Şimdi Ara

Arda'ya Duyulan Nefretin Sebebini Açıklıyorum (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
0
Favori
760
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: Krone

Sanki o haberleri o eleştirileri sadece Arda'ya yapıyorlar. Magazin denilen şey dünyanın her yerinde var. Messi'yi Ronaldo'yu da çekiştirip eleştiriyorlar. Adamlar ilgileniyor mu ? Hayır. Barcelona'nın ağırlığını taşıyamadı bu kadar basit. Sen dünyaca ünlü bir sporcusun senin ne işin olur gazeteciyle ?

30 maçta 13 gol 7 asist, hangi ağırlığı kaldıramamış ? Gayet normal bir performans, Arda'nın Barcelona futbolcusu olmasını bizim medya, rakip taraftarlar vs vs kabullenemedi. Adamın oraya 40 m euro bonservisle gitmesine kılıf aradı durdular, yok sponsor yok o bilmem ne...

Dünyaca ünlü sporcu hakkında haber yaparken ne kaynak arıyorlar, ne kaynağın doğruluğunu...Messi dediğin adam vergi kaçırma suçundan mahkemelik, bundan daha büyük suç mu var ? Arda böyle bir şey yapsa idamı istenirdi.

Bizim medya adamı asmaya kesmeye yer arıyor, bizde şöyle bir algı var adama her şeyi söyleyeyim nasıl olsa biz gazeteciyiz medyayız saldırırsa bunu kullanırız. Eee bu medya ve gazeteci insan değil mi ? Neden bu adamları eleştirmiyoruz, bunların özelliği ne ?

Arda olayın dozunu kaçırmış, haddini aşmış ve karşılığını buldu...Zorlama eleştiri yapmanın manası yok
  • GS liyim de adam futbolu disinda herseyde mansetlerde.Kari kiz olsun adam tartaklama olsun.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arda benim en sevdiğim futbolcuydu zamanında ama şu son 2-3 senedir hal hareketleri ve kabadayılıklarıyla tiksindirdi.
  • oyuncu11790 kullanıcısına yanıt
    Medya asacak kesecek tabii onları işi bu. Sen onları kale alırsan kalitesizliğini kanıtlamış olursun. Arda da aynen bunu yapıyor. Bir gün Instagram'dan adam tehdit eder, bir gün gazeteci döver. Resmen kalitesizlik göstergesi. Yaptıklarının savunulacak hiçbir yanı yok. Ptt 1.lig topçusu gibi hareket ediyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benim nefret etme sebebim barçelona gibi bi yerde sevişecek birini bulamayıp 3. sınıf ajans kızlarına yürümesi.
    ulan bu kadar beceriksiz olunur mu. tam nefret sebebi.
  • quote:

Medya asacak kesecek tabii onları işi bu. Sen onları kale alırsan kalitesizliğini kanıtlamış olursun. Arda da aynen bunu yapıyor. Bir gün Instagram'dan adam tehdit eder, bir gün gazeteci döver. Resmen kalitesizlik göstergesi. Yaptıklarının savunulacak hiçbir yanı yok. Ptt 1.lig topçusu gibi hareket ediyor.

Gazeteci farklı bir varlık değil, o da Arda gibi bir birey ne eksiği ne fazlası var. Gazeteci ne yaparsa yapsın dikkate alınmayacak, futbolcu bir şey yaparsa vay haline olmamalı, fakat tekrar söylüyorum dövmesini onaylamıyorum. Son mevzuda Arda bütün sınırları aşmıştır.

Fakat bizim ülkemizde Gazetecilik dokunulmazlığı olan, her istediği yazıp çizme hürriyetine sahip bir iş koluymuş gibi görülmesi rahatsız edici bir durum...

Arda'nın yatak odasına kadar haber yaptılar, normal şartlarda biri senin cinsel hayatınla ilgili imada bulunsa büyük mevzular yaşarsın...Düşün bu adamın cinsel hayatını 80 milyon önünde konuştular...

Futbolcular haddini aşıyor fakat medya, gazeteciler filan onlarda haddini aşıyor. Meseleleri tek taraflı görmeyin, medya asacak kesecek işi bu değil, o zaman futbolcuda gördüğü yerde cezasını verir :) Bu şekilde bakarsak iki tarafta istediği gibi takılır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: oyuncu11790

quote:

Gazeteci farklı bir varlık değil, o da Arda gibi bir birey ne eksiği ne fazlası var. Gazeteci ne yaparsa yapsın dikkate alınmayacak, futbolcu bir şey yaparsa vay haline olmamalı, fakat tekrar söylüyorum dövmesini onaylamıyorum. Son mevzuda Arda bütün sınırları aşmıştır.

Fakat bizim ülkemizde Gazetecilik dokunulmazlığı olan, her istediği yazıp çizme hürriyetine sahip bir iş koluymuş gibi görülmesi rahatsız edici bir durum...

Arda'nın yatak odasına kadar haber yaptılar, normal şartlarda biri senin cinsel hayatınla ilgili imada bulunsa büyük mevzular yaşarsın...Düşün bu adamın cinsel hayatını 80 milyon önünde konuştular...

