Şimdi Ara

Arcelik ceiy 2487/ beko 9486 kullananlar

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
3
Favori
14.744
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

maksimum 100 cm genişlikte olabilecek ama daha dar olarak da dolap ayarlaması yapılabilecek bir mekan için buzdolabı arıyoruz. Derinlikte de 75 cm i aşmamamız lazım.Gardrop tipi fikrine sıcak baktık ama okuduğumuz bir çok dezavantajdan dolayı soğuduk. Geniş hacimli buzdolaplarında Lg ler olabilir diyorduk ancak buzluk kısmının kullanıcı çekmece olma durumu Hanım'a daha cazip gelince, kombi tipinde geniş model alternatifi olarak Arcelik 2487 ve beko 9486 nexk ön plana çıktı.

Daha önce Arçelik CEIY 2486 için yapılan paylaşımları okudum. Su an ise CEIY 2487 A++ olan ürünün de üretimi ve satışı diğeri ile eş zamanlı devam ediyor. Aynı durum beko 9485 nexk için de söz konusu. 9486 ın da satışına başlamışlar. Hatırladığım kadarıyla iç dizayn olarak beko daha açık renk ve kaliteli göründüğü için tavsiye edilmişti.

Açık mutfak- oturma odası bir mekanda kullanacağım için ses konusunda 42 db görünmesi cazip geldi. Bu dOlabın yeni versiyonunu kullanılar var mı? Eski versiyonun da elektrik sarfiyatı vs dezavantaj olarak belirtilmiş yenisinde durum nasıldır? İç tasarım kalite ve diğer yorumları yeni versiyon (arçelik 2487 veya beko 9486) kullanan arkadaşlar paylaşabilir mi yorumlarını?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Hem arçelikte hem betoda ürünleri inceledim hacim konusunda soğutucu kısmında rakamlar biraz şişirilmiş olabilir mi diye tereddüt ettik. 3 raf var 15 cm daha geniş 505 lt 367 hacimli standart dolaplara göre ama 1 raf eksik. Ama dondurucu 2 çekmece ve 1 sürgünü bölme çok iyi. Kararsız kaldım. Ayrıca beko da iç raflar açık mavi arçelik te füme. Kalite farkı olabilir mi acaba ve ses elektrik tüketiminde artış vs Yaşar mıyız emin olamadım. Fiyatlar ise çok değişken. Etiket 3559 ama 3000-3100 e taksitler veren bayi var, nette ise 2900 e kadar alınabilir. Ne dersiniz arkadaşlar?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Selamlar, ben de Arçelik CEIY 2486 modelini inceliyorum. kullanan var mı?
  • Arkadaşlar yeni konu açmak istemedim. Bu dolapları kullanan var mı acaba?
  • çok araştırdık en pahalı dolaplardan biri bu gün itibarı ile kurulum yapıldı şu an boşta çalıştırılıyor eski buzdolabımızda arçelik orbital idi sesi 40 dB idi bunun sesi ona göre çok fazla daha sonra ses azalırmı bilmiyorum ama içi çok geniş henüz içi doldurulmadı birazdan yükleme yapılacak daha sonra sorularınız olursa cevap verebilirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: a50

çok araştırdık en pahalı dolaplardan biri bu gün itibarı ile kurulum yapıldı şu an boşta çalıştırılıyor eski buzdolabımızda arçelik orbital idi sesi 40 dB idi bunun sesi ona göre çok fazla daha sonra ses azalırmı bilmiyorum ama içi çok geniş henüz içi doldurulmadı birazdan yükleme yapılacak daha sonra sorularınız olursa cevap verebilirim

Hocam durum nedir

Bizde 2476cei alacaktik ama 100 200 fazla verip 2487mi alsak acaba diyoruz

• quote:

Orijinalden alıntı: JackDaniels

quote:

çok araştırdık en pahalı dolaplardan biri bu gün itibarı ile kurulum yapıldı şu an boşta çalıştırılıyor eski buzdolabımızda arçelik orbital idi sesi 40 dB idi bunun sesi ona göre çok fazla daha sonra ses azalırmı bilmiyorum ama içi çok geniş henüz içi doldurulmadı birazdan yükleme yapılacak daha sonra sorularınız olursa cevap verebilirim

