Şimdi Ara

ARACINIZDA ÇÖZEMEDİĞİNİZ elektronik ABS ve beyin tamiri ve arızası 2022 SORUNLARI (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.804
Cevap
73
Favori
793.846
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arabamın otomatık sanzıman yagını degıstırdık.Kıtapcıgında 4.3 lıtre yazıyor kapasıtesı.Icındekı yagı cıkardık ve yag ekledık 3.5 lıtre yag aldı(castrol ATF) cıkan yagda 3.5 lıtre ıdı. Alttakı kapagı actık ve yagın bosalmasını bekledık.Icınden cıkan yag oldukca koyulasmıstı yenı yag ıse barız bır sekılde temız dogal olarak. Sımdı kıtapcıktakı kapasıte ıle koydugumuz (veya cıkan ) yagın arasında yaklasık 800 cc fark olması yagın tam olarak bosalmadıgı anlamına mı gelır?Eger boyle ıse ıcındekı yag tam olarak yenılenmemıs bır karısım olmus demektır.Bu durumda ne yapmam gerek bılgısı olan arkadasların fıkırlerını sımdıden beklıyorum.Tesekkurler.
  • quote:

Orjinalden alıntı: hakanusta

ANKARA/OSTİM
    quote:

Orjinalden alıntı: Tsunami41

hakanusta hangi şehirdesin öğrenebilir miyim? Yakınsan ben arabayı kapıp geleyim. 84Model VW jetta var ve elektrik tesisatı özellikle de sigorta kutusunun civarları aşırı derecede karışmış durumda. Arka önkoltuklardan arkasına giden kısım için tesistı yeniledim fakat ön taraf için yalnızken dokunmak yemedi açıkçası. Acaip bir kablo salatası var Anlayan biri ile başına geçip bir temizlik yapmak gerek yardımcı olabilirsen memnun olurum. Hayırlı geceler.

Sağ olasın hocam. Ben Denizli'deyim. Biraz uzaktaymışsın. Ama yine de ilgin için teşekkürler.

• selam arkadaslar ankaradayım.ucuz yollu bi mp3 calan teyp arıorum ama öle minton premier gibi markaları pek düşünmüorum.ikinci el pioneer.alpine gibi kaliteli markaları nerden bulabilirm uygun fiyata.itfaiyede varmıdır biliomusunuz?
  • Hakan ustam cevap vermedın sanırım yogunsun
    quote:

Orjinalden alıntı: levent2828

Merhaba arabamın otomatık sanzıman yagını degıstırdık.Kıtapcıgında 4.3 lıtre yazıyor kapasıtesı.Icındekı yagı cıkardık ve yag ekledık 3.5 lıtre yag aldı(castrol ATF) cıkan yagda 3.5 lıtre ıdı. Alttakı kapagı actık ve yagın bosalmasını bekledık.Icınden cıkan yag oldukca koyulasmıstı yenı yag ıse barız bır sekılde temız dogal olarak. Sımdı kıtapcıktakı kapasıte ıle koydugumuz (veya cıkan ) yagın arasında yaklasık 800 cc fark olması yagın tam olarak bosalmadıgı anlamına mı gelır?Eger boyle ıse ıcındekı yag tam olarak yenılenmemıs bır karısım olmus demektır.Bu durumda ne yapmam gerek bılgısı olan arkadasların fıkırlerını sımdıden beklıyorum.Tesekkurler.

• Ustam selamlar benimde bir sorum olacaktı. Cevaplarsanız sevinirim.
    2002 Model Astra 1,6 aracıma 3 hafta kadar önce lpg taktırdım. Servis lambası yandı o gün halledemedik. Daha sonralarda ise durum şöyle gelişti. Motor soğukken çalıştırdığımda hiçbir lamba yanmıyor. Herşey normal. Bir müddet sonra araç gaza geçiyor herşey gene normal. Daha sonra ortasından ingiliz anahtarı geçen arıza lambası yanıyor ama sadece lamba yanıyor. Arabanın yürüyüşünde hiçbirşey yok. Daha sonra aracı parkediyorum. İşimi hallediyorum. Arabayı çalıştırıyorum, lamba sönmüyor ve araba nazlı gaz yiyor. O halde bilgisayara bağlayınca gaz kelebeği ile ilgili hatalar veriyor. (2. kademe düşük güç gibi bişeyler diyor.) LPG yi taktıralı 600 km kadar oldu. Biraz daha kullanıp tekrar taktırdığım yere gideceğim. Siz durumu nasıl değerlendiriyorsunuz acaba? Cevap yazarsanız çok memnun olacağım. İyi çalışmalar. Adres ve telefonunuzu da verebilirseniz sevinirim.

