Şimdi Ara

ARACINIZI SATARKEN DİKKAT EDİN 2 (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
112
Cevap
3
Favori
11.825
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
136 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: pej

quote:

Orijinalden alıntı: irfanconi

quote:

Orijinalden alıntı: Navi

quote:

önce para !!! noterde parayı sayıp cebinize koymadan satışı vermeyin.

gerisi önemli değil.

karım rahatsızlandı falan derlerse sorun yok ben beklerim deyin atmayın imza falan.

arabayı almak isteyen her türlü gelir , hiçbir yere araba götürmek zorunda değilsiniz.

küçük bir vilayetten araba aldıysanız örneğin yalova, sanayi seçeneğiniz yoktur fazla üşenmeyin bursaya gidin gösterin .

yoksa motor benim başıma geldiği gibi elinizde kalır 6 ay sonra .

ya siz alıcı iseniz o zaman malı almadan parayı satıcıya verecek misiniz? iki taraflı düşünmek lazım. herkesin kafasını rahatlatacak bir düzenleme.

noterde zaten iş imzaya kaldığında orada ki çalışan soruyor . aracın ücretini aldınız mı diye . yani extra bi düzenlemeye gerek yok aslında.

ama maalesef bazen iyi niyetimizin kurbanı olabiliyoruz . yada iyi niyeti suistimal etme durumu oluyor.

misal banka rehinli aracım vardı 9000 lira ödenmeden satışı olmuyordu . pazarda anlaştık müşteriyle .

adam ertesi gün 9000 lira para gönderdi rehini kaldır diye , kendisinde sadece telefon numaram var. art niyetli olsam adamın parasına çökebilirdim.

Allah yanlış insanlarla muhatap etmesin kimseyi.

Sana 9000 TL gönderen de hata etmiş. Önce bir anlaşma imzalayıp parayı ondan sonra göndermesi gerekirdi.En azından seninle beraber rehini kaldırmak için bankada parayı senin hesabına makbuz karşılığı yatırması gerekirdi. Açıklama kısmına araba konusunu yazabilirdi.

Ticaret kuralları dışında işi iyi niyete bırakınca illaki bir şey başına gelir insanın, illaki dolandırılma olması gerekmez.

evet kendisi çalıştığı için , sen hallet noterde buluşuruz dedi . parayı bıraktığı adam bile şaşırmıştı abi bu ne güven diye .

arabayı kontrol falanda ettirmedi . gerçi saat gibi araba teslim ettim

herşeyi prosedüre uygun yapmak lazım, yoksa üzerler.

• quote:

Orijinalden alıntı: Elfelaith

quote:

Orijinalden alıntı: Hasan07-36

Ben de duyduğum korkunç bir yöntemi anlatayım. Bu konudan bile çok daha berbat benim söyleyeceğim. Bir kişiyi bile kurtarsa kardır.

Siz arabanızı ilana koydunuz diyelim. Adam arıyor. Aracı görmek istediğini söylüyor. Siz de tamam diyorsunuz. Adam sizinle pazarlık yapıyor ve hatta aracı bir ustaya gösteriyor siz şüphelenmeyin diye.

Anlaştıktan sonra arabayı alıyorum diyor ve size belli bir kapora veriyor. Örnek olarak 60 bin TL'ye sattınız diyelim. 1000-2000 civarı kapora veriyor ve paranın gerisini sonra hesabınıza aktaracağını söyleyip ayrılıyor. Daha sonra telefonla sizi arıyor ve parayı hesabınıza aktardığını söylüyor. Siz bakıyorsunuz kalan para hesapta. Adam bu arabayı kendisi için değil de kardeşi ya da bir arkadaşı için aldığını ve notere kendisinin işi olduğu için gelemeyeceğini ve arabayı aldığı kardeşi ya da arkadaşının notere geleceğini söylüyor.

Notere gidiliyor ve işlemler tamamlanıyor. Çok iyi arabanızı sattınız ve peranızı aldınız. Ama öyle değil.

Bir süre sonra kapınıza polis geliyor ve sizi ifadeye götürayor. İlk arayan ve parayı gönderen adam sizi dava etmiş oluyor. Bankadaki gönderici soyadı ile noterde işlem yaptığınız dolandırıcının kardeşim dediği kişinin soyadının tutmadığını fark etmeyip işlemi tamamlarsanız bu olabiliyor. Tek çare parayı geri verip dolandırıcı olarak yargılanıp hapse gurmekten kurtulmaya çalışmak oluyor. Aman dikkat. Size parayı gönderen kişiyle arabayı noterde üzerine yaptığınız kişi aynı kişi olsun.

