim.com den ulaşabilirler.
  • Dc motoru yavaşlatıp hızlandırdığımda devir sayısını displayden görmek istiyorum bunu ardiuno ile nasıl yapabilirim motor 24 volt

• 
Sayfa: önceki 3536373839
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.