Şimdi Ara

Arçelik 7103Y mi ProfiloCM103K0TR mi? Lütfen acil yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
1.369
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Dostlar merhaba uygun fiyatlı çamaşır makinesi arayışındayım sadece annem ve ben yani iki kişi kullanıcaz, benim aradığım tek özellik hızlı yıkama programı olsun annemim aradığı özellik ise 7 veya 8kg olsun ki battaniye vs yıkayayım, iki makine arasında kaldım annemin arçelik istemesinden dolayı 1050tlye ARÇELİK 7103Y 7KG 1000 DEVİR A+++, benim profilo sempatimden dolayı ise 950tlye PROFİLO CM103K0TR 7KG 1000 DEVİR A+++ arasında kaldım açıkcası tamamen bilgisisiz,

bilgisi olan varsa lütfen yardımcı olun 15 gündür makinesiziz, hemen almak istiyoruz bunlardan hangisi veya alternatifi nedir?

• Merhaba battaniye yıkamak için en az 8 kg makine düşünün. 7 kg makineler küçük gelir. Ben ikisi arasında kesinlikle Profilo derim. Ama bütçenizi zorlayabilirseniz Profilo CMG1000ETR modelini öneririm. Çünkü iki makine de Küçük ve baya sesli.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • dediğiniz modele baktım ikisinden de iyi olduğu belli ama 1100 tlnin üstüne çıkmayalım diyoruz bakıcaz artık yorumunuz için teşekkürler
  • Arçelik'i yıkama performansının düşük olması, kaporta ve boya kalitesinin düşüklüğü ve mekanik aksamın çabuk yıpranması sebebiyle önermiyorum.

Arkadaşımdaki Arçelik 7103H modeline yorgan koyuyoruz ve elimde (test programı ile) kazanın yarısına kadar su aldırıp yıkayıp durulama yapıyorum ama nafile. Kesinlikle hacimli eşyaları yıkayamıyor, deterjan artıkları bırakıyor. Ayrıca beyazları yıkama verimi de düşük, çamaşırları hep grileşmiş durumda.

Arçelik'in tamburu 55 litre, Profilo 58 litre. Ayrıca Profilo'da yukarıda sıraladığım sıkıntılar yok. Bu yüzden ikisi arasında şüphesiz önerim Profilo olacaktır.
  • Dostum 7 kg de battaniye yıkamak makinenin ömründen yer bu bir.
    İkincisi 7 kg de arçelik de profilo da vasat cihazlardır. 7 kg de iyi bir ürün dersen kesinlikle LG f12c3qdp 7 kg modelini tavsiye ederim. hatta mümkünse 6 motion ve yorgan yıkama özellikli lg 8 kg fh2b8tdwa modelini almalısın. Al ve arkana bakma tecrübe konuşuyor.
  • 8 kg LG ile 7 kg Profilo'nun tambur hacmi aynı.😀

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • candogan62 C kullanıcısına yanıt
    Evet tambur hacmi/fiyat yani tb/f tarzında bir mukayeseye girersek işçilik kalitesi görece kötü olan standart motorlu Hoover'in 10 kg lik dev vortmax kazanlı modelleri neredeyse 1000 tlye satılmaktadır yani herşey kazan hacmi değildir. Şayet kazan hacmi + sessizlik + uzun ömür derseniz Hoover'in 310AH modelini öneririm. Devasa kazanına ilaveten 51 DB ses seviyesi ve 10 yıl garantili inverter motoru ile neredeyse bedavaya satılmaktadır. Yani kıstasımız kazan hacmi ise elbette bu listede de fiyat ve kalite bakımından Profilo'yu sollayacak epey cihaz mevcuttur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VesVas -- 25 Temmuz 2017; 23:26:22 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: VesVas

Evet tambur hacmi/fiyat yani tb/f tarzında bir mukayeseye girersek işçilik kalitesi görece kötü olan standart motorlu Hoover'in 10 kg lik dev vortmax kazanlı modelleri neredeyse 1000 tlye satılmaktadır yani herşey kazan hacmi değildir. Şayet kazan hacmi + sessizlik + uzun ömür derseniz Hoover'in 310AH modelini öneririm. Devasa kazanına ilaveten 51 DB ses seviyesi ve 10 yıl garantili inverter motoru ile neredeyse bedavaya satılmaktadır. Yani kıstasımız kazan hacmi ise elbette bu listede de fiyat ve kalite bakımından Profilo'yu sollayacak epey cihaz mevcuttur.

