DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Yeni DH Mobil Uygulama herkese açık beta sürümü kullanıma açıldı. Gizle Şimdi Dene
[Silindi]
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
360
Cevap
8
Favori
129.017
Tıklama
Konudaki Resimler
Mesaj Tarihine Göre En Beğenilen Son Ekleneneler
Seçimimi Hatırla
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      12998 Mesaj
      20 Temmuz 2009 15:08:12
      Arçelik 2200 (ARY22) Programları:

A:Beyaz ve renkli pamuklu çamaşırlar için ön yıkamalı program 30-95'C
      B:Beyaz ve renkli pamuklu çamaşırlar için ön yıkamasız program 30-95'C
      C:Pamuklu çamaşırlar için kuvvetli sıkma(800 devir)
      D:Sentetik ve hassas çamaşırlar için ön yıkamalı program 30-60'C(bu program tül perdeler için uygun)
      F:Sentetik ve hassas çamaşırlar için ön yıkamasız program 30-60'C
      G:Az kirli çamaşırlar için mini program 30-40'C
      H:Hassas çamaşırlar için sıkma programı (650 devir)
      J:Yünlü çamaşır programı I-40'C
      K:Yünlüler için kısa sıkma programı (650 devir)
      P:Sıkmadan su boşaltma

-Ön yıkamalı program (A ve D)seçince I numaralı göze de deterjan ekleyin. Bunun dışında ön yıkama gözüne birşey doldurmayın.
      -Pamuklularda A veya B programını seçip 60 dereceye ayarlayarak "e" (ekonomi)tuşuna basarsanız düşük elektrik tüketimi ile 95 derecedeki performansa yakın temizlik sağlanır.Makina program süresini uzatır.
      -Az çamaşır koyarsanız ½ tuşuna basın.Makine daha az su alır.Deterjanı da azaltarak koyun.Az su alması da programın hızlanması ve az elektrik tüketimi demektir.
      -800>650 tuşunu da A, B, C programlarında çamaşırların daha az buruşması için kullanabilirsiniz.Sıkma devri 800'den 650'ye düşer
      -Tül perde yıkarken ½ tuşunu kullanmayın, 3. düğmeyi kullanabilirsiniz. (Hassas yıkama düğmesidir, makine sağ-sol dönme sürelerini kısaltır ve 2 dönüş arasında daha çok bekler)
      -D, F, G ve J programlarını kullandığınızda makine çamaşırları son durulama suyu içinde bırakır.Yani suyu boşaltıp sıkmaz ve makine öyle kalır(çamaşırlar susuz kalıp kırışmasın diye)Bu durumda makineyi kapatıp program düğmesini sıkma yapmasını istiyorsanız H'ye,istemiyorsanız P'ye getirirsiniz.Makine suyu boşaltır veya sıkar bitince de çamaşırları çıkarırsınız.
      -IVS düğmesinde de narin pogramlarda sıkma yapılmasını sağlar, C programında da ara sıkma yapar. Yani 1 kez uzun sıkacağına sıkmalar parçaya bölünür. (Interval sıkma)

ARY23, yani 2300 modelinin farkı ise 1000 devirli olmasıdır ve fonksiyon düğmelerinin farkıdır. Bu modelde 2200'deki hassas yıkama ve interval sıkma düğmeleri yerine hızlı yıkama ve suda bırakma tuşları vardır. Hassas ve yünlü programlarında 700 devirde sıkar.

ARY21 yani 2100 modeli 2200'ün sadece halidir ve pamuklu programında ara sıkma yapmaz. Sadece sonda sıkar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi candogan62 -- 20 Temmuz 2009; 15:10:02 >
      |
      |

• Yarbay
      5096 Mesaj
      21 Temmuz 2009 12:07:08
      Bende 2200 var. Taş gibi makina maşallah...
      |
      |

dıgıdık dıgıdık dıgıdık iihühühü
    • Binbaşı
      1861 Mesaj
      25 Temmuz 2009 17:37:20
      şahsen bizde de 2200 var ama ben kullanamıyordum ..arkadaşlar saolsun yardımcı oldular..gerçektende taş gibi makina 17. senesi..
      |
      |

