Şimdi Ara

Arçelik ve Beko 3 Boyutlu Smart Tv Kullanıcı Yorumlarınız Yazarmısınız (22. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.781
Cevap
40
Favori
369.377
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Ben bu TV'yi dün aldım, fiyat performans olarak gayet güzel buldum. Gerek görüntü kalitesi, gerek kablosuz ağ bağlantısı ve USB den film dizi izlemenin basitliği oldukça olumlu. HD filmler kablosuz üzerinden takılıyor, ancak onu benim modemimin 802.11n desteklememesine bağlıyorum. Yalnız tabi TV nin işlemcisi ya da yazılımından kaynaklanma olasılığı da yüksek.

Şu ana kadar beni rahatsız eden sorunlar,
    1-Kablosuz modem bağlantısı ya da TV her kapandığında her seferinde yeniden şifre girmek gerekiyor. Ya da kablolu internet bağlantısını seçiyor, kablo takılı olmamasına rağmen. Bu Bir yerden sonra rahatsız ediyor. Halbuki kayıtlı ağ listesi vs'den seçim şansı olmalı ve TV internet bağlantısı gerektiğinde bunu kontrol edebilmeli.

2-DLNA menüsü sade ama çok amatör. Fotoğraflarda slayt geçişleri yavaş kalıyor. Bir de her seferinde değişik animasyon geçisi yapmaya çalışmışlar bu daha da yoruyor işlemciyi. Halbuki sade ama hızlı slayt geçişleri sağlanabilir, en azından bu seçimli olabilir. Ayrıca slayt geçişleri için süre seçemiyorsunuz, yazılımda varsayılan olarak ne tanımlandıysa onu kullanmak zorundasınız. Oynatma listesi oluşturmak, düzenlemek vs hiç kullanıcı dostu değil maalesef. Bunların kesinlikle hızlandırılması lazım ve daha kullanıcı dostu bir arayüz yapılmalı.

3-Slayt gösterisi değil de resimlerinizi tek tek geçmek isterseniz, altta mavi konsol sürekli görünüyor. Halbuki ben tek tek resimleri geçeceğim ama ekranda koca bir konsolun görünmesi gerçekten çok rahatsız edici.

4-Nokia E72 cihazımla TV ye bağlandığımda fotoğrafları ilk bağlanışta gösterebiliyorum, ancak daha sonraki bağlantıda ise aynı dosyalar için desteklenmeyen dosya türü yazıyor. Cihazın ismini değiştirip tekrar bağlandığında dosyayı yine gösterebiliyorum. Tamamen yazılım sorunu.

5-Yavaş kanal geçişleri, TVnin geç açılması. Kanal listesi açıkken 15sn sonra kendisi kapanıyor ve en baştan başlamak zorunda kalabiliyorsunuz. Yine bazı ayar menülerinde bazı seçimlerden sonra menü kapanıyor ve ayarı beğenmezseniz aynı adımları en baştan yapmak zorunda kalıyorsunuz.

6-Kumanda'da navigasyon tuşları daha yumuşak olabilirdi. Smart TV için en çok kullanılan bu tuşlar ve kullanımı çok rahat değil.

Kısacası, bence Samsung, LG gibi markaların en büyük avantajı yazılım desteği. Türk markaları da benzer donanımı barındırıyor, hatta aynı fiyata daha fazlasını içeriyor. Ancak sınırlı Ar-Ge gücüyle sık yazılım güncellemesi yapamıyorlar. En basitinden web sitesinde bile yazılım versiyonlarını bulamıyorsunuz. Yazılım güncellemeleri olduğunda neler değiştiğini bilmiyorsunuz. Bunun yanında Türk kullanıcılarının bu konuda geri bildirimleri çok az olduğu için, nerede sorun var Ar-Ge için bulup düzeltmek daha zor oluyor. Samsung, LG nin dünya çapında milyonlarca kullanıcısı var, e haliyle adamlar sorunları daha çabuk keşfedebiliyor ve düzeltiyorlar.

Ortalama bi kullanıcısıysanız bu fiyata bu TV işinizi görecektir, ancak yazılımsal anlamda çok yüksek performans beklenmemeli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xlynx3 -- 21 Nisan 2012; 17:23:38 >

• Merhaba

Bende bu TV'yi aldım, hoşumada gitti. Fakat bir sorunum var, ben bu dlna'yı bulamadım. Kullanım kılavuzunda anlattığı gibi bulamadım. Kablosuz ağdan filmlerimi nasıl seyrederim?
  • ARKADAŞLAR BEKO YENİ TV CIKARMIŞ ÖZELIKLERI WEP SITESINDE AYNI AMA 3 KG DAHA AĞIR... BİLGİSİ OLAN VARMI...
  • gecenlerde arcelik led tv bir programi flash diske kaydettim.tekrar izlemek icin pc ye taktim.ama hic birvoynatici oynatmadi.nasil bunu aşabilirim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: alpercanxxx

gecenlerde arcelik led tv bir programi flash diske kaydettim.tekrar izlemek icin pc ye taktim.ama hic birvoynatici oynatmadi.nasil bunu aşabilirim

tv üzernden kaydetmiş olduğunuz görüntüleri sadece aynı tv de izleyebilirsiniz. (kopya koruma gereği) harici olarak farklı bir pc veya tv de izleyemezsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: foxspring

Merhaba

Bende bu TV'yi aldım, hoşumada gitti. Fakat bir sorunum var, ben bu dlna'yı bulamadım. Kullanım kılavuzunda anlattığı gibi bulamadım. Kablosuz ağdan filmlerimi nasıl seyrederim?

merhaba;

-ilk olarak tv ve pc aynı ağdaki modeme bağlı olmalı.

