Şimdi Ara

Arcelik kahve makinasi (TELVE)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
40
Cevap
1
Favori
21.133
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaslar is yerine bu makinadan almislar Turk kahvesini gercekten mukemmel yapiyor ancak cok pahali sanirim 340 YTL civari cihazi cok fazla inceleme firsatim olmuyor ancak tahminim teflon kapli cezvesine kahve ve seker konuyor arkadaki bolmesinede su konuyor yaklasik 1 dk sonra cok kopuklu ve muhtesem bir kahve yapiyor bu isin sirri nedir? calisma prensibini bilen var mi? bildigimiz filtre kahve makinalari gibi mi calisiyor? bu makinadan kendi imkanlarimla yapmak istiyorum elimde eski bir filtre kahve makinasi var bu konuda bilgisi olan arkadaslar bilgilerini paylasirsa memnun olurum saygilar...

• sanırım forumda ya kımse Turk kahvesını sevmıyor ya da herkes atadan kalma usullerı tercıh edıyor.Yok mu bilen hic arkadaslar?
  • quote:

Orijinalden alıntı: yoğurt

sanırım forumda ya kımse Turk kahvesını sevmıyor ya da herkes atadan kalma usullerı tercıh edıyor.Yok mu bilen hic arkadaslar?
    yoğurt arkadaş bu türk kahvesi makinesinin sırrı yaklaşık 60 yıl öncesine kadar italyanların kullandığı Espresso makineleriyle aynı..

Yani
    önceden tortudan ayrılan ve homojen bir kıvama gelen kahve, kompresor ve meme tesisatıyla çok yüksek bir basınçla servis kabına püskürtülür ve çarpma ile kaldırılan hava sayesinde o köpük seviyesine erişilir.

Bildiğin sifonlu makineler gibi değil mantığı.. Malzeme öncedne karışıyor ve cozzzzz diye püskürrülüyor..
    aslında kağıt ve karıştırıcı tesisatının oraya bi biriktirici ve püskürtme kompresoru koysan benzer bişeyi yapmış olursun.

• quote:

Orijinalden alıntı: Acharad

yoğurt arkadaş bu türk kahvesi makinesinin sırrı yaklaşık 60 yıl öncesine kadar italyanların kullandığı Espresso makineleriyle aynı..

Yani
    önceden tortudan ayrılan ve homojen bir kıvama gelen kahve, kompresor ve meme tesisatıyla çok yüksek bir basınçla servis kabına püskürtülür ve çarpma ile kaldırılan hava sayesinde o köpük seviyesine erişilir.

Bildiğin sifonlu makineler gibi değil mantığı.. Malzeme öncedne karışıyor ve cozzzzz diye püskürrülüyor..
    aslında kağıt ve karıştırıcı tesisatının oraya bi biriktirici ve püskürtme kompresoru koysan benzer bişeyi yapmış olursun.

Alıntıları Göster
    Merhaba
    benim telve yi açıp inceleme şansım oldu
    mikroişlemci kullanmışlar 16f877a
    olay çok basit
    kahveyi ve şekeri cezveye koyuyorsun
    cezveyi cihaza yerleştirip kaç fincan istiyorsan ilgili butona basıyorsun
    cihaz suyu tazikli bir şekilde cezvenin içine boşaltıyor.
    cezvenin yuvasının altında selenoid koymuşlar cezveyi pişirme esnasında hazneye sıkıştırıp çıkmasını engelliyor. taşma önleme sistemi dediği basit bir termik.kahvenin piştiğini ise mesafe algılama devresi sayesinde anlıyor.kızılötesi mesafe algılama için ayrıca iki hazne için iki devre yapmışlar. su motorları arabaların sılecek suyu motorlarından.su algılaması çok basit suyun iletkenliğinden faydalanmışlar.aynı devrenin bir benzerini ben yaptım.
    elektronikle ilgilenen arkadaşlar bunun çok basit bir devre olduğunu hemen anlayacaklardır.
    öyle ahım şahım bir yeniliği yok kaldı ki benim çalıştığım firma türk kahvesi makinasını yıllar önce hemde cezveden fincana dökme işlemini kendisinin yaptığı bir makina üretmiş ve şu an halen satılmaktadır.

