Şimdi Ara

ARÇELİK 2488CNGS A+++ BUZDOLABI ALMAYI DÜSÜNENLERE SAKIN YENİ NESİL ARÇELİK BUZDOLABLARI UYDURUK.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
2.118
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bende ARÇELİK 2488 cng A+++ Buzdolabı almıştım Bin pişmanım ,ünlem işareti biz şehir dışında iken yanmış içinde ne varsa bozulmuş daha 2 sene olmadan motor yandı.Arçelik daha henüz teknolojisi hikaye böyle buzddolabımı olur teknik KİTABINDA YILDA 211 KW ELEKTRİK TÜKETİR A+++ VE 4 BİN LİRALIK BUZDOLABI İÇİNDE BOZULAN ZARARIMIDA KARŞILAMADILAR.MOTOR DEĞİŞTİKTEN SONRA BUZDOLABI ÇOK AZ MALZEME VARKEN SAATLERCE ÇALISIYOR DİKKATİMİ ÇEKTİ.İKİ ELEKTRONİK DİCİTAL GÖSTERGELİ TERMOMETRE ALDIM.BIRINI BUZDOLABINA DİĞERİNİ DERİN DONDURUCU KISMINA KOYDUM.-18 AYARLIYORUM BUZDOLABI DERİN DONDURUCU SÜREKLİ ÇALIŞIP -30 DA MOTOR SUSUYOR.BU KADAR ÇALIŞTIĞINA GÖRE ELEKTRİK TÜKETİMİNİDE ÖLÇMEK AKLIMA GELDİ GİTTİM 200 TL VERİP ALMAN MALI ANLIK ELEKTRİK WATT VE GÜNLÜK ELEKTRİK TÜKETİMİNİ GÖSTEREN TROTEX B11 CİHAZI ALDIM VE PRİZE TAKIP KULLANDIM GÜNDE 0.57WATT OLMASI GEREKİRKEN 1.5KW ELEKTRİK TÜKETİYOR.YANİ YILLIK 211KW DEĞİL YILLIK 547KW ELEKTRİK YANİ TAM 336KW FAZLA ELEKTRİK TÜKETİYOR DEMEKTİR.BİZLER AZ ELEKTRİK TÜKETİYOR DİYE ALMIŞTIK YANILMIŞIZ.YENİ ALACAK OLANLAR BİZ YANDIK SİZ YANMAYIN.BİRDE KAPISI AÇIKKEN İKAZ SESİ DE İLGİNÇ BUZDOLABININ HER İKİ KAPISINDAN BİRİ DAHİ AÇIK OLSA İKAZ SESİ ÇALIŞMALI FAKAT ARÇELİK YALNIZ BUZDOLABI KAPISI İÇİN KOYMUŞ BU İKAZ SESİNİ DERİN DONDURUCU AÇIKTA KALSA İKAZ VERMİYOR VEDE İKAZ SESİ SİVRİSİNEK SESİ GİBİ KULAĞINI BUZDOLABINA DAYARSAN DUYABİLİYORSUN.....ÇOK UYDURUK BİR BUZDOLABI BU YENİ NESİLLERİN MOTORUDA 2 YILDA BİR YANIYORSA İŞİMİZ VAR.EEE SAMSUNG KENDİ BUZDOLABINA GÜVENİYOR HİÇBİR ÜCRET TALEP ETMEDEN 10 YIL MOTOR GÜVENCESİ VERİYOR.ARÇELİK İSE 3 YIL KALANI PARAYLA..... 0 | |

tayyaryuksel

• BEYAZ EŞYA ALACAKLARIN MUTLAKA BUNU OKUMASI GEREKIR.BUZDOLABLARINI EN DUSUK VE EKONOMIK MODDA ORTAM ISISI 25C BUZDOLABI KAPAKLARI HIC ACILMADAN ICI BOSKEN 10 GUN SONUNDAKI ORTALAMADIR.
    Türkiyede satilan ve uzerinde tuketim degeri yazilan degerlerin asli astari yok.bizzat kullanan ve olcen bir elektronikci olarak A serisi Buzdolablarınin tüketim degerleri tamamen yanliş.ve yalan.Ben bugune kadar 3 markayi cihazimla olcup test ettim.Arçelik A+++ , Bosch A++ buzdolablari vede Vestelin televizyonu,çamasır maki.Bulaşık makinasini test ettim. Arçelik gunde 560watt olmasi gerekirken gunde 1000watt, Bosch A++ buzdolabi gunde 960watt olmasi gerekirken, gunde 1200watt tuketiyor. Vestel 4k tv.anlik tüketimi 70watt yazili iken iken sonuç anlık 50watt enerji tuketiyor.Bulasik makinası bir yıkamada 1200watt yazili iken 1000watt, Camasir makinası tuketimi 1100 watt yaziyor.fakat yikama sonucu 1000watt tuketti.Türkiyede 3 markanin urunlerini test ettim.Tek enerji tuketimini dogru yazan tek firma VESTEL idi.Tüm beyaz esya alacak arkadaşlara tavsiyemdir.Ben once arcelik a+++ aldim geri iade ettim.fazla tuketiyor diye.sonra hanimin istegi ile bosch 76aı32n a++ aldim istemiye istemiye.fakat gonlumdeki Samsung veya vestel markalardi.Arçelik firmasi urunuyle ilgilendi 2 sene sonra talebimi karsilayamadigi icin geri aldi.arcelik ürününun arkasindadir.Arçeliğe tesekkur ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tayyar yuksel -- 4 Ağustos 2018; 20:13:14 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.