Şimdi Ara

Arçelik MİNİ FIRIN ALDIK, İNŞALLAH DOĞRU KARARDIR

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
32
Cevap
2
Favori
19.076
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar bugün akşam eşimle "bir bakalım" diye çıkmıştık, Arçelik SUF 5000 MGSI Mini Fırın alarak döndük. Elbette aklımızda idi ama yine de ani kara verdik. Bakalım inşallah memnun kalırız. Burdan, arkadaşlara yardımcı olmak için deneyimimizi inşallah yazarız...

• Memnun musunuz?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • ofamof kullanıcısına yanıt
    Evet arkadaşım, eşim çok memnun. Fiyatı az yüksek olsa da diğerlerine göre performansı yüksek. Bir kere çift camlı olması çok önemli. Ayrıca Arçelik firması, belli kaliteyi yakalamış yılların firması. Her şeyi Arçelik almam ama bu sıkıntısız.
  • Pardon... İlk yazıma bakınca "Deneyimimizi inşallah yazarız" diye yazdığımı fark ettim. Unutmuşum tabii... Bu arada epey de kullanmış olduk, eşimin kullanımından bana yansıyanlara göre memnunuz. İlk bir-iki kullanımda tam verim alamadı. Hatta ilk kullanımda tabii normal olarak evin içinde yoğun bir koku oldu. İkincisinde yoktu. Kullanması pratik ve hızlı. Fırın çabuk ısınıyor. Sadece bizi büyüklüğü şaşırttı, beklediğimizden büyüktü. Onu düşündüğümüz yere sığmadı. Özetle memnunuz biz. İnşallah tercih edenler de memnun olurlar...
  • quote:

Orijinalden alıntı: veyseller

Evet arkadaşım, eşim çok memnun. Fiyatı az yüksek olsa da diğerlerine göre performansı yüksek. Bir kere çift camlı olması çok önemli. Ayrıca Arçelik firması, belli kaliteyi yakalamış yılların firması. Her şeyi Arçelik almam ama bu sıkıntısız.

Hocam bir midi fırın için 500 TL çok yüksek bir fiyat değil mi ?
  • ofamof kullanıcısına yanıt
    Muhakkak haklısınız, 200 liraya da seçenekler vardı. Bilhassa BİM ve A101'e geliyordu. Ama biz kaliteli olmasını istedik çünkü fırın devreden çıktı artık. Saygılar
  • Doğru bir karar vermişsiniz. Arçelik şu an en kaliteli midi fırını üreten firma.

Daha ucuza benzer kalite isterseniz Ferre de alabilirsiniz. Arçelik'in neredeyse birebir aynısı, sanırım Arçelik'ten esinlenerek veya aynı fabrika bandında üretilmişler :)

Ben de MF44KEB kullanıyorum ve çok memnunum. Sadece teslimat ve hasar süreçlerinde çok sorun yaşadım. Düzgün fırın gelene kadar 3 kez değişim yapıldı, her gelende bir sorun vardı. Arçelik de değişimleri haftada bir yapıyor maalesef, dolayısı ile ilk aldığımda 1 ay fırın kullanamadım.
  • İyi günlerde kullanın. Ben de bu fırının beyaz olanını alma arefesindeyim. Yorumlarınız da karar vermemde etkili oldu.@veyseller

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yusufclp -- 10 Aralık 2017; 13:22:45 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: candogan62

Doğru bir karar vermişsiniz. Arçelik şu an en kaliteli midi fırını üreten firma.

Daha ucuza benzer kalite isterseniz Ferre de alabilirsiniz. Arçelik'in neredeyse birebir aynısı, sanırım Arçelik'ten esinlenerek veya aynı fabrika bandında üretilmişler :)

Ben de MF44KEB kullanıyorum ve çok memnunum. Sadece teslimat ve hasar süreçlerinde çok sorun yaşadım. Düzgün fırın gelene kadar 3 kez değişim yapıldı, her gelende bir sorun vardı. Arçelik de değişimleri haftada bir yapıyor maalesef, dolayısı ile ilk aldığımda 1 ay fırın kullanamadım.

candoğan hocam baska bir baslıkta sizin tavsiyeniz uzerine, suf 5000 mgsi modelini aldim ancak firinda yogun bir şekilde yanık plastik ve kimyasal bir koku geliyor boşta 1 er saat süre ile 3 kez çaliştirdim koku hala gitmedi siz hangi sorunlarla karşilaştiniz bu durum bir arıza mi yoksa koku gececek mi? saygilar

• quote:

Orijinalden alıntı: golgecan

quote:

