Şimdi Ara

ARÇELİK BÖLGESEL SICAK FIRSATLARI (İLK MESAJ GÜNCEL) (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
260
Cevap
19
Favori
16.682
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    P 12 modeli daha çok görüntüsüyle öne çıkan bir model o sebeple görüntü önemliyse şeklinde yazmıştım zaten. Karbon filtre sadece kötü kokuları içinde hapseden bir aparat, dış baca bağlantısı yoksa güçlü çekim kuvvetli bir davlumbaz alsanız dahi yeterli verimi alamazsınız. Su filtresini düşünün, çeşmeden su nasıl akıyor, su filtresinden nasıl ince akıyor. Açık mutfak ise güçlü çekim gücü olan bir davlumbaz ve tıkalı olmayan bir baca bağlantısı şart gibi. Bu Arçelikle ilgili değil tüm beya eşya markaları için genel bir durum. Ben evimde Teka sürgülü aspiratör kullanıyorum, açık mutfak maksimum 1. seviyede gayet iyi çekiyor bir koku sorunu yaşamadım. 540 m3 saat çekim gücü var maksimumda. Teka-Franke bu işlerin ustası tabi. Ama fiyat olarak genelde daha yukarılarda, tamamen bütçe meselesi. Bütçe var sorun yok derseniz sadece ankastre üreten markalar daha önde tabii ki Arçelik-Beko-Siemens-Bosch'a nazaran.

• Burada sıcak fırsat göremiyorum. Benzer "sözde" indirimler ve kampanyalar bütün beyaz eşya markalarında var. Herkes buraya gelip Bosch Mart Sıcak Fırsatları, Vestel Mart Sıcak Fırsatları, Siemens Mart Sıcak Fırsatları ve bütün beyaz eşya ve elektronik markalar için benzeri başlıklar açsa burası çöp olur. Eğer donanım habere ayrıca reklam parası verilmiyorsa Bu başlığın kapatılması lazım.
  • Nétwork kullanıcısına yanıt
    Şu anda güncel modeller 9103 YP ve 9123 YCM. Benim tavsiyem 8103 YP fiyatı da 9143 YCM'YE göre uygun; 1519 TL. Devir ve 1 kg farkı için o kadar fazla para vermeye bence gerek yok, zaten 800 devir/dk üzeri çamaşırı yıpratır ve çok ses yapar. 8 Kg ile 9 kg arasında bariz bir fark yok üstelik. Kazan büyüklükleri aynı. Artık çok tasarruflu oldukları için makineleri eskisi gibi 8-9 kg doldurmaya da gerek yok, Hızlı programda 2-3 Kg yıkansa hem tasarruf yapılır, hem makine zorlanmaz.Kazanı büyük olduğu için arada çarşaf ince yorgan atmak için ben 5-6-7 Kg yerine 8 Kg öneriyorum ama 9-10 hatta 12 Kg alanlar var, çok yazık verilen paralara.
  • kelebekxax K kullanıcısına yanıt
    İnsanlar tarafından sıcak fırsat olarak değerlendiriliyorsa sıcaktır. Kapatılması için şikayette bulunabilirsiniz tabi ki ama bu kişisel bir konu, firma tarafından verilse idi reklam olur, sabit konu olurdu.Örneğin şu anda tüm yazılarımızın üstünde Samsung yazıyor. Kampanyalarıyla ilgili bilgisi olan var ise Vestel için'de açabilir, Bosch-Siemens için de açabilir tabii ki.Bir fırsatın sıcak olup olmadığına tüketici karar verir örneğin, ben evlenirken keşke bu tür konular olsaydı diyorum, ben özelliklerine bakıp anlamadan kampanya filan görmeden alıp geçtim. Konusu açılmış olsaydı o zaman Bosch konusuna bakardım bir kampanya var mı diye, çünkü firmalar tüketicilere çok geç aktarıyorlar ya da yeterli düzeyde anlatamıyorlar kampanyalarını, insanlarda bakmadan alıp geçiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ltendymion -- 7 Mart 2017; 12:1:44 >

• ravenous R kullanıcısına yanıt
    ithal Bosch-Siemens'ler efsanedir ama bulmak lazım ve fiyatları hep pahalı. Ankastrede Franke-Teka tavsiye ederim. F/P ürünü Arçelik.
  • ravenous R kullanıcısına yanıt
    bosch un ithal olup olmadığını nasıl anlayabiliriz hocam?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ltendymion

Şu anda güncel modeller 9103 YP ve 9123 YCM. Benim tavsiyem 8103 YP fiyatı da 9143 YCM'YE göre uygun; 1519 TL. Devir ve 1 kg farkı için o kadar fazla para vermeye bence gerek yok, zaten 800 devir/dk üzeri çamaşırı yıpratır ve çok ses yapar. 8 Kg ile 9 kg arasında bariz bir fark yok üstelik. Kazan büyüklükleri aynı. Artık çok tasarruflu oldukları için makineleri eskisi gibi 8-9 kg doldurmaya da gerek yok, Hızlı programda 2-3 Kg yıkansa hem tasarruf yapılır, hem makine zorlanmaz.Kazanı büyük olduğu için arada çarşaf ince yorgan atmak için ben 5-6-7 Kg yerine 8 Kg öneriyorum ama 9-10 hatta 12 Kg alanlar var, çok yazık verilen paralara.

