Şimdi Ara

Arcelik kahve makinasi (TELVE) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
40
Cevap
1
Favori
21.133
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • bu makineyle filtre kahve yapılabilir mi acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: morcin

evet hikaye oldu adamların istekleri bitmek bilmeyince bizde anlaşmayı iptal edip kendimize ürettik
    çengelköy çınaraltı kahvesinde ürettiğimiz makinaları görebilirsiniz. Ayrıca uzun zaman önce işi bırakmak zorunda kaldım. şimdi orada çalışan bir arkadaşım çok daha gelişmiş bir makina üretti. Büyük firmalardan biri ile sözleşme aşamasına geldiler. 1 yıldan az olmamak üzere piyasaya sürülecek. çok farklı bir sistemi olacak. bekleyip hep birlikte göreceğiz. Tabii anlaşma sağlanabilirse....

Hocam kahve makinesinde bir gelişme var mı?
    Yoksa telve'yi alsak mı.. Nakit 200'e çiftlisi bulunur herhalde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ONURTO

quote:

evet hikaye oldu adamların istekleri bitmek bilmeyince bizde anlaşmayı iptal edip kendimize ürettik
    çengelköy çınaraltı kahvesinde ürettiğimiz makinaları görebilirsiniz. Ayrıca uzun zaman önce işi bırakmak zorunda kaldım. şimdi orada çalışan bir arkadaşım çok daha gelişmiş bir makina üretti. Büyük firmalardan biri ile sözleşme aşamasına geldiler. 1 yıldan az olmamak üzere piyasaya sürülecek. çok farklı bir sistemi olacak. bekleyip hep birlikte göreceğiz. Tabii anlaşma sağlanabilirse....

Arkadaş firma ile anlaştı şu an çinde üretim için çalışmalara başlandı. Tek sorun patent. Onun için de çalışmalar sürüyor ama rutin beklenmesi gereken bir süre var. İtirazlar değerlendirmeler vs. Telve bayaa ucuzladı ilk çıktığı 2004 veya 2005 olması lazım çift cezvelisi o zaman 400 tl iken şu an daha ucuz hale geldi. 200 e bulunurmu bilmem ama yaklaşık fiyatlara bulunur.

• Teşekkürler daha patent aşamasındaysa daha uzun bir yol var demek ki... Ben Telve'yi alayım en iyisi dediğiniz gibi epey ucuzladı bu aralar.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ONURTO

quote:

Arkadaş firma ile anlaştı şu an çinde üretim için çalışmalara başlandı. Tek sorun patent. Onun için de çalışmalar sürüyor ama rutin beklenmesi gereken bir süre var. İtirazlar değerlendirmeler vs. Telve bayaa ucuzladı ilk çıktığı 2004 veya 2005 olması lazım çift cezvelisi o zaman 400 tl iken şu an daha ucuz hale geldi. 200 e bulunurmu bilmem ama yaklaşık fiyatlara bulunur.

bizim torunlar kullanacak sanırım senin makinayı

• alfonso_ A kullanıcısına yanıt
    O makina Arzum OKKA
  • bir kahve makinesinin 10 yıl hatrı vardır

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • morcin kullanıcısına yanıt
    Selamlar.
    Konu eski ama size bir soru sormak istiyorum, makineyi şuan evde kullanıyorum, ancak suyu eksik alıyor fincanlar eksik yani, 3 defa servise götürdüm hep aynı sorun ama problemi başka başka yazıyorlar iade talebi olmasın diye. İncemil biri olarak aldığı su miktarınıda sensörlemi yokza zaman ölçerekmi alıyor, brlki kendim yapabilirim. Teşekkürler

• bobst02 B kullanıcısına yanıt
    Merhaba

Biraz geç olacak cevabı ama :)

Arzum okka cihazından bahsediyorsanız fincan ayarı var o ayara göre süre bazlı alıyor diye biliyorum.
  • arçelik'te çalışan arkadaşım bu makinenin sırrını kimseyle paylaşmadıklarını söyledi.
    tam türk kahvesi kıvamını ve tadını tutturabilmek için birçok deneysel çalışmalar yaptıklarını,
    ve bu makinede birçok sensör kullandıklarını söylemişti. :)
  • sırlarının teknik açıklamasını kendileri de bilmiyordur, deneysel!, külahıma anlatsınlar.
  • Kullananlar memnunmu acaba yoksa gereksiz mi teşekkürler.

• Asil olay kahvede. Taze ve kaliteli cekirdek.

• Arçekil Telve makinesini kullanıyorum. Son zamanlarda suyu o kadar az almaya başladı ki misafire ikram etmeye utanıyorum. 3. ayarda yarım fincan su alıyor. Su haznesine sirke koydum belki hortumlar tıkanmıştır diye ama makinenin içi pırıl pırım. Yani bence su alma zamanlayıcısı bozulmaya başlamış.
    Bu makineye müdahale edebiliyor muyuz? İçini açıp bir kondansatör, direnç v.s. değiştirsek sorunu çözebilir miyiz?
  • Çiftli Arçelik makinanın rezisdansı bozulmuş. Servis 210 tl istedi. Tamiri varmıdır arkadaşlar ?
  • Bende de tekli olan var. Ev icin ikili cok anlamli degil, kalabalik misafir olacak da , kullanilacak da .. teklisi zaten 3 fincan yapiyor, cok da guzel yapiyor.
  • Extralarge kullanıcısına yanıt
    tamir mümkündür hocam,
    arçelik servisi ucuzdur, neden 210 istediklerini anlamadım, herhalde evinizi beğendiler robin hood luk yapma arzuları depreşti.

rezistans tabana birleşik, tüm alt ikili seti değiştirecekler tahminen.
    eğer iki haznenin biri bir tarihte, ikincisi bundan çok başka bir tarihte gitti ise, ısı sigortası değişip ya da iptal edilerek çok çok az masrafla hallolabilir.
    pişiricilerin ikisi birden aynı anda gitmiş olması durumu görülmüş şey değil genelde, onda da sorun elektronik kart üzerindeki rölelerde oluyor genelde, o da pahalı değil, ama gelgelelim servis bahsettiğim parçaları tamir etmekle uğraşmaz, yenisini takar, öyle olunca 210 diyorlardır.. Size masrafı 20-30 lira + yüzlerce liralık bedava emek olur kendiniz açar onarırsanız..
  • Merhabalar, Arçelik kahve makinesini (tekli) sanırım 5 yıldan fazladır kullanıyoruz. Son zamanlarda köpük yapmamaya başladı.

Bu sorunu yaşayan veya arıza hakkında bir fikri olan arkadaş var mıdır? Teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: celebic

Merhabalar, Arçelik kahve makinesini (tekli) sanırım 5 yıldan fazladır kullanıyoruz. Son zamanlarda köpük yapmamaya başladı.

Bu sorunu yaşayan veya arıza hakkında bir fikri olan arkadaş var mıdır? Teşekkürler.
    Kendi sorunumu kendim hallettim, buraya çözümünü yazayım ki belki ileride bu sıkıntıyı yaşayanlar okuyup sıkıntılarını çözerler.

Yaklaşık 5 yıldır kullandığımız Arçelik Kahve Makinesi (Telve - tek gözlü) bir süredir köpük yapmamaya başlamıştı.

Aleti ters çevirdim ve cezvenin üste bakan kısmında sensör olduğunu fark ettim ama o bölge zamanla kirlenmiş ve sensör kapanmış. Kağıt havluyu ıslatıp o bölgeyi temizledim. Şimdi ilk günkü gibi kahveler köpüklü olarak çıkıyor.

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.