Şimdi Ara

Arai mi Agv mi? Yardımcı olur musunuz?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
1.585
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba, yeni kask almak üzereyim resmen çaresiz kaldım. Yaklaşık 3 yıldır Shoei gt air kask kullanıyorum. Hem artık emekliye ayrılma vakti geldi hem de uğultusuna çare bulamadığım için değiştirmek istiyorum. Motorum bu arada MT07. Facebookta gruplarda bi Arai diyolar bi Agv. Kullananlardan tavsiye almak istiyorum. Geçen sene fuarda Agv K5 s serisini denemiştim çok hoşuma gitmişti. Özellikle kullananlardan öneri bekliyorum.

İyi forumlar.

• kaskı erken emekliye ayırmışsınız? 3 yılda az değil mi?
  • Arai'nin hangi modelini bakıyorsunuz bilmiyorum ama, sesle ilgili çok sıkıntınız varsa Schuberth bakabilirsiniz. K5'de güzel bir kasktır arkadaşım kullanıyor memnun fakat bana göre Arai bir kaç tık daha iyidir.
  • daprend D kullanıcısına yanıt
    Evet 3 yıl erken hala kullanıyorum ama elimden düşürdüm mekanizması dağıldı. Bu çok kafamı karıştırdı.

Bir de uğultu problemi var tabi. Bi motosiklet zevkimiz var o da çile oluyor
  • Arai'de Rebel modelleri çok önerildi henüz bakma fırsatım olmadı ama benim aklım hala Agv K5 S'te kaldı :)

Modeli ve rengi tam istediğim gibi ama merak ettiğim dış kabuğu ve kaskın dayanıklılığı.

Schuberth hakkında fikrim yok ama inceleyeceğim onu da, teşekkür ederim.
  • K5'i beğendiysen kesinlikle öneririm. Şimdiki kaskım arai ama bir önceki kaskım aynı modelin siyah rengiydi. Güneş vizörü ve pinlock da vardı. 5 sene rahatlıkla kullandım. Arai mi agv mi ikisini de kullanmış biri olarak zor bir soru ama ikisi de güvenilir markalar. ben renk seçmede çok zorlanırım mesela eğer modelini ve şeklini beğendiysen hiç başka kask bakma. naçizane tavsiyem :) motoruna da uyar bence.
  • https://www.mototas.com.tr/AGV-KASK/K5-S-SOLID-PLK-PEARL-WHTE-L-252

Hadi bakalım siparişi verdim. Havale indirimiyle 2685 liraya geldi. Gelsin de bir test sürüşüne çıkalım, hazır hava da iyiyken

• yamaha34 kullanıcısına yanıt
    kaskı umarım denemişsindir daha önce. AGV kasklar her kafa yapısına uymuyor çünkü.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cervinff

kaskı umarım denemişsindir daha önce. AGV kasklar her kafa yapısına uymuyor çünkü.
    Evet aynen öyle, geçen sene fuarda denemiştim. Baştan almadığıma pişman oldum. Cuma günü geldi kaskım.Tüm haftasonu denedim gerçekten kuruşuna kadar hakediyor parasını.

Şansıma yağmur da yoktu ama pinlockla deneyemedim henüz. Onu da deneyip yazarım buradan.

• Dün akşam pinlocku da test etmiş olduk, yüzümü kara çıkarmadı. Yorumlarınız için teşekkürler beyler
  • Yaklaşık 2 senedir AGV K-5 kullanıyorum gayette memnunum. Fizik hatları nedeni ilede hoşuma gidiyor R25 kullandığım için güzelde duruyor.
    Bütçen varsa ARAİ al tabiki de, motorunda MT07'ymiş zaten genelde MT ciler ARAİ alır.. Ayrıca kendini daha sağlam kanıtlamış bir marka.. Ama AGV K-5 te adamı pişman etmez.
  • quote:

Orijinalden alıntı: uachony indispensable

Yaklaşık 2 senedir AGV K-5 kullanıyorum gayette memnunum. Fizik hatları nedeni ilede hoşuma gidiyor R25 kullandığım için güzelde duruyor.
    Bütçen varsa ARAİ al tabiki de, motorunda MT07'ymiş zaten genelde MT ciler ARAİ alır.. Ayrıca kendini daha sağlam kanıtlamış bir marka.. Ama AGV K-5 te adamı pişman etmez.
    Ben de hiç pişman olmadım aldığıma, naked motosiklet için birebir hiç hissettirmiyor. Fizik hatları gerçekten çok hoş

Zaten başlıktan da belli olduğu gibi Arai ve Agv arasında aklım çok gidip geldi. Rebel model bir kask denedim mesela, rengi de çok uyuyordu motosiklete ama sanırım K5 daha çekici geldi :))
    Şu an kaskımı seviyorum ama bir sonraki kaskım Arai olacak öyle gözüküyor. Arai takmadım demem en azından :) Yoksa Arai'nin sağlamlığı hiçbir kaskta yok.
    Yamaha x Arai Japon kardeşliği yaparız

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.