• quote:

Orijinalden alıntı: morcin

Merhaba
    olay çok basit
    cezvenin yuvasının altında selenoid koymuşlar cezveyi pişirme esnasında hazneye sıkıştırıp çıkmasını engelliyor. taşma önleme sistemi dediği basit bir termik.kahvenin piştiğini ise mesafe algılama devresi sayesinde anlıyor.kızılötesi mesafe algılama için ayrıca iki hazne için iki devre yapmışlar. su motorları arabaların sılecek suyu motorlarından.su algılaması çok basit suyun iletkenliğinden faydalanmışlar.aynı devrenin bir benzerini ben yaptım.
    elektronikle ilgilenen arkadaşlar bunun çok basit bir devre olduğunu hemen anlayacaklardır.
    öyle ahım şahım bir yeniliği yok kaldı ki benim çalıştığım firma türk kahvesi makinasını yıllar önce hemde cezveden fincana dökme işlemini kendisinin yaptığı bir makina üretmiş ve şu an halen satılmaktadır.

Alıntıları Göster
    Pek teknik olmayacak ama, Arzum'un yaptığı bir kahve robotu da Arçeliğin hemen ardından piyasaya girdi. Arzum kızımız cihazın farkını şöyle dile getiriyor: "Kahvenizi kendiniz yapıyorsunuz!!!!" Eeee? Robot ne işe yarıyor?

• quote:

Orijinalden alıntı: erroraesthumanum

Pek teknik olmayacak ama, Arzum'un yaptığı bir kahve robotu da Arçeliğin hemen ardından piyasaya girdi. Arzum kızımız cihazın farkını şöyle dile getiriyor: "Kahvenizi kendiniz yapıyorsunuz!!!!" Eeee? Robot ne işe yarıyor?

Alıntıları Göster
    340 ytl bayılcağına çinpazarından 2ytl'ye elektrikli cezveler var. sadece onun çalışma ilkesini biliyorum. suya doğrudan 220 bağla olsun birsin işte.

• quote:

Merhaba
    olay çok basit

Alıntıları Göster
    dostum cok tesekkur edıyorum ıstedıgım tum bılgılerı detaylı olarak vermıssın.cok tesekkurler...
    quote:

Orjinalden alıntı: morcin

Merhaba
    olay çok basit

• quote:

dostum cok tesekkur edıyorum ıstedıgım tum bılgılerı detaylı olarak vermıssın.cok tesekkurler...
    quote:

Orjinalden alıntı: morcin

Merhaba
    olay çok basit

Alıntıları Göster
    suyu döndürerek püskürtüyor, hem karıştırma hem de köpürtme yani:)

yalnız harbici güzel kahve yapıyor demosu vardı arçelikçide kısa sürede inanamadım resmen. ama 340 milyon bir kahve makinası için çoook pahalı bir fiyat

• suyu dödürerek püskürtme sadece malzemeyi karıştırır köpük yapmaz.
    ayrıca yıl sonunda vestel bir makina çıkaracakmış hem ucuz hem de tam bir robot olacak fincanları makınaya koyacaksın kahveyi koyacaksın fincanları içine çekip kahveyi yapıp fincanlara dökecek ve tekrar dışarı çıkaracak
  • quote:

suyu dödürerek püskürtme sadece malzemeyi karıştırır köpük yapmaz.
    ayrıca yıl sonunda vestel bir makina çıkaracakmış hem ucuz hem de tam bir robot olacak fincanları makınaya koyacaksın kahveyi koyacaksın fincanları içine çekip kahveyi yapıp fincanlara dökecek ve tekrar dışarı çıkaracak
    bu iyi haber acaba onumu beklesek bu bilgiyi nereden aldin morcin?
  • quote:

bu iyi haber acaba onumu beklesek bu bilgiyi nereden aldin morcin?

