Şimdi Ara

Arduino Kablosuz Veri Transferi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
1
Favori
239
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Şu Sıralar Üniversitede de Bana Verilmiş Olan Bir Arduino Projesi Üzerinde Çalışıyorum. Projemde iki adet motor bulunacak bunları ivmeölçer vasıtasıyla yukarı aşağı eksende (x ve y) hareket ettiricem. Fakat ivmeölçer farklı bir kutuda bulunacağı için bu etkileşimi kablosuz yapmam gerek ivmeölçer deki veriyi arduinoya nasıl atkarabilirim(Kablosuz Bir Şekilde) Şimdiden Teşekkürler...

Arduino Kablosuz Veri Transferi

• Mesafe 50m den az ise direk bir çift ucuz rf alıcı verici ile yapabilirsin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ghostmanzero G kullanıcısına yanıt
    Cevabınız için Teşekkürler Mesafe 50 metreden az ben ivmeölçer deki SDO SDA SCL çıkışlarını kullanıcam bu üç çıkıştaki veriyi alıcı ile ilete bilirmiyim.
  • Osman Günal O kullanıcısına yanıt
    ivmeölçerin bilgisini bir arduinoya aktarmanız lazım öncelikle.size iki devre lazım.
    1)verici kısımda bir adet arduino, bir ader rf verici modül ve bir adet de ivmeölçer olacak.
    2)alıcıda ise bir adet arduino ve bir adet de rf alıcı modül olacak. bu şekilde bilgi önce ivmeölçerden birinci arduinoya gelecek. ordandan da rf verici ile diğer arduinonun bağlı olduğu rf alıcıya gidecek. ordan da ister serialden pc'ye filan atarsınız isterseniz de lcd ye yazdırırsınız

burada aslında olay bir rf modulden diğerine float bir değer atmak.
    ben benzer bir çalışmayı pic ile yapmıştım.
    videosu da burada

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ghostmanzero -- 23 Şubat 2018; 21:52:4 >

• ghostmanzero G kullanıcısına yanıt
    Çok Açıklayıcı Oldu Projemi Tamamladığımda Burada da Sizlerle Paylaşırım Yardımlarınız İçin Teşşekkürler
  • Osman Günal O kullanıcısına yanıt
    Rica ederim. İyi çalışmalar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1

Benzer içerikler

- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.