Hocam durum nedir

tavsiye edilir dolap güzel soğutması iyi ama ses olayı biraz fazla öyle söylendiği gibi 42 dB filan değil çalıştığı zaman 50-53 db lerde geziniyor cep telefonu ile yaptığım ölçümlerde birde soğutucu bölmesi ile dondurucu bölmesinin kapakları farklı duruyor kapandığı zaman bununla ilgili servis çağırdım teknisyen bu normal bir durum dedi dondurucu bölümde basınç fazla olduğu için fazla vakum yapıyor dedi pek inanmadım ama iki kapak arasında 1 cm fark var neredeyse biri içeride biri dışarıda duruyor. 42 dB de ses böyle ise 2476 da 44 dB di onda nasıl olur bilemiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi a50 -- 3 Ağustos 2015; 8:29:12 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: JackDaniels

quote:

Hocam durum nedir

tavsiye edilir dolap güzel soğutması iyi ama ses olayı biraz fazla öyle söylendiği gibi 42 dB filan değil çalıştığı zaman 50-53 db lerde geziniyor cep telefonu ile yaptığım ölçümlerde birde soğutucu bölmesi ile dondurucu bölmesinin kapakları farklı duruyor kapandığı zaman bununla ilgili servis çağırdım teknisyen bu normal bir durum dedi dondurucu bölümde basınç fazla olduğu için fazla vakum yapıyor dedi pek inanmadım ama iki kapak arasında 1 cm fark var neredeyse biri içeride biri dışarıda duruyor. 42 dB de ses böyle ise 2476 da 44 dB di onda nasıl olur bilemiyorum.

eyw

hocam ilk defamı donduruculu dolap kullanıyoruz deseydin

nasıl vakum fazla vs

başka dolaplarda niye yok felan deseydin

ilginç bi durum

şuan 3 lira 2487

2,8 lira 2476

dolabın dış ve iç resimlerini koyabilirmisin hocam bi fikir edinelim çalışırken nasıl diye

• Yaz başında benim emektar buzdolabı veriştirmeye başladı. Zaten kendisine motor sardırmıştık. Bu haliyle biraz fazla elektrik harcıyordu. Evde birde derin dondurucu vardı. A sınıfı olmadığı için onun da sarfiyatı yüksek idi. Ortalama aylık 120 tl. kadar elektrik parası vermekteydim. Artık yolun sonuna gelince bizde buzdolabını değiştirmeye karar verdik. Benim gönlüm hep Siemens'ten yanaydı. Diğer yabancı markalara da baktım ama istenen mal ile fatura bedeli arasında çok fark var ve bunu kapatabilmek çok ta mumkun degil gibiydi. Bir debu Siemens bayiileri tok satıcılar. İster al, ister alma modundalar. Bu da bana itici geliyor. Niyetim varsa bile hevesim kaçıyor, vazgeçiyorum... :)

İzmir Gaziemir Optimum'da olsun başka yerde olsun bana hep aynı tarzda yaklaşıldığından dolayı Siemens'ten fikir değişikliği yaptım. Biraz daha gerçekçi bakınca aynı ürüne daha fazla para vermek mantıklı gelmedi ve Beko mağazasına uğradık. Hemen hemen aynı buzdolabını neredeyse %20-25 daha ucuz fiyata önerdiler. Kafamdaki fikir değişti. Eve gidip hesap kitap yapmadan önce Buca'da bir başka mağazaya gittim. Burada bana Beko D9486 modelini gösterdiler. Devasa boyutlarının yanında büyük dondurucu haznesinin olması bizi mest etti. Eşimle iyice inceledik ve sağolsunlar, eski buzdolabinin alınması karşılığında 2850 tl'ye bıraktılar.

Kullanım neticesinde deneyimlerime gelirsek;
    Özellikle dondurucu bölümü cok geniş. Ayriyeten olan derin dondurucuya gerek kalmadı artık. Buz yapma özelliği var. İçi çok büyük. Tencereler, tavalar, meyve ve sebzeler üstüste durmuyorlar artık. :)
    Özellikle elektrik sarfiyatı o cussesine ragmen çok çok az. Yukarida dediğim gibi, önceden 120 tl olan elektrik faturam 65-70 tl civarına indi. Bunda eski buzdolabının çok harcamasının yanında tedavülden kaldırdığım derin dondurucunun da payı büyük.
    Dolaptan tek şikayetim geceleri arasıra buz kırma özelliğinden olacak sanırım, tak tak seslerinin gelmesi.