Alıntıları Göster
    bu bilgiyi çok güvendiğim bir kaynak olan kendimden aldım Çünkü kahve makinasının elektronik devresini ben tasarladım Patronlar geçen ay anlaşma imzaladılar şu an kalıpları yapılıyor.yılbaşında piyasada olacak gibi
  • quote:

bu bilgiyi çok güvendiğim bir kaynak olan kendimden aldım Çünkü kahve makinasının elektronik devresini ben tasarladım Patronlar geçen ay anlaşma imzaladılar şu an kalıpları yapılıyor.yılbaşında piyasada olacak gibi

Alıntıları Göster
  • quote:

Alıntıları Göster
    Noldu çıktı mı makine?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hazar

Noldu çıktı mı makine?

Alıntıları Göster
    vestelin türk kahve makinesi hikaye olmuş galiba
  • quote:

Orijinalden alıntı: Overclock Makinesi

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    evet hikaye oldu adamların istekleri bitmek bilmeyince bizde anlaşmayı iptal edip kendimize ürettik
    çengelköy çınaraltı kahvesinde ürettiğimiz makinaları görebilirsiniz. Ayrıca uzun zaman önce işi bırakmak zorunda kaldım. şimdi orada çalışan bir arkadaşım çok daha gelişmiş bir makina üretti. Büyük firmalardan biri ile sözleşme aşamasına geldiler. 1 yıldan az olmamak üzere piyasaya sürülecek. çok farklı bir sistemi olacak. bekleyip hep birlikte göreceğiz. Tabii anlaşma sağlanabilirse....

• quote:

evet hikaye oldu adamların istekleri bitmek bilmeyince bizde anlaşmayı iptal edip kendimize ürettik
    çengelköy çınaraltı kahvesinde ürettiğimiz makinaları görebilirsiniz. Ayrıca uzun zaman önce işi bırakmak zorunda kaldım. şimdi orada çalışan bir arkadaşım çok daha gelişmiş bir makina üretti. Büyük firmalardan biri ile sözleşme aşamasına geldiler. 1 yıldan az olmamak üzere piyasaya sürülecek. çok farklı bir sistemi olacak. bekleyip hep birlikte göreceğiz. Tabii anlaşma sağlanabilirse....

Alıntıları Göster
    maceraya gerek var mı?

bu ürün güzel ;)

http://www.arcelikyetkilisaticisi.com/Arcelik-k-3190-p-telve-turk-kahve-makinesi7CArcelik-Telve-Turk-Kahve-Makinesi_32.html#0

http://www.arcelikyetkilisaticisi.com/Arcelik-TELVE_br_14

http://www.bekoyetkilisatici.com/Beko-Telve_br_125

Arcelik kahve makinasi (TELVE)

• quote:

Orijinalden alıntı: Paxil

340 ytl bayılcağına çinpazarından 2ytl'ye elektrikli cezveler var. sadece onun çalışma ilkesini biliyorum. suya doğrudan 220 bağla olsun birsin işte.

+11111111111

• quote:

Arkadaslar is yerine bu makinadan almislar Turk kahvesini gercekten mukemmel yapiyor ancak cok pahali sanirim 340 YTL civari cihazi cok fazla inceleme firsatim olmuyor ancak tahminim teflon kapli cezvesine kahve ve seker konuyor arkadaki bolmesinede su konuyor yaklasik 1 dk sonra cok kopuklu ve muhtesem bir kahve yapiyor bu isin sirri nedir? calisma prensibini bilen var mi? bildigimiz filtre kahve makinalari gibi mi calisiyor? bu makinadan kendi imkanlarimla yapmak istiyorum elimde eski bir filtre kahve makinasi var bu konuda bilgisi olan arkadaslar bilgilerini paylasirsa memnun olurum saygilar...

bizim eve almışlardı 2 ay oluyo türk kahvesini hiç sevmem ama bi değişik oluyo her akşam içiyorum valla

