Şimdi Ara

Aras kargo da yaşadığım 4.000 tl'lik hırsızlık(Ss Eklendi,Twitter Hashtag Ekledin Destek Lütfen) (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
861
Cevap
19
Favori
62.033
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1710 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: AirSupport

Bir keresinde bize bir kargo gelmişti içerisinden 3 adet Samsung akıllı telefon çıkmıştı tabi hemen anlaşılıyordu biz telefon sipariş etmemiştik ama alıcı ev adresi bizim adres yazılmıştı, hemen ürünü sipariş eden kişiyi arayıp durumu belirttik ve ertesi gün kurye geri gelip kargoyu teslim aldı, telefondaki adam ne kadar dua etti kim bilir... aldığımız şeyler maalesef ucuz değil ve böyle bir durumla karşılaşan o şahıs hiç mi geri dönmek istemedi acaba?

Keşke herkes sizin gibi iyi niyetli olabilse hocam ama malesef

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tek kelimeyle rezalet. Kargo (posta hizmetleri) gerçekten ülke içi iletişim anlamında ciddi bir konu. Tarihte bazı ülkelerin postacıları sayesinde kurtuluş mücadelelerini kazandığı bilinmekteyken, ülkemizde özel sektör veya kamu sektöründe posta,kargo hizmetleri bu kadar rezalet olmamalı. İnşallah olumlu olacak şekilde sonuçlandırırsın.
  • Konuyu yeni gördüm bundan 4 ay önce Aras Kargo İstanbul Bahçelievler Haznedar şubesinde sivastan telefoncu arkadasımın burda anlastıgı alıcıya satmam icin yolladıgı toplam degeri 22 bin tl olan 7 tane telefon baska kişiye teslim edildi . Kamera kayıtları falan hepsini alıp olayı yargıya taşıdık ama hala bi gelişme yok .Tavsiyem kesinlikle degerli ürün gönderirken aras kargoyu kullanmayın .Bu kadar cok olayın aynı firmada yaşanması tesadüf degil.

• 2014 yılında yurtiçi kargo ile bir yakınıma nokia lumia 820 yolladım. Şubeye ben teslim ettim. Orda pc başındaki görevli kadın kontrol etmek için kutuyu vs. açtı. Tam da o esnada kadının yanında dağıtımcı kurye vardı. Adamın bildiğiniz içi gitti eridi oracıkta. Adamın telefona bir bakışı vardı ki hiç sormayın. Hatta korkmuştum aha bu adam benim kargoyu ceplemezse iyidir demiştim kendi kendime. Neyseki bir şey olmamıştı. Bu kargo çalışanlarından her türlü pislik beklenir. Hepimiz sık sık duyuyoruz zaten.

Son bir yıldır alım-satım yaparken hep ptt kargoyu tercih ediyorum. Ve yavaş olması dışında başka hiçbir sorun yaşamadım. Ptt kargoyu öneririm. Eskiden ben de ptt ye pek sıcak bakmıyordum ama sonra birkaç kez şans verdim ve gördüm ki artık ben ptt kargodan şaşmam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YshtolaRhul7017 -- 15 Kasım 2017; 18:40:10 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gök Oğlu

Konuyu yeni gördüm bundan 4 ay önce Aras Kargo İstanbul Bahçelievler Haznedar şubesinde sivastan telefoncu arkadasımın burda anlastıgı alıcıya satmam icin yolladıgı toplam degeri 22 bin tl olan 7 tane telefon baska kişiye teslim edildi . Kamera kayıtları falan hepsini alıp olayı yargıya taşıdık ama hala bi gelişme yok .Tavsiyem kesinlikle degerli ürün gönderirken aras kargoyu kullanmayın .Bu kadar cok olayın aynı firmada yaşanması tesadüf degil.

Desene aynı konudan müzdaribiz sizinle hiç muhattap oldular mı acaba merak ettim?

• İstan34bul kullanıcısına yanıt
    cool story bro

• Hayır hatta bizi suçlu cıkartmaya çalıştılar . Güya kendi adamımıza kargoyu aldırıp para koparmaya çalısıyormuşuz.