• Arıza lambası yandığında aracı cihaza bağlattır ve arıza kodlarını öğren bana bildirirsen yardımcı olurum.
    Genelde lamda arızası verir.

quote:

Orjinalden alıntı: gurcanme

Ustam selamlar benimde bir sorum olacaktı. Cevaplarsanız sevinirim.
    2002 Model Astra 1,6 aracıma 3 hafta kadar önce lpg taktırdım. Servis lambası yandı o gün halledemedik. Daha sonralarda ise durum şöyle gelişti. Motor soğukken çalıştırdığımda hiçbir lamba yanmıyor. Herşey normal. Bir müddet sonra araç gaza geçiyor herşey gene normal. Daha sonra ortasından ingiliz anahtarı geçen arıza lambası yanıyor ama sadece lamba yanıyor. Arabanın yürüyüşünde hiçbirşey yok. Daha sonra aracı parkediyorum. İşimi hallediyorum. Arabayı çalıştırıyorum, lamba sönmüyor ve araba nazlı gaz yiyor. O halde bilgisayara bağlayınca gaz kelebeği ile ilgili hatalar veriyor. (2. kademe düşük güç gibi bişeyler diyor.) LPG yi taktıralı 600 km kadar oldu. Biraz daha kullanıp tekrar taktırdığım yere gideceğim. Siz durumu nasıl değerlendiriyorsunuz acaba? Cevap yazarsanız çok memnun olacağım. İyi çalışmalar. Adres ve telefonunuzu da verebilirseniz sevinirim.

• Ustam selamlar
    Bugün aracı arıza lambası yanıkken bilgisayara bağladık. Arıza kodları şu şekilde:
    - P1120 : Gaz Pedalı Pozisyon Sensörü 1 Fonksiyon kesintisi
    - P1122 : Gaz Pedalı Sensörü 2 Fonksiyon kesintisi
    - P1550 : Gaz kelebeği ayar motoru sistem veya elemanlar not devresinde
    - P0170 : Yakıt düzeltme (bank 1) Fonksiyon kesintisi

Bilgisayardan hata sil komutu verilince sonuncu hata siliniyor. Diğerleri kalıyor.

Ustam yardımını bekliyorum. Şimdiden çok teşekkürler.

quote:

Arıza lambası yandığında aracı cihaza bağlattır ve arıza kodlarını öğren bana bildirirsen yardımcı olurum.

quote:

• Hakan usta selamlar benim 97 model 16 ac hb aracım var sorunum ise aracımın arkacam sileceğini çalıştırdığımda durduramıyorum önleri çalıştırıyorum durmuyor arabayı stop ettiğimde duruyor tekrar çalıştırdığımda aracımı herşey normale dönüyor acaba sorun silecek kolundamı yoksa başkabir arızamı var çözemedim cevap için şimdiden teşekkürler..
  • hakan bey merhaba bizim soruyu atladınız bukadar kişiye yetişmek zor tabi çok çoookkk sğlun
    gelelim benim soruma 2001 marea elx aracım var bu araçta motor sıcakken veya havalar sıcakken abs lambası yanıyor yanıp sönüyor ve hatta sürekli yanıyor servise götürdük beyin değişti 1000 küsür tuttu fakat hala lamba motor ısınıp veya havalar ısndığında ikaz veriyor ve beni rahatsız ediyor acaba ısınınca kablolarda sensörlerde gevşeme filan mı oluyor cvplarsanız ve sorunun nasıl giderileyeciğini yazarsanız çık sevinirim
  • merhaba hakan usta...

bütün bu yazılan sorunları okudum da sanırım benim sorunum hem en komiği
    hem de en tuhafı...

2000 model megane coupe arabam var.Geçen kış arabada tuhaf bir arıza baş gösterdi.

Sağa sinyal verince sol cam açılıyor.Veya sol camı açınca sağa sinyal veriyor..
    Ayrıca bazen stop edince yine sol cam açılıyor.