-dlna özelliği için pc ye bağlanmak istiyorsanız bilgisayarınızdaki media player programı 11 versiyon veya daha üstü olmalıdır.

- izlemek istediğiniz dosyaları mediaplayer kitaplık (library) klasörüne kopyalanamaız gerekli. tv mediaplayer kitaplık klasöründeki desteklediği dosyaları oynatabilir.

- daha sonra tv den interactive menüden dlna ikonunu seçerek bilgisayarınızı görmesini sağlayıp bağlantınızı yapabilirsiniz.

iyi çalışmalar dilerim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zptten -- 25 Nisan 2012; 10:19:45 >

• arcelikk kuullanicilari bu sayfayi guncel tutalim..ölü piksel ve işik sizma terimleri nne oluyor.bizdeki lledlerde var midir
  • Smart tv sinde çok sık güncelleme olmuyor. LG smart tv ye 3d videolar koymuş ve çok sık güncelleme oluyor.Arçelik ve beko dan da böyle şeyler bekliyoruz
  • Arçelik/Beko kullanan arkadaşlar diğer samsung,lg gibi panellerde sık rastlanılan bulutlanma,ışık sızması gibi kronik panel sorunlarına rastladınız mı hiç? tv yi karanlık ortamda test ettiniz mi?siyah-beyaz seviyesi nasıl?
  • quote:

Orijinalden alıntı: gümüş_süvari

Arçelik/Beko kullanan arkadaşlar diğer samsung,lg gibi panellerde sık rastlanılan bulutlanma,ışık sızması gibi kronik panel sorunlarına rastladınız mı hiç? tv yi karanlık ortamda test ettiniz mi?siyah-beyaz seviyesi nasıl?

dogrudur bulutlanma oluyor... benim bu yuzden 1 kere tv yenılendı... bunun problem oldugunu kabul eden beko... yenı getırdıklerı tv dede aynı problemin devam ettıgını söyledıgımde bu problemın butun led tv televızyonlarda oldugunu belırtıler... ben inanmadım boyle saçmalıkmı olur... sen gece filim izliyorsun tv bır kösesınde tam karanlık bır sahnede beyazlık göruyorsun... ben bugune kadar bekoyu cok ovuyordum ama bu problem yuzunden tv den sogumaya başladım...
  • quote:

Orijinalden alıntı: zptten

quote:

Orijinalden alıntı: foxspring

Merhaba

merhaba;

-ilk olarak tv ve pc aynı ağdaki modeme bağlı olmalı.

-dlna özelliği için pc ye bağlanmak istiyorsanız bilgisayarınızdaki media player programı 11 versiyon veya daha üstü olmalıdır.

- izlemek istediğiniz dosyaları mediaplayer kitaplık (library) klasörüne kopyalanamaız gerekli. tv mediaplayer kitaplık klasöründeki desteklediği dosyaları oynatabilir.

- daha sonra tv den interactive menüden dlna ikonunu seçerek bilgisayarınızı görmesini sağlayıp bağlantınızı yapabilirsiniz.

iyi çalışmalar dilerim

Merhaba benim sorunum interactive menusunde dlna ikonunu göremiyorum, bir ekran görüntüsü koyabilirmisiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi foxspring -- 27 Nisan 2012; 1:41:44 >

• merhaba;
    mavi ile işaretlediğim ikon.

• beko b 40-leg-6b 3d web led 102 ekran smart tv almayı düşünüyorum. tv 3 boyutlu internete bağlanılabiliyor (youtube , facebook vb...) arkadaşlar tv kullanan varsa eksileri ve artıları neler tavsiye edermisiniz yardım edin lütfen...
  • beko arcelik ayni.benim arcelik led var kesinlikle tavsiye ederim
  • babam aradı arcelik a40 led 3d almıs.ozelliklerine baktıgımda int.cesitli siteler yazıyor ben bu tvle intte sorf yapabilirmiyim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: zptten

merhaba;
    mavi ile işaretlediğim ikon.

Cok sağol arkadasımya, bende oraları net uygulamaları diye doğru düzgün bakmamışım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nadircan1994

babam aradı arcelik a40 led 3d almıs.ozelliklerine baktıgımda int.cesitli siteler yazıyor ben bu tvle intte sorf yapabilirmiyim?

tv nete bağlaniyor ama istediggin siteye giiremiyosun..tv de kayitli sitelere ggirebilirsin
  • istedigim siteyi ekleyemiyormuyum kırma falan varsa kırarım .d
  • Ben Almanya`da yasiyorum , Grundig " arcelik / beko " 40 inc, 3D bir TV var. Simdi kadar aldima pisman olmadim.
    Normal TV ve HD " sadece TRT " iyi gösteriyor.

Kötü olan noktasi: Ilk Kumanda icinde olan Pilleri cok sayif
    Gözlükleri extra aldim, güzel.
    Gözlük - Made in Kore , Fiyat 60-80€ arasinda
  • quote:

Orijinalden alıntı: karaali71

beko b 40-leg-6b 3d web led 102 ekran smart tv almayı düşünüyorum. tv 3 boyutlu internete bağlanılabiliyor (youtube , facebook vb...) arkadaşlar tv kullanan varsa eksileri ve artıları neler tavsiye edermisiniz yardım edin lütfen...

Arkadaşım kesinlikle öneririm.Çok detaya girmeden incelediğinde samsung ve Lg den aşağı kalır yanı yok.( Not bende Arçelik a46 leg 6b var )
  • 
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.