Şimdi Ara

ARACINIZDA ÇÖZEMEDİĞİNİZ SORUNLAR İÇİN BURAYA!!!!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
235
Cevap
6
Favori
33.765
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar aracınızda çözemediğiniz sorunlarınız muhakkak olmuştur.
    Sorunlarınızı yazarsanız size elimden geldiği kadar yardımcı olmaya
    çalışırım.
    Özellikle elektronik sorunlar.

İyi Çalışmalar....

• bir arkadaşımda tipo var, 2 sene önce yazın aldı kışın araba 2 dk far açık kalınca veya kontak kapalı müzik dinleyince marş almamaya başladı, dedik heralde akü öldü, yenisini aldı, o kış sorun çıkmadı, geçen sene kışın aynı sorunlar gene oldu,havalar düzelince sorun ortadan kalktı, yani sıcakta sorun yok ama kışın bi şekilde sorun çıkıyo, sebebi ne olabilir. bu arada akü nün markayı hatırlamıyorum ama dandik bişey almadı.
  • quote:

Orjinalden alıntı: lord of chaos

bir arkadaşımda tipo var, 2 sene önce yazın aldı kışın araba 2 dk far açık kalınca veya kontak kapalı müzik dinleyince marş almamaya başladı, dedik heralde akü öldü, yenisini aldı, o kış sorun çıkmadı, geçen sene kışın aynı sorunlar gene oldu,havalar düzelince sorun ortadan kalktı, yani sıcakta sorun yok ama kışın bi şekilde sorun çıkıyo, sebebi ne olabilir. bu arada akü nün markayı hatırlamıyorum ama dandik bişey almadı.

Aracın muhtemel şarjı düşük olduğundadır...
    Çünkü araç kışın çalışırken farların yanması,kaloriferin açılması,
    cam rezistansının kullanılması birde kötü hava şartları çok sık olduğu için alternatör
    aküyü tam anlamıyla dolduramaz...

İyi Çalışmalar...

• Güzel konu,umarım arkadaşlara yardımınız dokunur...
    Elektronik ile ilgili sorun yaşamayanımız yoktur herhalde,ben bu durumda aracımın garantisi devam ettiği için servise gidiyorum mecburen... Servis dışı elektronik aksama dokununca garanti dışı kalıyomuş..
    Aslında merak ettiğim bir soru var, ortağımda ford connect var. Bu arada ford connect h4 55 watt ampul kullanıyor olması lazım ... Piyasada aynı wattda olan ancak aydınlatması yüzde elli fazla olan ampuller var. Bu ampulu kullansak bi zararı olurmu. Malumunuz bu aracın farları camdan değil özel bi şeffaf plastikden yapılmış.

Teşekkür ederim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi set -- 1 Eylül 2006; 18:29:39 >
  • 2 aydır cozemedigim sorunum vardı bugun serviste cozuldu :)

Sis farını acınca vızzzt diye ses geliyordu , buzdolabı falan calışır ya onun gibi.Sisi kapatınca kesiliyordu.5kez servise gittim 5inde de usta binince araba sustu :)

Bugun de arabanın farları kapanmaz oldu dugmeyide kapattıgım halde acık kaldı.Neyse gittim servise baktılar falan müşirmidir nedir o yapışmış degistirdik dedi bende kurtuldum :)

Eger bugun gitmeseydim bu soruyu sana soracaktım :)
  • hakanusta böyle bir sayfa açtığın için çok sağol. Bir çok arkadaşın fikirlerinizden yararlanacağına eminim
  • hava her soğuduğunda bu olay oluyo, yolda falan kaldıklarını bilirim, ne yapmak lazım şarj dinamosunumu deiştirelim
    quote:

Orjinalden alıntı: hakanusta

quote:

Orjinalden alıntı: lord of chaos

bir arkadaşımda tipo var, 2 sene önce yazın aldı kışın araba 2 dk far açık kalınca veya kontak kapalı müzik dinleyince marş almamaya başladı, dedik heralde akü öldü, yenisini aldı, o kış sorun çıkmadı, geçen sene kışın aynı sorunlar gene oldu,havalar düzelince sorun ortadan kalktı, yani sıcakta sorun yok ama kışın bi şekilde sorun çıkıyo, sebebi ne olabilir. bu arada akü nün markayı hatırlamıyorum ama dandik bişey almadı.

Aracın muhtemel şarjı düşük olduğundadır...
    Çünkü araç kışın çalışırken farların yanması,kaloriferin açılması,
    cam rezistansının kullanılması birde kötü hava şartları çok sık olduğu için alternatör
    aküyü tam anlamıyla dolduramaz...

İyi Çalışmalar...

• quote:

Orjinalden alıntı: set

Güzel konu,umarım arkadaşlara yardımınız dokunur...
    Elektronik ile ilgili sorun yaşamayanımız yoktur herhalde,ben bu durumda aracımın garantisi devam ettiği için servise gidiyorum mecburen... Servis dışı elektronik aksama dokununca garanti dışı kalıyomuş..
    Aslında merak ettiğim bir soru var, ortağımda ford connect var. Bu arada ford connect h4 55 watt ampul kullanıyor olması lazım ... Piyasada aynı wattda olan ancak aydınlatması yüzde elli fazla olan ampuller var. Bu ampulu kullansak bi zararı olurmu. Malumunuz bu aracın farları camdan değil özel bi şeffaf plastikden yapılmış.

