Şimdi Ara

Arçelik In Love Gurme Çay Makinesi (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
213
Cevap
6
Favori
68.830
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: salihbocX

quote:

Orijinalden alıntı: kamikaze33

quote:

makinenin içinden hediye lipton 25li demlik çayıda hediye bu arada ama yeni bir şey keşfettim çayı sert modda yaptığınızda ölçeği var 6 kaşık yaprak çay atın diyor ama siz en az 8 atın biraz liğht geldi bana 6 kaşık bu arada sert modda 23 dakikada yapıyor çayı 20 bardak çay veriyor çok modda

20 bardak çay veriyor demişsiniz ama benim bildiğim demlik 0.9 lt oda yaklaşık 8-9 çay bardağı yapar, acaba o cam demlikteki çay bitince kettle dan sumu ekliyor nasıl oluyor.

20 bardak normal çay bardağı varya ince belli öyle veriyor normal büyük bardakda çok modda en az 10 bardak çıkartıyor demli modda yaparsanız şimdi hatta 2.çayı yapıyorum cihazda normal modda çok su modlu bakalım ne yapacak makine süper

Ben o demlik kısmında suyla demi karıştırıp direk içmek için hazır hale getiriyor sanmıştım, galiba bardağa koyarken eski usül demlikten çayı kettledan suyu ayrı koyuluyor.

• quote:

quote:

quote:

quote:

makinenin içinden hediye lipton 25li demlik çayıda hediye bu arada ama yeni bir şey keşfettim çayı sert modda yaptığınızda ölçeği var 6 kaşık yaprak çay atın diyor ama siz en az 8 atın biraz liğht geldi bana 6 kaşık bu arada sert modda 23 dakikada yapıyor çayı 20 bardak çay veriyor çok modda

20 bardak çay veriyor demişsiniz ama benim bildiğim demlik 0.9 lt oda yaklaşık 8-9 çay bardağı yapar, acaba o cam demlikteki çay bitince kettle dan sumu ekliyor nasıl oluyor.

20 bardak normal çay bardağı varya ince belli öyle veriyor normal büyük bardakda çok modda en az 10 bardak çıkartıyor demli modda yaparsanız şimdi hatta 2.çayı yapıyorum cihazda normal modda çok su modlu bakalım ne yapacak makine süper

Ben o demlik kısmında suyla demi karıştırıp direk içmek için hazır hale getiriyor sanmıştım, galiba bardağa koyarken eski usül demlikten çayı kettledan suyu ayrı koyuluyor.

aynen o şekilde yani zaten resimde gözüküyor bariz demi kendi zevkinize göre suyuda kendinize göre koyuyorsunuz

• quote:

Birde demliğin altında ısıtma var mı?

hem demliğin hemde ketılın altında ısıtma var çayı 1 saat taze süresi boyunca otomatik 95 derecede ısıtıyor 85 düşüyor arada hemen otomatik 95 yapıyor ısıyı kontrol edebliyorsunuz 1 saatten sonra demlik tarafı ısıyı kapatıyor ketılı manuel çalıştırarak ısıtıyorsunuz öyle devam ediyor zaten çay 1 saatte bayatladığından böyle yapmışlar
  • quote:

cihazı bugün satın aldım hatta şu an yazarken çayımı içiyorum cihaz süper çay demliyor temizliği çok basit yaprak çay koyma haznesi var orayı çayınız bitince çöpe döküyorsunuz bide suda çalkalayın oldu bitti cihaz siyah çayı demli modda fazla su seçeneğinde 23 dakikada demi falan hepsi dahil hazır ediyor şimdi sabahları işe gideceksiniz kalktınız traş banyo tuvalete girmeden içine çayını suyunu koyun çıktığınızda çayınız hazır bu kadar basit tad olarak güzel bir tadı var çayın daha ilk demlemem şu an biraz daha demleyeyim zaten oturur cihazın tadı parçalar falan yeni mağlum biraz zaman lazım cihazı bu arada 310 tlye aldım 10 taksit dediğim gibi makine süper bide 10*15 kullanımdan sonra temizleme modu var cihazı kendi kendine şöyle oluyor çayın süzüldüğü meme başı var orası zamanla çay tortusundan tıkanıyormuş tavsiye edilen 10*15 kullanım sonrasında otomatik temizleme yapılması tavsiyesi var kitapçıkta keteli su koyuyorsunuz yan tarafa oraya o su tazzikle püskürtüyor pis su alt demlik bölümüne akıyor olay bu ayrıca çay hazır olunca arçelik reklam müziği ile uyarı veriyor orası zaten çok tatlı bir şey çayı 95 derecede taze tutuyor vede çay oldukdan sonra geri sayım modunda kaç dakika daha taze kaldığı var çayın mesela şu an 32 dakikası var çayımın sonra ketel modunda suyu tekrar 95 derecede kaynatıyor tuşuna basarak aklnıza takılan varsa alayım soruları bu arada resimler de aşşağıda:))