Elektrik sarfiyatı, sessizliği, çok geniş iç hacim, büyük dondurucu bölmesi ve buzmatik özelliğiyle hakikaten güzel bir dolap.

Diğer ünlü markaların tabiiki kalite anlamında farkları vardır ama buzdolabını da ömür boyu kullanmayacagiz. Bırakın eskisin. Yenisini alalım. Birazda onlar kazansın degil mi? :)

Sonuç olarak diyebilirim ki, Beko 9486 fiyat/performans olarak iyi bir ürün. Ben yeni çıktığında almıştım. Piyasaya sanırım yeni girmişti. Ucuza denk getirdim. Şimdilerde bu fiyatlara alınabileceğini sanmıyorum. Fakat ödeyebilirim derseniz parasının hakkını veren bir ürün.

Tavsiye ederim.

• Merhaba,
    2015 Temmuz'dan beri Arcelik ceiy 2487 modelini kullanıyorum, çok begenerek aldığım buzdolabı 2 saatte bir traktor duruyormuş ve tekrar çalışıyormuş gibi ses cıkarıyordu, teknik servis defalarca geldi fakat çözüm bulamadığı için yenisiyle değiştirdiler, yeni gelen dolap 2 hafta sessiz çalıştı fakat ardından aynı sesi yapmaya başladı, şimdi gelen yanıt ise bu seride hatalı üretim olabilir bu sebepten dolayı paramı iade etmek istiyorlar.
    Mutfagı bu dolabın ölçülerine göre yaptırdım ve bu ölçülerde başka bir dolap bulamadım, Beko'nun 9486 Modeli arçeliğin aynısı acaba ondada bu hata varmıdır ? iki kardeş marka sonuçta, Arçelik bayi bekleyin 2016 modelleri gelsin ona göre karar veririz dediler.
  • bilgisi olan arkadaşlara soruyorum eski buzdolabım whirpool arc4190ıx bitmeyen arızalarından dolayı 2.elden verip yerine BEKO D9578 NEXK İNOX kombi buzdolabı aldık servis kurulumu yaptıktan sonra şukadar saat boş çalışsın tarzında bir uyarı yapmadığı için eşimde kurulumdan sonra içini karbonatlı su ile temizleyip yiyecekleri koymuş bu konuda kafama takılan şöyle bir soru var buzdolabı 2 gündür çalışıyor ve hacim olarak olsun ses olarak olsun herşey güzel beklentilerimizin üstünde ancak dolabın içinde bir koku var böyle yeni lastik kokusu gibi acaba bu koku zamanla gidermi eşimin kurulumdan hemen sonra yükleme yapmasından kaynaklı olabilirmi birde ekranda ( e ) işareti var devamlı yanıyor ekonomi moduymuş dolabı devamlı böylemi kullanmalıyım yoksa belli zamanlarda bu modu kapatmalımıyım cevap veren herkese şimdiden teşekkürler.
  • Eskisinde buz yapici-anakart vs problemleri oldugu icin bugun yenisi geldi (2487 ceiy).

Ilginc olan; eskisinde Arcelik logosu klasik siyahken bunda metalik gri (ayna gibi).

Bana gore daha sik ama hic gormedim daha once. Musteri hizmetleri de siyah diyor.

Dolap ayni dolap ama bu logo isi bi acaip. Var mi acaba bilen duyan?

@teknokirik: hocam biz de e'de kullaniyoruz hep. Ilk kullanim icin de alt tarafi kullanin ama ust tarafi 2 saat sonra kullanin demislerdi.