Futbolcular haddini aşıyor fakat medya, gazeteciler filan onlarda haddini aşıyor. Meseleleri tek taraflı görmeyin, medya asacak kesecek işi bu değil, o zaman futbolcuda gördüğü yerde cezasını verir :) Bu şekilde bakarsak iki tarafta istediği gibi takılır.

Turkiyede top oynamak yerine medyatik olmayi tercih edersen, senin hakkinda her turlu haberi yaparlar.

BU ulkede oguzhan gibi bir adam, bruma gibi bir adam, gomez gibi bir adam, kjaer gibi bir adam medyatik oldu mu? Medyada asilip kesildi mi?

Arda medyatikse medyanin elestirilerine katlanacak bu kadar basit.

Ne adamlar geldi gecti Turkiyede ama isini yapip nasil konusmasini bilen adamlarla medya ugrasmaz zaten.
  • quote:

Orijinalden alıntı: pyp

quote:

Orijinalden alıntı: oyuncu11790

quote:

Turkiyede top oynamak yerine medyatik olmayi tercih edersen, senin hakkinda her turlu haberi yaparlar.

BU ulkede oguzhan gibi bir adam, bruma gibi bir adam, gomez gibi bir adam, kjaer gibi bir adam medyatik oldu mu? Medyada asilip kesildi mi?

Arda medyatikse medyanin elestirilerine katlanacak bu kadar basit.

Ne adamlar geldi gecti Turkiyede ama isini yapip nasil konusmasini bilen adamlarla medya ugrasmaz zaten.

Arda için yapılan haberler normal değildi, sinema salonu kapatmasına tonla eleştiri, kırmızı pantolon giymesine tonla eleştiri, sakatlandı seks hayatını ortaya attılar...Bak bunların hangisinde Arda'nın suçu var ? Her futbolcunun hatta her insanın yapabileceği durumlar, bana buradaki aşırılığı göster.

Yada bana Arda bu olaydan önce nasıl bir sıkıntı yarattı, onu söyle dostum ? Arda ekstra uğraşıldı, Türkiye'de çok daha fazla uğraşılıyordu. Bu adamın kariyerini baltalamak adına her şey yaptılar.

Saydığın futbolcuların kendi kabuğunda olması, diğer bütün futbolcularında kabuğuna kapanmasını gerektirmez. Arda'nın tarzı bu diye her haltı yazıp çizme hakları yok, yazıyorlarsa Arda'da bu tarz tepki verir dostum. Onaylamasam da mevzunun böyle olacağı belliydi, bir noktada patladı.
  • Acunla takilan, Sabanin programlarina cikan, hulya avsara bile konuk olan bir adamdan bahsediyoruz.

Medyatik olmayi kendisi secmis bir insan. Goz onunde olan bir insan baska insanlar tarafindan yazilip cizilmesi gayet normal.

Kim sinema kapatmis bu saydigim futbolculardan bana onu de bir hele?

Adamin her hareketi medyatik - sohret odakli.

Bu kadar basit.

Bu adam zaten basit bir adam, topcu. Abartacak bir durum yok.
  • Arda Turan futbolcudur. İşi futbolla gündemde olmaktır.

Ama kendisi, " ben evet diyorum" propagandasıyla, sürekli verdiği demeçlerle, Milli takım kaptanıyım her istediğimi yaparım tavrıyla, ben barça oyuncusuyum laflarıyla, sürekli ağzından düşürmediği " adamlık " sıfatını kendinden büyüklere saldırıp, ağıza alınmayacak küfürler ederek ne kadar taşıdığını gösterdi.

Arda başarılı bir topçu. Ama maalesef medyatik olma sevdası, kibiri, kendisini itici bir duruma getirdi.

Kimse Arda dan Gs den çıktığı için nefret etmiyor. Kibiri, görgüsüzlüğü, medyatik tavırları ve güce olan sevgisinden dolayı nefret ediyor.

Messi, Ronaldo dolandırıcılıkla suçlandı da bu kadar gündemde kalmadılar. Ama beyefendi uçakta 70 yaşındaki bir gazeteciye saldırıp küfrettiği için basın açıklaması düzenleyip " yine yaparım. ben adamım çünkü" diyebilecek kadar şuursuz.

Yazık ki bu adam sırf bir zümreden çıktı diye savunuluyor.

Arda dan aynı duruşu Volkan ın anasına kızına karısına tribünlerden küfredildiğinde de beklerdik ama adamlığı bir tek kendineymiş.
  • Hangi başarıdan bahsediyorsunuz yahu.. Barcelona ya herkes transfer olamaz. Arda normal şartlarda Barcolanada oynayacak çapta bir futbol dehası falan değil.
    Arda Turan Ahmet Bulut un bir projesi. Mükemmel bir pazarlama operasyonudur. Alladı pulladı piar ını yaptı mükemmel bir operasyonla Barcolanaya sattı.

Ancak işin tuhafı Arda da inandı bu yalana..
    Ben nerelerdeyim insanlar nerelerde süper gücüm ben havaları tavırları, Kibir başladı.. Nefret edildi.
    Aynı abisi Emre gibi.. Kibir sonu nefret edilme durumu..
    Aynı Abisi Volkan gibi.. Kibir sonunda nefret edilme durumu..

Yani;
    Kibirli olma = Nefret edilme..
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.