Şimdi Ara

Aras kargo da yaşadığım 4.000 tl'lik hırsızlık(Ss Eklendi,Twitter Hashtag Ekledin Destek Lütfen) (32. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
861
Cevap
19
Favori
62.030
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1710 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3031323334
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • KAEC kullanıcısına yanıt
    Umarım hocam ama o sıralar araştırdığım kadarı ile Aras kargoda çok fazla yaşanan bir durum bu. Özellikle de iPhone, notebook gibi yükte hafif pahada ağır şeyleri resmen çalıyorlar.

• Rappapompom kullanıcısına yanıt
    Hocam dağıtıma yetişmeyince teslim edildi yazmazlar. Alıcı adreste yoktu diyorlar. Her gelen pakette Yurtiçi ile bu sorunu yaşıyorum çünkü. Sürekli alıcı yok yazıyorlar. Mng ile de başladım artık. Doğru düzgün firma kalmadı
  • Bende n11 den almıştım. Satıcıya izah falan da etmedim durumu. Kendisi yanlış takip kargo kodu girmiş. Ürünü yollamış Mng ile. İnternete sürat kargo diye farklı bi kod girmiş. Kendi uğraşlarım sonucu mng de olduğunu buldum. Satıcıya ulaşamadım.2 gün uğraştırdılar acil lazımdı. Lanet olsun dedim almadım
  • quote:

Orijinalden alıntı: skyfor

quote:

Orijinalden alıntı: Misafir Çocuğu

geçmiş olsun hocam..sigortasız ürün gönderdiğin için tüm sorumluluk sana ait biliyorsun umarım haklı çıkarsın

Oldu kardeşim ben de kargocu açayım 1 ayda gelen bütün kargoları cepleyeyim gideyim tc numarası farklı kişiye vereyim sonra da siz sigortasız yollamışsınız sorumluluk size ait diyeyim? Mantıklı mı?

Yanlış anlama ama senin kargonun içinde ne olduğunu değerinin ne olduğunu Kargo firması nereden bilsin. Herhangi bir x Kargo firması içinde geçerli bu durum. İçinde gerçekten çalışan bir telefon olduğunu nereden bilecek firma. Sigortalı göndermediğiniz sürece o parayı alamazsınız. Kargo şirketinin kendi gönderim şartları vardır doldurduğunuz evraklarda yazar. Kabul edip gönderdiğiniz için o şartlarda ne kadar tazminat ödeneceği yazıyordur. O kadar bedel ödenir. İşin resmî boyutu bu tabiki. İnşallah kaybını gerçek değeri kadar tazmin edersin. Tüm arkadaşlara diyorum değerli bir şey göndereceksiniz mutlaka sigortalı olarak gönderin. Özel Kargo şirketlerine de güvenmeyin devletin Kargo şirketi ptt Kargo var. Sigorta ücretleri de düşük. Bir şey olursada arkasında devlet var paranızı kesin geri alırsınız ve sıkıntı olmaz.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Altın almıştım yurt içi ile geldi hepsi aynı bk ama

• quote:

Orijinalden alıntı: su_şişesi

Adam yorum yapmış ne "bütün mesela bumudur" diyorsun? Adam söylemesinmi hakkından büyük bir karşılık istediğini?

o kadar beklemiş 2 binde bekleme parası
  • Bazı kargo şubelerinde X-Ray cihazları bulunuyor,bu yöntemle içinde ne olup olmadığını isteyen biri rahatlıkla görebilir.Ayrıca bu tarz çalıntı durumlarına karşı çok cidi önlem ve yaptırımlar gelmeli.Hakkınızı arayın,vazgeçmeyin.artık işler eskisi gibi değil.Ve bence de bu tarz gönderilerde PTT yi tercih etmek daha mantıklı.Ben yurt dışından,memlekete bir ürün gönderirken hep PTT ile gönderiyorum.Şu ana kadar hiç sorun yaşamadım devletin firması olduğu için.
  • Firmanın şimdiye kadar çözmesi lazımdı? Üzerinden aylar geçmiş. Şu saatten sonra Twitter falan üzerinden iyi niyet gösterisi kasmasın. Her tarafa duyurun rezaleti. Başlıkları da silmeyin kalsın google'da belki akıllanırlar. İşi çözülen ekşiden, DH'den başlıkları siliyor.
  • güncel
  • Ben bu duruma hiç şaşırmadım.Geçen Ay yaklaşık 5-6 milyarlık kargo aldım.Aras ve UPS kargo getirdiler hiç bir şekilde kimlik sormadılar sadece isim sorup kargoyu teslim ettiler.İmza bile atmamı istemedim.Aras kargo genelde zili çalar isim sorup paketi verip kaçar gider.
  • quote:

Orijinalden alıntı: unnamedist

quote:

Orijinalden alıntı: skyfor

quote:

Orijinalden alıntı: Misafir Çocuğu

geçmiş olsun hocam..sigortasız ürün gönderdiğin için tüm sorumluluk sana ait biliyorsun umarım haklı çıkarsın

Oldu kardeşim ben de kargocu açayım 1 ayda gelen bütün kargoları cepleyeyim gideyim tc numarası farklı kişiye vereyim sonra da siz sigortasız yollamışsınız sorumluluk size ait diyeyim? Mantıklı mı?