Youtube videosunu arkadaş eklemiş,iki-üç yorum yukarıda.Yani ne diyelim dolandırıcılığın böylesi...

Aynen, ben de o videodan izlemiştim ama videoyu bulamam diye düşünüp yazmayı tercih ettim. Sonradan arkadaşın da eklemiş olduğunu fark ettim ama biraz da mobilde olduğumdan arkadaşın o yorumuyla ilişkilendirmeye üşenip öyle bıraktım.

• pej P kullanıcısına yanıt
  • araç alım-satımında, hem alıcı hemde satıcı risk almadan nasıl satış yapılacağı forumda yıllardır tartışılıyor. bankalarda blokeli hesap diye bir işlem var(mış).alıcı parayı satıcı adına blokeli olarak yatırıyor.noter işlemleri bitince satıcı evraklarla bankaya gidip hesabı aktifleştiriyor.tam teferruatını bankacı arkadaşlar yazarsa daha profesyonel olur.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: pej

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Navi

quote:

önce para !!! noterde parayı sayıp cebinize koymadan satışı vermeyin.

gerisi önemli değil.

karım rahatsızlandı falan derlerse sorun yok ben beklerim deyin atmayın imza falan.

arabayı almak isteyen her türlü gelir , hiçbir yere araba götürmek zorunda değilsiniz.

küçük bir vilayetten araba aldıysanız örneğin yalova, sanayi seçeneğiniz yoktur fazla üşenmeyin bursaya gidin gösterin .

yoksa motor benim başıma geldiği gibi elinizde kalır 6 ay sonra .

ya siz alıcı iseniz o zaman malı almadan parayı satıcıya verecek misiniz? iki taraflı düşünmek lazım. herkesin kafasını rahatlatacak bir düzenleme.

noterde zaten iş imzaya kaldığında orada ki çalışan soruyor . aracın ücretini aldınız mı diye . yani extra bi düzenlemeye gerek yok aslında.

ama maalesef bazen iyi niyetimizin kurbanı olabiliyoruz . yada iyi niyeti suistimal etme durumu oluyor.

misal banka rehinli aracım vardı 9000 lira ödenmeden satışı olmuyordu . pazarda anlaştık müşteriyle .

adam ertesi gün 9000 lira para gönderdi rehini kaldır diye , kendisinde sadece telefon numaram var. art niyetli olsam adamın parasına çökebilirdim.

Allah yanlış insanlarla muhatap etmesin kimseyi.

Sana 9000 TL gönderen de hata etmiş. Önce bir anlaşma imzalayıp parayı ondan sonra göndermesi gerekirdi.En azından seninle beraber rehini kaldırmak için bankada parayı senin hesabına makbuz karşılığı yatırması gerekirdi. Açıklama kısmına araba konusunu yazabilirdi.

Ticaret kuralları dışında işi iyi niyete bırakınca illaki bir şey başına gelir insanın, illaki dolandırılma olması gerekmez.

evet kendisi çalıştığı için , sen hallet noterde buluşuruz dedi . parayı bıraktığı adam bile şaşırmıştı abi bu ne güven diye .

arabayı kontrol falanda ettirmedi . gerçi saat gibi araba teslim ettim

herşeyi prosedüre uygun yapmak lazım, yoksa üzerler.

Senin gözünden ve konuşmandan iyi bir insan olduğunu anlamış. Esasında kötü niyetliler daha kolay anlaşılır; kendilerinin ne kadar düzgün insan olduğunu söyleyen, ağzı bol laf yapan, hatta arada bir cebinden Kur'an çıkarıp sallayanı gördün mü bir elinle poponu kapatıp kaçacaksın.

Bu tiplerin daha gelişmişleri siyasetçi olurlar ve koyunları kandırırlar. Hatta çenelerini de tutamaz kendilerinin ne kadar iyi çoban olduğunu ağızlarından kaçırırlar.

• terbiyeni nerden aldığını sormaya gerek yok,belli ki terbiyeden yoksun saygısızın tekisin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: LeonEyes

terbiyeni nerden aldığını sormaya gerek yok,belli ki terbiyeden yoksun saygısızın tekisin.

Kes ağlama

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: melihalbayrak

quote:

terbiyeni nerden aldığını sormaya gerek yok,belli ki terbiyeden yoksun saygısızın tekisin.

Kes ağlama

kesecek bişey yok terbiyesiz herif.
  • quote:

quote:

quote:

Kes ağlama

Ağlama

• quote:

quote:

quote:

quote:

Kes ağlama

Ağlama

terbiyesiz,saygısız.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Kes ağlama

Ağlama

terbiyesiz,saygısız.

Ağlaaa

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.