Elektronikçi arkadaşlarla durumu bayağı bir araştırdık.Sorunu anladık ama çözümü
    bulamıyoruz.Sağa sinyal verdiğimde sol cam otomatiğine 12Volt geliyor.Normalde
    gelmemesi gerekiyor.

Durum böyle garip bir durum.Yardımcı olursan minnettar kalırım...

teşekkürler...
  • hakanusta selamlar,
    Aracım 2004 1.6 S40 Classic.
    Benim sorunum şu: aracımı sabah çalıştırdım, 500m mesafedeki benzinciden depoyu doldurdum ve yola girip yüksek devir devam ettim. Trafik sıkışınca vitesi boşa attım aracın rolantide iken olması gerektiği devirde çalışmadığını ve devir saatinin olması gereken yere inip çıktığını, aracın motorunda daha önce olmayan bir hırıltı, vites kolunda ve kabinde de daha önce olmayan bir titreme hissettim. Bundan kısa bir süre sonra da motor arıza ışığı yandı. Bunun üzerine 100km yaptım, değişen bir şey yok. Aracın gaz yemesinde bir sorun yok ama rölantide iken bahsettiğim sorun oluyor. Bujiler, yakıt pompası, hava filtresi, motor yağı üç ay önce değişti. Arada geçen sürede araç iki ay yattı ama bir haftadır da kullanıyorum, bir sorun olmamıştı. Ben yakıttan şüpheleniyorum, sizin görüşünüz? Bu şekilde depodaki yakıtı tamamen yakana kadar devam edeyim mi? Eğer düzelecekse Volvo servislerine kazıklanmak istemiyorum.

• Aracındaki sorun kesinlikle gaz kelebek adaptasyonu yapılması gerekli eğer yapılamassa yeni bir kelebek alınıp tekrar adaptasyon yapılması gerekiyor.Sonra bu sorun ortadan kalkacaktır kesinlikle!!!

quote:

Ustam selamlar
    Bugün aracı arıza lambası yanıkken bilgisayara bağladık. Arıza kodları şu şekilde:
    - P1120 : Gaz Pedalı Pozisyon Sensörü 1 Fonksiyon kesintisi
    - P1122 : Gaz Pedalı Sensörü 2 Fonksiyon kesintisi
    - P1550 : Gaz kelebeği ayar motoru sistem veya elemanlar not devresinde
    - P0170 : Yakıt düzeltme (bank 1) Fonksiyon kesintisi

Bilgisayardan hata sil komutu verilince sonuncu hata siliniyor. Diğerleri kalıyor.

Ustam yardımını bekliyorum. Şimdiden çok teşekkürler.

quote:

Arıza lambası yandığında aracı cihaza bağlattır ve arıza kodlarını öğren bana bildirirsen yardımcı olurum.

quote:

• Merhaba
    Aracında bulunan tesisatla ilgili bir sorun olabilir fakat aracını bir cihaza bağlattırıp arıza kodlarını söylerseniz daha kolay yardımcı olurum.Çünkü şuraya bak buaraya bak demekle iş uzar.

quote:

Orjinalden alıntı: akayogullari

hakan bey merhaba bizim soruyu atladınız bukadar kişiye yetişmek zor tabi çok çoookkk sğlun
    gelelim benim soruma 2001 marea elx aracım var bu araçta motor sıcakken veya havalar sıcakken abs lambası yanıyor yanıp sönüyor ve hatta sürekli yanıyor servise götürdük beyin değişti 1000 küsür tuttu fakat hala lamba motor ısınıp veya havalar ısndığında ikaz veriyor ve beni rahatsız ediyor acaba ısınınca kablolarda sensörlerde gevşeme filan mı oluyor cvplarsanız ve sorunun nasıl giderileyeciğini yazarsanız çık sevinirim

• Sizin araçtaki sorun silecek zamanlama rölesi veya silecek koluyla ilgili bir sorun vardır.
    Öncelikle zamanlama rölesine baktırın.

quote:

Orjinalden alıntı: sortie34

Hakan usta selamlar benim 97 model 16 ac hb aracım var sorunum ise aracımın arkacam sileceğini çalıştırdığımda durduramıyorum önleri çalıştırıyorum durmuyor arabayı stop ettiğimde duruyor tekrar çalıştırdığımda aracımı herşey normale dönüyor acaba sorun silecek kolundamı yoksa başkabir arızamı var çözemedim cevap için şimdiden teşekkürler..
  • Araç içinde veya motor tarafında bulunan şase kablolarıyla ilgili bir sorun olabilir.
    Sorunu gideremezseniz ve ankaradaysanız sorununuzu kesinlikle çözerim böyle arızalarıda severim.
    İLGİNÇ

quote:

Orjinalden alıntı: solti

merhaba hakan usta...

bütün bu yazılan sorunları okudum da sanırım benim sorunum hem en komiği
    hem de en tuhafı...

