Şimdi Ara

ArcheAge Online [ANA KONU]-OYUN ÇIKTI-F2P- (67. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.365
Cevap
14
Favori
140.465
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6566676869
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Oluyor.Oyunda o yüzden sıkıntı var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: PanGold

Oluyor.Oyunda o yüzden sıkıntı var.

optimizasyonu pek iyi değil galiba oyunun daha beta da olduğu içindir belki. Tam sürümü çıksın sorunlar çözülsün denerim. Ama genel anlamda yorumlar olumlu yönde gözüküyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Optimizasyon çok iyi.Sistemi iyi kullanıyor.Ama kalabalık bir yere girince takılmalar oluyor bir süre
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rapid Step

Melisara 'da oynayan var mı ?

Ben varım

L28 Reaper

Herkes ilk açılan serverlarda karakter açtığı için Türkler çoğunlukla oralarda, bizim server da bağırsan da adam bulanmıyorsun.

Nick ; Astra
  • Serverlar daha da rahat sanırım şuan sanırım gelen update ile aştılar sıra olayını azda olsa. Aier ve birkaç servera bu saatlerde bile sorunsuz giriliyor. Diğerlerinde de daha az sıra var.

EDIT: Bağlantı hatası verip oyundan atıyor ikidir. Varmı böyle bişey yaşayan şuan?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gaara34 -- 24 Eylül 2014; 14:57:32 >
  • NA server oyuncuları SAKIN EU server güncellemesini YAPMAYIN Eğer güncellemeyi yaparsanız NA da play e basınca upradge istiyor ve hata verip 8 GB ı en baştan yüklemeye kalkıyor

• AFK kalma süresi gerçekten çok az olmuş 5 dk bi yere gittim geldim oyunda atmış. Bi ortasını bulamıyorlar.
  • Bence oyunun optimizasyonu pek iyi değil.

Şuanda, oyun piyasasındaki her oyunu, ultra da kaldırabilecek sisteme sahip insanlar bile özellikle kalabalık ortamlarda, 10'un altına düşen fps ve takılmalar yaşayabiliyolar.

"Arche age fps" yazarsan bir sürü başlık görebilirsin forumlarda.

i5 4200h + 850m gtx + 4 gb ile 60-70 fps alıyorum medium/high arası ayarlarda, ama npc/oyuncu kalabalığı bol olan bir yere girdiğim anda 10 ve altı fps lere kadar inebiliyo 2-3 saniyeliğine ve insanı çıldırtıyo tabi bu.

İnşallah bu konuda bişeyler yapabilirler çünkü grafikleri gerçekten çok iyi, bazen sadece doğayı izlemek bile insana ayrı bir zevk veriyor, low da uzak ayarları kısılmış bir şekilde, heryer bulutlu oynamak insana koyuyo, sistemin gayet yeterliyken.

@iwanthidan

O sistem ile oyunu oynayabilirsin tabi medium ayarlarda ( low hali bile gerçekten gayet güzel) ama dediğim gibi kalabalık ortamlarda çoğu kişi gibi sende fps sorunu yaşayabilirsin muhtemel.

• quote:

Orijinalden alıntı: __Özgür__

Bence oyunun optimizasyonu pek iyi değil.

Şuanda, oyun piyasasındaki her oyunu, ultra da kaldırabilecek sisteme sahip insanlar bile özellikle kalabalık ortamlarda, 10'un altına düşen fps ve takılmalar yaşayabiliyolar.

"Arche age fps" yazarsan bir sürü başlık görebilirsin forumlarda.

i5 4200h + 850m gtx + 4 gb ile 60-70 fps alıyorum medium/high arası ayarlarda, ama npc/oyuncu kalabalığı bol olan bir yere girdiğim anda 10 ve altı fps lere kadar inebiliyo 2-3 saniyeliğine ve insanı çıldırtıyo tabi bu.

İnşallah bu konuda bişeyler yapabilirler çünkü grafikleri gerçekten çok iyi, bazen sadece doğayı izlemek bile insana ayrı bir zevk veriyor, low da uzak ayarları kısılmış bir şekilde, heryer bulutlu oynamak insana koyuyo, sistemin gayet yeterliyken.

