Şimdi Ara

Arçelik AS-DCI 520 de yeni kanal sorunu...

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
1.138
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar kafayı yiyecem. Merkezi sistem kurulu bir apartmanda oturuyorum.Bazı kanalları izleyebiliyor bazılarını izleyemiyorum. Hotbird den hiç bir kanalı çekmiyor. Sinyal zayıf veya yok diyor. Komşularıma soruyorum bizde bir sorun yok diyorlar...Mesela eski frekansında yumurcak tv izleyebiliyorken yeni frekansında sürekli takılıyor. Ya da kanal d star show tv var ama atv yok yeni frekansında. Eski frekansta sorunsuz izliyordum. Acaba benim cihazmı dandik. En iyi sinyal alıcı cihaz hangisidir? Yada sinyal yükseltici bir cihaz var mı?

• sorun cihazda deği merkezil sistemde de
  • quote:

Orjinalden alıntı: winston20

Arkadaşlar kafayı yiyecem. Merkezi sistem kurulu bir apartmanda oturuyorum.Bazı kanalları izleyebiliyor bazılarını izleyemiyorum. Hotbird den hiç bir kanalı çekmiyor. Sinyal zayıf veya yok diyor. Komşularıma soruyorum bizde bir sorun yok diyorlar...Mesela eski frekansında yumurcak tv izleyebiliyorken yeni frekansında sürekli takılıyor. Ya da kanal d star show tv var ama atv yok yeni frekansında. Eski frekansta sorunsuz izliyordum. Acaba benim cihazmı dandik. En iyi sinyal alıcı cihaz hangisidir? Yada sinyal yükseltici bir cihaz var mı?

yeni yazılım atıp kanal listesini yüklemeyi dene
  • İlginize teşekkürler ama binadaki diğer kullanıcılarda sorun yok. Yazılım nerden yüklenir ve bunun için neye gerek var bilmiyorum. Kablo falan almak lazım sanırım. Başka bir önerisi olan yokmu arkadaşlar...
  • Daha önce abiminde böyle bir sorunla karşılaştı ne yaptıysak olmadı bağlı olan yükselticiyide değiştik fakat daha sonradan merkesi sistemin kutunsundaki abimlere çıkan ucun çıktığı anlaşıldı yani sorun kutunuzdanda olabilir. . .
  • quote:

Orjinalden alıntı: winston20

İlginize teşekkürler ama binadaki diğer kullanıcılarda sorun yok. Yazılım nerden yüklenir ve bunun için neye gerek var bilmiyorum. Kablo falan almak lazım sanırım. Başka bir önerisi olan yokmu arkadaşlar...

rs 232 kablosu lazım öncelikle.. 5 ytl olması lazım.. megasatforuma üye olup yeni yazılım at.. cihazda hiç bişi kalmicak bütün herşey silincek.. sonra aynı yerden kanal listesi indirip cihaza at... bütün kanallar olacak ama çekip çekmeyeciği bilemem... her şeyi deneyip son çare olarak yapmanı tavsiye ederim... yazılım ve kanal listesi yükleme işi can sıkıcı biraz.. yazılım için ayrı kanal listesi için ayrı program lazım... üye olacağın sitede hepsi mevcut... neyi nasıl yapacağını orda bulabilirsin
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.