Şimdi Ara

Aralık ayında en fazla satan ilk otuz model. Passat Sürprizi!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
88
Cevap
0
Favori
3.654
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Aralık ayında otomobil satışları tavan yaptı. Yıl rekor satışla kapandı.

Bu ayın en fazla satılan aracı Linea oldu. İkinci olan Smybol ise toplam satışlarda Türkiye'de 2011 yılının en fazla tercih edilen aracı. Smybol kasasının yenilenme zamanı geçmesine rağmen bu başarı sayılır.

Dacıa Suv sınıfının zirvesine yerleşti.

Passat'a Mercedes-Benz C tokadı. Passat sürpriz bir şekilde sınıfındaki birincilik koltuğunu bıraktı.

Bir yıla kadar bazı versiyonlarında sıra olan Jetta ise dokuzuncu sırada.

Aveo ise listenin sonunda kendine yer bulabildi.

1. Fiat Linea C 6.057

2. Renault Smybol B 5.454

3. Opel Astra HB C 4.891

4.Renault Fluence C 4.500

5. Ford Fiesta B 4.031

6. Toyota Corolla C 3.217

7. Opel Corsa B 2.401

8. Ford Focu Sedan C 2.169

9. Vw Jetta C 2.151

10. Vw Polo B 2.103

11. Opel Astra Sedan C 1.689

12. Renault megane HB C 1.557

13. Hyundai Accent Blue C 1.521

14. Toyota auris C 1.472

15. Hyundai İ20 B 1.470

16. Dacıa Duster SUV 1.439

17. Mercedes-Benz c D 1.350

18. Fiat Grando Punto B 1.344

19. Hyundai Accent Era B 1.326

20. Vw Golf C 1.267

21. Chevrolet Cruze Sedan C 1.157

22. Nisan Juke SUV 1.146

23. Hyundai Elantra C 985

24. Bmw 3 serisi D 983

25. Chevrolet Captıva SUV 959

26. Vw Passat D 959

27. Nissan Qshqai SUV 914

28. Renault Clio HB B 857

29. Fiat Albeo B 850

30. Chevrolet Aveo B 846
    (Liste: Otohaber)

• C serisi çok güzel benimde o kadar param olsa passat yerine C serisi alırım paşa paşa binerim.
  • ÖTV zammına rağmen bu kadar Captiva nasıl sattı anlamıyorum. Millette para olup almak da isteyince hiçbir şey durduramıyor.

Şu GM'in elinde adam gibi 1.5 ya da 1.6 dizel olsa ve tüm araçlarına yerleştirse hem Astra, hem Corsa, hem Insignia hem de Cruze, belki de Meriva bile satışlarını katlayacak. VW'in de elinde araba olsa yine rekor kıracak da.. :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: joushkun

ÖTV zammına rağmen bu kadar Captiva nasıl sattı anlamıyorum. Millette para olup almak da isteyince hiçbir şey durduramıyor.

Şu GM'in elinde adam gibi 1.5 ya da 1.6 dizel olsa ve tüm araçlarına yerleştirse hem Astra, hem Corsa, hem Insignia hem de Cruze, belki de Meriva bile satışlarını katlayacak. VW'in de elinde araba olsa yine rekor kıracak da.. :)

Cruze un 1.6 dizeli olsaydı C segmentinde Araba bırakmazdi zaten

Benzinli olmasına ragmen bu kadar satması başarıdır bence. Captivanin da 2000 motorla o kadar satması da aynı sekilde başarıdır bana gore

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi `bELa -- 16 Ocak 2012; 17:50:07 >
  • Linea bu yıl 34.000'i geçmiş. İnanılmaz bir rakam.
  • Chevrolete şaşırmadım ama Mercedes gerçekten şaşırttı beni.Bi de millet para yok der
  • Passat'ın yeni kasası pek tutmadı bir de Mercedes'in 1.6'lık motorunun fiyat avantajı eklenince kimse Passat'ın yüzüne bakmaz oldu
  • vw de araba yok, opel-gm de motor , jp larda da dizel ve otomatik yok, bunlar olsa piyasada cok degisiklik olur ...
  • Mercedes yıldızını konuşturmuş :)