Hoover mi? Gece gece güldürdün Allah seni de güldürsün arkadaş .
    Siz Hoover i bilmiyorsunuz galiba oldukça patlama vakaları mevcut. Tamburu jilet gibi parçalanıyor.
    Sanırım bu markanın satışını yapıyorsunuz. Oradan oturarak onu al şunu al demesi kolay tabii. Hiç kullandın mı veya diğer markaları kullanarak karşılaştırma yaptın mı? Ayrıca Profilo nun yanından geçemez bile her şey özellik değil. Süslü kokoş makineleri önermeyin milletin ahını almayın.

• quote:

Orijinalden alıntı: candogan62

8 kg LG ile 7 kg Profilo'nun tambur hacmi aynı.😀

Öneren arkadaş alkol içip kafayı vurmuş. Ciddiye almamak da Bize düşer .

• "İşçilik kalitesi görece kötü olan standart motorlu Hoover" diye belirtmiştim peki bunu neden yazmışım çünkü üstteki arkadaş sadece tamburu daha büyük diyerek profilo önermiş ben de tambur büyüklüğüyse mesele hoover'ler daha büyük ve daha ucuz o zaman onu alın yazmışım.

işçilik kalitesi görece kötü olan diye belirtmiş olmam bu ürünü önerdiğimi mi gösterir alkolü siz fazla kaçırmışınız profilo şakşakçılığı yaparak. Önerdiğim ürün Lg. beyaz eşya geçmişim var ve müşterilerin hangi ürünlerden nasıl dönüş yaptığını zaman içerisinde not ederek kalite/memnuniyet analizi yapıyorum, profilo yu alın görün üçkağıtçı almanların marka algılarının arkasına saklanarak ürettikleri çöpleri. nede olsa acı tecrübeler için para ödemeniz gerekir. almanlara söğüşlenin de görün. 70bin lira bayılıp sanayiden çıkmayan opel sahiplerine döneceksiniz.

• quote:

"İşçilik kalitesi görece kötü olan standart motorlu Hoover" diye belirtmiştim peki bunu neden yazmışım çünkü üstteki arkadaş sadece tamburu daha büyük diyerek profilo önermiş ben de tambur büyüklüğüyse mesele hoover'ler daha büyük ve daha ucuz o zaman onu alın yazmışım.

işçilik kalitesi görece kötü olan diye belirtmiş olmam bu ürünü önerdiğimi mi gösterir alkolü siz fazla kaçırmışınız profilo şakşakçılığı yaparak. Önerdiğim ürün Lg. beyaz eşya geçmişim var ve müşterilerin hangi ürünlerden nasıl dönüş yaptığını zaman içerisinde not ederek kalite/memnuniyet analizi yapıyorum, profilo yu alın görün üçkağıtçı almanların marka algılarının arkasına saklanarak ürettikleri çöpleri. nede olsa acı tecrübeler için para ödemeniz gerekir. almanlara söğüşlenin de görün. 70bin lira bayılıp sanayiden çıkmayan opel sahiplerine döneceksiniz.

Üstteki arkadaş Sadece tamburu büyük diye Profilo önermemiş ki hem tamburu büyük hem de daha kaliteli diye Profilo önermiş. Nerenizle okuyorsunuz anlamıyorum.

Not ediyormuşsunuz buna daha da güldüm .

Akıl var mantık var maalesef beyaz eşya pazardan domates bakkaldan ekmek alınır gibi alınmaz. Sonuçta bu ürün en az 10 yıl hizmet edecek ki 30-40 kg ağırlık ile binlerce devire çıkacak. Bak bu ucuz onu al bak şu ucuz şunu al demek ile olmuyor bu işler.

