Şimdi Ara

ARAÇLARIN BAGAJ HACMİ HAKKINDA.. (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
79
Cevap
1
Favori
94.030
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pirekare -- 16 Temmuz 2008; 13:11:10 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: pirekare

Yanlış yazdım, sildim... :)

560 litrelik bagaj koltuklar yatırıldığında 1350 litreye kadar kullanım alanı sunuyor Octavia'da...

Bence de yanlış yazdın...
  • quote:

Orjinalden alıntı: irf@n

quote:

Orjinalden alıntı: pirekare

Yanlış yazdım, sildim... :)

560 litrelik bagaj koltuklar yatırıldığında 1350 litreye kadar kullanım alanı sunuyor Octavia'da...

Bence de yanlış yazdın...

• bu konuyu kaybetmeyelim.resim çekecem bugün herhalde.bi kaç hafta susarsınız.ayrıca roomster kaç kişilik?
  • koltukları yatırıp tempranın bagajını mı çekecen

valla herhalde oraya çift kapılı bi no-frost sığar
  • Çok güzel bir çalışma olmuş.Honda jazz ın bagaj hacmine çok şaşırdım dogrusu.Ayrıca bu tablodaki clio sedan mı hb mi?
    quote:

Orjinalden alıntı: giza

özellikle yaz aylarında tatil ve memleket seyahatlerinin artmasıyla
    bagajın büyüklüğüne olan ihtiyaç artmaktadır
    küçük araçlarda bu ihtiyaç ne kadar büyükse,
    orta sınıf ve büyük sınıf araçlarda ihtiyaç biraz daha makul seviyede

özellikle bazı araçlar bagaja hiç imkan vermesede bazıları ise
    boyutuna göre oldukça geniş bagaj hacmi sunmakta

/>

yukarıdaki tabloya eklenmeyen seat cordobanın bagaj hacmi ise inanılır gibi değil tam 485 litre
    toyota avensis 520 litre
    vw passat ise seat cordoba ile aynı hacme sahip 485 litre

not:rakamlar markaların kendi resmi sitelerinden alınmıştır

• sanırım liste hb lere yönelik...

Clio symbol de 500 lt. ye yakın hacim vardır....
  • 510 lt.içe doğru çok derin ama clio iç hacimden çalmış arkadakiler rahat edemiyor.
  • quote:

Orjinalden alıntı: SYSTEMOFADOWN

Çok güzel bir çalışma olmuş.Honda jazz ın bagaj hacmine çok şaşırdım dogrusu.Ayrıca bu tablodaki clio sedan mı hb mi?
    quote:

Orjinalden alıntı: giza

özellikle yaz aylarında tatil ve memleket seyahatlerinin artmasıyla
    bagajın büyüklüğüne olan ihtiyaç artmaktadır
    küçük araçlarda bu ihtiyaç ne kadar büyükse,
    orta sınıf ve büyük sınıf araçlarda ihtiyaç biraz daha makul seviyede

özellikle bazı araçlar bagaja hiç imkan vermesede bazıları ise
    boyutuna göre oldukça geniş bagaj hacmi sunmakta

/>

yukarıdaki tabloya eklenmeyen seat cordobanın bagaj hacmi ise inanılır gibi değil tam 485 litre
    toyota avensis 520 litre
    vw passat ise seat cordoba ile aynı hacme sahip 485 litre

not:rakamlar markaların kendi resmi sitelerinden alınmıştır

teşekkür ederim
    muhtemelen hb
    çünkü sedanlar en az 450-500 vardır

• Fiat Albea 515Lt. bagaj var.birde koltukları yatırırsan.....................
  • Size biraz tuhaf gelecek ama octavia A5 kasa literatürde hatchback olarak geçiyor. Yani octavianın sedanı yok.
  • Bir de gereksiz tartıişmaları bırakmalıyız. 300 ü 500 den büyük gösterme saçmalığı bu konuyu kirletmekten başka bir işe yaramaz. Sonuç ; sedan olsun hatcback olsun bu kategoride octavia lider konumundadır. Dev gibi duran mondeo ve vectra bile bagaj yönünden bu ölçünün gerisindedir.
    Octavia aynı kategoride yapılan karşılaştırmalarda en çok puan alan özelliği de bagajının büyük olmasıdır. Bu kategoride octaviaya yakın en geniş bagaj hacimli araç da jetta dır, o da 528 litredir. Biraz yakınına yaklaşan ise ford focus olup onun da 526 litredir bu böyle biline.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi isnilgiz -- 16 Temmuz 2008; 16:12:48 >
  • hayır giza buzdolabı falan atmayacaz.saçmalama.bir tane üçlü bir tane tekli koltuk atacaz.eskidiler baya bi.ayrıca ankara-afyon arasında iki kişi bagajda geldik.
  • Bu liftbacklerin bagajları çok güzel de bazı sedan araçlar var bagaj büyük görünüyor fakat yükleme eşiği diycem artık o kadar dar ki hiç bir halt sığmıyor. Örnek eski kasa focus sedan. 17 inch monitoru sığdıramamıştım ben buna. Bu arada mpv ler bağaj konusunda çok avantajlılar. C4 picasso da pinomatik amartisör sayesinde bağaja yükleme yaparken çok kaldırmıyosunuz eşyayı, araba eğiliyor. Buda başka boyutu.
  • bu sıralamaları önce araç sınıflarına
    sonra hb sedan a göre sıralamak lazım...

mesela yeni 308 in bagajı hb olmasına rağmen 420 litre iyi bir değer....

sedan c sınıfı araçlar genelde d sınıfı araçlardan daha büyük bagajlı oluyor...

liftback kasa yapısı da kesinlikle yükleme yaparken çok büyük kolaylık sağlıyor....
    octavia hem liftback oluşu hemde 560 litre bagajıyla gerçekten çok iyi....

mesela megane da 520 litre ancak bagajın yükleme kısmı küçük biraz dar bazı büyük eşyalar girmiyor...
    jetta nın 527 litreydı....
  • Bizim cipin maksimum 1687 lt diyor ama bunun tamamı kullanılabilir durumda.Çünkü girinti çıkıntı hiç yok.Hatta bir adet Çamaşır makinesi dikine sığıyor ve yanı,arkası boş kalıyor.Belki oraya da 2-3 ocak sığardı
  • lagunaya koltukları yatırıp buzdolabı sokmuştuk....
    istanbul izmit arası...hala o dolap nası girdi diye arasıra düşünmüyor değilim
  • quote:

Orjinalden alıntı: bis_power

hayır giza buzdolabı falan atmayacaz.saçmalama.bir tane üçlü bir tane tekli koltuk atacaz.eskidiler baya bi.ayrıca ankara-afyon arasında iki kişi bagajda geldik.

ben sana buzdolabı at demedim
    buzdolabı sığar dedim
    tekrar oku

''saçmalama'' kelimeside hiç olmamış

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi giza -- 17 Temmuz 2008; 9:26:40 >
  • Bu fotoyu bizim arkadaş çekmiş...

ARAÇLARIN BAGAJ HACMİ HAKKINDA..
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.