Şimdi Ara

arçelik 9000 H 160 gb dvd recorder (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
949
Cevap
4
Favori
80.854
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

1) Bu cihaz HD (720p ve üzeri) videoları oynatabiliyor mu?

2) Dosya transferi amacıyla bilgisayara doğrudan bağlantı yapabiliyor mu?

3) Dual layer yazılan DVD'leri okuyabiliyor m?

4) Bu cihaz anladığım kadarıyla dijital uydu yayınlarını sadece skart ile analog olarak alıp kayıt yapabiliyor. Bu cihaza alternatif olabilecek, dijital tuner içeren ve dijital görüntü verisini doğrudan kaydedebilen başka önerebileceğiniz cihaz var mı (tercihan HDMI/DVI çıkışlı).

5) Her türlü divx/xvid dosyasını sorunsuz (görüntü ve renk bozulması olmadan) gösterebiliyor mu?

6) Divx/xvid altyazıları büyütülüp küçültülebiliyor ve rengi değiştirilebiliyor mu?
  • quote:

Orjinalden alıntı: alfisti_35900

bugün yanımda lost divxleriyle bayiye aleti görmeye gittim. normalde philips dvp630 ile flulaşan görüntüler bu alette gayet güzeldi fakat bir konuya kafam takıldı. altyazı dosyası film adı ile tamamen aynı olmamasına rağmen menude görünüyordu. fakat üzerine gelip enter layınca uygun olmayan format gibi birşeyler söylüyordu. uzantı .srt yani bunda bir problem yok. acaba altyazıyı seçmek için yanlış bir işlem mi yaptım yoksa menude görünmesine rağmen film adıyla tamamen aynı olmadığı için mi altyazıyı kabul etmedi ne dersiniz?

ben de müsadenizle bu soruyu yineleyebilir miyim? :)
  • AKŞAM BU CİHAZDAKİ Bİ ÖZELLİĞE BAYILDIM bi yayını kayıt ederkene kaydı durudurmadan en başından play yapabiliyoruz ve kayıtda o anda devam ediyor
  • Beko'nun sayfasında yer aldığına göre şu an için 300 GB'A Kadar yükseliyor (Opsiyonel özellik ) Arkadaşlar içini açıp içindeki diskin seegate olduğunu söylemişlerdi uyumlu disk bulunup arttırılabilinir herhalde
  • teşekkür turan .ha bişiy farkettim bekoyu kabloluya bağladım kablodan gelen yayınının parazitlerini kaldırıp temiz bi resim veriyor farkeden oldumu süper bişiy
  • quote:

Orjinalden alıntı: serozm

Arkadaşlar aleti söktüm bu gun ve usb hdd kutusu ile laptopa bağladım.. bu sayede 160 Gb lik bir flashdiskim oldu hdd yi tamamen yerinden sökmedim. hdd den çıkan IDE kablosunu harici hdd kutusunn IDE girişine bağladım ve elektrik kablosunn da aynen harici hdd kutusunun elektirk jackına taktım işlem tamamdır. deneyen olursa kolay gele aşağıya bide resim koydum merak edenlere

arçelik 9000 H 160 gb dvd recorder

Divx için chip nedir bakabildin mi Sunplus mı?

• DVD den kopyalanan dosyaları nasıl siliyoruz bilen varmı? HDD ye basınca 3. basmada görülüyor ama silme seçeneği yok. HDD ye kaydedilen (TV veya Video dan) dosyaları kolayca silebiliyoruz. Ben ancak HDD yi formatlayarak tüm dosyaları sildim.
  • divx altyaızları ileilgili sorular vardı. divx le altyazıyı aynı klasöre yazdırın. isimlerini de aynı yapın sorunsuz izlersiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yedikeresekiz -- 4 Mart 2007; 19:31:36 >
  • kullanım kitapçığında da altyazı ile film adının aynı olması gerektiği yazıyor fakat menude altyazıyı görebilmem ama seçememem bana başka bir problem var mı diye düşündürtmüştü... çünkü altyazı ile film adı arasında sadece 1-2 karakter fark vardı...
  • Biz silebiliyoruz.divx filmin üzerindeyken edit'e basacaksın.(diğerlerini silebildiğine göre zaten biliyorsundur)eger sil işlemi yoksa yazılımın eski sürüm olabilir.bazı arkadaşlar bundan bahsediyordu yanılmıyorsam.
    quote:

Orjinalden alıntı: Dr.power

DVD den kopyalanan dosyaları nasıl siliyoruz bilen varmı? HDD ye basınca 3. basmada görülüyor ama silme seçeneği yok. HDD ye kaydedilen (TV veya Video dan) dosyaları kolayca silebiliyoruz. Ben ancak HDD yi formatlayarak tüm dosyaları sildim.
  • aleti alali 2 hafta oldu.versiyon 200609014SW arcelik01.

sadece philips divx playerlarde olan qpel formatli divx playerlari oynatma özelliğinin bu cihazdada olduğu görünce cok şaşirdim.

dvd den harddiske divx ve mp3 leri atmak icin dosyanin üzerine geldiğinizde edit tuşuna basicaksiniz.silmek icinde gene edit tuşuna basıcaksiniz.

divxleri gösterirken aşağidan ve yukaridan boşluk birakmasi bu cihazin en kötü özelliği.bu sebebten dolayi gidip vestel divx playerde izliyorum divxleri.

Hd ye kayit kalitesi cok iyi.DV camcorderdan direk en yüksek kalitede kayıt ettim.karşılaştirmak icin ayni görüntüyü DV cam i pc ye direk bağlayarak en yüksek kalitede kayıt ettim.hiç bir kalite farkı yoktu.

şimdi herkez hd de edit olayindan bahsetmiş.bu problemlerini anlatirlarken hangi editten bahsettiklerini yazsınlar.ben gennelikle menu geldiğinde görüntüyü secip cıkan menuden a-b silme ye gelip reklamlari cikariyom.sanırım bu her cihazda olmasi gerek.

Forum bana cok yardimci oldu.Cunku dvd ye yazdiğim divx leri cihaza gecirdikten sonra bir türlü cihazda bu dosyalari göremiyordum.2 gündür deli olmuştum.bir arkadaş yazmiş 3 kere disc e basılcak diye.allah senden razı olsun dostum.

Yeni firmware cikarsa memnun oluruz.tabi upgrate yapmadan düşünmek gerek.bilgisayarcilarin cok meşhur bir lafı vardir." calışan sistem upgrate edilmez"

• Tekrardan merhaba arkadaşlar.

Bir arkadaş arçelikde reklamları silmediğini oynatırken sadece göstermediği, DVD kaydedip bilgisayardan baktığında ise reklamların hala durduğundan bahsetmişti. Yazılım ile bu sorun halloldu sanırım. Bekoda ise daha yeni bir yazılım olduğundan bu tür sorun yok anladığım kadarı ile.

Şimdi ben bu ürünü bu hafta alacağım. Merak ettiğim son birşey var. Beko mu almalıyım yoksa arçelik mi?
    İkisi arasında bir fark var mı? Eğer fark yok ise herşeyi tıpatıp aynı ise yazılım daha güncel olduğundan beko alacağım. Tavsiyenizi bekliyorum.

Şimdiden Teşekkür ederim.
  • digitürkten kayıt işlemi nasıl yaplabiliniyor bunu hakkkında pek biligi yok ben national geographic kanalından belgesel kaydecem dvd'ye ve muhtemelen dvd tam olarak dolmayavak daha sonra aynı dvd'ye tekrar kayıt yapabilir miyim ve bu dvd'yi bilgisayarda da izliyebilir miyim forumda digitürkten kayıt olmuyor demişler biliginiz var mı?
  • Digitürk olayını bilmiyorum.Ancak dvd'yi sonlandırmadığın sürece dolana kadar farklı zamanlarda kayıt yapabilirsin.
  • arkadaşım bence yanlışın var cihaz divx leri oynatırken boşluk bırakmıyor senin denediklerinde sorun olmasın cihazın bence tek olumsuz yanı dat uzantıları okumaması
    quote:

Orjinalden alıntı: ssregitoss

aleti alali 2 hafta oldu.versiyon 200609014SW arcelik01.

sadece philips divx playerlarde olan qpel formatli divx playerlari oynatma özelliğinin bu cihazdada olduğu görünce cok şaşirdim.

dvd den harddiske divx ve mp3 leri atmak icin dosyanin üzerine geldiğinizde edit tuşuna basicaksiniz.silmek icinde gene edit tuşuna basıcaksiniz.

divxleri gösterirken aşağidan ve yukaridan boşluk birakmasi bu cihazin en kötü özelliği.bu sebebten dolayi gidip vestel divx playerde izliyorum divxleri.