Merhaba,

339 TL'den aşağıya inmedi arçelik bayii. ben de yarın gelirim diyip çıktım. Siz nereden aldınız? Ankara'da (eryaman-batıkent çevresi) nereden alabiliriz acaba 300 lira civarına? tavsiye bekliyorum.

• İstanbul dayım ben tanıdık bayidenaldım ondan kar marjı çok duşuk

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

bu arada cihaza çin üretimi diyen arkadaşa sesleniyorum yanlışın var cihaz türkiyede monte edilmiş tuzlada cihazın çam ketel vede demliği made in germany yani kalite ketel kısmı prc ama montaj türkiyede mekanizma yazılım arçeliğin zaten yani cihaz çin değil bilakis türk hatta cam parçaları almanya olması büyük avantaj:

Türkiye'de montaj ve üretim farklı. Tamamen Türk malı değil. Ben bunu anlatmaya çalışıyorum zaten. Montaj ve % 100 üretim çok farklı. Siz kendiniz zaten kettle kısmının P.R.C olduğunu söylüyorsunuz. Ben zaten kesinlikle üretilmedi demedim. Hayırlı olsun, güle güle kullanın.

• Arkadaşlar bu makine ve Breville BTM800 arasında kaldım. Breville 850 TL ama pazarlıkla 530 TL e alabileceğim. Arçelikten yaklaşık 200 TL daha pahalı ama ömürlük bir cihaz. Breville kullanan ve tavsiye eden var mı? Yoksa Arçelik almak daha mı mantıklı fikirlerinizi söylerseniz sevinirim.
  • Merhaba,

Ankara istanbul yolu üzerinde gersan girişindeki arçelik bayiinden 290 TL / 10 taksit ile aldım.
    1 adet ürün daha vardı aldığımda.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nomak71

Merhaba,

Ankara istanbul yolu üzerinde gersan girişindeki arçelik bayiinden 290 TL / 10 taksit ile aldım.

Ooooo hayırlı olsun deneme ne zaman yorumları alayım bende cuma günü aldım 4kez demledim çay çok güzel sizde detaylı bir inceleme yazarsanız sevinirim

• quote:

quote:

Merhaba,

Ooooo hayırlı olsun deneme ne zaman yorumları alayım bende cuma günü aldım 4kez demledim çay çok güzel sizde detaylı bir inceleme yazarsanız sevinirim

deneme çarşamba olcak. eşim ablasında olduğundan onu bekliyorum. hediye aldım

• quote:

quote:

quote:

Merhaba,

tamam bekliyorum yorumları

• Anladığım kadarıyla bu cihaz da Telve gibi patentli teknolojiler kullanıyor ve uzun süre benzer bir ürün piyasaya çıkamayacak. 300 - 330 TL fiyat da zaten bunu teyit ediyor. Bu fiyata şimdilik alabileceğim bir ürün değil ama Arçelik'in kalitesi ve teknolojisi bence tartışılmaz.
  • cihazı alan arkadaşlar nasıldır bu alet normal demlikten farkı var mı tad olarak yoksa sadece pratiklik mi sağlıyor?
    tad konusunda çaydanlıktan daha iyi derseniz tamam bende aranıza katılacağım ama sadece daha da praktikleştiriyor çay işini derseniz biraz zor gibi...
    yorumları bekliyorum
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Merhaba,

Şu an ilk çayımı içiyorum. Cihaz oldukça kullanışlı geldi bana. suyunu, çayını koyup saat 20:00 'da hazır olması için kurduk eşimle. saat 8'de arçelik melodisi çaldı. Çay hazırdı.

