Şimdi Ara

Aracınız kaç km de ne arıza açtı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
45
Cevap
0
Favori
1.438
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ben kendimden örnek vereyim 2014 Ocak ayında 2.el aldığımız 2011 model h100 kamyonet 80 binde idi her 10 bin bakım yetkili servisde yapılmış çiçek gibi bir araçtı şuan 60 bin km yol yaptık yani 140 bin km de ama motorda tırnak kadar yağ kaçağı Vs yok v kayısı aracı aldığımız adam 20 bin km oldu demişti 120 binde değişmesi gerekiyordu ustalar gerek görmedi devam ettik en ufak masraf cıkarmadı rutin kontroller yapıp devam ediyoruz :) diğer aracımız yine hyundai accent yumurta kasa onu da 2016 basında aldık yaklasık 20 bin km yaptık ona da tek kurus masraf etmedik suan 130 binde

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bunu km ile ölçmek yanlış. Hor kullanırsan erken km de çöker. Özen gösterirsen , yağını suyunu eksik etmeyip dandik yağ kullanmazsan , bakımını muayenesini yaptırırsan hiçbir şey olmaz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 120.000 binde aldğım ibiza 6k2 şuan 190.000 de.7 kere yağ ve filtreleri değiştirdim,1 kere balataları değişti,2 kerede rot ayarı yaptırdım,en büyüğüde kendi hatamdan dolayı şanzıman yedim.
  • 2007 Toyota. Corolla 50 binde devri daim pompası değişti.Başka birşey yok.Şuan 102 binde

• 2010 rx8. 75bin km’de debriyaj pedali kirildi. kronik arizaymis. 60’dan sonra olur diye yaziyordu internette. pedal sokuldu kaynak yapildi geri takildi.

• Bi bitmedin

• Cordoba 2003 90binde hararet müşiri bozuldu

• 206 1-4 Hdi

124 binde beyin +enjektor +turbo hortumu

• broadway 190 binlerde baskı balatası değişti
    190 binlerde benzin deposu temizlendi karbratör temizlendi
    biz 120.000 de aldık 205.000 de sattık disk balata hiç değişmedi hep torna yapıldı hiç masraf açmadı birkaç kötü ustanın gazabına uğradı okadar
  • Komşumum 96 model aracını 204.000 km'de motor teklemesi ve performans düşüklüğü sebebiyle benim ustaya götürdük triger sente atlamış,degişti.

Üzerinden fabrikada takılan orjinal triger kayışı çıktı.

Tahmin edebildiğiniz gibi araç efsana kasa toyota corolla.

• AKL motorlu Golf. 320bin'de. Bakımları aksatılmaz ve LPG yok. Bir kere krank sensörü değişti o kadar.
  • 3 sene 2007 dizel ibizaya bindim bakımlar hariç sıfır masraf.

Şimdi Focus aldım bakalım zaman ne göstercek

• 47 bin km de aldım, 2010 eski kasa Aveo

48 bin km: Diskler ve balatalar komple değişti : 600 TL
    50 bin km: Eksantirik Dişlisi ve sensörü değişti: 1.600 TL
    52 bin km: 2 ön amortisör, takoz, z-rotlar değişti: 1.100 TL
    58 bin km: Radyatör Peteği değişti: 700 TL
    63 bin km: Klimanın rekoru , gazı değişti: 250 TL
  • 189 binde 2001 Focus

Sadece Rezistans'ta sorun vardı,yapıldı.Ek olarak da klima gazı dolduruldu.
  • 2013 Leon FR 1.4 TSI(yağ yakıyor denilen TSI motorlardan) manuel 70.000km oldu herhangi bir arıza çıkmadı. Periyodik bakımlarını her zaman zamanında yaptırırım, üreticinin önerdiği orijinal malzeme kullanırım. 75.000de debriyaj balatası değişecek gibi duruyor.

• 1568km daha bir arıza yok 2017 Golf
  • 2007 den 20132 kadar 1.4 punto kullandım 70binde sattım .Depo kilidi 2 kere bozuldu.Göğüs açıldı.Bagaj kilidi bozuldu.Torpido ayarıbozuldu.Yolcu kapı kilit motoru değişti.Ama motor olarak sorun çıkatmadı.City veya airbag sorunu olmadı.
    2013 2016 arası 25bin km auris kullandım.El fren ayarı yapıkdı kapılar gıcırdama sorunu yağlandı.Sorunsuz kullandım.2016 qq 1.2 turbo benxinli 6000 kmde henüz sorun yok .Umarım çıkmaz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi defiant82 -- 23 Temmuz 2017; 15:33:43 >
  • Corsa D cdti aracımı 90000 de sattım. 7 Yaşındaydı. Periyodik bakim hariç 1tl masraf çıkarmadı. Arada bir pasta cila yaptırıyordum sadece. O da masraf sayılmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yusuf24. -- 23 Temmuz 2017; 17:35:38 >
  • Nazar değmesin büyük bir sorun hiç bir arabamda yaşamadım. Hep klasik parça değişimleri yani.

Bu aralar başıma tek bela olan şey ön fren balatalarım çabuk bitiyor 20.000km civarı.
  • En uzun süre kullandığım ilk aracım idi. Toplam 209000 km yaptım. Bu yolun yarıdan fazlası lpg ile yapıldı. Hiç sorun çıkarmadı.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.