Şimdi Ara

Arçelik A55 OLED 9900 5B ve A65 OLED 9900 5B (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
653
Cevap
11
Favori
41.310
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Servis elemanları şansınıza kalmış, bana gelen arkadaş pek bilgili değildi, servis menüsüne giribiliyor ama hiçbir şey bilniyordu. Ölü pixel testini yapıyorlar, standart TV kullanımını anlatıp gittiler, eksik gördüğüm tüm şeyleri fotoğraflatıp formlarına yazdırdım. Şuan deneme aşamasındayım. Ölü pixel yok. Smart yeterli, akıllı kumanda olmaması eksisi. HDR var. Siyahlar mükemmel ötesi. Bu fiyata alınabilecek en iyi TV bence. PS4 bağlanır bağlanmaz hdr için önerilerde bulundu. Arçelik A55 OLED 9900 5B ve A65 OLED 9900 5B Arçelik A55 OLED 9900 5B ve A65 OLED 9900 5B Arçelik A55 OLED 9900 5B ve A65 OLED 9900 5B

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: caglarr1905

Servis elemanları şansınıza kalmış, bana gelen arkadaş pek bilgili değildi, servis menüsüne giribiliyor ama hiçbir şey bilniyordu. Ölü pixel testini yapıyorlar, standart TV kullanımını anlatıp gittiler, eksik gördüğüm tüm şeyleri fotoğraflatıp formlarına yazdırdım. Şuan deneme aşamasındayım. Ölü pixel yok. Smart yeterli, akıllı kumanda olmaması eksisi. HDR var. Siyahlar mükemmel ötesi. Bu fiyata alınabilecek en iyi TV bence. PS4 bağlanır bağlanmaz hdr için önerilerde bulundu.
    Bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim. Ben de sizin gibi düşünüyorum. Yazılım tarafında bazı eksikleri olabilir ancak OLED bir panel olarak değerlendirildiğinde doların 7 TL olduğu, 55Q60RAT gibi Samsung'un başlangıç seviyesi bir QLED panelinin bile 6350 TL olduğu ortamda fiyat/performans olarak başarılı bir seçenek olduğunu düşünüyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • caglarr1905 C kullanıcısına yanıt
    hocam benim tvde 1-2 saat kullanımdan sonra ekran oldukça ısınıyor, sizde böyle bir durum var mı?
  • alienlord kullanıcısına yanıt
    Dikkat etmedim bugün bakayım ama ısınma sezmedim hiç

Yaklaşık 3 saattir tv çalışıyor. Bi kanal geçisinde dondu tv, kanal atlayamadı, ses açma kapama düzgündü. Açtım kapattım düzeldi. Isınma yok hiç bu arada bilginize. Şimdi HDR filmler indirip izleyeceğim. Usb den film izlerken ses az gibi geldi. Filmdende olabilir. 70gb Gemini Man filmini indiriyorum. Onla deneyeceğim bakalım

70 gb büyük bir dosya, bakalım nasıl gösterecek, merakla bekliyoruz...
  • Oyunlarda input lag nasil

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    bunu ben de fark ettim, sağ sol değişiyor bir kenar daha kalın oluyor, pixel shift denen özellik sanırım bu, size servisten bir geri dönüş oldu mu bu durumla ilgili?
    Dün Arçelik aradı bugün servis aradı, servs cevap veremedi dönüş yapacaklar. Sağa ve sola doğru ekran kayıyor dediğiniz gibi pixel shift olabilir. TV den memnunum, bu paralara alınabilecek iyi bir TV.

70 gb lık filmi seyredebildin mi?
  • ARroWCoLT kullanıcısına yanıt
    Film inmedi, seed edenler çok az, 25-30gb Luk filmlerde hiç sıkıntı yok

Artık eskisi gibi değil, biraz eskiyince seed meed kalmıyor. Muzik arşivi yapıyorum, en baba albümler seedsiz öksüz kalmış hep. Netflix var mı?
    Netflix var? HDR yayınlar güzel ama hiçbir zaman Netflix de en iyi kaliteyi alamadığımız düşünüyorum

• oled ekran farkını belli ediyor, ekran canlı ve görüntü genel olarak iyi, ama mesela netflixte 1080p izlediğim zaman içeriğin 1080p olduğu bence biraz fazla belli oluyor, upscaling performansı pek iyi gelmedi bana, şuna lgnin yazılımını atmanın bir yolu var mıdır acaba
    Geçtiğimiz Mayıs ayında bir aylık Netflix almıştım, 4k pc monitöründe tam randımanlı yükset bitrate ile çalışıyordu. Televizyon geldiğinde yine bir aylık denemek için alabilirim.
    %95 içerik 1080p, upscale i iyileştirmek lazım o zaman. Ayarlarda seçenek yok sanırım. Benim monitörde upscale 1 ve upscale 2 olarak iki seçenek var, upscale 2 de neredeyse 4k ya yakın görüntü veriyor.
    Servis menüsünde sanki olabilir ama çok kucalamadım ne olur ne olmaz

Servis menüsü giriş kodu nedir? 9301 olmamıştı galiba.
    Kaynak tuşuna bastıktan sonra, 3196 tuşlayacaksınız. Çıkan menülere girmek için 2356 sonra ok tuşu. Geri dönüş için menü tuşu. Tamamen çıkmak için exit tuşu.

Ok teşekkürler, bu bişgi hiçbir yerde yok servis mi söyledi? Geçen gün eklediğin altyazılı dizi fotosunda çok az detay var, upscale biraz zayıf gibi.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.