Şimdi Ara

ARAS kargo buzdolabını eve çıkarmadı (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
115
Cevap
1
Favori
31.707
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sorun Aras veya diğer kargo firmalarında değil. Hepsiburada.com un beyaz eşya kategorisindeki bir ürünü kargo şirketi ile yollamasında.

Bu tarz ürünler kargo ile yollanmaz. Örneğin 60" televizyon aldım. Paketin enlemesine uzunluğu yaklaşık 190cm ağırlığı ise 45kg civarı. Teknosa.com'dan aldım ve kargo firması değil lojistik şirketi getirdi. (Horoz Lojistik) bu firmalar zaten kendi cüsseli elemanları ile geliyorlar. 2 kişi gayet profesyonel bir şekilde asansör olmasına rağmen (sığmadı) 5. kata kadar çıkardılar.

Kargo elemanı sizden bizden farkı yok. Koskoca buzdolabını çıkarması zaten mümkün değil. HB de sorun var. Lojistik firması ile göndermesi gerekiyordu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shockwave error -- 26 Ağustos 2014; 3:47:54 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: shockwave error

Sorun Aras veya diğer kargo firmalarında değil. Hepsiburada.com un beyaz eşya kategorisindeki bir ürünü kargo şirketi ile yollamasında.

Bu tarz ürünler kargo ile yollanmaz. Örneğin 60" televizyon aldım. Paketin enlemesine uzunluğu yaklaşık 190cm ağırlığı ise 45kg civarı. Teknosa.com'dan aldım ve kargo firması değil lojistik şirketi getirdi. (Horoz Lojistik) bu firmalar zaten kendi cüsseli elemanları ile geliyorlar. 2 kişi gayet profesyonel bir şekilde asansör olmasına rağmen (sığmadı) 5. kata kadar çıkardılar.

Kargo elemanı sizden bizden farkı yok. Koskoca buzdolabını çıkarması zaten mümkün değil. HB de sorun var. Lojistik firması ile göndermesi gerekiyordu.

Kaldi ki lojistik firmalari agir yukleri kargoya gore daha ucuza tasiyorlar. Hb garip hakikaten

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Ben şimdi de derin dondurucu alacağım. Bir kere kargodan ağzım yandı, internetten almak istemiyorum ama bir çok firmanın mağazası yok; Ankara'da bile :((
  • bende hepsiburadadan ankastre fırın aldım horoz lojistik le gönderecekler bakalım beşinci kata asansörsüz çıkarabilecekler mi? inş çıkarırlar işte olmasam çıkarma sorun değil benim için.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kuvalya

Ben şimdi de derin dondurucu alacağım. Bir kere kargodan ağzım yandı, internetten almak istemiyorum ama bir çok firmanın mağazası yok; Ankara'da bile :((

Bende bugün Hepsiburada dan derin dondurucu siparişi verdim. Kargo şirketi değişti Horoz Lojistik oldu beyaz eşyaları bu firma taşıyormuş. İnşaallah sıkıntı yaşamayız.
  • Hb den 18 gün önce buzdolabı satın aldım.Tezel lojistik denilen son derece kalitesiz bir firmayla göndermişler.Hala bekliyoruz.Nerede olduğu bile belli değil.Hb yetkililerine de cevap vermiyorlar.Dolabı Horoz lojistikle gönderin dedim onu da kabul etmediler.Bu kalitesiz firmayla ilgili nette yüzlerce şikayet var.Çoğu kişinin malını teslim etmemişler.Ne yaptıkları da belirsiz.Sattılar mı kullanıyorlar mı bilmiyoruz.Bu kadar rezil bir firma!Muhtemelen topu dikmişte olabilirler.

Demek artık horoz lojistikle gönderiyor hb! Olan oldu tabii hatalarını hala telafi etmediler..

Biz adamlar kapıya çıkarsın diye lojistik firmasını seçtik.Şimdi bina önüne bıraksalar razıyız!!!!
  • quote:

Orijinalden alıntı: oiven

quote:

Ben şimdi de derin dondurucu alacağım. Bir kere kargodan ağzım yandı, internetten almak istemiyorum ama bir çok firmanın mağazası yok; Ankara'da bile :((

Bende bugün Hepsiburada dan derin dondurucu siparişi verdim. Kargo şirketi değişti Horoz Lojistik oldu beyaz eşyaları bu firma taşıyormuş. İnşaallah sıkıntı yaşamayız.

Horoz çılgınlar gibi çıkartır.Koca buzdolabını tek başına sırtlanıp 2. kata çıkartmışlardı..Hemde ben söylemeden...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Inverness

bende hepsiburadadan ankastre fırın aldım horoz lojistik le gönderecekler bakalım beşinci kata asansörsüz çıkarabilecekler mi? inş çıkarırlar işte olmasam çıkarma sorun değil benim için.