Yanlış anlama ama senin kargonun içinde ne olduğunu değerinin ne olduğunu Kargo firması nereden bilsin. Herhangi bir x Kargo firması içinde geçerli bu durum. İçinde gerçekten çalışan bir telefon olduğunu nereden bilecek firma. Sigortalı göndermediğiniz sürece o parayı alamazsınız. Kargo şirketinin kendi gönderim şartları vardır doldurduğunuz evraklarda yazar. Kabul edip gönderdiğiniz için o şartlarda ne kadar tazminat ödeneceği yazıyordur. O kadar bedel ödenir. İşin resmî boyutu bu tabiki. İnşallah kaybını gerçek değeri kadar tazmin edersin. Tüm arkadaşlara diyorum değerli bir şey göndereceksiniz mutlaka sigortalı olarak gönderin. Özel Kargo şirketlerine de güvenmeyin devletin Kargo şirketi ptt Kargo var. Sigorta ücretleri de düşük. Bir şey olursada arkasında devlet var paranızı kesin geri alırsınız ve sıkıntı olmaz.

Sigorta şartlarında kargonuzu kimlige bakmadan tc kimlik numarasını görmeden başka birine de teslim edebiliriz keyfimiz bilir o yüzden sigorta yapın gibi bir şart var mı? Yanlış anlamayın ama çok saçma konuşuyorsunuz.

• Allah kimsenin başına vermesin. Tavsiyem kargoyla değerli eşyalarınızı gönderirken içeriğe armut sapı kibrit çöpü yazdırın. Benimde bildiğim biri var kargoda çalışırken hırsızlık yaptığı için işten atılan. Sonra kredi kartı dolandırıcılığı yapıp içeri girip çıkıp sonrada insanların kimlikleri üzerine taahhütlü telefonlar alıp sattı. Sonunda kodesi boyladı. Birkaç ay sonra da yine salıverildi. Şimdi de başka moktan işlerle uğraşıyor. Bu adamlara birşey olmuyor. Ortada ceza yok yaptırım yok şeylerine göre can yakıp yolunu buluyorlar bir türlü. Ne deyim Allah belalarını versin.
    Aklıma birkaç senaryo geliyor. Neyse oda bende kalsın sonra ortalık karışıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FIRAT_G_ -- 17 Kasım 2017; 1:6:52 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: HeroMan999

Kardeşim Kusura Bakma da Sende Az hırsız Değilmişsin yaniii...
    4000 TL lik TELEFONU 6000 TL ye yutturacaksın.
    Kısayoldan 2000 TL KAR...

Ne demek lan hırsız değilmişsin demek, ne lan bu, kendine çekidüzen ver lan ahbabınla mı konuşuyorsun?!

• Apple Store'de fiyat 4.600 tl olarak satıştadır.Bu nedenle 4000 değil 4.600 tl olarak hesaplanır.

N11,Gittigidiyor gibi siteler referans alınamaz.
  • Unutmayın 2016 yılında gelen terörle mücadele kapsamında tüm kargoların içinde ne olduğunu görevliye gösterip bildirmek zorunludur.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• sikayetvar.com'da olan iki olay daha...
    demekki şirket içinde çete var.
  • Beyler dediğim gibi Kargo çalışanları kimlik kontrolü ve imza bile almıyor. Kargo ile ürün alıp vermek bile riskli 15 gün önce ups kargo kuryesini şikayet ettim.

E-Ticaret'in geldiği durumlara bakın böyle olmaması gerekirdi.
  • bende 2014 yilinda yurtici kargodan 10500 tl lik (pentax orta format mak. ve lensler) hirsizlik yasadim. hirsiz yurticine gidiyor,yeni gelen kargolara bakiyor yerdeki,benimkisini beğeniyor sonra ismimi soyleyip kargoyu istiyor, geri zekali yurtici calisani da kargoyu baska isme veriyor. sonra olaylar olaylar,karakol,mahkeme falan ugrastik baya.makinayi bulduk hirsizin sattigi kisiden ama hirsiz haricinde kimse ceza almadi yurticinden sikayetci olmama rağmen

• Urunun ne oldugunu ve degerini ispat edemeyecegin icin isiniz cok zor gorusuyor.

• 
Sayfa: önceki 3031323334
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.