@iwanthidan

O sistem ile oyunu oynayabilirsin tabi medium ayarlarda ( low hali bile gerçekten gayet güzel) ama dediğim gibi kalabalık ortamlarda çoğu kişi gibi sende fps sorunu yaşayabilirsin muhtemel.

Oyunun FPS sorunu çözülene kadar sağlam toplama sistem alırım ben. Ama o sistemi topladıktan sonra tera rising mi oynarım bunu mu oynarım orası meçhul :D sonuçta ikiside müthiş grafikli oyunlar

• __Özgür__ kullanıcısına yanıt
    Mobil ekran kartı ile bu ayarlarda fazlasını beklemek yanlış bence oyunun optimizasyonu iyi. 4 GB ramde oyun için bence sınırda oyun gerçekten tam anlamıyla yeni nesil bir oyun ve yeni nesilde Ram ve VRam boyutu çok çok önemli.

İşlemcinizde haliyle mobil için optimize edilmiş. Bir masaüstü performansı alamazsınız kısacası.

Bende de GTX 770, 8GB Ram, 4670K i5 işlemci var. Full ayarlarda arada çok ufak takılma yaşıyorum. Kalabalığın arttığı yerlerde benim deneyim ettiğim MMORPG'ler için konuşayim FPS düşüşü yaşatmayan oyun yok.

Kısacası bu kadar geniş dünyada ve bu kadar iyi grafiklerde yaşattığı ufak tefek FPS sorunları çokta dert değil. Her oyunda FPS drop yaşanıyor. Mobasından FPS'sine..

Yeni çıkan oyunları deneyim ettiniz mi bilmiyorum Dead Rising 3, Watch Dogs gibi poh pohlanan oyunların PC'lerde nasıl rezil çalıştığı ortada.

Dipnot: Cryengine harbiden efsane motor ya. Kaç sene önceden gelecek nesili gösterdiler zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gaara34 -- 24 Eylül 2014; 18:46:15 >

• Gaara34 kullanıcısına yanıt
    oyunda kesinlikle optimizasyon sorunu var leptop dan oynuyorum en yüksek ayarlarda oynamak gibi bir beklentim yok ancak oyundaki en düşük ayardada en yüksek ayardada aynı problemleri yaşıyorum en low da 140 fps ultrada 60fps civarı alıyorum ama 2 sindede yeni bir map e geçince npc ve oyuncuların modelleri 30 snye falan sonra yükleniyor sadece isimlerini goruyorum hic bir sebep yokkken çok fazla bir fps drop oluyor 6gb ramin nerdeyse %80 ini kullanıyor hdd ile ilgili sorunun mantığını hala çözemedim ancak yeni bir map e vs geçtiğimde %100 hdd kullanımı oluyor aynı sekilde cpu kullanımımda %70 civarında oluyor oyunu oynarken hem en yüksek ayarda hemde ne düşük ayarda
  • quote:

Orijinalden alıntı: attakkann1

oyunda kesinlikle optimizasyon sorunu var leptop dan oynuyorum en yüksek ayarlarda oynamak gibi bir beklentim yok ancak oyundaki en düşük ayardada en yüksek ayardada aynı problemleri yaşıyorum en low da 140 fps ultrada 60fps civarı alıyorum ama 2 sindede yeni bir map e geçince npc ve oyuncuların modelleri 30 snye falan sonra yükleniyor sadece isimlerini goruyorum hic bir sebep yokkken çok fazla bir fps drop oluyor 6gb ramin nerdeyse %80 ini kullanıyor hdd ile ilgili sorunun mantığını hala çözemedim ancak yeni bir map e vs geçtiğimde %100 hdd kullanımı oluyor aynı sekilde cpu kullanımımda %70 civarında oluyor oyunu oynarken hem en yüksek ayarda hemde ne düşük ayarda

Öncelikle FPS'de hiçbir sıkıntı yok.