Ayrıca not ediyorsunuz da 5 sene sonra veya 10 sene sonra da not edin bakalım neler çıkacak ortaya .

Profilo Alman markası da Hoover türk markası mı? Hoover da italyan markası değil mi ?

Kul hatası olabilir ama bir tane hatalı ürün çıktı diye hepsi mi hatalı çıkacak? O adam da arabası için hakkını arasın gerekli yerlere başvursun.

Almanya ile aramız iyi değil evet ama ne yazık ki gerçekten iyi ürünler yapıyorlar. Keşke Türkiye de yapsa bak hala yerli otomobilimizi üretemedik. Sonuna kadar yerli telefon üretemedik. Tabii devlet de oraya buraya bir sürü imamhatip açıp da dini kullanırsa olacağı bu. Ondan sonra neden Türkiye gelişmiyor.

Ayrıca bak bu adamın kanalına arabasına tecavüz ediyor adeta araba hala çalışıyor. Keşke biz de üretebilsek.https://m.youtube.com/channel/UCRkxrMTnzhSxdoi_DhkdcxA

• quote:

Ben 7 kg yetmez deyip aynı tambur hacminde 8 kg cihaz önermenize karşılık o cevabı vermiştim.

Hoover pazardaki en gürültülü çamaşır makinesidir. Ses seviyesi 80 dB ve üzerine çıkabilen ender makinelerden, arkasından Indesit/Hotpoint geliyor. Bahsettiğiniz 51dB yıkama ses seviyesi.

Dediğim gibi ben bahsettiğim cevabı daha yüksek yıkama kapasitesi var deyip aynı tambur hacminde bir cihaz önermenizden dolayı verdim.

• Arkadas Profilo saticisi omru sitede Profilo bosh satmakla gecti :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aggressor19 -- 26 Temmuz 2017; 19:32:00 >
  • Genelde forumda konu açıp da sonuçtan haberdar etmeyenlere sitem ederim benimki de öyle olmasın istedim, 20 gün önce 1049 tlye arçelik aldık Gaziantep de yaklaşık 10 tane yetkili satıcıyı aradım hiçbiri bu makineyi satmak istemiyor, çünkü 30 tl karı varmış (kampanyadan dolayı) ben de satıcıyı zorla ikna ettim, arçelik websitesine girip burada kampanya görünüyor, bu fiyata vermek zorundasınız dedim de aldım, zaten ben aldığım gün fiyat 1090 oldu şu anda da 1090, makineye gelecek olursak 10 defa felan kullandık hem renklide hem beyazlarda beni tatmin etti, kullanımı kolay, programları gayet yeterli tek dezavantajı gürültülü çalışması (öyle aman aman bir gürültü değil ama sessiz de değil sanırım 60db idi) tavsiye eder misin derseniz bu fiyata tavsiye ederim, ilerde bir sorun çıkarsa da buraya mutlaka yazarım, ilgilenen arkadaşlara teşekkürler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi havacı27 -- 30 Ağustos 2017; 18:46:41 >
  • 1250liraya cmg100dtr aldım çok iyi makine 9 kg

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ARÇELİK ALMA ALACAKSAN SİEMENS AL EN UYGUN DA A CİTY AVM DE VAR ORDAN AL WM12T581 MODELİ ÇOK GÜZEL
  • quote:

Orijinalden alıntı: MURADİYE12345678

ARÇELİK ALMA ALACAKSAN SİEMENS AL EN UYGUN DA A CİTY AVM DE VAR ORDAN AL WM12T581 MODELİ ÇOK GÜZEL
    Konu 3 yıllık konu, bunu nereden buldun da buna cevap yazdın, ayrıca arçelik aldım 3 yıldır sorunsuz kullanıyorum, gayet memnunum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • havacı27 kullanıcısına yanıt
    son günlerin favori olayı olan trol herhal

adam yeni üye ve tek mesajı var

ondada arçeliğe b.k atıp kaçmış :)

bide konum vermiş a city avmdeki siemens bayisinden almanı söylemiş üstelik nerde oturduğunu bile bilmeden

baktım ankaradaki bir avm imiş hakkatende siemens var orda :)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.