Şimdi Ara

Araplardan Trump'un kızına 100 milyonluk yardım var ama müslümanlara yok

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
1.057
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ABD Başkanı Donald Trump'ın Suudi Arabistan ziyaretinde bulunan kızı Ivanka Trump, Suudi Arabistan'dan 100 milyon dolarlık bir çekle dönüyor.

SUUDİ ARABİSTAN VE BİRLEŞİK ARAP EMİRLİKLERİ MİLYONLARCA DOLAR YARDIM VAADİNDE BULUNDU

CNN International'dan Kate Bennett'in haberine göre, Suudi Arabistanlı girişimci kadınlarla bir araya gelen Ivanka, babasıyla çıktığı geziden de eli boş dönmedi. Ivanka'nın, kadın girişimciler için dünya çapında kurduğu fona, Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri 100 milyon dolar yardım yapma taahhüdünde bulundu.

BABA-KIZ SUUDİ ARABİSTAN'DAN ELİ BOŞ DÖNMEDİ

ABD Başkanı Donald Trump, Suudi Arabistan gezisinde, 350 milyar dolarlık silah anlaşması gerçekleştirmişti. Arabistan'da boğazına kadar kapalı ve bol bir kıyafet giyip, "neredeyse tesettüre girdi" yorumları yapılmasına neden olan Ivanka da, babası gibi Suudi Arabistan'dan eli boş dönmemiş oldu.

TRUMP'IN KIZINA VAR, MÜSLÜMANLARA YOK

Trump'ın kızı için kesenin ağzını sonuna kadar açan Arap iş adamları, Müslümanlar için kılını dahi kıpırdatmıyor. Suriye, Afrika, Filistin ve birçok Müslüman ülke de yaşanan sorunları görmeyen Araplar, Ivanka için ise yardım kapılarını sonuna kadar açtı.
    http://www.haber7.com/dunya/haber/2336778-araplar-ivanka-trump-icin-kesenin-agzini-acti

• kendi ırkından olan suriyelilere kendi ülkelerinde bakmazlar ve yardım etmezler.cok zengin oldukları halde bunu yapmazlar.
  • Kendi Türk vatandaşına yardım etmeyip suriyelilere yardım edenlere ne diyeceksiniz bence fazla oyun oynamayın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vurucutim2 -- 22 Mayıs 2017; 12:10:38 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Vay be. Keşke biride bana 100 Milyon Dolar verse. Yada olsa.

Ama zenginler arasında dönüyor para artık.

• Çok zenginler çok hemde. Bunlar Müslüman falan değil ama. Sadece örf adetleri öyle olduğundan babadan dededen geldiğinden göstermelik hepsi bu. O kadar müslüman arap ve afrika ülkeleri var adamlar ölüyor açlıktan ama 1 tane yardım , insani yardım , bağış haberi göremezsiniz bunlar tarafından yapılan. Boşuna dememişler "Arap yağı bol bulunca ... "

• quote:

Orijinalden alıntı: dt1907

kendi ırkından olan suriyelilere kendi ülkelerinde bakmazlar ve yardım etmezler.cok zengin oldukları halde bunu yapmazlar.

Onlar asimile olmuş kişiler safkan Araplar Arabistan'da bulunur diğerleri araplasanlar

• Amerikada oynadığı oyunun meyvelerini alıyor 350 milyar dolar için bölgeyi karıştırdı
  • bizim insanlarımız bir taşın etrafında dönmek için yılda 1 milyar euro para veriyorlar araplara.daha bunun 72,5 milleti var bi ara hesap edersiniz.şıh hazretleri de bu meblağın yüzde 10 u miktarınca küçük bir zuhurda bulunmuş abd leydisine.
    kasadan çıkışı teberru diye yazarsınız.allah belanı versin mülayim.
  • olmaz tabi kardeşim sürekli Arap düşmanlığı yaptınız

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: aslanoto

olmaz tabi kardeşim sürekli Arap düşmanlığı yaptınız

• quote:

Orijinalden alıntı: aslanoto

olmaz tabi kardeşim sürekli Arap düşmanlığı yaptınız

Haberi çok iyi okumuşsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dartanyan96 -- 22 Mayıs 2017; 22:23:3 >
  • herkesi enayi mi zannediyorsunuz?
  • Arabistan yönetimi suud ailesi için küçük amerika derler eskiden beri....

bu aldığı silahlar ödediği 350 milyar dolar gibi korkunç parada amerik ya haraçtir eğer haracını ödemezse arap baharı amerika eliyle suud ailesinin de kapısını çalar.

• vurucutim2 kullanıcısına yanıt
    senin ülkende araplar kadar para var mı ?

hayır suriyeliler gelmeden önce yardımın haddi hesabı yoktu sanki yine yardım etmiyordu doğru dürüst :D
  • neczer kullanıcısına yanıt
    ibadet için verdiğin para elalemin leydisine gidiyor diye kuranın hükmü değişecek değil ya

bunu sen bu kafayla düşündün ama seni yaratan bu günün geleceğini düşünüp petrollerini kurutmadığına göre var bir bildiği boş yapmanın alemi var mı ?

( müslüman değilsen cevap vermene gerek yok ikna edici cevaplar vermekle uğraşmak istemiyorum )
  • Kuralsiz111 kullanıcısına yanıt
    Müslümanım. Hacca gitmiyorum sebebi şudur:
    Belki yanlış olduğunu düşünebilirsiniz ancak bu yaptığım amelin samimiyeti, samimiyetsiz Hac etmekten iyi. Allah katında ihlas ne kadar da muhimdir..