2000 model megane coupe arabam var.Geçen kış arabada tuhaf bir arıza baş gösterdi.

Sağa sinyal verince sol cam açılıyor.Veya sol camı açınca sağa sinyal veriyor..
    Ayrıca bazen stop edince yine sol cam açılıyor.

Elektronikçi arkadaşlarla durumu bayağı bir araştırdık.Sorunu anladık ama çözümü
    bulamıyoruz.Sağa sinyal verdiğimde sol cam otomatiğine 12Volt geliyor.Normalde
    gelmemesi gerekiyor.

Durum böyle garip bir durum.Yardımcı olursan minnettar kalırım...

teşekkürler...

• BENCE ARAÇ ARIZALANDIĞINDA VEYA ARIZA IŞIĞI YANDIĞINDA CİHAZA BAĞLATTIRIP ARIZA KODLARINI YAZIP SÖYLERSEN DAHA KOLAY YARDIMCI OLURUM.

quote:

Orjinalden alıntı: hesheit

hakanusta selamlar,
    Aracım 2004 1.6 S40 Classic.
    Benim sorunum şu: aracımı sabah çalıştırdım, 500m mesafedeki benzinciden depoyu doldurdum ve yola girip yüksek devir devam ettim. Trafik sıkışınca vitesi boşa attım aracın rolantide iken olması gerektiği devirde çalışmadığını ve devir saatinin olması gereken yere inip çıktığını, aracın motorunda daha önce olmayan bir hırıltı, vites kolunda ve kabinde de daha önce olmayan bir titreme hissettim. Bundan kısa bir süre sonra da motor arıza ışığı yandı. Bunun üzerine 100km yaptım, değişen bir şey yok. Aracın gaz yemesinde bir sorun yok ama rölantide iken bahsettiğim sorun oluyor. Bujiler, yakıt pompası, hava filtresi, motor yağı üç ay önce değişti. Arada geçen sürede araç iki ay yattı ama bir haftadır da kullanıyorum, bir sorun olmamıştı. Ben yakıttan şüpheleniyorum, sizin görüşünüz? Bu şekilde depodaki yakıtı tamamen yakana kadar devam edeyim mi? Eğer düzelecekse Volvo servislerine kazıklanmak istemiyorum.

• teşekkürler ustam
  • Birşey değil.

quote:

Orjinalden alıntı: sortie34

teşekkürler ustam

• Bende 1998 pefo 306 var, tüm bakımları yapılmış ve sorunsuz bir araçtı. Ama bir kaç aydır kalkışlarda gaz yemiyor bir kaç sn yığılıyor sonra düzeliyor. Hızlandıktan sonra hissettirmiyor. Önceleri benzinden galiba diye düşündüm ama değilmiş, serviste bilgisayara bağladılar tek tek tüm elektronik aksamı kontrol edildi, lambda sensörü bile değişti ama sorunum düzelmedi, bilgisayarda şimdi tam hatırlayamadığım(sürekli karışım veya aralıklı karışım gibi bişeydi) bir hata kodu veriyor.ve arıza lambası yanıyor. sanki eksozdan da birazcık duman atıyor gibi. Usta her seferinde sıfırladı tüm kabloları söküp temizleyip taktı ama nafile. Arıza beyine gidiyor dedi, işi uzun olabileceğinden başka boş bir zamanda getir beyine bakıcaz dedi. Abartmasız 3-4 saat uğraştık. Değiştirdiği lambda sensörünü de söküp eskisini taktı 5 kuruş para dahi istemedi. Arıza lambası şu an yanmıyor bazen vites boştayken yanıyor gaz verince kesiyor. Benim sorum beyin tamir ediliyor mu? veya ustanın atladığı farklı bişey olabilir mi? LPG taktıracam ama bu arıza yüzünden taktıramıyorum. Ankaradayım lütfen yardım ederseniz sevinirim.

• Ustam yardımın için teşekkürler.Bilgi paylaştıkça çoğalır.
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.