Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

ARCELİK 70 EKRAN TV DE CIZIRTI.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir Kullanıcı, 5 Masaüstü Kullanıcı
20
Cevap
1
Favori
3.685
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Elektronik ve Mekanik >> Elektronik >> ARCELİK 70 EKRAN TV DE CIZIRTI.
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    1021 Mesaj
    MRB ARKADAŞLAR ARCELİK TV VAR BENDE 70 EKRAN AYNI GUN AYNI MODEL TVYI KARDEŞİMEDE ALDIK GARANTISI SURMEKTE.BENIM TVDE SESI MUTE YAPSAKTA CIZIRTI GIBI BİŞEY GELIYO KISIK SESLE IZLEMEK ISTEDIGIMDE BU SES BAYA RAHATSIZ EDICI OLUYO KARDEŞİMİN TV SINDE BOYLE BİŞEY YOK

SERVİS GELDİ ELEMANLAR SAGLAM DEDI GITTI AMA SES DEVAM EDIYO.BENDE BIDAHA ARADIM ÇÖPEDE GITSE HERGUN ARICAM ...MESELA FILM IZLIYOZ İKİ KİŞİ KONUSUYO BİRİNİ GÖSTERIRKEN CIZIRTI YOK GÖRUNTU DEĞİŞİNCE CIZIRTI VAR..

NEDENDIR ACABA.

|
    |
    YA BİDE BİŞEY SORCAÇ ELEMAN DEDIKI 2,SEFER ÇAĞIRIRSAN 2 GUN DURUR SAGLAM DIYE GERI GETIRIRIZ DEDI BUNDA PROBLEM YOK DEDİ.TABI SESI ÇEKEN BEN OLDUGUMDAN..OYLE BIR DURUMDA NELER YAPABILIRIM...ÇÖPEDE GİTSE HER GUN GÖNDERCEM ÇUNKI.....
    |
    |
    quote:

Orijinalden alıntı: pcnet

YA BİDE BİŞEY SORCAÇ ELEMAN DEDIKI 2,SEFER ÇAĞIRIRSAN 2 GUN DURUR SAGLAM DIYE GERI GETIRIRIZ DEDI BUNDA PROBLEM YOK DEDİ.TABI SESI ÇEKEN BEN OLDUGUMDAN..OYLE BIR DURUMDA NELER YAPABILIRIM...ÇÖPEDE GİTSE HER GUN GÖNDERCEM ÇUNKI.....
    Arkadaşım çanak var mı ?

Eğer çanak varsa bazen öyle yapıyor.Bende de var aynı sorun.

Boşta ve mute de iken hafif bir cızırdama var.

Scart girişlerini falan bir kontrol et.

Antendeyken benimki çıt çıkarmıyor.

Yalnız benim tv siemens ama markanın pek fark edeceğini sanmıyorum.

Bana göre bu tür cızırtılar topraklama hatasından ileri geliyor.

Mesela çanağın kendinin de topraklanması gerekiyor.

Ama sorun bambaşka birşey de olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi silicon -- 17 Mayıs 2005, 22:52:11 >
  • Binbaşı
    1021 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: silicon

Arkadaşım çanak var mı ?

Eğer çanak varsa bazen öyle yapıyor.Bende de var aynı sorun.

Boşta ve mute de iken hafif bir cızırdama var.

Scart girişlerini falan bir kontrol et.

Antendeyken benimki çıt çıkarmıyor.

Yalnız benim tv siemens ama markanın pek fark edeceğini sanmıyorum.

Bana göre bu tür cızırtılar topraklama hatasından ileri geliyor.

Mesela çanağın kendinin de topraklanması gerekiyor.

Ama sorun bambaşka birşey de olabilir.

Alıntıları Göster
    ya ben 2 haftadır çanak kullanıyorum..ama 1 senedır masa ustu antanle kullandım zaten o yuzden servısı aradım..yanı hangı anten olsa faketmiyor......hoporlorden gelmıyo ses içinden bir parçadan geliyo......
    |
    |

• Binbaşı
    1375 Mesaj
    quote:

ya ben 2 haftadır çanak kullanıyorum..ama 1 senedır masa ustu antanle kullandım zaten o yuzden servısı aradım..yanı hangı anten olsa faketmiyor......hoporlorden gelmıyo ses içinden bir parçadan geliyo......

Alıntıları Göster
    Televizyon rutubet almış olabilirmi?TV rutubette kaldığında cızırtı gibi bir ses çıkarabilir.
    |
    |
  • Binbaşı
    1021 Mesaj
    quote:

Orjinalden alıntı: Seckin YİLMAZ

Televizyon rutubet almış olabilirmi?TV rutubette kaldığında cızırtı gibi bir ses çıkarabilir.

ondan oldugunu sanmıyorum..bugun servis gelecek..sanırm bu kez götürecek ama demişlerdi götürür 2 gun sona sağlam dıye getiririz diye..ben devamlı arayabılırımd egılmı çunkı akşamalrı ses kısıkken cızırtıdan sesı duyamıyorum................
    |
    |
    quote:

quote:

Orjinalden alıntı: Seckin YİLMAZ

ondan oldugunu sanmıyorum..bugun servis gelecek..sanırm bu kez götürecek ama demişlerdi götürür 2 gun sona sağlam dıye getiririz diye..ben devamlı arayabılırımd egılmı çunkı akşamalrı ses kısıkken cızırtıdan sesı duyamıyorum................

