Şimdi Ara

Araçlarda cam filmi kullanımı yasal hale geldi (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
72
Cevap
3
Favori
5.256
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Keşke belli standartlarda filmler olsa da kalitesiz kıytırık ürünler tamamen piyasadan temizlenip fiyatlarda şöyle bir otursa. Abicim bu kalitedir deyip her filme yüksek fiyat çeken esnaf mı ararsın, markaları ederinden fazla paraya satan mı. Hem ceza yem de fahiş fiyatlar yüzünden hep kaplatmaktan vazgeçiyordum. Ceza sorunu çözüldüğüne göre sadece fiyat / performans kalıyor geriye. Uygun filmler çıksın bakalım bir, damga mı olur, etiket mi olur ne olursa artık, yaza kadar oturur piyasa.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kadirirdem

Muayene'den önce hep sökülürdü iyi olmuş.

Niye? Koyu cam filmleriyle farklı arabalarla defalarca muayneden geçtim. Hafif kusur veriyorlar sorun olmuyor. Şimdiye kadar durdurup soranda olmadı. Zindan modunda olmasına rağmen

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bence film çok koyu olmamalı ve araç içinin mutlaka görünmesi lazım zira illegal bir durum olduğunda çevredekilerin görmesinde fayda var kanaatindeyim.

• quote:

Orijinalden alıntı: muradisdan

quote:

Orijinalden alıntı: kadirirdem

Muayene'den önce hep sökülürdü iyi olmuş.

Cam filmi mayeneden herzaman geçiyordu ki.

Hayir.Bi ara gecmiyordu tuv onunde cam filmini kendi sokuo temizleyen onlarca yuzlerce insan vardi.Baktilar olacak gibi degil ,hafif kusurluya cevirdiler.

Bu arada yasa hic umrumda degil.Yanlar 2 en on cam 0.5 film var 4.5 senedir (araci ilk aldigimda) kullaniyorum.3 kere cam filmi icin cevirmeye girdim hepsinde de yirttim.Cok sukur agzim iyi laf yapiyor.

7 tane yunus cevirme yapiyordu cam filminden b.koyde.Arkamdaki araca direk kesti cezayi gozumle gordum.Ben emniyet kemerine cevirtmistim cezayi

• quote:

Orijinalden alıntı: jimhendrix

quote:

Orijinalden alıntı: Duratec

Yanliz fotograftaki passat benim eski aracim fotografida ben çekmiştim nerden bulup koydunuz

Icime dogdu herhalde aklımda direk senin nick belirdi. 5. sahibini ariyor olsa gerek o arizalardan sonra

O arizalar butun b8 passatlarda var insanlarda o şekilde biniyor ztn kimsenin umrunda değil

• illegal niyetin yasal hakki olmasinmi ?

• beklediğim yasaydı. şimdi kandırılmadan uygun abartı olmayan kaliteli cam filmi yapan yerleri bulmak lazım.

• Arkadaşlar arada bir arkadaş yazmış zaten.
    Mesajları bir okuyun. Yasak kalkmadı.
    şartları sağlayan, belgeli onaylı film yaptırırsanız ancak yasal oluyor.
    ama TSE henüz hala hazır değil buna. şu anda belge veremiyor. onaylı belgeli film satan yok.
    o yüzden hala eski usül geçerli.
  • Ben ırakta çalışırken bir ara cam filmi olduğu için oradaki Peşmergeler bir arabanın canımı kırıyordu. Sebebini sorduğumda cam filminin yasak olduğunu yapanlarada bu şekilde davranildiğiydi..

• Ben zifiri karanlık olan araçlara izin verilmemesi gerektiğini düşünüyorum hatta görürseniz şikayet edin. Şöförle göz göze gelemiyorsunuz, içinde ne haltlar dönüyor bilmiyorsunuz. Trafikte ne yapacağı belli olmaz. Orta veya açık tonda filmler serbest olmalı ama.

• Bunu sırf ceza kesmek için yapmışlardır. Herkes yasal zannetsin ki, para lazım olduğunda ceza keselim. Devlete çok para lazım çoook.

• Zaten kullanılıyordu şimdi daha rahat kullanırlar

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hm anladim

• yeni iett otobüslerinin hepsinde cam filmi var. yanlardan bakınca içerisi gözükmüyor.

• Bendeki,cam filminde pvc olmadığını nerden bileceğim, veya polis senin araçtaki filmde pvc var derse cezayı yazarsa napacaz.

• şimdi ben sormak istiyorum. bu kriterleri kim nasıl ölçecek? polisler mikrometreylemi gezecek?cam filmim 90 mikronsa cezayı nasıl kesecekler? geçirkenliği nasıl ölçecekler? vs vs vs hiç yoktan iyidir tabi.

• Nasıl ki evimizin içi mahremiyet alanımız ve biz gerektiginde perdelerimizi cekiyorsak araç içi de mahremiyet alanidir. Yoldaki okuzlerin aracin icine bön bön bakmalarini istemiyorum. Esim dostum arkadasim rahat rahat seyehat etsin istiyorum. Mumkunse aynali film bile takarim. Kaldiki UV korumasi vs vs gibi faydalarida var.

• Yeni bir haber değil hatta n11 gibi sitelerde 7/8 liraya satiliyor filmler. Sanayide 200 tl istiyorlar cam filmine.

• quote:

Orijinalden alıntı: DnR

Nasıl ki evimizin içi mahremiyet alanımız ve biz gerektiginde perdelerimizi cekiyorsak araç içi de mahremiyet alanidir. Yoldaki okuzlerin aracin icine bön bön bakmalarini istemiyorum. Esim dostum arkadasim rahat rahat seyehat etsin istiyorum. Mumkunse aynali film bile takarim. Kaldiki UV korumasi vs vs gibi faydalarida var.

hocam parlak cam filmlerini sacini taramak isteyenler parmakliyor butun parmak izi felan oluyor. cami cizmeye calistiklarina sahit olmustum. halbuki film icerde.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • benim araba surucusuz gidiyor boyle iyi oldu millet korkuyordu

argede bas muhendisimde

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.