Merak etmeyin siz istemesenizde çıkartırlar 5. kata..110 kiloluk buzdolabı bile çıkarırlar.Fırın neki...
  • economist52 kullanıcısına yanıt
    cevap için teşekkürler. inş dediğiniz gibi olur. birde ben cumartesi sipariş vermiştim yarın gönderseler aynı gün gelirmi yoksa salıyamı kaldı?
  • Cumartesi kargoya teslim edimişse yarın gelir.
    Yok teslim etmemişlerse Kargoya yarın teslim ederler ve çarşamba gelir.
    İstanbuldaysanız salı gelir...Aynı gün gelmez..
  • quote:

Orijinalden alıntı: economist52

quote:

Orijinalden alıntı: oiven

quote:

Horoz çılgınlar gibi çıkartır.Koca buzdolabını tek başına sırtlanıp 2. kata çıkartmışlardı..Hemde ben söylemeden...

Cevabınız için teşekkürler hocam

• economist52 kullanıcısına yanıt
    hocam bunlar hala getirmediler dün verilmişti kargoya hala indirildi yazıyor. ne yazınca gelecek bu?

ARAS kargo buzdolabını eve çıkarmadı
  • horozu bilmiyorum ama diğer kargolarda "...ya zimmetlendi.Kargonuz Dağıtımda" yazınca geliyordu..Yanlız O bilgi ekranı güncel olmayabilir.Horozu arayıp kargonuz hakkında bilgi alabilirsiniz..3 günü geçmedikçe Çokta acele etmemek lazım.Yarında gelmezse müdahale edin
  • quote:

horozu bilmiyorum ama diğer kargolarda "...ya zimmetlendi.Kargonuz Dağıtımda" yazınca geliyordu..Yanlız O bilgi ekranı güncel olmayabilir.Horozu arayıp kargonuz hakkında bilgi alabilirsiniz..3 günü geçmedikçe Çokta acele etmemek lazım.Yarında gelmezse müdahale edin

genel müdürlük numarasını aradım açmadılar. yarın evin önüne pazar kuruluyor isteselerde zor gelirler. yarında hareketlerde değişiklik olmazsa arıcam artk
  • quote:

Orijinalden alıntı: Inverness

quote:

horozu bilmiyorum ama diğer kargolarda "...ya zimmetlendi.Kargonuz Dağıtımda" yazınca geliyordu..Yanlız O bilgi ekranı güncel olmayabilir.Horozu arayıp kargonuz hakkında bilgi alabilirsiniz..3 günü geçmedikçe Çokta acele etmemek lazım.Yarında gelmezse müdahale edin

genel müdürlük numarasını aradım açmadılar. yarın evin önüne pazar kuruluyor isteselerde zor gelirler. yarında hareketlerde değişiklik olmazsa arıcam artk

bence biraz daha bekleyin..Daha 3 gün olmuş.Benim kargo çıkalı 25 gün oldu.Daha teslimat yapılmadı.Nerede olduğu da belli değil.Zaten tezel lojistik battı diyorlar.Hepsiburada anlaşmasını feshetmiş.Diğer firmalardan da ardardına sözleşme fesihleri geliyormuş.Yıkılsın gitsinler de zaten böyle taşıma yapıyorum deyip ürünü merkez depolarında bekleten ahlaksız firmaların piyasada olmaması gerek.

• Aras bugün aynısını bana yapti,bulaşık makinesi aldık n11'den bizim görevimiz değil diyorlar.Dedim alin goturun iptal edin o zaman bak nasıl çıkardılar 4. Kata.Sizde diretin arkadaşlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tmrsk

Aras Kargo da zamanında şube müdürü görevi ile çalışmış biri olarak açıklamak isterim. Tüm kargo firmalarında geçerli olmak üzere; ev eşyası teslimatı yada benzeri, ağır iş yükleri teslimatı binaya kadardır. Genel sözleşme yükümlülüğü bu şekildedir. Heleki personel size iyilik yapıp 3.4. katlara çıkarıyorsa ve bu işlem sırasında bir hasar oluşursa kargo firması sigortası hasarı karşılamaz. Tamamı yukarı çıkaran personelden kesilir.

Kargoculukta adrese teslimin anlamı daire no değil kapı no ya teslimdir.

hay ben boyle kargoculugu simdide bana getirdiler agir bunlar yukari cikmaz! Diye cikarmadilar ulan isiniz bu sokagada birakin biz aliriz su an aras kargoya tahmin edemeyecegin kufurler saydiriyorum! Umarim batar!

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• kargo ile gönderen firmanın sözlemesi olur eğer varsa çıkartırlar ama olmayanda görmedim kargo taşıma hizmetlerini karşılaması zorunludur
  • Sizin yine iyiymiş, ben Profilo BD2058W2VV buzdolabı aldım, Aras Kargo Ağrı bırak kata çıkarmayı "bu ürün 100 desiyi geçiyor, gelip şubeden alacaksınız" demez mi? Gönderen firma "biz kargonun iç işlerine karışmıyoruz" diyor, Aras genel merkez de "100 desiyi geçerse şubeden alınır" diyor. Nasıl bir mantıktır anlamadım, önümüz de bayram, almam lazım o dolabı, ne yapmalıyım sizce?

Not: Ürün Brüt 98 Kilogram, 403 Desi
  • sürat kargo aynısını yaptı kitaplık aldım apartmanın altına bırakıp gitmişler.. çok güzel paketlenmesine ragmen kitaplıkta çatlaklar var büyük ihtimal tasırkende çok kötü tasıdılar.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.