Çalışmadan, yorulmadan, öğrenmeden, rahat yaşama yollarını aramayı alışkanlık haline getirmiş uluslar, önce haysiyetlerini, sonra özgürlüklerini ve sonra da bağımsızlıklarını kaybetmeye mahkumdurlar. M.Kemal ATATÜRK
    • Yarbay
      7218 Mesaj
      25 Temmuz 2009 19:22:39
      ARÇELİK 2100 makinamızı 1988 de aldık... Bundan 6 ay kadar önce vedalaşıp ayrıldık....Tam 20 yıl gece gündüz haftada 3-4 kazan çamaşırlarımızı yıkadı...Bu süre içinde bir kez kulpunu kırdık hemen alıp taktım..Bir kez beyni yenilendi....Çok ucuz...Birde en son 2 yıl önce ev taşınırken evi taşıyan ayılar amortisörleri patlatmışlar......Kamyonda üstüne neler neler yüklediler bilmiyorum.. Evi yerleştirdik...Makina takur tukur ediyor....4 amortisör degiştik.. Degişim sonrası Birbuçuk yıl daha tertemiz çamaşırlarımızı yıkadı....En son altından su sızdırmaya başladı... Servise götürüp bakalım ... Burada anlaşılmıyor dediler...Baktım fatura yüklü gelecek...Servise eski makinaya tamir parası verecegime yeni makina aldım...Oda ARÇELİK.... Çok memnunuz....saygılarımla...
      |
      |

HİLE İLE İŞ GÖREN MİHNET İLE CAN VERİR,

NAMUSA HÜRMET EDEN NESLİNE ŞEREF VERİR....
    • Yarbay
      12998 Mesaj
      25 Temmuz 2009 20:45:33
      Eskisi Siemens, yenisi LG
      |
      |

• Teğmen
      231 Mesaj
      25 Temmuz 2009 20:52:12
      yha benim hatırladığım kadarıyla 1995 yılında arçelik 2200 falan vardı ne 1988'î arkadaş yha
      |
      |

• Yarbay
      2924 Mesaj
      25 Temmuz 2009 22:17:14
      Bunlar italyan üretimiydi arkadaşlar, Arçelik in herhalde 8p süper ütüsüyle birlikte ürün gamında yer alan en sağlam ürünleriydi...
      |
      |

Medeniyet dediğin açmaksa bedeni,
      çöldeki bedevi senden medeni...

Yay gibi eğri olsam elde tutarlar beni...
      Ok gibi doğru olsam yabana atarlar beni...

Sakın KVK Avcılar servisine gidipte sağlam cihazınızı harap şekilde almayın!
    • Yarbay
      12998 Mesaj
      25 Temmuz 2009 23:43:39
      quote:

Orijinalden alıntı: !brahim

Bunlar italyan üretimiydi arkadaşlar, Arçelik in herhalde 8p süper ütüsüyle birlikte ürün gamında yer alan en sağlam ürünleriydi...

İtalyan değildir, Alman Siemens parçaları ile Türkiye'de montajlanmıştır. Bildğim kadarıyla 1987'den 1995'e kadar görünümü makyajlanarak satıldı. 1-2 yıl oynayabilir bu aralık.
      |
      |

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      26 Temmuz 2009 00:53:38
      Azıcık araştırma ruhunuz olsun arkadaşlar şeyinizden atıyorsunuz ha, biri hemen italyan demiş, allah için makinein arkasaına bak bari siemens patenti ile üretilmiştir yazıyor, bir ara bekoda kurutmalı modeller vardı onlar ingiliz hotpoint markasına yaptırılmıştı, yoksa arçelik kendisi hiç bir şey yapamaz, halkı kazıklamak hariç

ve 1987-1988 yıllarında çıktı o makineler, siemens terk etti onları bize .... ladı.
      |
      |

• Teğmen
      231 Mesaj
      26 Temmuz 2009 09:58:33
      Evet mesela benim halamda arçelik 2200 var ve kapağı demirden ayrıca kontrol paneli ise gri gibi fakat 1995 de abimin öğrenci evine aldığımız arçelik 2200 beyaz plastik kapaklı ve beyaz kontrol panelli yani adamlar 1987'den kalan parçalarla 1995'e kadar siemens patantli makine yapmışlar parçanın yetmediği yerde kendileri makineye başka kapak, kontrol paneli falan eklemişler
      |
      |

• Yarbay
      12998 Mesaj
      26 Temmuz 2009 10:20:17
      quote:

Orijinalden alıntı: ber11

Evet mesela benim halamda arçelik 2200 var ve kapağı demirden ayrıca kontrol paneli ise gri gibi fakat 1995 de abimin öğrenci evine aldığımız arçelik 2200 beyaz plastik kapaklı ve beyaz kontrol panelli yani adamlar 1987'den kalan parçalarla 1995'e kadar siemens patantli makine yapmışlar parçanın yetmediği yerde kendileri makineye başka kapak, kontrol paneli falan eklemişler

