Şimdi Ara

arçelik led tv besleme kartı arızası

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
49
Cevap
0
Favori
5.296
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ürün kodu delta dps-214cp olan besleme kartının çıkşlarında hiç bir voltaj yok.

• Sigorta dahil tüm malzemeler kontrol edilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sigortada sorun yok köprü diyottan sonrakilere gereken voltajı veriyor.
  • Şeması burda arkadaşla biraz yazıştık ama bu kunuda uzman arkadaşlardan yardım taleb ediyor arkadaşhttps://www.electronica-pt.com/esquema/lcd/power-supply-delta-dps-214cp-25404/
  • arçelik led tv besleme kartı arızası

Kartta bu galiba
  • o arkadaş benim , burada yeni konu açtım arıza ile ilgili.
  • sunnybrave kullanıcısına yanıt
    Köprü diyot ve blok kondansatör üzerinde voltaj okunuyor öyle mi?

• Kartın sekonder tarafında stand by voltajı arayın öncelikle, diğer voltajları anakart bağlı değilken okuyamayabilirsiniz.

• Sorunu doğru/düzgün detaylı anlatmak lazım.
    "Besleme kartının çıkışında hiç voltaj yok " diye sorunu belirtirseniz;
    " Sigorta dahil tüm malzemeler kontrol edilir. " yanıtını alırsınız.
    Daha sonra köprü diyot tan sonra voltaj okunuyor derseniz;
    İşi gücü bırakıp soru/cevap şeklinde sorunu çözmeye çalışırız.
    Böyle olmaz.
    Sorunu detaylı net şekilde yazmalısınız.

• tv de panelin üzerinde çizgiler oluşmaya başladı , sorunun ne olduğana bakmak istedim , şerit filimlerin uclarını temizledim sol ve sağdaki çizgiler düzeldi yalnızca ortada çizgiler kaldı , onla uğraşırken farkında olmadan anakartaki wifi kablosu beslemenin biyerine temas etmiş . fişi takınca ev sigortasını attırdı geri kontrol ettiğimde besleme kartındaki tv'ye elektrik veren çıkışlarında hiç elektrik olmadığını gördüm,
    kırmızı okla şaretli olanda sadece voltaj yok diğer 3 bacakta voltaj var. köprü diyot ve kondasötörde voltaj var, beslemeyi başka bir anna kart takılı veya boşta iken denedim çıkşlarda yine voltaj yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sunnybrave -- 8 Şubat 2019; 23:20:54 >

• SMPS trafonun bacağından voltajı ölçemezsiniz. Diyottan sonraki çıkışı ölçeceksiniz

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    resimde görüldüğü 1 nolu bacak diyota bağlı 2 nolu bacak entegreye bağlı 3 nolu bacak diyota 4 nolu bacak dirence bağlı.1-3-4 nolu bacakata 300 volt üzeri voltaj var.trafonun diğer tarafı tv besleme çıkışlarının olduğu yere bağlı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sunnybrave -- 9 Şubat 2019; 6:30:31 >
  • standby voltajınız varsa Siz bence anten kablosunun değdiyi yeri ve kablosuz devresini bir kontrol edin tabi değdiği yeri biliyorsanız standby voltajı yoksa IC901 - IC902 - IC903 - T901 ve bileşenlerini kontrol edinbenim fikrim
    kablosuz wifi anakartta ,wifi'nin anten kablusu uzun resimdeki kondosötörün yanındaki jumperların birine değdi. dediğinide kontrol edecem.teşekürler
  • IC901 ve IC902 girişlerinde besleme voltajı yok stand by'dada voltaj yok. diğerlerini fazla vaktim olmadığından test edemedim ,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sunnybrave -- 11 Şubat 2019; 23:3:3 >
    ok ile işaretli olan yerde voltaj okunurmu?
  • Evet orda voltaj olması lazım ki tandby voltajını versin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi savsat2000 -- 13 Şubat 2019; 11:8:17 >
  • zd905-zd904-zd906-zd902-zd907 bunları kontrol edin
  • sorun ordaki devre elemanların birinde gibi geliyor bana , wifi koblosunun temas ettiği yer orası . resimde ok işaretli yeri voltmerenin dc ve ac kademesinde ölçtüm , herhangi bir voltaj alamadım.
  • ok ile işaretli olan yerde olması gereken voltaj nedir acaba?
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.