Kutsal topraklar işgal altındadır ve ticari amaçla kullanılmaktadır. Bu verilen paralar Suud hanedanına gitmektedir. Suud hanedanı İslam ve insanlık düşmanıdır, bilmeyen kaldı mı? Bu paralar Amerika ve işbirlikçilerine bazı çıkarlar karşılığında verilmektedir. Bu paralar müslüman coğrafyasındaki sapık zihniyetli insanların eline silah, muhimmat olarak dönmektedir. Milyonlarca Müslümanın öldürülmesi anlamına gelir. Bir gönül kırmak bin Kabe yikmaya bedel değil midir?

İslam toplumunun hali ortadadır, bunun giderilmesi için mucadele verilmediği bir durumda aylarca aç kalmak, alnında secde izinin çıkması, Kabeyi bin defa tavaf etmen, Allah'ın emrine ne kadar itaattir? Ne kadar samimidir?

Andolsun Kabe'nin şerefine ki; Mescidul Aksa ozgurlestirilmedikce, Kabe, lanetlenmiş kavmin elinden kurtarilmadikca hicbir anlamı kalmaz. Doner dururuz.. Vaadedilen şerefli günlerin gelmesini umarım. Allah zuhurunu acil eylesin ve bizlere şuur nasip etsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ugurcankorkmaz -- 23 Mayıs 2017; 11:8:45 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Bu arapları oldum olası sevmem :(
  • quote:

Orijinalden alıntı: ugurcankorkmaz

Müslümanım. Hacca gitmiyorum sebebi şudur:
    Belki yanlış olduğunu düşünebilirsiniz ancak bu yaptığım amelin samimiyeti, samimiyetsiz Hac etmekten iyi. Allah katında ihlas ne kadar da muhimdir..

Kutsal topraklar işgal altındadır ve ticari amaçla kullanılmaktadır. Bu verilen paralar Suud hanedanına gitmektedir. Suud hanedanı İslam ve insanlık düşmanıdır, bilmeyen kaldı mı? Bu paralar Amerika ve işbirlikçilerine bazı çıkarlar karşılığında verilmektedir. Bu paralar müslüman coğrafyasındaki sapık zihniyetli insanların eline silah, muhimmat olarak dönmektedir. Milyonlarca Müslümanın öldürülmesi anlamına gelir. Bir gönül kırmak bin Kabe yikmaya bedel değil midir?

İslam toplumunun hali ortadadır, bunun giderilmesi için mucadele verilmediği bir durumda aylarca aç kalmak, alnında secde izinin çıkması, Kabeyi bin defa tavaf etmen, Allah'ın emrine ne kadar itaattir? Ne kadar samimidir?

Andolsun Kabe'nin şerefine ki; Mescidul Aksa ozgurlestirilmedikce, Kabe, lanetlenmiş kavmin elinden kurtarilmadikca hicbir anlamı kalmaz. Doner dururuz.. Vaadedilen şerefli günlerin gelmesini umarım. Allah zuhurunu acil eylesin ve bizlere şuur nasip etsin.

sana katılıyorum arkadaş,bi akrabam vardı.torunları aç açıkta kendi ikinciye hacca gidiyordu..torunları da arkasından sövüyordu... onu geç gittiği umrelerde cabası... ulen arapları zengin edeceğine git akrabana yardım et pezevenk... onu geçtim. Peygamberimiz sav bile ömrü hayatında bir kere hac etmiştir..

diyanet işleride bu hacdan çok iyi hasılat kaldırmaktadır vesselam

• Gerçek araplık bu değil hedehodo

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WmGMD -- 23 Mayıs 2017; 11:36:47 >
  • ugurcankorkmaz kullanıcısına yanıt
    İşin ticari boyutu olmasa sen elini kolunu sallaya sallaya gidebileceğini sanıyorsan fazla hayalperest birisindir.

Zira parayla olmasına rağmen 1 giden 5 kere daha gitmek istiyor ve gidiyorda. ( örnek tv deki hocalar canı sıkıldıkça gidiyor ) Böyle bir durumda kim nasıl gidebilecek ?

Hepsini geçtim İslam ' ın 5 şartı vardır ki bunlar farz olan şeylerdir.Onlardan biriside Hacca gitmektir.

'' Amerikana para kazandıracağıma gitmem böylesi daha iyi değil mi ? '' dersen kafana göre hüküm vermiş olursun ki dinde böyle birşey olabilir mi ? Müslümansan kendince sebeplerden ötürü farzı nasıl terk edebiliyorsun ?

Totale bakacak olursak Allah bilir cebindeki telefon bile yabancı bir markadır ee sen yine bu adamlara para kazandırmış oluyorsun ? Önüne nasıl geçeceksin ? Bence varsa paran gidip yap haccını Allah zulmedenlerden bu dünyada olmasada diğer dünyada hesabını soracaktır bunun önüne sen bu dünyada geçemezsin sadece kendini paralamış olursun o kadar

Yada bütün söylediklerimi unut.Hayat senin istediğin gibi yaşa ben sadece düşündüğümü söyledim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kuralsiz111 -- 23 Mayıs 2017; 15:28:12 >

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.