Şimdi Ara

Arçelik ve Beko 3 Boyutlu Smart Tv Kullanıcı Yorumlarınız Yazarmısınız (66. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.781
Cevap
40
Favori
369.394
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6465666768
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hangi markalara bulaşalım hocam :) hepsi çakal..
  • ati39 A kullanıcısına yanıt
    Pilli 3 boyutlu gözlük kullanılıyor galiba sizinki de öyle mi ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • orktas O kullanıcısına yanıt
    evet aktif gözlükler kullanılıyor..pilli dolayısıyla..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ati39 -- 2 Şubat 2015; 23:52:44 >
    Teşekkürler, ben pasif sanıyordum ama şimdi internet sitesine de baktım aktif'miş benim aklım diğer seriye gitti herhâlde.

• quote:

Orijinalden alıntı: ati39

Hangi markalara bulaşalım hocam :) hepsi çakal..

Hocam hepsi çakal evet ama bu markalar yüzünden ek vergi gelicek ve bunlar malesef ithal markaların verdiği kaliteyi bize sunamıyor.

• Kalite yönünden haklısın kesinlikle..

Ama bi yerden başlamak için de yerli üreticilere destek vermek gerekir bence..

Samsung ve LG gibi firmalar da böyle başladı ve kalite yönünden Japonlardan çok çok geride idi...

Japonları kopyalıya kopyalıya nerdeyse benzerleri cihazlar üretmeye başladılar..Bizim gibi ülkeler için çok büyük örnek bu..

Benim burada sıkça paylaştığım bir yorumumum var...

Bu tür global firmalar bizim gibi ülkeleri 3. sınıf ülke olarak gördükleri için ayıplı ürünlerini bizim gibi ülkelere göndermektedirler..

Nitekim forumlarda bunu sıkça okuyoruz...

Bi şekilde de bizim kalitemiz artacaktır..o yüzden ben herkese Arçelik/Beko ,Vestel öneriyorum..

Sonuçta ben kaliteli ürün için çok büyük engel görmüyorum yerli üreticiler için ve başaracaklarına da inanıyorum...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ati39 -- 3 Şubat 2015; 11:49:11 >

• arkadaşlar
    bu hafta sonu televizyonumu aldım
    arçelik ve lg bakarken hiç bakmadığım marka olan philips 'i almış olduk
    42PUS7809 modelini aldım
    kağıt üzerinde özellikleri
    ultra hd (4k)
    42 inç
    600 hearz (yazılımla)
    3d pasif
    4 çekirdek işlemcili
    çift taraflı ambilight
    25w kolon
    vs. vs. özelikler
    fiyatı 1690 lira idi(bimeks outlet ürün)
    130 lira daha verip +3 yıl daha garanti yaptırdım(satış elemanı elektrik problemlerindede garantiye dahil olduğu belirtti bende yaptırdım)
    cihazla ilgili ilk tespitlerim.
    +ları
    görüntü çok iyi
    ambilight olayı çok farklı
    3d iyi
    miracast (telefondan görüntü aktarma başarılı)
    4 hdmi var
    kumandası çift yüzeyli ön taraf kumanda arka taraf klavye(bana kullanışlı geldi)

- leri
    ekran geçişleri çok yavaş
    şimdilik tespitlerim bunlar
    fiyatına göre gayet başarılı

• quote:

Orijinalden alıntı: ati39

TV den tablet veya PC ye görüntü aktarımını yapabilen var mı acaba ?

Tabletten TV ye görüntü aktarımını herhangi bir ağı kullanmadan direk olarak miracast/live share uygulaması ile yapabiliyoruz..

Hocam live share uygulamasının linki var mı ? Google da arattım ancak bulamadım win8 için.
  • windows 8 miracast için şöyle bir link var....

http://windows.microsoft.com/tr-tr/windows-8/project-wireless-screen-miracast

orada bilgisayarınızın miracast'ı desteklemesi gerekiyor diyor...

Ben android tablette denedim ve çalıştı...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ati39 -- 5 Şubat 2015; 11:34:27 >
  • Grundig sitesinde LB-9486 serisinin yeni versiyonun teknik özellikleri açıklandı...

Ben resim işleme hızından başka bir fark göremedim...9486 serisinde 600 Hz yeni seri de 800 Hz...

Sanırım yeni seride bir üst kalite panel kullandılar..

Donanımda bazı modifikasyonlar yapmış olabilirler büyük bir olasılıkla...

http://www.grundig.de/en/all-tvs/vision-8/model-8580/48-vlx-8481-blslwl/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ati39 -- 5 Şubat 2015; 11:37:08 >
    İnteractive sürüm de güncellenmiş galiba yeni active ekran yazıyordu, bir de ses çıkışı 60W olmuş.

Panelleri Lg markaydı değil mi o konu da bilginiz var mı ?

• orktas O kullanıcısına yanıt
    ses düzeninde bir değişik görmedim ben ..60W, harici ses düzeni için... kendi içinde kullandığı dahili 20W

Panelleri Samsung'un kullandığı VA panel ... o yüzden 3D de aktif gözlük kulanıyor zaten ...IPS panel değil yani..

panel kalitesini arttırdıysalar yaptıkları en iyi şey olur bu seride...Bence de arttırmışalrdır...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ati39 -- 5 Şubat 2015; 15:07:55 >
    Hallettim hocam tesekkurler.

• Beyler bu youtube a girebilen var mı televizyon üzerinden
  • quote:

Orijinalden alıntı: smylmzr

Beyler bu youtube a girebilen var mı televizyon üzerinden

Evet ben giriyorum sıkıntı yok

• youtube ta sıkıntı yok ...
  • Giriyorum bu video kullanılamıyor diyor sonrakine geçiyor o da ayni sekilde

• A.Bozoğlu kullanıcısına yanıt
    benim 32LEG5B'de vertical banding nedeni ile değişime gitti 40 LB 5433 ile değişti... all in one tv...
  • quote:

Orijinalden alıntı: grezimonk

benim 32LEG5B'de vertical banding nedeni ile değişime gitti 40 LB 5433 ile değişti... all in one tv...

Bende farkını verip A40 LB 6436 alıcaktım sonra vazgeçtim. sizden fiyat farkı istedilermi?
  • A.Bozoğlu kullanıcısına yanıt
    fark yok... ek para vermedim... alındığında A40 LB 5433 ile aynı fiyattı tek farkı smart tv değil... A40 LB 6436 smart model... farka değebilir... 2 modül girişi var web tarayıcısı var 3. versiyonda 32 LEG 5B 2. versiyondu...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi grezimonk -- 10 Şubat 2015; 18:44:32 >
  • 
Sayfa: önceki 6465666768
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.