Çok berrak, tadı da gayet güzel. Siyah, Normal, Az olarak seçtik. gayet güzel demlenmiş çay. ilk demleme için gayet güzel.

akşam çayını suyunu koyup sabah 7:10'da demlenmesi için kuracağım. sabah kahvaltısında çay demlemek için erken kalkmaya gerek yok artık :)

@enokss

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Merhaba,

Şu an ilk çayımı içiyorum. Cihaz oldukça kullanışlı geldi bana. suyunu, çayını koyup saat 20:00 'da hazır olması için kurduk eşimle. saat 8'de arçelik melodisi çaldı. Çay hazırdı.

Çok berrak, tadı da gayet güzel. Siyah, Normal, Az olarak seçtik. gayet güzel demlenmiş çay. ilk demleme için gayet güzel.

akşam çayını suyunu koyup sabah 7:10'da demlenmesi için kuracağım. sabah kahvaltısında çay demlemek için erken kalkmaya gerek yok artık :)

@enokss

Sabah 6:20de başlayacak üretime ozaman zaman saatınden 30 dakika oncedınde üretimi başlıyor korkma sabahın altısında ses gelirse mutfaktan

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Merhaba,

@enokss

Tesekkur ederim yorumlar icin en cok da esim sevinecek bu ise artik erken kalkmak yok diye sanirim iki kiside memnun sanirim bende fiyat arastirmasi ile baslayayim

• aynen, sabah kalkmadan evvel sesleri duydum. saat 7'de kalkıp duşumu aldım, mutfağa gittiğimde çay hazırdı :D
    2. kez bu sabah içtim çayı ama gayet güzel geldi bana.

290 TL 10 taksit aldım. ilgilenen arkadaşların haberi olsun. bir kaç bayii gezin.
  • Hiç kullanmadım bende şu sıralar çaycı makinelerine bakıyorum ama makul bir ürün daha bulamadım
  • Gurmeyi almak üzere bu sabah eskişehirde alışverişe çıktım. 4 tane arçelik bayisine gittim ama hiçbirinde kalmamıştı. Aslında baya da pahalı sayılabilecek bu çay makinesine bu kadar talep olmasına şaşırdım. Tam ümidi kesmiş eve dönüyodum ki yolda bi bayi daha gördüm ve orda vardı. Biraz pazarlıkla kredi kartına 310 tl ye aldim gurmeyi. Eve gelip ilk denemeyi yaptım ve bu denemeyi mini bi inceleme haline getirdim.
    İncelemenin videolarıni paylaşıyorum

1.video: çalıştırma aşaması
    http://youtu.be/q00FNorCEks http://youtu.be/q00FNorCEks

2.video: demleme aşaması
    http://youtu.be/OD8icdOJC14 http://youtu.be/OD8icdOJC14

3.video: Çay demlendi içmeye hazır
    http://youtu.be/b-YhQ_eMprs http://youtu.be/b-YhQ_eMprs

• quote:

Orijinalden alıntı: esomer

Gurmeyi almak üzere bu sabah eskişehirde alışverişe çıktım. 4 tane arçelik bayisine gittim ama hiçbirinde kalmamıştı. Aslında baya da pahalı sayılabilecek bu çay makinesine bu kadar talep olmasına şaşırdım. Tam ümidi kesmiş eve dönüyodum ki yolda bi bayi daha gördüm ve orda vardı. Biraz pazarlıkla kredi kartına 310 tl ye aldim gurmeyi. Eve gelip ilk denemeyi yaptım ve bu denemeyi mini bi inceleme haline getirdim.
    İncelemenin videolarıni paylaşıyorum

1.video: çalıştırma aşaması
    http://youtu.be/q00FNorCEks http://youtu.be/q00FNorCEks

2.video: demleme aşaması
    http://youtu.be/OD8icdOJC14 http://youtu.be/OD8icdOJC14

3.video: Çay demlendi içmeye hazır
    http://youtu.be/b-YhQ_eMprs http://youtu.be/b-YhQ_eMprs

Cihazı ilk alan benim forumda cihaz bana göre çok iyi bir cihaz malzemeyi koy sabah kalktığımda tıraşdan önce başlata bas olay tamam bu urunu Arçelik yaptığı için tebrikler kopyası yakında çıkar tad olarak güzel bu arada otomatik temizleme yapan varmı

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.