Fakat bu bahsettiğin yükleme sorunlarını yaşamayanın olduğunu zannetmiyorum. Oyuna ilk girdiğimde yada yeni bir map'e geçtiğimde NPC, çevre, kaplamalar vs. bende de pat diye yüklenmiyor bi 15-20 saniye takılıyor yavaş yavaş yükleniyor yani tamamen net bi şekilde etrafı görebilmem için belli bir süre bende bekliyorum. Ama oyun içi (oyunun oynanışını etkileyecek) ciddi frame düşüşleri yaşamıyorum. Dediğim gibi hafif bi takılma oluyor arada. Oda genellikle NPC'nin yoğun olduğu yerlerde yada çok keskin hareketlerde.

Benim anlatmak istediğim bahsettiğiniz mobil GPU'lar öyle aşırı güçlü GPU'lar değil ne yazık ki. Oyuna ciddi etki edecek özellikde Dx9 ve Dx11 seçeneğidir. Çok zorlanan makineler birde Dx9'da oynamayı deneyebilirler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gaara34 -- 24 Eylül 2014; 19:13:07 >

• Optimizasyon sorunu pek göremedim.Uzun süredir Gw2 oynuyorum ve yakın zamanda Eso denedim.Bu 2'sine göre optimizasyon daha iyi.Genel olarak 60+ fps alıyorum ve kalabalık yerlerde , şehirlerde vs. 30 civarı oluyor.Üstteki arkadaşın dediği gibi yeni bir mekana gelince özellikle tarlalar falan biraz geç yükleniyor ama onun dışında herhangi bir sorun göremedim.

Sistem Hd7950 , fx8350(Oc yok) ve 8gb 1866mhz ram.

Birde şu anki sistemimde sorun olduğu için ilk birkaç gün eski pc'de oynadım.Hd 4730 , e8400 ve 3gb ram vardı , herşey en düşükte çok aşırı sorun olmadan oynayabiliyordum.Gene kasıyordu özellikle modeller çok geç yükleniyordu ama 7 senelik sistem sonuçta.
  • Dahuta serverinda harmaran occultism açtım şuan 10 levelim . Nasıl bi build olusturmalıyım ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Merdomable

quote:

Orijinalden alıntı: Rapid Step

Melisara 'da oynayan var mı ?

Ben varım

L28 Reaper

Herkes ilk açılan serverlarda karakter açtığı için Türkler çoğunlukla oralarda, bizim server da bağırsan da adam bulanmıyorsun.

Nick ; Astra

diğerlerine girilmiyo ki bende bunda başladım temiz , türklerin az olduğu yer daha iyi bence

• Bi görev için dağın tepesinde takılıyordum birde ne göreyim adamın ayağı yerden kesildi denize doğru düşüyor. Aman tanrım didim.

15 dakikadır sudan çıkmaya çalışıyorum en sonunda nefesini kestirtecek bana sinir oldum karşılaştığım ilk bug.

• Şu chat ekranında nicklerin rengini farklı yapsalar gw2'deki gibi çok güzel olur. Tek renk olunca adamın gözünü yoruyor ya. (Evet tek derdim bu )
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gaara34

Bi görev için dağın tepesinde takılıyordum birde ne göreyim adamın ayağı yerden kesildi denize doğru düşüyor. Aman tanrım didim.

15 dakikadır sudan çıkmaya çalışıyorum en sonunda nefesini kestirtecek bana sinir oldum karşılaştığım ilk bug.

hangi serverdasın dostum ? ve classın ne

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nymphetaminê -- 24 Eylül 2014; 21:28:02 >

• Arkadaşlar afk olmak zorundaysanız karakterinizi bir duvara karşı tutun ve ileri tuşuna bi şekilde basılı hale getirin sürekli yürüyor bu sayede afk olduğunuz için oyundan düşmüyorsunuz . Benim taktiğim bu
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nymphetaminê

quote:

Orijinalden alıntı: Gaara34

Bi görev için dağın tepesinde takılıyordum birde ne göreyim adamın ayağı yerden kesildi denize doğru düşüyor. Aman tanrım didim.

hangi serverdasın dostum ? ve classın ne

Aier-Arcanist

• 
Sayfa: önceki 6566676869
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.