Şimdi Ara

arçelik led tv besleme kartı arızası (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
49
Cevap
0
Favori
5.300
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: sunnybrave

ok ile işaretli olan yerde olması gereken voltaj nedir acaba?
    orası IC902 nin 6 numarasına gidiyor ordada 6.2v zener var yani 6.2v olması lazım
  • zd906 zener diyod pcb üzerinde ölçüldüğünde kısa devre gösteriyor . r907 dirençte hiç bir değer yok 0.07 gibi bir değer gösteriyor ,normal değeri 20.5 k olması gerekiyor. ben eğer bunları temin eedemessem piayasadan , bunların yerine hangi direnç ve diyodu bağlasam uygun olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sunnybrave -- 21 Şubat 2019; 14:15:23 >
  • Entegrenin 2 numarasına gelen yolu hemen dibinden bir falçata ile kesin entegreyi sökmeye gerek yok sonra lehimlersiniz öğle ölçün bakalım devam ediyorsa zener kesildi ise entegre problemli demektir.
  • arçelik led tv besleme kartı arızası
    arçelik led tv besleme kartı arızası
    2 nolu bacağın yolu entegrenin altında , 2 ile 6 yı kısa devre konumunda ölçtüğümde buzzer ötüyor ayrıca 2 nolu bacak ile kırmızı ok işareti ile olan yeri ölçtüğümde kısadevre yani buzzer ötüyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sunnybrave -- 22 Şubat 2019; 12:7:32 >

• 6 numaranın yolunu kesin orası müsait aynışey yani 2 ve 6 nolu bacaklardan birini ayırmanız (yolunu keserekte olur) yeterli
  • arçelik led tv besleme kartı arızası
    6 numaralı bacağın yolunu kestim . 2 ve 6 nolu bacağı kısa devre kademesinde ölçtüğümde buzzer yine öttü , okla işaretli olan yerlerde kısa devre göstermedi , yolu ayırmadan önce oralardada kısa devre vardı.
  • entegre arızalı ozaman ama çevre elemanları fian kontrol etmek lazım başka problemli parça varsa değiştirmeden güç vermeyin başka arızalarada sebep olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi savsat2000 -- 22 Şubat 2019; 18:29:10 >
  • ben ıc902 ( IN1M101 ) piyasada araştırdım bulamadım , acabu bunun yerine hangi entegre uygun olur?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sunnybrave -- 22 Şubat 2019; 18:59:10 >
  • arkadaşlar yardımınızı bekliyorum.

• entegreyi daha önce gördüm bu sitede , acaba bu siteden temin etmek yerine , o entegrenin işini yapan başka bir entegre yok mu acaba , burada daha kolay bulabileceğim?
  • kardeş bizdeki tv de oldu böyle gittim 150 tl verdim sıfır power aldım ... tamiri yok olmuyor.

bizimki yıldırımdan sonra çalışmadı aynı zamanda kombinin sigortasıda atmıştı oda bozuldu...

yani 150 tl vermeden o iş yaş ben 1 hafta uğraştım her parçayı söküp değiştirdim gene çalışmadı sorun smd devrelerdeki beyin dedikleri entegreden cıktı o entegre zaten bulunmuyor bulsanda sıcak havalı havya lazım oda yok..
  • sorunun nerde olduğunu buldum . ama entegresi türkiyede yok , yurdışında var o da getirmek zaman alıyor , getirsem dahi dediğin gibi sıcak hava pompası yok , bende servisten temmin ettim ve çalışıyor tv şimdi . ama yinede arızalı olan besleme kartını onarmaya çalışacam diğer şeylerde kullanama amaçlı , gerekirse yurdışından getirecem ve sıcak havva pompasınıda alırım. teşekürler.
  • sunnybrave kullanıcısına yanıt
    Besleme kartını kaça aldınız servisten?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 160 tl , sıfır fabrika çıkışlı
    Gayet uygun rakam...

• piyasada , tv den çıkma veya tamir görmüşleri 110-150 tl arası satıyorlar
  • 150 160 bak dediğime gelmişin almışın cinde seri sekilde üretiliyor zaten bozuk kartıda parçala sök
    Ben geçen sene Vestel için çıkmasına 150 verdim.

• desene uygun fiyata almışım , gerçi servis benden ilk başta 190 tl istedi , pazarlık sonucu 160 tl tl'ye alabildim , bu arada forumda ki arkadaşımız
    savsat2000 de teşekürler , bu konuyla baya bir ilgelindi ve bana yardımcı oldu.
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.