• quote:

Orijinalden alıntı: aragonath

quote:

Arkadaslar is yerine bu makinadan almislar Turk kahvesini gercekten mukemmel yapiyor ancak cok pahali sanirim 340 YTL civari cihazi cok fazla inceleme firsatim olmuyor ancak tahminim teflon kapli cezvesine kahve ve seker konuyor arkadaki bolmesinede su konuyor yaklasik 1 dk sonra cok kopuklu ve muhtesem bir kahve yapiyor bu isin sirri nedir? calisma prensibini bilen var mi? bildigimiz filtre kahve makinalari gibi mi calisiyor? bu makinadan kendi imkanlarimla yapmak istiyorum elimde eski bir filtre kahve makinasi var bu konuda bilgisi olan arkadaslar bilgilerini paylasirsa memnun olurum saygilar...

bizim eve almışlardı 2 ay oluyo türk kahvesini hiç sevmem ama bi değişik oluyo her akşam içiyorum valla
    Merhaba
    Bayram hediyesi olarak annemlere Türk Kahve makinesi almak istiyorum. Alıp götürücem kargoyla gelicek sonuçta biran önce sipariş vermem gerek.
    3 tane Arçelik Bayisine sordum.

Bir tanesi 269 TL 2 taneside 259 TL fiyat verdi en fazlada 10 taksit yapıyorlar.

internetten baktığımdada tek çekime en uygun 237 TL ye buldum okadar para vermem tek seferde :-)

Gittigidiyorda gezerkende aşağıdaki fiyatı buldum hemde peşin fiyatına 12 taksit.
    Acaba daha uyguna alabilen varmı ? Bu fiyat gerçekten avantajlı mı ? Bir riski varmı kaçak olması mümkün değil garantilide yazıyor?
    Bayrama anneme götürücem acelemde var alsam mı ? Bana fikir verin lütfen...

Arçelik K-3190P Telve Türk Kahve Makinesi

BÜYÜK FIRSAT 357 TL YERİNE 239,9 TL

Axess karta 12 Taksit yapıyorlar.

http://urun.gittigidiyor.com/beyaz-esya-ev-aletleri/arcelik-k-3190p-telve-turk-kahve-makinesi-66460423

• quote:

Orijinalden alıntı: maseratti

Merhaba
    Bayram hediyesi olarak annemlere Türk Kahve makinesi almak istiyorum. Alıp götürücem kargoyla gelicek sonuçta biran önce sipariş vermem gerek.
    3 tane Arçelik Bayisine sordum.

Bir tanesi 269 TL 2 taneside 259 TL fiyat verdi en fazlada 10 taksit yapıyorlar.

internetten baktığımdada tek çekime en uygun 237 TL ye buldum okadar para vermem tek seferde :-)

Gittigidiyorda gezerkende aşağıdaki fiyatı buldum hemde peşin fiyatına 12 taksit.
    Acaba daha uyguna alabilen varmı ? Bu fiyat gerçekten avantajlı mı ? Bir riski varmı kaçak olması mümkün değil garantilide yazıyor?
    Bayrama anneme götürücem acelemde var alsam mı ? Bana fikir verin lütfen...

Arçelik K-3190P Telve Türk Kahve Makinesi

BÜYÜK FIRSAT 357 TL YERİNE 239,9 TL

Axess karta 12 Taksit yapıyorlar.

http://urun.gittigidiyor.com/beyaz-esya-ev-aletleri/arcelik-k-3190p-telve-turk-kahve-makinesi-66460423

Alıntıları Göster
    kahve makinesi adıyla satılan küçük kettle'ler var. kısadevre ile ısıtma sağlıyor. onları kullanabilirsiniz fakat metal kaşık veya elinizi sokmamalısınız. çarpılırsınız. tecrübe ile sabittir.

eksisi çarpılma tehlikesi. artısı ise içinde su olmayınca çalışmaması.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi klima5505 -- 28 Ekim 2012; 19:04:33 >

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.