Şimdi Ara

Araçlarda cam filmi yeniden yasaklandı (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
145
Cevap
1
Favori
8.049
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Serbest oldu; film vardı

Yasak oldu; film var.

Benim için değişen birşey olmamış.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 1ses1

1980 doğumluyum.

Demek ki akıl baliğ olduktan sonra sadece ecevit koalüsyon hükümeti ve akp görmüşsün.

• ceza yazılıp tekrardan serbest bırakılacak :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: otodr

quote:

1980 doğumluyum.

Demek ki akıl baliğ olduktan sonra sadece ecevit koalüsyon hükümeti ve akp görmüşsün.

Neyin peşindesin anlamadım. Sanki daha öncesi belirsiz gibi öğrenemezsşn gibi yazıyorsun. Arşivler var haber siteleri var meraklı olan okur bilgi edenir. Atatürk den beri var. NE yani o dönem yaşamamış birisi o dönemi öğrenemezmiş gibi yazıyorsun.

Bana kimse demesin milletin menfaatine çalıştıklarını. Ben hiç fakir ve orta gelirli millet vekili ne gördüm ne duydum nede okudum.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Carsever

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: arcalper0658

konu: cam filmi
    konu ele alma sebebi: ulusal güvenlige bağlı çekinceler.
    konuyu ele alan: mit değil, emniyet değil, tsk değil, herhangi bir güvenlik unsuru değil bunun yerine Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı..

Serbest iken yaptırmış olduğum film ücretini ödesinler söktüreyim o zaman. Bu kadar ahlaksızlık olurmu hiç. Sonrada abd büyük elçisini eleştir dur. Hükümetin adamlarıda kafasına göre kanun çıkarsın. Araç sahiplerine sordursana oy için anket yapıyorsunuz ve para ve ödenek buluyorsunuzda çıkacak kanunlar için neden yapmıyorsunuz.

Hicbir zaman serbest olmadi.

26 Ekim 2016da yayinlanan yonetmelik, tam 1 yil sonra yani 26 Ekim 2017de yururluge girecekti.

Yuruluge girmeden yasaklanmis oldu.

Yani siz söylentilerle cam filmi yaptirmissiniz.

O kısmı bilmiyordum açıkcası haberlerde bas bas sebest bırakıldığı denince yaptırdım.

Aferin hepinize, devlet ucundan gösterince hemen herşeyi yapın sonrasını hiç düşünmeyin.Benimde arabam var ama yapmadım neden! Sonra başıma gelecekleri bildiğim için yapmadım çünkü devlet birşey söylediği zaman iki defa düşünüyorum çünkü hep söylenen şeylerin hep tersi hareket edildi. Ceza yiyince üstüne bir bardak soğuk su içiniz.

• Önce serbest bırakıp 6 ay sonra yasaklamak küçük gibi gözükse de devletin ciddiyetine yakışmayan ve güvenirliğini sarsan kararlar.

• 1- hukukta cezai müeyyide ancak kanunla getirilebilir. Buna suç be cezada kanunilik ilkesi denir. Yönetmelikle ceza verilemez. Kanunun çizdiği sınır yönetmelikle genişletilerek ceza tatbik edilemez.

2- cam filmine dair yasağın dayanağı karayolları trafik Kanunu m30/b’dir. Buna göre cam filminin cezalandırılabilmesi için görüşü engelleyevbilecek nitelikte olması gerekir. Görüşü engelleme tehlike arz etme unsurları polis tarafından tespit edilir ve delillendirilebilirse ancak ceza uygulanabilir. Çok koyu olmadıkça cezaya konu olamayacak cam filmi uygulamasında toptancı ve keyfi davranılamaz.

3- şahsi kanaatimce kanun yollamasıyla yönetmelikte cam filmi koyuluk oranı için standart öngörülmeli, görüşü engelleyebilecek olan, sürücüler için tehlike arz eden nitelikteki uygulamalara ceza verilmelidir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hiçbiri -- 22 Ekim 2017; 14:56:43 >
  • Be şekilde soyacaklarını şaşırdılar geçen sene serbest dediler bu sene ceza uyguluyorlar. Cam filmi cezasi 206 tl. Mtv nin farkını fazlasıyla çıkarıyorlar. Yazın millete cezayı ben sökmeyecem.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • deniz006 kullanıcısına yanıt
    İstemediği veya hayati mesleğinden dolayı tehlikede olabilecek yerde çalışan sen misin böyle bir sıkıntı çektin mi hiç

• quote:

Orijinalden alıntı: hasan21t

İnsan bazen hayret ediyor.

• Camiye girişten çıkıştan cami tuvalet kullanımımdan ücret alınsın baya para çıkar.
    Para sorunu çözümü camiden para toplamak.
    O kadar cami yaptın kardeş karşılığını al. Yol yapınca istiyon Cami yapınca niye istemiyon.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-7686223CE -- 22 Ekim 2017; 20:13:36 >
  • İyi olmuş ama tamamen herkes için yasaklanmalı.
  • Ön dahil takarım arkadaşım
    Herkes arabayı sadece ulaşım aracı olarak kullanmıyor ki
  • Araba camı orjinalde karartılmış olana bile yazmışlar. Gerçekten diyecek birşey yok. Sebebi belli 1 ay kadar sıkı gider denetimler. Sonra da gevşer.

• Resmen billur geçiyorlar.

• Beyler bayanlar

Cuma günü maliyeden ceza mesajı geldi

2012 yılına ait

İstatistiki bildirimi yapılan yani vergiyi etkilemeyen bir bildirimde hatalı bildirimde bulunmuşuz.

Ceza 1.170 TL.

Adamlar şimdiden başladı çünkü bütçe yüzde 30 açıkta şu an.

Hadi yiğidolar efeler gaggoşlar lazikolar kızanlar vs vs hazırlanın ceza seferberliği başlamış.

• ali222 A kullanıcısına yanıt
    özel araçları filmlidir yazıyor. çocuk zanlıyı özel aracına mı bindiriyorlar?
  • ha bugun ha yarin derken üsendigimden taktirmamistim. Taktirsaydim keyfini suremeden ceza yiyip sokecektik desene.

Ne keyfi var demeyin eski arabamda vardi, yazin sicakta cok buyuk nimet.

Bu yaz hepimiz yanacaaaaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Yusuf1653

özel araçları filmlidir yazıyor. çocuk zanlıyı özel aracına mı bindiriyorlar?

Oyle anlamamistim. Dikkatimdnn kacmis sanirim. Ben de polise polis araclarini sormustum zaten

• Geçen sene çıkan filmi serbest bırakan yasa 1 sene sonra geçerli olacak diye çıktı. Vatandaş serbest oldu diye camları filmlerle donatıyor ve halkı düşünen(!) hükümet bu 1 senelik süre dolmadan hemen önce yasayı iptal edip bombayı elimizde patlatıyor.

Aslında güzel taktik.
    Önce serbest de herkes film taktırsın.
    Sonra şaka lan şaka yasak diyip milletin orasına burasına yerleştir cezaları.

Lan yoksa Mehmet Cengiz mi geçti ilgili bakanlığa.

Ya da yine halkın adamı(!) birkaç gün sonra açıklama yapar kaldırdım yasağı diye seviniriz yine hep birlikte teşekkür ederiz. %40 MTV zammını geri çekip %15 ile %50 arasında tekrar bize yerleştirdiği zaman teşekkür ettiğimiz gibi.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.