Şimdi Ara

ARACINIZI SATARKEN DİKKAT EDİN 2

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
111
Cevap
3
Favori
11.513
Tıklama
Giriş
    13219 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: behram40

Hocam,biraz önce birkaç arkadaş fikir teatisi yaptık aramızda.Aracımı satmak istesem nasıl bir yol izlemeliyim dedim.Elden alma,sahte para verebilir,dendi.Ben de, banka hesabıma yatırsın o zaman dedim.O zaman da yatırdığı parayı geri çağırır dedi .Öyle birşey mümkün mü?Yani para benim hesaba geçtikten sonra, iptal edebilir mi?

Edemez

Para karşı hesaba geçmeden önce bir havuza düşüyor

O havuzda iken geri çağırabilir belki ama Sen hesabında o parayı gördükten sonra hiçbiryere çağıramaZ

Yoksa her gün binlerce dolandırıcılık haberi çıkardı :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

Sağol dostum.
    |
    |
    mesuthaksoy kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

|
    |
    kalamar01 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Hocam ARACİNİZİ SATARKEN DİKKAT EDİN baslikli konuda aradiginiz cevabi bulacaksiniz buyurun.

https://mobile.donanimhaber.com/aracinizi-satarken-dikkat-edin--131411342#131411342

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    behram40 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Geçen ramazan bayramından önce ;şahıs ısrarcı bir şekilde aracı kendi mekanına getirmemi istedi.istanbuldan,.işim yok Eskişehir 'e aracı götüreceğim.tamam dayı getiriyorum,ama bir şartla

Parayı hesabıma geçir gerisine karışma dediğim an telefonu kapattı.

dikkat edin arkadaşlar .

İyi forumlar.

|
    |
    heryerde racon aynidir alici ayagina gelir alicagi mali kontrol eder anlasilirsa notere gidilir islemler imza asamasina gelince para verilir sayilir imza atilir bu heryerde boyledir alicida noter masrafini karsilar bunun baska seyi yoktur gayet net.

he benim basima geldi aracimi satarken adam geldi araca bakti 1 degisen 3 parca boya var dedi 12 yasindaki arabaya gore nornal dedi 1 lira kirdi fiyattan su fiyata verirmisin dedi olur dedik el sikistik kapora ne kadar istiyosun dediler abi soz senettir anlastiysak kaporaya gerek yok pazartesi gel araci al dedim adam pazar gunu is yerinden izin alamadigini araci getirip satisini orda yapabilirmiyiz diye sordu yakin oldugu icin 30 km uzaklik tamam dedim gittim noterde adamla bulustuk adam direk kardesim paran burda say dedi saydim tamam dedim islemler bitti imzalari attik adama anahtari teslim ettim hemen gidip bankaya parayi yatirdim ve kendisi beni otogara kadar birakti sagolsun zaten adamin isinden gucunden halinden baktiginizda ne mal oldugunu anlarsiniz uc asagi bes yukari

|
    |

• Yüzbaşı
    571 Mesaj

Hocam forumda birine ram sattım 3 gün sonra özür alış iptal diyip parayı geri çekmeyi talep ettim dedi. para hesabımda gözüküyordu ve 2 gün sonra adam parasını geri aldı böyle birşey nasıl oluyor anlamadım.iyikide kargoya vermemiştim.ha birde bankadan ne arandım ne soruldum baktığımda yatan para yoktu.

|
    |

Orijinalden alıntı: ResulMert

Hocam forumda birine ram sattım 3 gün sonra özür alış iptal diyip parayı geri çekmeyi talep ettim dedi. para hesabımda gözüküyordu ve 2 gün sonra adam parasını geri aldı böyle birşey nasıl oluyor anlamadım.iyikide kargoya vermemiştim.ha birde bankadan ne arandım ne soruldum baktığımda yatan para yoktu.

Parayı hesapta gördüysen mümkün değil

Ben de özellikle bankaya yaptığım işlemi geri almak için gittiğimde maalesef yapamıyoruz dedi. Parayı geri alamıyorlarmis.. nasıl olmuş sizinki acaba

|
    |

Orijinalden alıntı: aenescan1994

Ben de özellikle bankaya yaptığım işlemi geri almak için gittiğimde maalesef yapamıyoruz dedi. Parayı geri alamıyorlarmis.. nasıl olmuş sizinki acaba

Bana olmadı bir başkası olduğunu iddia ediyor ben de kanunen mümkün değil diyorum

noter imza atmadan paranı aldın mı diye soruyor zaten almadım dersen attırmıyor imzayı. bunun yaşanabilmesi için adamın paramı aldım demiş olması lazım zaten öyle dediyse de kimsenin suçu yok çünkü almadığı para için aldım diyerek kendini dolandırmış oluyor

bu işler aslında banka üzerinden yürümeli. devlet zorunlu tutmalı, araç ve gayrı menkul alım satım işlemleri zorunlu banka üzerinden gitmeli. para banka tarafından blokeye alınıp taraflara bir belge verilmeli ve satış noter veya tapuda imza ile tamamlanmalı. hem vergi kaybı da engellenmiş olur.

şimdiki durum tam bir kaos ve karmaşa. her daim dolandırıcılığa açık. devlet de çıkıyor satıcıya paranı almadan malı devretme, alıcıya da malı üzerine almadan

parayı verme diyor. tam komedi. o zaman alım satım nasıl olacak? illa herkes bir ton parayı notere tapuya taşımak zorunda mı? böyle ciddiyetsiz iş mi olur? acil bir düzenleme şart. sadece satıcının parayı aldığını sözlü ifade etmesi gibi ilkel bir metod yerine daha modern, çağdaş bir uygulama lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Navi -- 17 Şubat 2018; 10:27:40 >

|
    |

|
    |

|
    |
    |
    |

Orijinalden alıntı: false6

Adam kuzuları eve nasıl götürüyor?

adamın konuda takıldığı noktaya bak

güldürdün hocam
    |
    |

Bunu engellemek çok kolay, noterler ile bankalar birliği bir anlaşma yapacak. Noter hesabına emanet para yatırılacak, ilgili satış gerçekleşince noter evrakları sistemden onayladığı an o emanet yatan para satıcının hesabına otomatik geçecek. Bu kadar basit. Ha bu sefer yapacakları tek dolandırıcılık, pert arabayı sağlam diye satmak, km si yüksek aracı düşürüp satmak olur, ama böyle parayı alamama gibi bir olay olmaz.
    |
    |

Daha ne karışık yöntemler var,benim diyen uyanık kurtulamaz uzun uzun anlatamam ama youtube tan izleyin..

|
    |
bankalar.org
Canlı Tv izle
emek server
SEO
kolayoto.com
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR5
0,281
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.