Teşekkür ederim...

Eğerki piyasadan ampul kullanacaksan muhakkak kaliteli ampul
    kullan yoksa sonra pişman olabileceğin şeyler başına gelebilir.Örnek
    verecek olursak bosch veya osram kullan...

İyi çalışmalar...

• arabama bindim bugün çalıştırdım el frenini indirdim adam ilerlemedi??
  • quote:

Orjinalden alıntı: koxp

arabama bindim bugün çalıştırdım el frenini indirdim adam ilerlemedi??

kampanalar elfreni çekili olduğu için su almıştır yağmurlu havalarda elfrenini çekmemeye özen gösterin ayrıca arka tekerleri söküp kampanaların içini zımparalarsanız sorun geçer ama bunu isterseniz usta ellere bırakın
  • Modifiyeli araçlarda "motor veya motor bloğu taşlanmış" ibaresi göze çarpıyor. Böylece de aracın gücü artıyor deniyor. Bu tam olarak nedir?
  • Muhtemelen alternatör üzerindeki kömürlü konjektörde
    elektronik devre bulunduğundan soğuktan etkileniyor olabilir.
    Alternatörün diyot tablası,yastık ve endüvisinde sorun yoksa
    konjektörün değişmesi gerekebilir değişmesi gerekebilir.
  • Honda'dan ayrılan bir hakan ustamız vardı, arkadaş sen ne işle meşgulsün?
    quote:

Orjinalden alıntı: hakanusta

Arkadaşlar aracınızda çözemediğiniz sorunlarınız muhakkak olmuştur.
    Sorunlarınızı yazarsanız size elimden geldiği kadar yardımcı olmaya
    çalışırım.
    Özellikle elektronik sorunlar.

İyi Çalışmalar....
  • Ben o dediğiniz hakan değilim.
    Otomotiv elektroniğiyle uğraşıyorum.
  • usta ben 307xt var sağa sinyal verip döndükten sonra direksiyon düzelince araç bu seferde sola kendi sinyal veriyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi STRONG 1970 -- 2 Eylül 2006; 14:18:34 >
  • Hakan ustam,cliolarda ledli benzin göstergesi şamandıradan okumuyor galiba ve sorum şu:ne zamanda bir benzin seviye güncellemesi yapıyor,bu güncelleme yazılımla erken bir zamana alınabilir mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi decrypter35 -- 2 Eylül 2006; 16:17:01 >
  • Yanıtlayan tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum. Sabah ola hayrola. Özellikle roverci arkadaşa çok teşekkürler. Sanırım kabloyla ilgili, çünkü akü epey dolu farlar canlı yanıyor. Ancak marştan 'tık' yok. Sabah kabloları bi kontrol edeyim. Hepinize iyi akşamlar.
  • hakan usta 1993 model Honda Prelude aracım var. Çözemediğim 2 sorunum var. Yardımcı olursan sevinirim.
    1- Bazen sabahları ilk kontağı çevirdiğimde gösterge ışıkları yanmasına rağmen marş motorunda tık yok. Biraz bekleyip birkaç kez kontağı kapatıp açtığımda marş basıyor. Akü sağlam. Bu sorun sabah ilk marş basma dışında başka hiçbir zaman olmuyor.

2-Hızlanma sırasında kısa bir süre araç hızlanmada silkeliyor sonra sorun yok. Benzin filtresi, buji yenilendi. Enjektörler carbon-clean ile temizlendi ancak sorun yine oluyor. Hızlanma sırasında hafif bir tıkanma dışında performans normal. Servis oksijen sensorunun arızalı olabileceğini söyledi. Orijinalini bulmak hem çok zor, hemde çok pahalı. Aracımın bu parçasının Bosch ta muadili varmıdır? Varsa kod numarası nedir? Servisin söylediği gibi sorunun sebebi sensor olabilir mi? veya başka bir sebep ne olabilir?. Şimdiden cevabınız için teşekkür ederim.

[simage] http://icelord.net/honda/my/inside/ice03.jpg [/simage]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi blackinblank -- 3 Eylül 2006; 23:38:45 >

• quote:

Orjinalden alıntı: koxp

arabama bindim bugün çalıştırdım el frenini indirdim adam ilerlemedi??

Sorun branşım değil ama muhtemel sebep el freninin mekanizmalarının bakımı
    gelmiş.El frenin takılı kalıyor olabilir.

İyi çalışmalr...
  • quote:

Orjinalden alıntı: Wolverine

Modifiyeli araçlarda "motor veya motor bloğu taşlanmış" ibaresi göze çarpıyor. Böylece de aracın gücü artıyor deniyor. Bu tam olarak nedir?

Modifiyeli aracların motor bloğu taşlanarak sıkıştırma oranı yükseltiliyor.
    Sıkıştırma oranı yükseltilmiş araca oktanı yüksek benzin konulmak zoruda
    yoksa istenilmeyen vuruntu olayı (buji çakmadan meydana gelen yanma)
    meydana gelir.

İyi çalışmalar...
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.