Şimdi Ara

Kargom ARAS KARGO transfer merkezinde çalındı içeriği; APPLE MAC MİNİ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
1
Favori
2.068
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
22 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Gittigidiyor üzerinden satış yaptığım 3.890 TL değerinde sıfır APPLE MAC MİNİ ürünümü 12.05.2020 Tarihinde Sürekli Çalıştığım Aras Kargo İstanbul xxx şubesinden, İzmir xxx Şubesinin alıcıya teslim edilmek üzere Gittigidiyor satış kodu ile anlaşmalı olarak gönderdim, kendi orijinal açılmamış kutuyu içeriği belli olmayan başka bir kutu içine koyup etrafını balonlu poşet ile sardım. Aradan 22 Gün geçmesine rağmen aynı gün İkitelli transfer merkezine giren kargo 22 gün boyunca bir türlü oradan çıkış yapmadı, 01.06.2020 tarihinde de iade olarak gösteriyor ve çıkış şubesinde olduğunu söylüyor, ama çıkış şubesine gittiğimde de ürün İstanbul ikitelli transfer merkezinde kaybolduğu cevabını aldım, inceleme yapacağız deniyor, ama incelemeden de bir şey çıkmayacak çünkü ortada kargo yok, zaman geçirmek için oyalıyorlar, daha önce de bu platformda bir üyenin başına gelmişti 12.000 TL değerindeki bilgisayarının Aras Kargo'da bir şekilde ortadan kaybolduğunu herkes günlerce takip etti, hatta aras kargo içerisinde organize olan birileri olabilir diye gündemdeydi. Sizden ricam bu tarz olayları sosyal medyada gerekli yerlere duyurarak firmalar tarafından daha güvenli bir şekilde depolama ve transfer sürecinden geçmesini sağlamak. Bu konuya cevap yazarak da öne çıkanlara taşırsak ilgili firmanın görmesini sağlayabiliriz zira hiçbir kanaldan kendilerine ulaşamıyoruz, hiçbir şekilde dönüş yapılmıyor.

Not 1: Telefon ile genel merkeze ulaşamıyorum, 3 sefer şikayet formu oluşturdum dönüş yapılmadı, şikayetvar.com sitesinden 2 sefer şikayet oluşturdum yine herhangi bir dönüş yapılmadı.

Not 2: Kargo yaptıktan bir gün sonra 14.05.2020 tarihinde değeri düşük olan başka bir ürün izmir teslimatlı kargo yaptım 3 gün sonra teslim edildi, değeri yüksek olan ürünün kasti şekilde birileri tarafından alındığını düşünüyorum.

Kargonun güvenliği için takip numarası, isim ve şube adlarını paylaşmayacağım, yetkili birimler ile paylaşacağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi heysss -- 18 Ağustos 2020; 2:42:12 >

• En Güzeli Yarın Gidip Savcılığa Nitelikli dolandırıcıktan suç duyurusunda bulunmanız ama eminimki bu süreçte aksar yavaş akar. Kesin çözümü bu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 15 Hazirana kadar adliyeler kapalı, geciken kargo olsa anlarım ama kaybolan kargo için bile geri dönüş yapılmıyor.

• İkitelli nasıl bir yerse bir giren kargo bir daha çıkamıyor oradan arkadaş karadelik gibi mübarek.

• Hocam mahkemeye verin kesinlikle ben faturali anlasmali firmanin verdigi kodla yolladigim 370 liralik urunun bile bedelini alamiyorum. Buburun pahali direkt mahkemeye cermezseniz surunursunuz

• Bölge genel müdürlüğüne gittim, 1 hafta inceleme yapacağız dedi, daha Önceki şubeden araştırma talebimi görmemişler.
  • 3 kuruş daha ucuz diye Aras Kargo kullanılmaz, aras görünce ürünü başka satıcı veya sitelerden alıyorum sırf bu rezillerle uğraşmamak için. Kullanmayın şu firmayı.

• aras fetöcü kargo şirket şaşırtmıyori

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi galaxyg -- 4 Haziran 2020; 14:0:3 >
  • Aras kargo şerefsizlerle dolu yurtiçi ya da ups'den şaşmayın
  • Benim de Aras'tan gelecek kargom var. Umarım üstüne çökmezler. Ucuz olduğu için seçtim. Yurtiçi seçeneği de var ama kargo ücreti 29 TL istiyor. Aras 14 TL.
  • Genel Müdürlük. Adres, Rüzgarlıbahçe Mahallesi Yavuz Sultan Selim Caddesi Aras Plaza No:2, 34820 Kavacık/Beykoz/İstanbul.

hocam üşenmeyin. gidin şunların merkezlerine. telefon açarak olmaz. sert çıkın. iyilikten anlamaz bunlar
  • Tüm kargo şirketleri mafyalara bağlıdır.
  • Bugün tekrar şubeye gittim, ortalama 1 saat içerisinde form doldurmak ile uğraştık, anladığım kadarıyla kargom transfer sürecinde çalınmış, 40 gün süreceğini söylüyorlar, en sonunda da bedelini ödeyeceklermiş ama araştırmalarıma göre hiçkimse kargonun bedelini alamamış, bezdirme politikası ile müşterileri vazgeçirmişler, alanlar da kargonun değerinin altında bir ücret almışlar. Sadece geçen sene olan 12 Bin TL değerindeki çalınan laptop gündeme oturunca ilgilenip ödemeyi yapmışlar, onun dışında ilgisiz bir firma.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi heysss -- 5 Haziran 2020; 3:20:0 >
  • Ödeme yapmayacaklarını söylediler, yakında büyük bir rezalet çıkaracağım az kaldı.

• heysss H kullanıcısına yanıt

çok geçmiş olsun kardom, inş. en kısa sürede alırsın kargonu, tüketici hakem heyetine başvur. oradan birşey çıkmazsa sağlam bir avukat ile nitelikli dolandırılmaktan şirkete mağduriyet davası açabilirsin. tekrar geçmiş olsun.

• bencede iyi bir avukat tutun.

• Konuyu Ekşi'ye taşıma imkânı olan var mı?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Allah sabır versin. Cidden ülke adına hiçbir ümidim kalmadı.

• ` quaD. kullanıcısına yanıt
    Ahahha ülkeyle umutla ne alakası var ki?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hakkını Arayan Serçe

Ahahha ülkeyle umutla ne alakası var ki?

Haklının haklı olduğu çok belli iken , hakkı için bu kadar uğraşması. Burada adamın tek suçu ürünü kargoya vermesi. Adalet mekanizması olsa süreç hızlı işler bu gibi olaylarda. Bir olayın yüzlerce örneği varken , çözüm yaratılmaması saçma. Ben ürünün kargoya verdikten sonra ürünün güvenliği , taşınma kalitesi , sürecinden firma sorumludur.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.