Alıntıları Göster
    cızırtı sesi tv nin içersinden geliyorsa muhtemelen tv içersindeki

1:bobinlerden

2:tv ön ve arka kapak arasından

3:hoporlörlerden

4:SMPS trafosundan

5:CRT olan tüpün yüksek voltaj kısmından

çeşitli yerlerden olabilir tabiki görmek kesin çözüm.

iki aynı tvyi yan yana koyup çalıştırarak servise göstermek ve sana göre arızalı olan tvnin normalise diğerinin neden ses yapmadığını servise sormak gerek
    |
    |

• Yüzbaşı
    530 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: bay_x

cızırtı sesi tv nin içersinden geliyorsa muhtemelen tv içersindeki

1:bobinlerden

2:tv ön ve arka kapak arasından

3:hoporlörlerden

4:SMPS trafosundan

5:CRT olan tüpün yüksek voltaj kısmından

çeşitli yerlerden olabilir tabiki görmek kesin çözüm.

iki aynı tvyi yan yana koyup çalıştırarak servise göstermek ve sana göre arızalı olan tvnin normalise diğerinin neden ses yapmadığını servise sormak gerek

Alıntıları Göster
    içini açıpta bi bak nereden geliyo hangi parçadan geliyo die bi bak
    |
    |

• Binbaşı
    1021 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: cnylmz

içini açıpta bi bak nereden geliyo hangi parçadan geliyo die bi bak

Alıntıları Göster
    kapaktan yada hoporlorden gelmıyo...içinden gelıyo ama hangı parça bılemem anlamam.....yazı geçerken,göruntu değişirken,aralıklı gelıyo.
    |
    |
    quote:

kapaktan yada hoporlorden gelmıyo...içinden gelıyo ama hangı parça bılemem anlamam.....yazı geçerken,göruntu değişirken,aralıklı gelıyo.

Alıntıları Göster
    TV de özellikle beyaz altyazı olduğunda mı ses geliyor bir baksana. Bende dandik bir Vestel TV var , bu yüzden CNBC-E seyretmek mümkün değil.
    |
    |
  • Binbaşı
    1021 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: i386

TV de özellikle beyaz altyazı olduğunda mı ses geliyor bir baksana. Bende dandik bir Vestel TV var , bu yüzden CNBC-E seyretmek mümkün değil.

Alıntıları Göster
    ewt bugun özellikle cnbc e de yazı çıktıkça cızırtıyordu ama hışırtı değildi ntv de çok yapıyo...yukarda dediğim gibi film izlerken mesela iki kişi konuşuyor birini gösterirken çıkmıyor öbüğrünü gösterirken çıkıyor sesi mute yapsamda devam ediyor ses....
    |
    |
    quote:

ewt bugun özellikle cnbc e de yazı çıktıkça cızırtıyordu ama hışırtı değildi ntv de çok yapıyo...yukarda dediğim gibi film izlerken mesela iki kişi konuşuyor birini gösterirken çıkmıyor öbüğrünü gösterirken çıkıyor sesi mute yapsamda devam ediyor ses....

Alıntıları Göster
    ayrıca aynı tv den kardeşimde de var aynı yerden aynı gün almıştık aynı model duyumlarıma göre arçelik 70 ekranda böyle bir problem varmış...siz de duydunuz mu?
    quote:

ayrıca aynı tv den kardeşimde de var aynı yerden aynı gün almıştık aynı model duyumlarıma göre arçelik 70 ekranda böyle bir problem varmış...siz de duydunuz mu?

Alıntıları Göster
    ya bende de vestel var aynısı bizde de oluyo
    |
    |

Orijinalden alıntı: emsalsiz34

ya bende de vestel var aynısı bizde de oluyo

Alıntıları Göster
    servis geldi ses çıkmadı bende alın götürün bakın dedım bakalım nolcak...............
    quote:

servis geldi ses çıkmadı bende alın götürün bakın dedım bakalım nolcak...............