Hd ye kayit kalitesi cok iyi.DV camcorderdan direk en yüksek kalitede kayıt ettim.karşılaştirmak icin ayni görüntüyü DV cam i pc ye direk bağlayarak en yüksek kalitede kayıt ettim.hiç bir kalite farkı yoktu.

şimdi herkez hd de edit olayindan bahsetmiş.bu problemlerini anlatirlarken hangi editten bahsettiklerini yazsınlar.ben gennelikle menu geldiğinde görüntüyü secip cıkan menuden a-b silme ye gelip reklamlari cikariyom.sanırım bu her cihazda olmasi gerek.

Forum bana cok yardimci oldu.Cunku dvd ye yazdiğim divx leri cihaza gecirdikten sonra bir türlü cihazda bu dosyalari göremiyordum.2 gündür deli olmuştum.bir arkadaş yazmiş 3 kere disc e basılcak diye.allah senden razı olsun dostum.

Yeni firmware cikarsa memnun oluruz.tabi upgrate yapmadan düşünmek gerek.bilgisayarcilarin cok meşhur bir lafı vardir." calışan sistem upgrate edilmez"

• Selam arkadaşlar
    Ben bu cihazı almayı düşünüyorum. Elimde vestel dvdr300 var. Onu satıp bunu almay düşünüyorum.
    1-dat dosyaları oynatmadığını anladım. Vestel de oynatmıyor.
    2-*.mpg-*.wmv-*.mpeg-*.mp4 bu formatları da oynatabiliyor mu acaba?
    Vestel mp4 ve wmv oynatmıyor. Digerlerinin de hepsini değil bir kısmını oynatıyor. Bazı divxleri bozuk gösteriyor.Bazen de DVD ye kaydederken takılıyor. Bu nedenle vestel yerine bu cihazı düşünüyorum.
    Sizce değiştirmeye değer mi?

Bu arada unuttum. Benim alacağım cihaz BEKO

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aaydemir -- 5 Mart 2007; 10:43:05 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: aaydemir

Selam arkadaşlar
    Ben bu cihazı almayı düşünüyorum. Elimde vestel dvdr300 var. Onu satıp bunu almay düşünüyorum.
    Vestel mp4 ve wmv oynatmıyor. Digerlerinin de hepsini değil bir kısmını oynatıyor. Bazı divxleri bozuk gösteriyor.Bazen de DVD ye kaydederken takılıyor. Bu nedenle vestel yerine bu cihazı düşünüyorum.

Kendi kendime alıntı yaptım.
    arkadaşlar biraz önce bizzat gittim denedim.
    mpg-mpeg-wmv-mp4 formatlı hiç bir dosyayı görmedi cihaz. Bence parayı sokağa atmayın derim.
    Ama yine de herkesin kendi tercihi.
    Saygılarımla

• valla dediğin formatlara bence gerek bile yok bana dat ı okusun verdiğim para helali hoş olsun sen istiyosunki ikisde pencere kenarı olsun ikisde yan yana olsun
    quote:

quote:

Selam arkadaşlar

mpg-mpeg-wmv-mp4 formatlı hiç bir dosyayı görmedi cihaz. Bence parayı sokağa atmayın derim.
    Saygılarımla

• quote:

Orjinalden alıntı: tnrskr

valla dediğin formatlara bence gerek bile yok bana dat ı okusun verdiğim para helali hoş olsun sen istiyosunki ikisde pencere kenarı olsun ikisde yan yana olsun
    quote:

quote:

Selam arkadaşlar

Saygılarımla

Niye fena mı olur?sağım solum pencere yanı olsa.
    Şakası bir yana ben vazgiçtim gibi.

• sen bilirsin kardeşim ben illa al demiyorum nekadar para okadar köfte bu paraya bu özellikler çok bile benim için gayet iyi bence sen sony nin güzel ürünleri var mükemmel makinalar onlara bir bak fiyatlarıda uygun 800-900 euro civarı tl bazında ne yapıyo benim hesap makinası okadar karekter almıyo hem insanın ilerde anlatacak şeyide oluyo ben hep derim bir ericson telefnum vardı 1000 marka almıştım diye

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi epstemolojk_kopus -- 5 Mart 2007; 15:16:53 >
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.