Siz şu an satarken önerilebilir belki hocam ama aralarında pek bi fark yok anladığım kadarıyla. 1450 TL'ye 9143YCM alarak kendimi şanslı sayabilirim sanırım. 8103YP'yi 1390 TL'ye satıyorsunuz zaten. Evet bir de bu olay var kg farklı ama kazanlar aynı. Pazarlama stratejisi mi yoksa kazak boyutu dışında değişen parçalar var mı kilo ayrımında? Amortisörler vb.

• Nétwork kullanıcısına yanıt
    Kilo ayrımında tek fark motorun gücü, sonuçta ölçüler standart olduğu için tamburun daha fazla büyümesi olanaksız. (Standart dışı boyut ya da çok derin yapıp ucube bir görüntü verilenler hariç) o sebeple 8 ile 12 kg arasında tambur büyüklüğü açısından bir fark yok (kazanları da aynı) amortisörler de aynı, çok su çeken çamaşır attıkça motor zorlanır sarsılır amortisörler de daha çabuk bozulur Kg düşük ise. Tek farkları çok su çeken ürünlerinizi attığınızda motoru yormaması.Ek özellikler de var; mesela 10143 YCM modelinde Woolmark onaylı yünlü programı var.Bir de kapak çerçevesini metal yapmışlar Tabi eksi yönü de var bunun, Kg büyüdükçe enerji tüketimi de doğrusal olarak artar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ltendymion -- 7 Mart 2017; 12:17:26 >

• quote:

ithal Bosch-Siemens'ler efsanedir ama bulmak lazım ve fiyatları hep pahalı. Ankastrede Franke-Teka tavsiye ederim. F/P ürünü Arçelik.

Ithal siemens ürünlerini @shopsiemens nickli arkadaş satıyor. Hemde çok uygun fiyatlara.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ltendymion L kullanıcısına yanıt
    Teka da iş yok. Ankastre fırında çalışırken bir parçası yanmış garanti kapsamında değişti.

Davlumbazı çok gürültülü çalışıyor, aspirasyonunda verim yok. Lambalarının duylarında adi mal kullanmış olmalılar ki temassızlık yapıyor, ya da beş dakika yanıp aşırı ısınmadan kapanıyor.

• Çok güzel konu olmuş teşekkür ediyorum.

Klima fırsatı için takipteyim

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Klimalar LG ile ortak üretim olduğu için göbekten LG'ye bağlı,LG zam yaparsa Arçelik'te yapar. Umarım bir fırsat olur ama Kasım ayından beri fiyatlar aynı, ben şahsen parçaları ithal olduğu için kur artışından dolayı zam bekliyorum, ama umarım indirim yapar Arçelik geçen yaz başında yapmıştı.
  • BNYZ kullanıcısına yanıt
    Bende sürgülü aspiratörü var http://tekastore.com/teka-aspiratorler-18/teka-tl-1-62-257/ gayet iyi çalışıyor, Arçelikten kaliteli, lambasının biri patladı ben içini silerken, bizim Arçelik yedek parçalarından alıp taktım canavar gibi orjinalinden iyi aydınlatıyor. Temassızlık ya da aşırı ısınma yaşamadım ki uzun süreler açık tuttum. Fırını ya da davlumbazını kullanmadım ama ankastre markası olduğu için iyi olduklarını duymuştum dediğiniz gibi ise hayal kırıklığı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ltendymion -- 7 Mart 2017; 16:8:3 >

Elektronik şans işi diyorlar ya belki de bize denk gelmiştir :-)

• quote:

Süper Çeyiz kampanyası şu anda biçilmiş kaftan sizin için, ama 650 tl indirimi her bayii yapmayabilir, sonuçta ürün hediye etmek stok eritme açısından da mantıklı. Beyaz tavsiyemi daha önce vermiştim. (5507 NE + 8103 YP + 6233) İnox derseniz (2498 CNIY A++ ya da yeri geniş ise 2580 CEI + 8103 YP ya da 8103 YPS + 6343 I ) Beyaz takım: 4477-650=3827 Tl'ye gelir. İnox takım: 5567-650=4917 TL yada 2580 CEI ile alırsanız : 5717-650=5067 TL olur.8103 YPS Gri çamaşır makinesi alırsanız fiyatlar 50 TL artar. Sizin bütçeye yakın bir miktar çıkar.Nakit alırsanız bayii genede nakit indirimi yapar.

Çok teşekkür ediyorum cevap için...

• kelebekxax K kullanıcısına yanıt
    Katılıyorum sıcak fırsat değil, şikayet edip kapatılması gerekir

• İlk sayfada indirimli olarak yazılan ürünlerin hepsi internette daha ucuza satılıyor.
    Sıcak fırsat falan değil
  • Öncelikle böyle bir konu açıp bize kıymetli bilgiler verdiğin için teşekkür ediyorum ve konu kapatılmamalı.

Senden bir ricam olacak yeni ev dizilecek ve beyaz eşya , televizyon almam gerek. Bana ne önerebilirsin şimdiden teşekkürler.
  • İzmirde oturuyom 1500tlyi geçmiycek buzdolabı içi pm atarmısın bu hafta alacağımda

Sonucta kiraciyim bugün baca yok yarin baska evde olur alacagim davlumbaz hem bacali hem bacasiz kullanilabilsin karbon filtre ile randimanli calissin parasinin hakkini versin istiyorum.P 30 SEAI modeli aslinda güzel duruyor ama fiyat pahali onun yerine kügerr markasini övüyorlar ne dersiniz hangisine yönelmeliyim

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.