Evet, 3 çeşit 2200 var piyasada;

Kahverengi-gri karışımlı ön panelli ve çelik kapaklı

Gri panelli ve çelik kapaklı

Beyaz panel ve beyaz plastik kapaklı.
      |
      |

• Teğmen
      231 Mesaj
      26 Temmuz 2009 10:34:11
      yha ben şu arçelik 2200 çok seviyorum bu maknenin bütün yedek parçaları bulunmakta acaba onları toparlayıp yeni arçelik 2200 yapabilirmiyiz Tabi teknik yardım alarak
      |
      |

• Yarbay
      12998 Mesaj
      26 Temmuz 2009 14:09:30
      Ucuz parçalar genelde yan sanayi ve çıkma oluyor. Servistekiler çok da ucuz değil. Onun yerinde iyi durumda olan bir 2200 bulmak daha mantıklı bana göre. Bir de bu makinelerin Bosch'taki muadili olan V468 modeli hem daha şık görünümlü, biraz daha sağlam hem de daha sessizdir. İçinde kullanılan parçalar hemen hemen aynıdır kazan kısmı haricinde.
      |
      |

• Teğmen
      231 Mesaj
      26 Temmuz 2009 16:25:51
      Mesajımda bahsettiğim gibi ben 2200 ün tasarımını ve kullanışını çok beğeniyorum bu yüzden hem yeni sıfır olması adına böyle bir proje düşünülebilir mi diye ormak istemiştim aslında 2200 taraftar kitleside büyük malumunuz efsane makine şöyle birşey de olabilir makinenin pahallı parçalarını kazan ve tamburu çıkma alınabilinir bunun içine kasnak ve rulmanda giriyor tabi.
      |
      |

• Yarbay
      2924 Mesaj
      26 Temmuz 2009 17:22:28
      Ben zamanında arçelik bayisi yanında çalışırdım o zamanlar bize söylenen böyleydi; İtalyan olduğuna dair. Hatta direkt oradan paketli halde geldiği söylenirdi. Yanlış bilgilendirme de yapılmış olabilir, bişey diyemem. Azıcık araştırma ruhum var ama makinadan elimde yoktur; sağına soluna bakmak için, bilginize...

Medeniyet dediğin açmaksa bedeni,
      çöldeki bedevi senden medeni...

Yay gibi eğri olsam elde tutarlar beni...
      Ok gibi doğru olsam yabana atarlar beni...

Sakın KVK Avcılar servisine gidipte sağlam cihazınızı harap şekilde almayın!
    • Yarbay
      12998 Mesaj
      26 Temmuz 2009 17:56:03
      quote:

Orijinalden alıntı: ber11

Mesajımda bahsettiğim gibi ben 2200 ün tasarımını ve kullanışını çok beğeniyorum bu yüzden hem yeni sıfır olması adına böyle bir proje düşünülebilir mi diye ormak istemiştim aslında 2200 taraftar kitleside büyük malumunuz efsane makine şöyle birşey de olabilir makinenin pahallı parçalarını kazan ve tamburu çıkma alınabilinir bunun içine kasnak ve rulmanda giriyor tabi.

Olabilir tabi ama maliyetli olur gibi geliyor bana. Onun yerine iyi durumda bir 2200 alıp eskiyen parçalarını yenilemek daha iyi gibi.
      |
      |

• Teğmen
      231 Mesaj
      26 Temmuz 2009 19:45:35
      Doğru maliyeti 500 tl yi geçmemesi lazım onun yerine 100 tl ye 2200 alıp yenilemek daha uygun olabilir
      |
      |

• Teğmen
      231 Mesaj
      30 Temmuz 2009 20:44:32
      yha arkadaşlar bosch'la falan konuşsakta mekanik model çamaşır makinesi çıkartsalar olurmu ki
      |
      |

• Yarbay
      12998 Mesaj
      30 Temmuz 2009 21:35:05
      Piyasadaki son mekanik makineyi Beko satıyordu 2313BZ olarak. 2004 veya 2005 yılıydı yanlış hatırlamıyorsam.

Bence mekanik makinelerin en sağlam ve kullanışlısı Bosch V468. Yani WMV4680.
      |
      |

Reklamlar
modasor
izmir havalimanı transfer
ses yalıtımı
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,500
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.