Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Aramızda Doktor Arkadaş Varmı???

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: sansızlıkötekiadım Daha Az
1 Kayıtlı Üye
29
Cevap
0
Favori
447
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Konu Dışı >> Aramızda Doktor Arkadaş Varmı???
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    171 Mesaj
    Ya arkadaşlar sabahtan beridir tıbbi bilgiler sitelerini dolanıyorum. Başka çarem kalmadı aramızda doktor bi arkadaş varsa yada şu hastalığın ne anlama geldiğini öğrenebileceğim bir site bilen varsa bi zahmet yanıtlasın. Konu çok acil. Aile fertlerimden birisi psikolojik olarak çökmüş durumda. Hastalığın ismi " abertus+melitensis" Yardımlarınızı bekliyorum.

|
    |
    Arkadaşım moriliniz bozmayın o etkeni brucella melitensis olan bir mikroorganızmanın ortaya çıkardığı bir rahatssızlıktır daha ziyade pastörize edilmemiş süt veya peynir ürünlerinden geçebilir ve bu daha ziyade keçilerde buluna bir mikroorganizmadır. Wright testi ile teşhis konulmaya çalışırlır ancak en iyi teşhis hastanın kliniği ile konulur ateş vs. tedavisi mümkün bir hastalıktır korkmayın ama dahiliye veya mikrobioloji uzamnından yardım alın benim uzamnalık alanım değil yoksa direkt yüzyüze temas kurarak yardımederdim kardeşim geçmiş olsun. Yine sorun olursa yaz. Selamlar....
    |
    |
    Krişna Krişna Hare Hare *** Rama Rama Hare Hare
  • Yarbay
    8369 Mesaj
    Arkadaşım geçmiş olsun, acil şifalar. İşte forumun iyisi güzelliği ve paylaşnın ne demek olduğunun en güzel göstergesidir bu.
    |
    |
    valla yaw forumumuzun böyle işlere yaraması bizi dahada mutlu ediyor....

Geçmiş olsun.....
    |
    |

insan insanın külüne muhtaçtır...(anonim-komşuydu ben genelleştirdim)
    komşusu açken yatan bizden değildir(Hz.Muhammed-aynı zamanda hastayken diye anlasak mahzuru yok)
    bugün bana yarın sana (özdeyiş)
    Bana bir harf öğretenin kölesi olurum (Hz.Ali)
    Harfene ile dağ kalkar (atasözü-harfene:yardımlaşma) vs.
    |
    |
  • Yarbay
    8369 Mesaj
    |
    |
    çinporseleni arkadaşım birde tahliller yapıldıysa onların sonuçlarını bana pm et daha sağlıklı bilgilendirme yapayım birde abertus dediğin şeyi yanlış yazmış olmalısın abortus olabilir bir kontrol et istersen. Melitensis yukarıda dediğim şeydir diğeri de buna ilintili şey olmalı mutlaka, biz buna tıpta esas etkene sekonder olarak ortaya çıkan sendromlar deriz. Kesinlikle bildiğim tedavisi tetrasiklin+streptomisin kombinasyonudur. Artı bunlara psikoterapi de gerekbilir istirahat şarttır. Tekrar geçmiş olsun sevgilerle...

DEĞERLİ ARKADAŞLARA UYARI KATKISI: Kesinlikle sütleri kaynatmadan ya da iyi pastörize edildiğini bilmediğiniz sütleri tüketmeyin. Rastgele yerden peynir almayın kapalıların da pastörize edilip edilmediğine bakın. Çünkü bu mikroba karşı geliştirilmiş bir aşı da yoktur.
    |
    |