• geçen eylülde kardeşime 2487yi aldık

1 senedir tıkır tıkır çalışıyor nerdeyse

diğer kardeşiminde dolabı eskidi ve onada bi tane alayım diyorum

şuan gg da kampanya var ve beko olanı 2550ye geliyor 9486 modeli

arçelik olanı nakit 2950ye almıştım

sanırım aralarında teknik ve kozmetik hiçbir fark yok
  • Herkese hayırlı günler. İlerleyen günlerde yeni bir buzdolabı almaya niyetimiz var. Arçelik 5275 NHEY modelini düşünmekteyiz. Bu dolapta tek termostat var ve alt bölümün arka tarafı hafif karlanma yapıyormuş kılavuzunda öyle yazıyor. Bu karlanma olayı yiyecekler için avantaj mıdır, raflar arası ısı sorunu olur mu acaba?
  • Merhaba arkadaşlar...Arcelik ceiy 2487 buzdolabını alalı 3 gün oldu...Şimdilik gayet memnunuz...Önceki dolabım 509 litrelik bosh du ve gerçektende boştu...7 yılda 7 defa arıza verdi son arızasında artık yeter dedim...Arçelik hem servis ağı ve ilginme konusunda oldukça önde olduğu için Arçelik buzdolaplarını nette araştırdım...Sonra bayiye gidip gözlerimle gördükten ve de tanıdık olan bayi sahibininde aynı buzdolabını evinde kullandığını öğrendikten sonra fiyat konusunda tereddüt yaşasamda bu dolabı almaya karar verdik...Evet hacmi ve özelliklerinden dolayı sınıfında fiyat olarak en pahalısı...Ancak hanımın sürekli derin dondurucu isteklerini de düşününce 560 ltrelik bir alt kademe dolabı 2750 ye alıp ayrıca 1000 tl ye de derin dondurucuya vermek yerine,4100 tl katalog fiyatı olan bu dolabı 3400 tlye 9 taksitte almak daha mantıklı geldi...Ayrıca verilere göre 560litrelik modelin A+ olup, bunun A++ olması ve daha büyük hacme göre aynı elektiriği harcıyor olmasıda da bizi cezbetti...

Evet yorumlarda bazı arkadaşlar alt ve üst kapakta 1 cm fark olduğunu ve sesin çok olduğunu yazmış...Bunu yazan arkadaşlar kesinlikle dolabınızda sıkıntı var değişim talep edin...Çünki kapaklar milimi milimine aynı hizada ve dolap inanın çok sessiz...Sesli çalışıyor diyen arkadaşlar inanın çalıştığını hissetmeniz için dolabın yanına kadar gelip kulağınızı dayayacak kadar yakına gelmelisiniz...Hafif bir titreşim gibi bir sesi var...Üst kısım 3 kademe ancak derin ve geniş olduğundan çok yeterli altta çekmeceli bir bölümü daha var ekstra...Derin dondurucu kısmı zaten devasa 167 litre...Eski dolabımızda buzluk ağzına kadar doluyken bunda ancak 3 kademe olan dondurucu kısmının ancak 1 çekmecesini doldurabildik...

Evet beyaz eşya olayı birazda şans işi şimdilik maşallah hacmi soğutması,sesi on numara inşallah da böyle devam eder...Elektrikte ilk faturada durumu daha net anlıycaz...

• Merhaba,
    28 temmuz 2017 de beyikdüzü arçelikden boyutları bize en uygun olduğu için 3550 tl ye ceiy 2487 buz dolabı aldık.
    Dolabı getirdiler 3 saat çalıştırmayın dediler sonra karbonatlı su ile silin çalıştırın, 1 saat sonra doldurun dediler aynen yaptık.
    Çalıştırdıktan bir kaç saat sonra dondurucu karlanma yapmaya başladı. Bu modellerin buz yapma yeri vardır su koyarsınız oraya buz yapar orayı açtık arka tarafı çatlak çıktı ve en kötüsü traktör gibi ses yapıyordu .
    Servisi aradım değişim istedim. Tabi biraz uğraştık onu aldılar yenisi geldi.
    Yenisinde de buzlanma ve ses olduğunu fark ettik simdi para iadesi kararrı alındı bekliyoruz cihazı gelip alacaklar.
    Kanımca bu seride sorun var.
  • Arçelik 2487 ceıy almayında ne alırsanız alın o üzün serisi arızalı
  • hocam bu dolap arçeliğin en iyi dolabı sayılır o kadar çok satıyorum ki yıllardır kullanan müşterilerim var daha böyle birşey duymadım ben antepten mi. göndereyim ne yapayım size ürünleri istanbuldakiler mi böyle anlamadım ben :D ama sesli çalışmayla ilgili bir kaç değişim yapıldı
  • Bende Arçelik ilk defa aldım çevremde ki herkes iyidir dedi.
    Biz ilk gelen ürün de ve 2. üründe de sorun yaşadık. Neyse çok uğraştık parayı geri aldık.
    Şimdi ya siemens ya samsung alacağım.
  •  Arcelik ceiy 2487/ beko 9486 kullananlar
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.