Bu fiyatlara rağmen firmalar böyle satış yapıyorlar helal olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yaman06 -- 16 Ocak 2012; 17:00:45 >
  • lineaya helal
    Türkiye'de üretilen arabaları tercih eden Türk halkına da helal,
    fiestaya helal,
    Aveo hiç satmamış, forumda daha fazla gürültü çıkarıyor.
    Golf bence daha fazla satmalıydı.
    Elantra pahalı diyoruz demekki doğru
    Auris, Juke gibi arabalardan bahseden yok ama satışları iyi helal,
    Focus hb galiba ölü doğdu,
    Mazda 3 de çok tantana var ama nerdeyse hiç satmıyor
    Astra sakın alma servisi berbat diyenlerde utanmalı çok satıyor ve bu millet salak değil
    Cruze da başarılı değil demekki nerdeyse aynı fiyatalar ama Linea altı kat daha fazla satmış
    Hatta 55 milyarlık elantra ile yine o fiyata Juke gibi ektsrem araçlar da cruz kadar satmış
    Pejo ve citroen valla ölüme yakınlar, nerde avrupanın zamanında en çok satarı 206??
    Avrupalı vw dışında üretici kalmayacak bu gidişle 10 yıl sonra Renoda Bursa fabrikasına dua etsin, birde Dacia ve nissan hamleleride tutmuş gbi.
    Nissan ilk 30'a iki model sokuyor koskoca pejo citroen her sınıfta aracı var bir tane sokamıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wagnerx -- 16 Ocak 2012; 17:02:13 >

• İlk sıraları paylaşan araçların çoğu filo yada şirket aracı. Opel Astra bence bu tasarımı ile hakettiği yerde diye düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SxXXxN -- 16 Ocak 2012; 17:01:47 >
  • Opel Astra ithal otomobilde liderliğe oynuyor

Aralık ayında en fazla satan ilk otuz model. Passat Sürprizi!
  • quote:

Orijinalden alıntı: wagnerx

lineaya helal
    fiestaya helal,
    Astra sakın alma servisi berbat diyenlerde utanmalı çok satıyor ve bu millet salak değil
    Cruze da başarılı değil demekki nnerdeyse aynu fiyatalar ama line altı kat daha fazla satmış
    Hatta 55 milyarlık elantra ile yine o fiyata Juke gibi eksrem araçlar da cruz kadar satmış
    Pejo ve citroen valla ölüme yakınlar, nerde avrupanın zamanında en çok satarı 206??
    Avrupalı vw dışında üretici kalmayacak bu gidişle 10 yıl sonra Renoda Bursa fabrikasına dua etsin, birde Dacia ve nissan hamleleride tutmuş gbi.
    Nissan ilk ilk 30 iki model sokuyor koskoca pejo citroen her sınıfta aracı var bir tane sokamıyor.

forumda aveo alan en az 10 kişi var. satar satmaz, f/p olayında iyi bir araç diye aldık. babamızın firması değil sonuçta.

• bende kötü anlamda kullanmadım bence f/p aracı katılıyorum. Sadece genel durum ilginç geldi
  • Captiva ÖTV zammı olmasına rağmen çok iyi satmış. Bayiler yıl sonu sebebiyle güzel indirim yapmışlardır diye düşünüyorum.
  • Filoyu çıkardığınızda açık ara Opel satışları önde gibi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ankarametinerr

quote:

Orijinalden alıntı: wagnerx

lineaya helal
    fiestaya helal,
    Cruze da başarılı değil demekki nnerdeyse aynu fiyatalar ama line altı kat daha fazla satmış
    Hatta 55 milyarlık elantra ile yine o fiyata Juke gibi eksrem araçlar da cruz kadar satmış
    Nissan ilk ilk 30 iki model sokuyor koskoca pejo citroen her sınıfta aracı var bir tane sokamıyor.

forumda aveo alan en az 10 kişi var. satar satmaz, f/p olayında iyi bir araç diye aldık. babamızın firması değil sonuçta.

opan 800 küsür araba satmış aralıkta. bunun içinde opel de var.

• quote:

Orijinalden alıntı: Source

Opel Astra ithal otomobilde liderliğe oynuyor

Classic satışları sağolsun
  • linea symbol şirket aracı bunlar ama opel astra hb i zaten beğeniyordum, passatında bir önceki kasası güncelden daha iyidi bence
  • Millet bakkaldan sakız alır gibi c serisi alıyor.

Bu tüketim çılgınlığının sonu nereye varacak çok merak ediyorum.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.