• Yarbay
    44900 Mesaj
    Geçmiş olsun

Acil şifalar dilerim

Forumun güzelliği bu işte
    |
    |
    171 Mesaj
    Arkadaşlar gerçekten teşekkür ederim özellikle aymak sana teşekkürler. Yanlız bırakmadığınız için ve çok değerli bilgileriniz için. Çok duygulandım yaa gözlerimin çeşmesi tutmuyoo
    |
    |
    elin ayağın dert görmesin aymak baba hiç tanımadığın bir insanın derdine derman oldun ya sana karada havada denizde ölüm yok be koçum hele o sözler ne kadar güzel insan insanın külüne muhtaç diye SAĞOL VAROL allah sorun verirse sana danışırsam kızmazsın değilmi aymak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ak34 -- 9 Ekim 2004, 19:32:55 >
    |
    |
    Hepinizin iyi dileklerine çok teşekkür ederim değerli arkadaşlarım, gerek kişiliğim gerek mesleki etik anlayışımız bizim her koşul ve zaman ve zeminde bu hizmeti vermemizi gerektirir. Taki karşıda sizden bir medet bekleyen kişi oldukça... Hatta hiç unutmam geçen yıllardan birinde Adana'dan uçakla dönüşte tam uçak kalkmak üzereyken öndeki yolculardan birinde ani fenalaşma nedeniyle cockpitin yanında uzatmışlar o sırada acil müdahale için içeriye anons yapıldı 'lütfen içeride doktor varsa ön tarafa gelsin' baktım hiç kalkan yok ben davranayım dedim hatta eşim kalkma dedi başına iş alırsın ambulansla götürsünler. Bu meslek öyle bir alışkanlık verir ki insana karşıda kurşuna dizilme ihtimali olsa da hasta birinin acısını dindirmeye koşma hissi vardır. Neyse adamı muayene ettim ciddi bir durumunu tesbit ettim pilot dr.kimliğimi kontrol edip özel forma yazdı bende transpotu mümkün değil uçakla yolculuk yapamaz kaydını düştüm ve sonra telsizle ambulans istendi hasta alındı vs... Mesela bir yerden geçerken birine tıbbi yardım gerekse kayıtsız kalamazsınız başka hiçbir meslekte bu kadar öne atılımcılık yoktur sanırım. Allah hepimize sağlıklı günler versin...Sevgili arkadaşlarım....
    |
    |

• Yarbay
    2182 Mesaj
    quote:

Orjinalden alıntı: aymak

Arkadaşım moriliniz bozmayın o etkeni brucella melitensis olan bir mikroorganızmanın ortaya çıkardığı bir rahatssızlıktır daha ziyade pastörize edilmemiş süt veya peynir ürünlerinden geçebilir ve bu daha ziyade keçilerde buluna bir mikroorganizmadır. Wright testi ile teşhis konulmaya çalışırlır ancak en iyi teşhis hastanın kliniği ile konulur ateş vs. tedavisi mümkün bir hastalıktır korkmayın ama dahiliye veya mikrobioloji uzamnından yardım alın benim uzamnalık alanım değil yoksa direkt yüzyüze temas kurarak yardımederdim kardeşim geçmiş olsun. Yine sorun olursa yaz. Selamlar....

Helal olsun
    |
    |

• Emekli Yönetici
    4155 Mesaj
    aymak tebrik ediyorum arkadaşım seni.
    yeminine sadıksın.
    |
    |

Keşşaf Cin Ruhu
  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    Teşekkürler adminim kadir kıymet bilenler hastalık yüzü görmesin.... (yanlış anlamayın admine yağ çekmiyorum bir iltifat yapmış cevap verip teşekkür etmezsek bunun adabı muaşeretteki adı kasıntı kibirli kaba insan demektir.)
    |
    |
  • Yüzbaşı
    466 Mesaj
    walla gözlerim yaşarmadı dersem yalan olur
    formun eski günleri geldi aklıma ne güsel yardımlaşılırdı
    |
    |
    vayyy aramızda dfoktorda var haaa ulan bu forum tam teşekküllü desenize benim her zaman dr lara sonsuz saygım vardır annemin hayatını kurtardılar zamanında müdahale olmasaydı anneciğim şimdi yoktu allah a şükür şimdi sağlıklı bu arkadaşımada sevgi ve saygılarımı sunarım elin dert görmesin kardeş
    |
    |
    |
    |

harbi lan başımız belaya girdimi buraya gelelim

itfaiyeci varmı
    |
    |

We are all just prisoners here, of our own device.
  • Er
    11 Mesaj
    yav biriniz söyleyin rica ne oldu hep soruyom kötü birşey olmuş gibi kimse se etmiyor yahu hani sofra başında herkes suskun baba sorar ne oldu lan evde hepiniz öylesiniz ne oldu aymak mı neydi dr işte
    |
    |

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nakka -- 18 Ekim 2004, 0:50:50 >
    |
    |
    *** Düşersin ama kalkarsın, kaçırırsın ama yakalarsın, vazgeçmezsen başarırsın...***
HızlıCevap
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
e-ticaret
sohbet
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
son dakika
haberler
Blogio
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,266
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.