• Enteresan bir durum resmen kurye indirmiş telefonu cebe.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gök Oğlu

Hayır hatta bizi suçlu cıkartmaya çalıştılar . Güya kendi adamımıza kargoyu aldırıp para koparmaya çalısıyormuşuz.

Vallahi bu konuda onlae kadar tecrübeli değiliz biz korkarız öyle birşey yapıyo olsak

• Aras kargo yurtiçinden daha kötü hizmet veriyor kesinlikle. Birçok siparişle tecrübe ettim.

Geçmiş olsun

• https://youtu.be/QW0EJydXYXg

Kendi ihmalleri yüzünden (tabi ihmalse eger ) bu şekilde kargo çeteleri türemeye basladı . Bu haberde gördügünüz arkadaşının yasadıgı durumun aynısını bende yaşadım ve zararım 22 bin tl.

• Yurtiçi ve aras kargonun müsteri hizmetleri kötü.Hele ki yurtiçi kargo bütünüyle duyarsız..Hiçbir sekilde yurtiçi kargoda muhatap bulamıyorsunuz.Şikayetvar.com daki bütün mesajlara cevap verirler ama kesinlikle hiçbirşey yapmazlar.Bu tür şirketlerle her zaman hukuki olarak hakkınızı arayın kuzu gibi olurlar.

• Hukuki sürece verdik bakalım mücadeleyi bırakmak yok sizlerin desteği ile bu konuya bir düzenleme gelecek...

• up
  • Aras kargo türkiyedeki en berbat şirkettir.Benim ürünümü kutusunu parçalayarak açmış.Üstünde tepinmişler.
  • Geçmiş olsun. S.kinin ucuyla iş yapan insanların ülkesi muz cumhuriyeti burası.
  • Umarım sorun senin adına olumlu çözümlenir.

NOT: konu yukarıda kalsın :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aras kargo anısı

Geçen gün ps4 standi siparis verdiğimde gördüklerimi anlatiyorum.

Kargomun geleceği gün izin alip beklemeye başladım.

Kargo firması ile aramda şube ile yani sadece 8 dakikalık mesafe mevcut.

Arkadaşlari çalışma saatleri başlar başlamaz arayip. Kargoyu teslim alabilecegimi söyledim şubeden

Gün içerisinde getirecegiz alamazsiniz dedi.

Peki dedim farkli bir adres verdim. Getiririz biz dediler.

Saat 18:00 gelen giden yok

Telefon her arayisimda açılıp köşeye konuluyor. Kimse ilgilenmiyor.

Kargo şubesine gittim tam 19;25 e kadar bekledim.

O kısa sürede gözümün önünde kırılan yemek takimlarinin sesleri.

Amaaan boşver sesleri.

6 adet kırılabilir ibareli kutuyu üst uste arabaya tasimaya çalışıp. Ağır gelince merdivenlerde yuvarlayan çalışanlar.

Başkası adına imza atmalar. Neler gördüm neler.

• Çok normal yaparlar benim 3 telefonumu koskoca 55’ 4K led tv yi benim adıma olmasına rağmen kardeşim gidip aldı hepsini kimliksiz aldı birde biri de sormadı şu kişi sen misin diye ben arabada bekledim kardeşim aldı bu dediğim farklı farklı kargo şirketlerinde oldu hepsi aynı Allah’tan kardeşim aldı biri gidip adımı verse bizim kargocular çoktan başkasına teslim etmişti bir kez de eve gelen kargocuya fırça attım sen bunu bana teslim ediyorsun da içinde ne var biliyor musun telefon var kimlik bile sormuyorsun ya ben o kişi değilsem ne olacaktı dedim biz günde kaç kişiye kargo dağıtıyoruz biz bu işi biliriz falan dedi gitti imza bile atmıyorum çoğu zaman hatta bazen teslim alana saçma sapan isim yazabiliyorlar

• Konuyla ne alakası var ? Arkadaşa yardımcı olacak bir şeyiniz varsa olun , yoksa konuda boşa kirlilik yaratmayın.
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.