Doğru bir karar vermişsiniz. Arçelik şu an en kaliteli midi fırını üreten firma.

candoğan hocam baska bir baslıkta sizin tavsiyeniz uzerine, suf 5000 mgsi modelini aldim ancak firinda yogun bir şekilde yanık plastik ve kimyasal bir koku geliyor boşta 1 er saat süre ile 3 kez çaliştirdim koku hala gitmedi siz hangi sorunlarla karşilaştiniz bu durum bir arıza mi yoksa koku gececek mi? saygilar

Merhaba, ben koku problemi ile hiç karşılaşmadım. Muhtemelen birkaç çalıştırmadan sonra yanıp koku çıkaran malzeme tamamen yanacağından koku kalmayacaktır. Geçici olduğunu düşünüyorum.

5-6 pişirmeden sonra koku devam ediyorsa Arçelik'e şikayette bulunabilirsiniz.

Bir de kullandığınız prizin ve elektrik tesisatının güvenilir olduğuna muhakkak emin olun. Ürünü mümkünse uzatma kablosu veya çoklu priz ile kullanmayın.

• candogan62 C kullanıcısına yanıt
    Evet Candoğan Bey, ilk kullanımda öyle bir koku bizde de geldi, ama ikincisinde nerdeyse bitmişti. Şu anda gayet memnunuz. Alacaklar bence çift camlı olmasına dikkat etsin, daha verimli kesinlikle. Biz çok memnunuz. Sadece ebatları büyük olduğu için bizim düşündüğümüz yere sığmadı maalesef
  • quote:

Hocam merhaba ben açıkçası Arçelik'in şu 5000 kodlu fırınını yüksek maliyeti nedeniyle dışarıda tutuyorum.4000 kodlu fırında ise memnuniyetsizlikler mevcut. Ferre ye ilişkin hiç bir yorum göremedim. Ferreye ilişkin yorumlarınızı ve model tavsiyenizi alabilir miyiz

• quote:

Orijinalden alıntı: daskadir

quote:

Hocam merhaba ben açıkçası Arçelik'in şu 5000 kodlu fırınını yüksek maliyeti nedeniyle dışarıda tutuyorum.4000 kodlu fırında ise memnuniyetsizlikler mevcut. Ferre ye ilişkin hiç bir yorum göremedim. Ferreye ilişkin yorumlarınızı ve model tavsiyenizi alabilir miyiz

İyi günler hocam. Ben de mini fırın almayı düşünüyorum. Tercihim 200 TL civarı bir fırın ama bir iki fırın arasında kalırsam şayet kalite farkı bariz bir şekilde belli olacaksa 300-350 TL'ye kadar çıkmayı düşünüyorum. Arçeliğin 4000 kodlu fırınında memnuniyetsizlikler var demişsiniz. Acaba ne gibi sorunlar olabilir? Ben genelde tavuk, somon veya patates yapmak için fırını kullanıyorum

• quote:

hocam,
    Arçelik SUF 5000 MGSI konusu bu,

o ve bosch arasında kararsız kaldım.

Bosch HTB12E458T

• Hocam son durum nedir memnunmusunuz, bizde mini fırın almak istiyoruz 5000 Meb model ilgimizi çekti bu modelin sşzşnkibden farkı nedir?

Biz genelde kek börek vs. İşleri için kullanmak istiyoruz bu tür mini fırınlarda keklerin özelliklede yüksek ve derin kek kalıplarında iyi pişmediği söyleniyor , sizin fırındada böyle sorunlar varmı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Legend_84 -- 2 Kasım 2018; 14:13:58 >
  • Arçelik suf 5000 meb almayı düşünüyorum. Ne dersiniz acaba?

• macsimust kullanıcısına yanıt
    Arkadaşım bizim işimizi görüyor, işini güzel yapıyor, memnunuz... Yani eşim memnun, e biz de onları memnun etmek için varız...
    Arkadaşım bizim işimizi görüyor, işini güzel yapıyor, memnunuz... Yani eşim memnun, e biz de onları memnun etmek için varız...
  • veyseller V kullanıcısına yanıt
    Mesajı yazdıktan kısa bir süre sonra aldım fırını. İnanılmaz memnunum. Çok hızlı ısınıyor ve hem eşit hem de mükemmel pişiriyor. Özellikle fanlı olması olayı çok değiştiriyor. Cevabınız için teşekkür ederim. Eşinize saygılar.

Yorumum geç kalmış, pek işe yaramamış ama... Memnun kalmanız çok güzel, biz de memnunuz. Yani sevgili eşim memnunmuş, sonuçta o haşır neşir onunla... Benden de eşinize saygılar...
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.