Şimdi Ara

Arctic Freezer 34 eSports DUO - Montaj ve Performans Konusu (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
119
Cevap
8
Favori
19.132
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Merhaba, Anakarta (AM4) bağlantı için gerekli olan vidalardan birini kırdım. Temini konusunda yardımcı olabilir misiniz?

Yada forumda ürünü kullananların elinde varsa, yardımcı olabilen olursa çok sevinirim.

Edit: Bu markanın Türkiye temsilcisi olan Bilişimport, bulmam gereken vidayı, kargo ücretini de onlar ödeyerek, bugün kargoya verdi :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ensarrrrr -- 5 Haziran 2020; 19:15:19 >
  • Bu arada bilişimport a ayrıca teşekkür ediyorum. Fan ile ilgili yaşadığım vida sorununu çözmek için baya ilgilendiler.
  • HackAv kullanıcısına yanıt
    Hocam düz arctic freezer 34 aldım. Sanırım ben de msi anakartına bu şekilde monte edeceğim msi anakartlarının arka plakalarıyla sorun yaşanıyormuş bu yöntem doğruymuş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ensarrrrr

Evet, Arctic BioniX P120 PWM PST 12 cm olarak aratabilirsiniz. Ama bağlantı için gerekli klipslerden olduğundan emin olun.
    Tek fan olan modelden çıkıyor zati ikinci fan aparatı.
  • Oyun oynarken yaklaşık 16-17 derece farketti, yeterli midir?
  • Ensarrrrr E kullanıcısına yanıt
    Test programlarindan ne kkadarlik bir sonuc aldiniz yazabilirmisiniz?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • heavyblitzer kullanıcısına yanıt
    Oda sıcaklığı: 26 Derece
    Kullanılan termal macun: Xigmatek PTI G3606
    (macun bugün uygulandı, bazıları termal macunun tam performansla işlevini yerine getirebilmesi için 48 saat geçmesi gerekir diyordu ama doğruluğu konusunda bir bilgim yok)
    Kasadaki fanlar: önde 3 içeri hava alan, arkada 1 havayı tahliye eden fan.

Cinebench R20
    1 - 4100 mhz - 1.1 V maks. sıcaklık: 61 puan: 3664
    2 - Stok - CPB açık maks. sıcaklık: 79 puan: 3579
    Sıcaklık takip: CPUID HWMonitor

Aida 64 7 dakika kararlılık testi
    3 - 4100 mhz - 1.1 V maks. sıcaklık: 62
    4 - Stok - CPB açık maks. sıcaklık: 74

Aida64 testini yaparken sıcaklıkları 3 programdan izledim: Aida64, HwMonitor, Ryzen Master.
    Üç testte sıcaklık değerleri farklı programlarda aynı gözükürken, sadece Aida64 testini stok + cpb açık halde yaparken, 3 program birbirinden çok farklı değerler gösteriyordu. Aida64 testi olduğundan, programın kendi verdiği değeri yazdım. Diğer iki program daha yüksek değerler gösteriyordu. Bir anlam veremedim.

Sanırım cpu fan profili 75 C'de %100'le çalışmaya ayarlanmıştı. Bundan emin değilim.
  • İyi bir inceleme olmuş elinize sağlık.
  • Merhaba arkadaşlar,https://www.vatanbilgisayar.com/xigmatek-cyclops-black-4x120mm-fan-x-power-650w-80plus-mesh-panel-midt-atx-kasa.html bu kasa ve asus prime b450 m-k anakart kullanıyorum, montajda sıkıntı olur mu acaba?

• heavyblitzer kullanıcısına yanıt
    Ben de aynı değerler alıyorum 3600 işlemciyle. İki saat Cs Go oynadım 60 geçmiyor ama boştayken 37 en düşük Yandex açık 45-50 anlık yükselip iniyor. Oc yapmadım voltajla alakalı da olabilir. Kabullendim artık böyle kullanıyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar bende bu sogutucyu almayı dusunuyorum MSI b450m pro max m2https://www.msi.com/Motherboard/B450M-PRO-M2-MAX anakartım var ram slotunu kapatırmı bılgıs olan cevaplarssa sevınırm
  • quote:

Orijinalden alıntı: theKing_90_03

Ben de aynı değerler alıyorum 3600 işlemciyle. İki saat Cs Go oynadım 60 geçmiyor ama boştayken 37 en düşük Yandex açık 45-50 anlık yükselip iniyor. Oc yapmadım voltajla alakalı da olabilir. Kabullendim artık böyle kullanıyorum.
    Arctic Freezer 34 eSports DUO - Montaj ve Performans Konusu

R5 2600. Stok. 2 saattir açık pc. Cs go oynuyorum. Tarayıcı da açık devamlı. Tek fan.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gktg06

arkadaşlar bende bu sogutucyu almayı dusunuyorum MSI b450m pro max m2https://www.msi.com/Motherboard/B450M-PRO-M2-MAX anakartım var ram slotunu kapatırmı bılgıs olan cevaplarssa sevınırm
    Hocam benim anakart ile kıyasladım.
    https://www.asus.com/Motherboards/TUF-B450-PLUS-GAMING/

1 parmak rahat boşluk kalıyor.
  • vc1903 kullanıcısına yanıt
    Hocam teşekkür ederim benim kart m-atx

• vc1903 kullanıcısına yanıt
    Oyun oynarken kaç gözüküyor? Oyundan çıkınca direkt düşürüyor sıcaklığı bende de. Ayrıca 2600 değil de 3600 önemli. 3600 genel olarak ısınıyor benim gördüğüm. Termal macun dahi yeniledim kaç kere. 7 nm den kaynaklı mıdır nedir artık böyle kullanıcaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: theKing_90_03

Oyun oynarken kaç gözüküyor? Oyundan çıkınca direkt düşürüyor sıcaklığı bende de. Ayrıca 2600 değil de 3600 önemli. 3600 genel olarak ısınıyor benim gördüğüm. Termal macun dahi yeniledim kaç kere. 7 nm den kaynaklı mıdır nedir artık böyle kullanıcaz.
    Maksimum yazan değer işte hocam. Cs go, gta, pes, bannerlord tarzı oyunlar oynuyorum 55 dereceyi geçmedi şu an.
  • Ben de 3600 kullanıyorum ve soğutucu montajını bugün yaptım. Tuhaftır bende öyle 20-25 derecelik düşüşler olmadı. Masaüstü kullanımda 40-55 arası dalgalanıyor, oyunlarda ise 65 dereceler de geziyor bazen ani olarak 72 dereceye pick atıyor hemem geri düşüyor. AIDA64 stres tesrinde CPB açık maksimum 80 derece gördü. 10 dakikalık test sonucu. Termal macun olarak Cooler Master Mastergel kullandım. Değerler bana yüksek geliyor açıkçası, bilemiyorum.

• Arkadaşlar ben de Ryzen 3600 için bu soğutucuyu almayı düşünüyorum. Kullandığım anakart B350m pro vd plus.İki ram slotunu da kullanıyorum. RAM'leri engeller mi malum anakart küçük boş yere sipariş vermeyeyim ramleri engelleyecekse.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.