Alıntıları Göster
    benim kannatim osilatör trafosu yada smps trafosu ötüyordur

servis iki gün tutup geri getiriyorsa sende iki gün sonra yeniden ara

benden sana tavsiye

mutlaka tutanak tuttur kardeşim ve mutlaka tutanakları elinde bulundur

yeni tüketici kanununa göre bir cihaz aynı arızayı 6 ay içinde iki 1 yıl içinde 3 kere tekrarlarsa firma yenisi ile değiştirmek zorundaydı hatırladığım kadarı ile

bu durumda sen servisi üç dört kere çağırıp sorununa çözüm bulamazsan demekki bu konuyu başka türlü yani tüketici haklarıyla helledeceksin

yine çözemezsen sikayetvar.com a yaz

abi olurmu öyle şey yaa ne demek iki gün tutar geri getiririz. hangi teknik servis elemanı böyle bir şey söyleyebilir.benim çalışanlarımdan biri bu lafı kullansa benim işyerimde kullandığı son kelime olur

umarım sorununa çözüm bulursun arkadaşım gelişmeleri takip* edeceğim buradan
    |
    |

• Çavuş
    87 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Ado

benim kannatim osilatör trafosu yada smps trafosu ötüyordur

servis iki gün tutup geri getiriyorsa sende iki gün sonra yeniden ara

benden sana tavsiye

mutlaka tutanak tuttur kardeşim ve mutlaka tutanakları elinde bulundur

yeni tüketici kanununa göre bir cihaz aynı arızayı 6 ay içinde iki 1 yıl içinde 3 kere tekrarlarsa firma yenisi ile değiştirmek zorundaydı hatırladığım kadarı ile

bu durumda sen servisi üç dört kere çağırıp sorununa çözüm bulamazsan demekki bu konuyu başka türlü yani tüketici haklarıyla helledeceksin

yine çözemezsen sikayetvar.com a yaz

abi olurmu öyle şey yaa ne demek iki gün tutar geri getiririz. hangi teknik servis elemanı böyle bir şey söyleyebilir.benim çalışanlarımdan biri bu lafı kullansa benim işyerimde kullandığı son kelime olur

umarım sorununa çözüm bulursun arkadaşım gelişmeleri takip* edeceğim buradan

Alıntıları Göster
    bir beko arcelik servisi olarak söyleye bilirimki içerisinde bir bobin vardır ses entegresinin yanında onu sökeceksin ve verneğe batırıp çıkaracaksın iş hallolcak fabrikanın verdiği talimat beko arceliklerin altusların % 70 inde var bu sorun bobinlerin toptan alındığı yerde zamanında yapmamışlar iş bize düşüo
    |
    |
    P4 3.0 Ghz , Gigabyte 8İP1000G İ865 , 512 pc2700 , Asus 128 Mb Ati 9550 Ge/Td , Cnet CNAD804-Nf Adsl 512 Kps , 60 pata + 60 sata + 120 sata hdd , Liteon Dvd Writer , LG DVD Rom , LG CD Writer ,400w Zalman 400A-APF + 300 W + 200 W PS , Siyah Dandik Kasa ama Sağlamlaştırdım Kendim Boyadım , Arcelik 5420 MS Müzik Sistemi + 2 * pionner 6985 kutulu hoparlorler :-P Aux tan yararlanıyorum, Digitra Web Cam , 2 * 12 cm Fan 3 * 8cm fan ,kış boyunca 3 petekli elektirikli soba üşüyorummmm Parası Olan Konuşuyor ama Yaşayamıyor Parası Olmayan Bizler Yaşıyoruz ama Paramız Yok ( Ben Meyhaneye Gidecem Konstrimatrisle Oynucammmmmm)

• Yarbay
    2271 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: moderom

bir beko arcelik servisi olarak söyleye bilirimki içerisinde bir bobin vardır ses entegresinin yanında onu sökeceksin ve verneğe batırıp çıkaracaksın iş hallolcak fabrikanın verdiği talimat beko arceliklerin altusların % 70 inde var bu sorun bobinlerin toptan alındığı yerde zamanında yapmamışlar iş bize düşüo

Alıntıları Göster
    o yüzden arçelik vestele Türk insanına bu kadarçık kaliteyi uygun gördükleri için.

Hİçbir şey almamak lazım onlardan.

merak ediyorum,acaba ihraç mallarında da bu sorun var mı acaba,eğer yoksa

ayrıca converange'lar bozuk,geometri ayarsız.

bu tür ayarlar için çalışmayı zaman kaybı olarak görüyorlar herhalde,para yerine insanların güvenini kaybetmemek diyse bir endişeleri yok.nasıl olsa bizim millet cahil ne verirsen sineye çeker.

bunun milliyetçilikle de ilgisi yok.onlar milliyetçi ben almıyım sağolsular.
    |
    |

• Arcelik tv 70 ekran tv anakartinda c647 kondansitoru degistirin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    silicon kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Eht trafusu bolmesinde 35 volt 1000 uf iki adet kondansitoru degistir ses gelecek

|
    |
    pcnet kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• C647 ve 35 volt 1000 uf iki adet kondansitoru degistir sese bak :)

|
    |
    pcnet kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
1
Reklamlar
Masal
Mobilya Takımları
üniversite
google reklamları
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,237
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.